Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie,

Kocik bidulku, myślałam, że już lepiej z Twoim zdrówkiem 😞 dobrze, że poddalaś się nocnej kuracji 😘

Moja Pola, podobnie jak Ania Katii jak już się wywaliła szparką, to lekarz się chichrał 🙂
A ja za tydzień w czwartek pójdę moją niunię pooglądać no i L4 trzeba wziąć 🙂

Verandzia super, że paciorkowca brak, kamień z serca!

Mikula najważniejsze, że Bobo zdrowe, a obrócić się zdąży 🙂 Najgorsze to z tymi zakupami, człowiek nie wie, jakie kolory itp, najlepiej uniwersalne, zielone, niebieskie, pomarańczowe myśle, że chłop i babka się wbije 🙂 na lato wszystko co kolorowe jest git, uważać z czerwienią i rózem 🙂

Ja po śniadanku, zaraz mykam na poczte, bo awizo mam 🙂
Miłego dnia mamity,

Czarna czekamy na wieści 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aaa i serdecznie polecam:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=oczami+maluszka
wspomnieli o tym w DDTvn, a ja uczyłam się o tym na studiach,
że obserwowanie przez malucha kontrastowych obrazków bardzo dobrze wpływa na jego rozwój, bo właśnie taki maluch rozróżnia na początku tylko czarny, biały i czerwony i widzi twarz z odległości ok 20 cm, czyli najlepiej widzi mamusie, kiedy go karmi 🙂

Ja na pewno się na taka ksiazeczke zdecyduje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Patrząc na opis mojego suwaczka odrazu zastanawiam się ile mały będzie miał na wizycie 😁 hahaha kumpeli która w styczniu rodziła córkę 4150 mała w 32 tygodniu miała 2,040 a Adaś 2,233 wiec troszkę mnie nie pocieszyła mam nadzieje ze tak około 3400 bedzie miał a nie ponad 4 :O


hehe no ponad 4 kg to trochę do 'wypychania' by było...mój pierwszy mial 3700. zobaczymy po świętach ile obecny klusek waży, no i ile mamusia przytyła...wydaje mi się że już 10 do przodu mam 🤢 🤢

co do kuracji to właśnie miodem i cytryną się kuruję więc muszę uzbroić się w cierpliwość bo noce są najgorsze, podejmę dziś wieczorem próbę płukania gardła ale nie wiem właśnie czy sól nie wysusza gardła? no nic, pozostają babcine metody mleko, miód i masło, a do herbatki cytryna i miód. tantum do ssania tez mam.....ta pogoda wszystkiemu winna 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Aaa i serdecznie polecam:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=oczami+maluszka
wspomnieli o tym w DDTvn, a ja uczyłam się o tym na studiach,
że obserwowanie przez malucha kontrastowych obrazków bardzo dobrze wpływa na jego rozwój, bo właśnie taki maluch rozróżnia na początku tylko czarny, biały i czerwony i widzi twarz z odległości ok 20 cm, czyli najlepiej widzi mamusie, kiedy go karmi 🙂

Ja na pewno się na taka ksiazeczke zdecyduje 🙂



a ja się już karmienia nie mogę doczekać, wiecie ile razy już śniło mi się jak maluszka karmię?? 🙂 🙂 i to taki realny sen był 🙂 cudo 🙂 tak a maluch na początku takie ma pole widzenia że dopiero jak się mamcia nad nim nachyli to najlepiej widzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):



a ja się już karmienia nie mogę doczekać, wiecie ile razy już śniło mi się jak maluszka karmię?? 🙂 🙂 i to taki realny sen był 🙂 cudo 🙂 tak a maluch na początku takie ma pole widzenia że dopiero jak się mamcia nad nim nachyli to najlepiej widzi


ja się boje karmić ,że \"sutków\" nie będę miała odpowiednich żeby mógł je złapać śniło własnie mi się ,że próbowałam karmić a on sutka nie mógł złapać 😞

wydaje mi się ,że mój brzuch się obniża... też macie taką siatkę żył na brzuchu? :O bo ja dopiero na zdjeciu czarno-białym zobaczyłam 😲




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!

