Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mikula napisał(a):
Witam mamusie
Wiecie co z tą płcią to już wszyscy mnie dobijają tymi pytaniami "i co będzie" żałuje że nie powiedziałam na samym początku że nie chce wiedzieć nie pytali by się non stop, bo po każdej wizycie trzeba się tłumaczyć. Dla nas to wszystko jedno, czy chłopiec czy dziewczynka bardzo je już kochamy.
Nenia współczuje Ci sądu pracy też miałam w życiu ten epizod.
U mnie też na obiadek rybka, czekam tylko na mężusia.


Marta jak Cię jeszcze raz zapytają co bys chciala mieć to możesz odpowiedzieć że żyrafę bo w godzine od urodzenia sama je i o siebie dba 😁

Ja tam mam wyniki książkowe bo żrę Centrum Materna DHA i lekarka kazała mi teraz jeść co 2 dzień 🙂

U mnie na obiad dziś ruskie pierogi a wieczorkiem pizza 😁

Zaraz do znajomych mykam jak tylko babeczka mi się dopiecze, będziemy oglądać film Pasja. Mam nadzieję że nie usnę w trakcie seansu 🙂

Jutro mężuś pomoże mi zrobić sałatki, cebulkę do śledzi dziś mi drobniutko pokroił 🙂

A pro po tego że warto mieć nadzieję jeśli chodzi o poród w 22 tygodniu ciąży:
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/najwczesniejszy-wczesniak-swiata,873732
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej.

Jesli chodzi o Magde to dalej nie urodziła... dostałam wiadomosc ze ma skurcze i rozwarcie..jezeli dzisiaj nie urodzi to lekarze zrobią jej zabieg - czyli cos jak aborcje. 😞 😞 😞
Ja juz nerwowo nie daje rady... wieczorem z nerwów bolał mnie brzuch...

A tak to dzisiaj bylam na zakupach , porobiłam juz pare potraw na święta,
ugotowałam szynkę, zabarwiłam jajka na jutro, zrobilam grzanki do zupki chrzanowej, no i posprzatalam kibelek , zrobilam pranie , wykąpalam psa.... padam na pysk..

Jesli chodzi o wage , to ja mam 10,5kg na plusie i szczerze to juz na to nie patrze, co ma byc to bedzie, bede martwila sie najwyzej po porodzie 😉

Justyna tez mam taka siatkę żył i na brzuchu i na cycorach 🙂
a jesli chodzi o suty to ja mam takie duze ze sie nie martwie ze dziecko nie da rady 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):<

A pro po tego że warto mieć nadzieję jeśli chodzi o poród w 22 tygodniu ciąży:
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/najwczesniejszy-wczesniak-swiata,873732




Boze , jakie stópki malutkie!!
niestety u Nas w Polsce nie utrzymaja przy zyciu takiego Malucha 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tylko, ze wsrod dzieci uratowanych ok. tego tygodnia 3/4 z nich jest gleboko uposledzonych 😞(( Nie wiem czy chcialaby ryzykowac...

Czarna,a ta dzieczyna biedna, to strasznie przezyje to wszystko..Nie dosc ze poronienie, to jeszcze tak ciezki"porod"...
Ja stracilam malucha pierwszego w 11tc i milam podany Cytotec, lek wywolujacy skurcze.. 😞 i tez bylo to przeokropne.. bol i swiadomosc , ze nie zobacze malucha.. 😞( aona sie meczy tyle czasu.. 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś miała kongo z obrączką tak mi paluchy spuchły..
namydliłam i już zdjęłam i schowałam, nie chce by mi ją rozcinali, więc już odpuszcze jej noszenie..

Kurde oglądałam mecz i tak mnie zmogło, że jak zasnęłam po 17, to się obudziłam 20 min temu..
U nas też dzis pizza na kolacje 🙂 🙂 🙂

Rozpakowaliśmy łóżko dla córy, części wyglądają milej niż w regale, więc po pizzy mąż się zabiera, a ja główny koordynator 🙂

Anetka
mam nadzieje, ze to nic złego, ale jak się dowiesz co i jak to daj nam znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie, nie.. zakrecilam.. co do tych a cos tam , to nie mam pojecia co to jest...Nie moja broszka 🙂
Tylko chodzilo mi o to, ze im pozniejsza ciaza, tym gorse wyniki, ze wzgledu na to, ze maluch rosnie potrzebuje coraz wiecej krwi dla swojego ukladu krazenia... i tym samym odbiera ja nam, i wskazniki spadaja...
Ale wiadomo, ze te niedobory trzeba uzupelnic preparatami..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Magda dalej nie urodzila :/ ma skurcze ale nie ma rozwarcia.... jutro prawdopodobnie bedzie cc 😞


straszne ile biedna musi przezyc 😞 tulimy ja mocno niech beda silni bo to straszne przezycie 😞 Rany ja po czyms takim nie podnioslabym sie szybko fizycznie pewnie tak ale psychicznie bylabym wrakiem . Duzo sil jej i jej mezowi zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Czarna, wiesz co troche mnie dziwi to ich cale postepowanie spzitalne.. 😞( 🤢

W nas dopoki plod zyje to sie ratuje... choc wiadomo, ze czasem wchodzi nie tak jakby sie chcialo... a tu jakos ciagle cos im nie gra...
Porod wywoluja zmaiast powstrzymywac itp. itd.


Tez mi to jakos dziwne. Chyba wody mozna jakos uzupelnic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogolnie mozna, ale one i tak beda odplywac.. jak pekniety pecherz to otwarte wrota do zakzenia... im czesciej beda uzupelniac wody, tym wieksze ryzyko zakazenia.. jak zakazenie to porod... jak porod to znow male szanse i kolko sie zamyka...
No a dwa jak za malo wod, to dziecko sie zle rozwija... jesli chodzi o uklad ruchu, uklad pokarmowy.. itp...jednak zeby bylo dobrze wszystko musi dobrze "dzialac"...
Podejrzewam, ze to za wczesna ciaza.. bo nawet jak by ja przetrzymali o 3 tygodnie, to szanse malca, co prawda ida w gore, ale nieznacznie.. 😞(( a dlugo duzej przy oplynieciu calego plynu nie mieliby szans... bo i tak by sie cos wdalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...