Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Hustawka swietna, Tysia mata ma sie dziecku podobac a nie mnie 😁 a wiadomo, ze dzieciom bardziej podobaja sie rzeczy kolorowe niz bezowe, bez urazy 😉


Wiolka ta matka u nas tez jest, ale jak dla mnie to za droga. 🥴 🥴 Chociaz z porownaniu z cena w Pol to u mnie wychodzi taniej o ok 60-70zl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wychodze z załozenia ,że takie małe i tak widzi tylko czarno białe na początku 😜 ale i tak mu podoczepiam te wibryjące misiaki one są kolorowe a tu mi się podobał kolor i krowa pasuje do bujaczka 😁

a kuzynka będzie miała pierwszego chrześniaka a mówiła ,że u Was o wiele tansze te huśtawki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
wychodze z załozenia ,że takie małe i tak widzi tylko czarno białe na początku 😜 ale i tak mu podoczepiam te wibryjące misiaki one są kolorowe a tu mi się podobał kolor i krowa pasuje do bujaczka 😁

a kuzynka będzie miała pierwszego chrześniaka a mówiła ,że u Was o wiele tansze te huśtawki 😜


Hahaha Tysia a skad Ci sie wzielo ze dziecko widzi czarno-bialo?? 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pospalam 😜dobrze ze dzis zostalam w domku troszke odpoczelam i nawet brzusio jest mieciutki 🙂
Midorada a myslisz ze ja cos dostalam NIC licze tylko na siebie sama kupuje sama mysle czy wszystko mam nie moge liczyc na nikogo Adama mama stracila prace,siostra jego sie remontuje wiec kasy nie ma,ja ze swoja matka nie mam kontaktu i moj tata jest chytry i mysli ze jak przepisal na mnie mieszkanie to juz jest ok i nic mi nie musi juz dawac ...ehhh brak slow Adama mama chociaz jakos mi pomaga psy zabrala,ciuszki wyprasowala na obiadki mnie zaprasza,wnusia sie nie moze doczekac i to cala moja pomoc..a reszta leci z mojego konta ja juz chce do pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):

Hahaha Tysia a skad Ci sie wzielo ze dziecko widzi czarno-bialo?? 😁 😁 😁 😁 😁


nie wiedziałaś o tym?? 😁 ja to wiem odkąd się Emilka urodziła 😜 trochę nie nasłuchałam ;D

Noworodek widzi jak w czarno-białej telewizji. Na wszystkie kolory tęczy przyjdzie jeszcze czas. Na tym etapie najbardziej atrakcyjne dla malucha są przedmioty w silnie kontrastujących barwach, przede wszystkim czarno-białe.
Spróbuj Wybierając karuzelę nad łóżeczko, poszukaj takiej, która oprócz barwnych zabawek, ma też elementy w czarno-białe paski, kropki itp. Czarne kwadraty, koła i pasy możesz również namalować na zwykłej kartce i powiesić ją przy łóżeczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o de mnie własnie poszła kumpela i znow naznosiła mi słodkiego i jak tu nie jesc 🤢

Tysia ja własnie taka hustawke bede miała od kuzynki tylko ze różową, ale nie przeszkadza mi to

Niuni rzeczywiście długo nie ma, ktos ma do niej kontakt jakiś?

Przykro tak dziewczyny że nic nie dostałyście 😞 ja musze przyznać że podostawałam naprawdę duzo, kupe rzeczy od kuzynki a od rodziców i teściów pieniązki i to nawet sporo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
pospalam 😜dobrze ze dzis zostalam w domku troszke odpoczelam i nawet brzusio jest mieciutki 🙂
Midorada a myslisz ze ja cos dostalam NIC licze tylko na siebie sama kupuje sama mysle czy wszystko mam nie moge liczyc na nikogo Adama mama stracila prace,siostra jego sie remontuje wiec kasy nie ma,ja ze swoja matka nie mam kontaktu i moj tata jest chytry i mysli ze jak przepisal na mnie mieszkanie to juz jest ok i nic mi nie musi juz dawac ...ehhh brak slow Adama mama chociaz jakos mi pomaga psy zabrala,ciuszki wyprasowala na obiadki mnie zaprasza,wnusia sie nie moze doczekac i to cala moja pomoc..a reszta leci z mojego konta ja juz chce do pracy 😞