Kocik 10kg? Kochana ja nie powioem ikle przytylam bo az mi sie smutno robi mimo ze sie nie opycham, jem zdrowo i uwazam na to co wkladam do ust. Zadnych fast foodow itp. chemii, widocznie taka moja natura ale nie martwie sie bo z Majka tez duzo przytylam ale szybko zrzucilam wiec luz.

tysia az takiej siatki zyl nie mam, bynajmniej nie zauwazylam a brzuch Ci sie rzeczywiscie obnizyl. O karmienie sie nie martiwe,jak nie pociagnie z cyca to mam nadzieje, ze pociagnie z butli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
dzien dobry 🙂Tysia brzusio naprawde masz nisko 🙂ja mysle ze my tak kolo 4 kg to mozemy sie spodziewac wagi dzidzi 🙂ale mi nos dokucza naprawde ze juz nie mam sily ...
zjadlam platki z mlekiem ale nie najadlam sie...


nie no aż 4 kg to u mnie raczej nie realne jakiegoś mega wielkiego brzucha nie mam ale jakoś dziwnie nisko się robi... tylko ta kumpela mnie trochę zmartwiła bo ona przytyła w ciązy 23 kg i mała mogła mieć taką wagę a ja mam tylko 6 kg na plusie... i martwi mnie ,że za mało przytyłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna jesteś coraz bliżej końca więc coraz niższy brzuszek to normalka 🙂 Co do siateczki żył to tez norma przy chudzielcach, ja mam podobnie na cyckach również 🙂 A od początku ciąży wg. mojej Pani doktor przytyłam ok 6 kg i ona uważa to za prawidłowe, więc spoko.

Ciekawa jestem jak sytuacja koleżanki Czarnej 😞 Mam nadzieję że jednak zdąży się cud i malutka przeżyje 😞 Wczoraj czytałam o takim przypadku i dziecko przeżyło, ale nie rozwija się jak zdrowe dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ide sie ubierac bo kumpela dzwonila idzie do mnie a ja w pizamie, a i Burmistrz u nas zmarł, no wiadomo szkoda człowieka jako człowieka, ale jak Burmistrza to mi nie szkoda, bedzie nowy w koncu ten juz miał ponad 80lat, mam nadzieje ze doczekam sie drogi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O obiad przyjechal, ja pitole ale zajebiste zarelko 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Mnie 2 dni temu w nocy zlapal taki skurcz lydki ze do tyej pory mnie boli 😮 🤢

Kocik zdrowka zycze! Ja na mal lyzeczke bralam miod i pare kropel cytryny pare razy dziennie a pozniej jakies tabsy do ssania i przeszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o zyly to to jak najbardziej, tak samo na piersiach...

A jesli chodzi o wage?? Tysia chcialaby miec 25 na plusie, to tez by narzekala...
Ja mam nadzieje, ze waga mi bedzie stac az do wizyty nastepnej 😁

Nenia raczej nie da sie nic zrobic, bo w Polsce nie ratuje sie plodow przed 22tc. Niestety to odejscie wod plodowych i caly dalszy plan, nie jest nawet nazywany porodem przedwczesnym, a poronieniem... Chyba, zeby miala mase powyzej 500g, to moze bede jeszcze myslec...ale uwierzcie, ze czasem to hmmmm... nie chce napisac bezdusznie 😞(( ale gra niewarta swieczki. Maluch najczeciej jest tak uszkodzony, zepozniej nie ejst w stanie sam funkcjonowac, wiec czasem trzeba sie zastanowic, czy nie lepiej pozwolic muodejsc niz ratowac za wszelka cene... 😞((
Latwiej mi pisac, bo z perspektywy zawodu, niektore rzeczy traktuje bardziej racjonalnie.. a wiadomo, ze dla rodzicow nadzieja zawsze umiera ostatnia, i jesli choc malenkie swiatelko sie tli w tunelu, to beda walczyc do konca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):

Nenia raczej nie da sie nic zrobic, bo w Polsce nie ratuje sie plodow przed 22tc. Niestety to odejscie wod plodowych i caly dalszy plan, nie jest nawet nazywany porodem przedwczesnym, a poronieniem... Chyba, zeby miala mase powyzej 500g, to moze bede jeszcze myslec...ale uwierzcie, ze czasem to hmmmm... nie chce napisac bezdusznie 😞(( ale gra niewarta swieczki. Maluch najczeciej jest tak uszkodzony, zepozniej nie ejst w stanie sam funkcjonowac, wiec czasem trzeba sie zastanowic, czy nie lepiej pozwolic muodejsc niz ratowac za wszelka cene... 😞((
Latwiej mi pisac, bo z perspektywy zawodu, niektore rzeczy traktuje bardziej racjonalnie.. a wiadomo, ze dla rodzicow nadzieja zawsze umiera ostatnia, i jesli choc malenkie swiatelko sie tli w tunelu, to beda walczyc do konca...




😞 😞 😞 😞 😞 aż mi łzy popłynęły....straszne....nawet nie chcę myśleć co rodzice w takim momencie przeżywają 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...