Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Aaaaaa na oddzale 🙂)) No bo u nas grupy nazywaja sie oddzial 1, oddzial 2 😁D hehe, ale Was pipowato w blad wprowadzilam 🙂 🤢

na 6 tygodni jak kolezanka poszla na operacje pracowalam w zlobku jako intendentka w biurze, co te diety pisalam, faktury itp 😉 a jak kumpela wrocila to spowrotem zeszlan na dol na oddzial do dzieci 🙂)
ale nadal na stanowisku poloznej 🙂

Teraz udalo mi sie to wyjasnic? 😁


Aaaaaa 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże wracam , a tu tyle stron 😲 😲 😲
Byłam na spacerku i sie wkurwiłam jak przyszłam.... czuje ,że ząb - trójka mi się rusza....
Problem w tym ,że ten ząb jest mleczny.. wiem dziwna sprawa , ale druga trójka mi nigdy nie wyszła no i ten mam bo mam i wiedziałam ze kiedyś wypadnie, ale żeby teraz??? 😠
Nie mam 1000 zł ,żeby dać na sztucznego 🤢 🤢 🤢

Co do pomocy, to ja od strony rodziny, żadnej nie otrzymałam.... o sorry bo bym skłamała.... dostałam pare śpiochów od Mamy 😁 😁 😁 😁
Jedynie co to pomogła mi kolezanka, tyle rzeczy mi dała 🙂 Druga kolezanka zas mi dawała ciuszki , niektore znoszone , ale i tak proponowałam jej ze jej zapłace, a ona absolutnie nie chciala pieniedzy.... Teraz widze ze wystawia ciuchy na allegro... głupia sprawa poprostu.
Sama jakoś muszę dać rady.... póki bede na macierzyńskim to bedzie jako tako, ale nie wiem jak bedzie pozniej... bo u mnie prowadzone sa zwolnienia grupowe, i cos mi sie wydaje ze te zwolnienie rowniez dosięgnie mojej osoby.....

Sandra tez myślalam ze pracujesz w szpitalu 😁 😁 Ty to się tych dupek naprzewijasz 🙂
Tysia jak tam skurcze?? juz o.k. ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Boże wracam , a tu tyle stron 😲 😲 😲
Byłam na spacerku i sie wkurwiłam jak przyszłam.... czuje ,że ząb - trójka mi się rusza....
Problem w tym ,że ten ząb jest mleczny.. wiem dziwna sprawa , ale druga trójka mi nigdy nie wyszła no i ten mam bo mam i wiedziałam ze kiedyś wypadnie, ale żeby teraz??? 😠
Nie mam 1000 zł ,żeby dać na sztucznego 🤢 🤢 🤢

Co do pomocy, to ja od strony rodziny, żadnej nie otrzymałam.... o sorry bo bym skłamała.... dostałam pare śpiochów od Mamy 😁 😁 😁 😁
Jedynie co to pomogła mi kolezanka, tyle rzeczy mi dała 🙂 Druga kolezanka zas mi dawała ciuszki , niektore znoszone , ale i tak proponowałam jej ze jej zapłace, a ona absolutnie nie chciala pieniedzy.... Teraz widze ze wystawia ciuchy na allegro... głupia sprawa poprostu.
Sama jakoś muszę dać rady.... póki bede na macierzyńskim to bedzie jako tako, ale nie wiem jak bedzie pozniej... bo u mnie prowadzone sa zwolnienia grupowe, i cos mi sie wydaje ze te zwolnienie rowniez dosięgnie mojej osoby.....

Sandra tez myślalam ze pracujesz w szpitalu 😁 😁 Ty to się tych dupek naprzewijasz 🙂
Tysia jak tam skurcze?? juz o.k. ??


Czarna dopuki karmisz piersia to jestes pod ochrona! Tylko nie mozna sie przyznac ze nie karmisz! Jak masz z kim zostawic Maluszka to wracaj do pracy, ja niestety nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja no widzisz jestem wybrykiem natury 😁 😁 😁 ale tak miala tez moja Babcia, czyli to genetyczne chyba..... jestem taka zła....... jak on mi wypadnie to koniec świata bedzie - będe szczerbata 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😮 😮 😮 😮

Wiolka Ty to masz ta rodzinkę 😁 co obchodzi Twoja tesciową, jaki ty wózek bedziesz miała??? niech się lepiej nie wtrynia 🙂 🙂 🙂 🙂

Ja tez chyba lookne gesslerkę 🙂 a teraz spadam szybciusio pod prysznic i zrobie łożeczko, zeby pozniej tylko do niego wskoczyć 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja sie z ochorna podczas karmienia nie spotkalam... Macierzynski, wracasz do pray i czy karmisz czy nie moga cie zwolnic..

