Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam 🙂a ja znow pospalam maly chyba chce sniadanko bo sie wierci 🙂
wczoraj wyczytalam cos dziwnego w necie mianowicie ze mozna zmierzyc kanal rodny i miednice kobiety czy da rade urodzic dzidzie ktora nosi i tak mnie to zastanowilo bo nigdy nie slyszalam o czyms takim a wiec moze Sandra sie wypowie czy naprawde jest cos takiego? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
ja dziś pobudkę miałam o świcie gdy kogut jeszcze spał, męża do pracy wyprawiłam i wróciłam do łóżeczka, pospałyśmy z Hanią do 11, przed chwilą śniadanko zjadłyśmy i coś mnie głowa pobolewa :/
Dziś na obiad jadę do rodziców, co będę sama w domu siedzieć 🙂 Spędzę czasu troszkę z chrześnicą 🙂

Ps. dołączam się do wiadra Dorotki hluuuusssss 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogolnie zawsze w szpitalu przed podjeciem prob porodu naturalnego mierzy sie miednice kobieca tzw. miednicomierzem. wyglada on troche jak cyrkiel duzy 🙂 Ogolnie sie mozna przestraszyc, jak polozna go bierze w rece...
Mierzy sie 4 wymiary, wymiar miedzykolcowy, miedzy kretarzowy, sprzezna zewnetrzna...
Wszystkie te wymiary maja swoje normy i nie powinny od nich odbiegac. Najwazniejsza sprzezna zewnetrzna. Ale nie bede pisac jak sie dokladnie mierzy, bo same w domku nie jestescie sobie w stanie tego pomierzyc...

Ale owszem da sie to zmierzyc, choc wiadomo, ze nie jest to w 100% prawidlowe.. ale np. jesli sprzezna zewnetrzna jest mniejsza niz 18cm, to wogole nie powinno sie podejmowac proby porodu SN, choc np. spotkalam sie ze kobieta ze sprzezna 16 cm urodzila maluszka SN, ale dzidz tez mial mala mase.

Jak ktos by chcial dokladniejszewytlumaczenie to dajcie znac to sie naprodukuje 😉)

Mloda dostala na zajaca hulajnoge i Wam powiem, ze niezle sobie radzi jak na pierwszy raz 😉) Czekam na tesciową 🙂) HELP!!!!
Nadia na zajaczka heheh 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po kościele i kawusi i ciastku u teściów, na obiad do moich rodziców 🙂
Mniam 🙂
U nas słonecznie, ale upału nie ma..

Na zgage sie dowiedzialam, że siemie lniane moze pomóc, wiec wole to niż te wszystkie piksy chyba, ze juz nie bedzie wyjścia..

Pomiary cyrklem 😁 😁 kurka wodna nawet nie wiedziałam, ze są takie pomiary 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski tak sobie patrze, że do wózka to chyba materacyk trzeba kupić nie?
np http://allegro.pl/babylux-materacyk-wkladka-do-wozka-dzieciecego-i2255006484.html
i fajne parasolki mają 🙂 Parasolka chyba tez sie przyda no nie?

A co jeszcze by trzeba było tak do środka? W sumie to ciepło jak w gondolce bedzie dzidzia, to nie ma co przeginać nie?
No w moim wózku juz jest moskitiera i folia przeciwdeszczowa.. zastanawiam sie co jeszcze by trzeba było do środka wózka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak sobie siedze i mysle to mnie sie wydaje ze mam materacyk w gondolce.
My bylismy u tesciow na obiedzie ok 17 przyjechalismy do domu i poszlam do sasiadki i pogralysmy troche w karty :P jejku chyba z rok nie gralam w Remika to sobie pogralam.
Teraz siedzimy w domu i nudne popoludnie nam mija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciła 😁
Byłam z mamą w Kościele, tato niestety z Lusią w domu został bo mała poległa i spała 🙂
Objadłam się pysznym ciastem drożdżowym mojej mamuni i pękam 🙂
Właśnie gotuje obiad dla męża na jutro bo znowu na 12h od 6.30 pracuje :/ Ale za to potem ma 2 dni wolnego 😁
Miłego wieczorku 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej - swieta, swieta i po swietach 😁

