Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ból w pachwinach pod koniec ciąży jest spowodowany ułożeniem dziecka, które może uciskać na nerwy. Jest to normalny objaw w ciąży i nie stanowi zagrożenia dla ciebie, ani dla dziecka. Aby złagodzić ten objaw staraj się kilkakrotnie w ciągu dnia wypoczywać w pozycji leżącej z uniesionymi biodrami. Możesz też od czasu do czasu przyjmować pozycję kolankowo - łokciową, w której odciążysz uciśniętą okolicę.



Fakt bolesności w okolicy spojenia łonowego powinnaś zgłosić lekarzowi. Sprawdzi, czy nie doszło do jego rozejścia. Jeśli stwierdzi rozejście spojenia łonowego, zaleci ci najprawdopodobniej oszczędzający tryb życia, unikanie podnoszenia ciężkich rzeczy oraz dietę bogatą w żelatynę. Może też zapisać tabletki przeciwbólowe (ale nie możesz ich brać samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem).

Czasem bóle pachwin zdarzają się w pierwszej połowie ciąży i są wtedy objawem fizjologicznie powiększającej się macicy.

Jeśli męczy cię ta dolegliwość, na pocieszenie dodam, że zdarza się on wielu ciężarnym i mija po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna wszystko to co dotyczy Twojej przyjaciółki brzmi jak horror. Brak słów...

Ja na wieczór ściągam obrączkę, a pierścionka zaręczynowego nawet nie wkładam bo ledwo go wciskam od jakiś3 tygodni, więc nie ryzykuję.

Dobranoc mamusie buziaczki w brzusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry
Co do tych wkladow do wozka to moja ciocia kladla na spod zlozony kocyk i bylo ok.
Chyba mnie bierze jakies oslabienie, kaszel meczy gardlo lekko drapie a do tego ten straszny bol w biodrze kory promieniuje na noge :/ Jednak zrezygnuje z tego pokazu ledwo chodze tak czasem zaboli to biodro a o przekreceniu sie z boku na bok jak leze nie ma mowy. Dzis z mezem co chwile sie budzilismy w nocy.
Na sniadanko wypilam mleko z miodem i kanapki z serem topionym, Zaraz sie szykuje i jade do ciotki. Wiec milego Dnia i malowania jajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Jeszcze leniuchujemy w łóżku i jakoś wstawać się nie chce.
dziś czekają do zrobienia dwie sałatki, mięsko w piekarniku już się piecze, jeszcze dwa rodzaje śledzików mniam. Będzie trzeba męża do krojenia zagonić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
wysłałam chłopaków z jajcami a sama na chwilkę tu siadłam. w kuchni wszystko podskakuje w garnkach więc chwilka przerwy.
Czarna biedna ta Twoja koleżanka 😞 na prawdę brakuje słów aby opisać to co może odczuwać...najgorsze to czekanie... 😞

mimo zimowej aury życzę wszystkim słoneczka w serduszkach i wesołych brzuszków 🙂
buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂a my juz z córcią bylysmy ze swieconką zjadlysmy sniadanko i spiaczka nas bierze...no kocyk na lato to nie bardzo pod dupke no nic cos wymysle 🙂kolana bola coraz bardziej i kolka mnie lapie i mam te bole miednicowe czuje sie jak bym zblizala sie do 70-tki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello,

My już ze świeconkami byliśmy 🙂 Pogoda masakra, pada deszcze, zimno brrrr
byliśmy też u babci na cmentarzu 🙂

Zaraz wskakujemy na mopy, ściery i odkurzacze, trzeba odświezyc chałupe na Święta 🙂
Jedzonka nic nie robie, bo najem się u rodziców i teściów 🙂

Wesołych Świąt Brzuszki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze, ze choc fizycznie to wszystko sie skonczylo... 😞(
A najlepsze,ze tak jej podawali narkoze, na zalozenie tych ciezarkow co za cholere nie wiem co to jest... 😞 Moze jakies sredniowiecz, bo tak brzmi??
To zamiast od razu zakonczyc ciaze to, drugi raz jej organizm obciazali i w narkoze wprowadzali...

A co do tego co sie dzieje... Zawsze to bylo, ale za czasow naszych mam, babc nikt nie biegl w 5 tygodniu na USG bo albo go nie bylo, albo bylo slabo dostepne. Nie podawalo sie tez lekow na podtrzymnie ciazy, wiec jak mozna powiedziec slabsze ciaze po prostu nie dawaly rady.. i zdarzalo sie to na poczatku a nie w pozniejszych tygodniach...

A do poronienia w wyzszych tyg to dlugo by wymieniac przyczyny, najczesciej infekcja wewnatrzmaciczna, cukrzyca, czasem nadcisnienie ciezarncyh i naprawde duzo duzo innych schorzen... 😞(

Ja juz bym chciala,zeby maluch sie ruszalbo zawsze to jakis wymiernik, ze z dzieckiem wszystko dobrze...a tak to sie schizuje. zeby nie isc na USG i nie uslyszec , ze serduszko nie bije.. 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, co tak czasem jak siedze i czytam, o Waszych przygotowaniach dla maluchow?? To nie moge uwierzyc, ze tez za 2 miesiace mialabym maluszka przy sobie..

Specjalnie planowane na czerwiec, zeby latem w ciazy nie chodzic...a tu...
ale ciesze, sie ze teraz jest wszystko w porzadku...
Choc wiadomo, ze czasem cos tam mi sie w glowie ukula...

A moja znajoma w ciazy 🙂) z 6 dzieckiem 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Czarna dobrze ze przyjaciolka ma to juz za soba tyle biedna sie meczyla.

Sandra u Ciebie na pewno wszystko z dzieciaczkiem ok i lada dzien poczujesz ruchy coraz blizej niz dalej 😁

Tysia ja tez chodze jak kaczka przez ten bol w biodrach. Co chwile sie budzilam dzis w nocy i jak padlam o 14 to obudzilam sie o 17. 30 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...