Aneta ja dzis mialam wlasnie kryzys zwiazany z praca. Juz nie moge siedziec dluzej w domu z mysla ile kasy na wszystko leci. Ja bardzo sie ciesze na to dziecko, ale dosc czesto moje mysli wedruja do przyszlego roku i juz planuje jak wszystko pogodzic i gdzie uderzyc, jak czas zorganizowac... Co do pomocy - szczesliwie (choc to sie jeszcze okaze) moja mama przyjedzie w maju na miesiac. Moze troche mnie odciazy, choc juz teraz wiem, ze beda spiecia, bo juz w tej chwili mam inne zapatrywanie na wiele spraw. Czas pokaze. Poza tym wiem, ze ona tez cos tam kupila dla malego - jakies ciuszki i kocyk. Ale cala reszta jest na mojej glowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o prace to ja tez sie martwie jak to bedzie nie chciałabym wracac po maciezynskim do pracy wolałabym zostac z maluszkiem, nie ma mi kto pilnowac, a to co zarobie to połowe wydam na nianke, a martwuie sie ze bez mojej wypłaty sobie nie damy rady, mam nadzieje ze wyjdzie to jakos w praniu.

Jęsli chodzi o bujaczek to ja mysle ze te z fischer price sa własnie najlepsze bo sa na prad, nie trzeba co chwile latac z bateriami no i same bujaja nie to że trzeba recznie bujać malucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale extraśne rzeczy Justyna masz 🙂 superaśne a ta mata...extra tanio Ci się udało ją kupić. a ta huśtawka - rewela 🙂
ja podobnie jak Dorota Ty nie umiem kupować na allegro bo jakby nie ufam ludziom....i mam obawy jak to w realu faktycznie wygląda ale może taką matę też gdzieś upatrzę i zaryzykuje? 🙂 ryzyk fizyk 🙂
ja też nic nie dostaję wszystko mam albo po pierwszym albo sami musimy się zaopatrzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyyyysia a ty myslisz, ze ile czasu dziecko widzi czarno/bialo? Dokladniej juz piszac to dziecko odroznia swiatlo od cienia, szarosci a po kilku tygodniach odroznia juz żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony 🙂 Czyli ostre barwy dlatego te ksiazeczki nie tylko sa czarno/biale ale tez czerwone np.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia superowe rzeczy, bardzo mi się podobają 🙂
Mata czadzio, ja myślałam właśnie o czarno-biało-czerwonej, ze względu na maluchy właśnie, bo one tylko te barwy na początku czają 🙂

http://www.oczamimaluszka.pl/ juz mam te trzy książeczki 🙂
To jest tez cyklu Zabaw Fundamentalnych, uczyłam się na tym na studiach jak miałam drugi kierunek Terapie pedagogiczna 🙂

Bujak kumpela chce odsprzedać Fisher Price'a.. zobacze w jakim stanie i jak będzie si, to przygarnę 🙂

Co do Niuni to jej ze 2 tygodnie nie ma.. i właśnie nie wiadomo co z nią.. Emi jakieś info o Kozince?

My po szkole rodzenia.. było o połogu.. mój mąż się nasłuchał o dbaniu o ranę, lecącej krwi, wspieraniu po porodzie 🙂 dziki szał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ups..skłamałam...dostałam od koleżanki szafę i przewijak ale ile się pewni jeszcze nasłucham na ten temat to pewnie aż dziecko wyrośnie....bo ona taka jest że kipi kasą i dla niej są mega przeceny jak np jedzie do galerii i wchodzi do takich sklepów które ja tylko oglądam z zewnątrz i mówi jakie super przeceny trafiła bo buty z 1000 na 600...extra okazja ale za chwilę słyszę że oni kasy nie mają....że nie może np z nami pójść do kina bo nie ma kasy....a sypialnie robi taką że głowa mała...samo jedno łóżko kosztuje 6tyś.ja jej nie żałuję ale wkurza mnie taka dwulicowość i obłuda...tu wydaje tyle na remont...a tu płacze że kasy nie ma...to co mają powiedzieć ci co na prawdę nie mają? co mają tylko 2tyś pensji? i żyją....eh... no ale to właśnie od niej dostałam. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...