Laseczki, wroce do tematow tych smiesznych galotkow, o ktore pytalam 4 dni temu. No wiec, ja nie wiem czy u nas takie sprzedaja. Wiem o wkladach i mam zamiar je kupic w tym lub nastepnym tygodniu. W ogole stwierdzilam, ze torbe czas zaczac szykowac. Jest jednak jedna rzecz, ktora nie daje mi spokoju - otoz zastanawia mnie tylek, ktory ma byc goly po porodzie 😮 😮 Czemu nie mozna majtek nosic i po cholere te wklady w takim razie? Przeciez krwawi sie przez tydzien po porodzie albo i dluzej... Jakos nie moge zakumac filozofi sciagania majtek przed obchodem i w ogole zakazu ich zakladania... 🤢 🤢 🤢 No i nie wiem czy ta zasada obawiazuje tez u mnie... 🤢

Bylam w sobote na zajeciach w szpitalu. Musze sie przyznac, ze przeszlam tam mala traume. Zajecia odbywaly sie w jednej z sal porodowych. Sa naprawde ladne, czyste, przestronne itd. NIestety sciany nie sa grube i slychac bylo kiedy babeczki rodzily. Za trzecim razem wymieklam... 😞 😞 😞 Wiem, ze taka byla intencja tej poloznej, by zapoznac sie z atmosfera i "klimatem" odzialu, poza tym musiala byc ona w kazdej chwili dostepna, ale niestety mnie to przeroslo 😞 😞 😞 W sumie cudownie bylo po krzykach sluchac placz nowonarodzonego dziecka, ale mimo to... stanowczo za duzo jak dla mnie... Ogolnie duzo sie dowiedzieliscmy z tego spotkania, np jak radzic sobie z bolem, co sie dzieje z dzieckiem kiedy sie rodzi, jak sie relaksowac, czego unikac jak juz skucze sie zaczna - naprawde bardzo dobrze spedzone 3 godzinki. Moj maz uswiadomil sobie co tak naprawde mnie czeka, z jakim bolem bede musiala sie zmierzyc. Jest przerazony i gotowy jechac ze mna do Polski i zaplacic za cesarke. 🥴 🥴 🥴 Anetka nie dziwie sie, ze idziesz na cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 😘

wróciłam własnie 😜 wczoraj wyjechaliśmy do teściów do 2 w nocy z nimi siedzieliśmy 😁 a dzisiaj z rana do kościoła i do rodzinki na wieś 😁 torbę pakuje jutro tylko idę jeszcze kupić do sklepu staniki do karmienia ,żeby mieć 😁 jestem już przygotowana w razie czego 😁 brzusio mam nisko dzisiaj znowu mnie ból brzucha gonił 😁 na szczęscie chwilowo 😁

sprawdząłam przy okazji gondole bo stoi w domu u Roberta i gondola nie jest typowo twarda w środku a materacyk jest w zupełnosci nie potrzebny siora nie używała ja też nie zamierzam moja gondola ma taką jakby gąbkę cienką na zamku wpinaną w spód gondoli. 😁

dobranoc 😘
idę jutro na mocz i morfologię z rana 😁 mam nadzieje ,że wyniki będą do 15:00 😁 bo w środę wizyta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej - swieta, swieta i po swietach 😁

Laseczki, wroce do tematow tych smiesznych galotkow, o ktore pytalam 4 dni temu. No wiec, ja nie wiem czy u nas takie sprzedaja. Wiem o wkladach i mam zamiar je kupic w tym lub nastepnym tygodniu. W ogole stwierdzilam, ze torbe czas zaczac szykowac. Jest jednak jedna rzecz, ktora nie daje mi spokoju - otoz zastanawia mnie tylek, ktory ma byc goly po porodzie 😮 😮 Czemu nie mozna majtek nosic i po cholere te wklady w takim razie? Przeciez krwawi sie przez tydzien po porodzie albo i dluzej... Jakos nie moge zakumac filozofi sciagania majtek przed obchodem i w ogole zakazu ich zakladania... 🤢 🤢 🤢 No i nie wiem czy ta zasada obawiazuje tez u mnie... 🤢

Bylam w sobote na zajeciach w szpitalu. Musze sie przyznac, ze przeszlam tam mala traume. Zajecia odbywaly sie w jednej z sal porodowych. Sa naprawde ladne, czyste, przestronne itd. NIestety sciany nie sa grube i slychac bylo kiedy babeczki rodzily. Za trzecim razem wymieklam... 😞 😞 😞 Wiem, ze taka byla intencja tej poloznej, by zapoznac sie z atmosfera i "klimatem" odzialu, poza tym musiala byc ona w kazdej chwili dostepna, ale niestety mnie to przeroslo 😞 😞 😞 W sumie cudownie bylo po krzykach sluchac placz nowonarodzonego dziecka, ale mimo to... stanowczo za duzo jak dla mnie... Ogolnie duzo sie dowiedzieliscmy z tego spotkania, np jak radzic sobie z bolem, co sie dzieje z dzieckiem kiedy sie rodzi, jak sie relaksowac, czego unikac jak juz skucze sie zaczna - naprawde bardzo dobrze spedzone 3 godzinki. Moj maz uswiadomil sobie co tak naprawde mnie czeka, z jakim bolem bede musiala sie zmierzyc. Jest przerazony i gotowy jechac ze mna do Polski i zaplacic za cesarke. 🥴 🥴 🥴 Anetka nie dziwie sie, ze idziesz na cc.


Z tym gołym tyłkiem to mnie całkowicie zaskoczyłaś 😮 W szpitalu w którym będę rodzić z gołym dupskiem idzie się do rodzenia, a na badania po obchodzie do gabinetu. Owszem jest tzw. "wietrzenie naszej niewymownej" ale to po kąpieli gdy miało się szyte krocze by lepiej się goiło i to też nie z pipką na wierzchu tylko elegancko pod kołderka gdzie robimy sobie małe "szpary" by świeże powietrze dochodziło. Majtasy poporodowe i wkłady do nich używa się przez najbliższe 3 dni po porodzie, gdy wszystko z Ciebie schodzi-tak nam mówili w szkole rodzenia. Po tym czasie można wskoczyć już w swoje bawełniaki i używać zwykłych podpasek aczkolwiek powinny one być równie imponujących rozmiarów bo macica stale się obkurcza i występują krwawienia. Nie jest powiedziane że Ty też tak akurat będziesz miała bo każda kobieta jest inna, ale to co napisałam w większości się sprawdza.

Dobranoc Laseczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloł 😘

ja własnie wróciłam godzine temu z morfologii i moczu 😁 kumpela była w rejestracji rabat dała 😁(lekarze już podobno nie dają skierowań bo są teraz na kontraktach i nfz nie refunduje takich badań) i dała kartę stałego klienta i możliwość wydruku wyników z neta wiec nie musze iść do poradni a wyniki będą w ciągu 2 godzin 😁 nie ma to jak wygoda a nie jeżdzenie pół miasta do szpitala robienie badań i po 15 po odbiór 😜

jutro idę do lekarza ciekawe ile klusek waży 😁 dzisiaj się wierci i wierci właśnie zjedliśmy owsiankę i pewnie pójdziemy nyny jeszcze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂

Jak po świętach wypoczęte i pojedzone?? bo ja tak 😉
Niestety ciązki tydzień mnie czeka - chory Mąż. a To się wiąże z marudzeniem , mamraniem mi nad głową.... do poniedzialku ma L4.
Mam nadzieje ze mnie nie zarazi choróbskiem.
My juz z Olafkiem po śniadanku 🙂 wczoraj strasznie wariował a dzisiaj chyba odsypia 😆 😆
Anetko nie jesteś sama ! Boje sie cesarki ale w moim przypadku nie ma wyjścia,
najgorsza ta rana żeby się ładnie zrastała a reszta bedzie ok. Zreszta bedziesz rodzila w prywatnej klinice więc powinnaś być traktowana jak księżniczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...