Jedyne przywileje to albo dwie przerwy po 30 min, albo konczysz prace godzine wczesniej.

Ja bym chciala do yra, ale wysiadl mi prad w sypialni ; 😉 i nie mialabym kompa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Czarna_Mamba napisał(a):
Boże wracam , a tu tyle stron 😲 😲 😲
Byłam na spacerku i sie wkurwiłam jak przyszłam.... czuje ,że ząb - trójka mi się rusza....
Problem w tym ,że ten ząb jest mleczny.. wiem dziwna sprawa , ale druga trójka mi nigdy nie wyszła no i ten mam bo mam i wiedziałam ze kiedyś wypadnie, ale żeby teraz??? 😠
Nie mam 1000 zł ,żeby dać na sztucznego 🤢 🤢 🤢



Co do pomocy, to ja od strony rodziny, żadnej nie otrzymałam.... o sorry bo bym skłamała.... dostałam pare śpiochów od Mamy 😁 😁 😁 😁
Jedynie co to pomogła mi kolezanka, tyle rzeczy mi dała 🙂 Druga kolezanka zas mi dawała ciuszki , niektore znoszone , ale i tak proponowałam jej ze jej zapłace, a ona absolutnie nie chciala pieniedzy.... Teraz widze ze wystawia ciuchy na allegro... głupia sprawa poprostu.
Sama jakoś muszę dać rady.... póki bede na macierzyńskim to bedzie jako tako, ale nie wiem jak bedzie pozniej... bo u mnie prowadzone sa zwolnienia grupowe, i cos mi sie wydaje ze te zwolnienie rowniez dosięgnie mojej osoby.....

Sandra tez myślalam ze pracujesz w szpitalu 😁 😁 Ty to się tych dupek naprzewijasz 🙂
Tysia jak tam skurcze?? juz o.k. ??


Czarna dopuki karmisz piersia to jestes pod ochrona! Tylko nie mozna sie przyznac ze nie karmisz! Jak masz z kim zostawic Maluszka to wracaj do pracy, ja niestety nie mam 😞





Emi - wyczytałam wczoraj, ze jeśli zakład prowadzi zwolnienia grupowe, to po macierzyńskim tez moze zwolnić. I tak zwalniaja teraz wlasnie wszystkie Matki ktore wracają..... Wszystko da się obejść widocznie :/ no chyba ze sytuacja w firmie się wyklaruje do mojego powrotu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
To ja sie z ochorna podczas karmienia nie spotkalam... Macierzynski, wracasz do pray i czy karmisz czy nie moga cie zwolnic..

Jedyne przywileje to albo dwie przerwy po 30 min, albo konczysz prace godzine wczesniej.

Ja bym chciala do yra, ale wysiadl mi prad w sypialni ; 😉 i nie mialabym kompa 😁



Jest ochrona, jesli własnie karmi się piersią. I ta ochrona obowiązuje póki dziecko nie skończy roczku. Ale jezeli zaklad prowadzi zwolnienia grupowe lub zglasza upadłość to taka ochrona nie obowiązuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
To ja sie z ochorna podczas karmienia nie spotkalam... Macierzynski, wracasz do pray i czy karmisz czy nie moga cie zwolnic..

Jedyne przywileje to albo dwie przerwy po 30 min, albo konczysz prace godzine wczesniej.

Ja bym chciala do yra, ale wysiadl mi prad w sypialni ; 😉 i nie mialabym kompa 😁


Coś pokiełbasiłam z tym karmieniem, chodziło mi o to dokładnie:
Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadziła także inne uprawnienie, zapewniające ochronę przed zwolnieniem nawet przez 12 miesięcy. Zgodnie z art. 1867: „Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika”.



Pracodawca będzie mógł rozwiązać z korzystającym z takiego przywileju pracownikiem umowę tylko w przypadku likwidacji firmy, upadłości lub gdy zachodzą okoliczności uzasadniające zwolnienie dyscyplinarne.



Wynika to z art. 1868 § 1: „Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika”.http://www.prawo-pracy.pl/ochrona_po_urlopie_macierzynskim-p-559.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siedzę i lukam na allegro za matami i leżaczkami i oczy mi wychodzą na te ceny z kosmosu.....najdroższy leżaczek jaki chyba znalazłam to za 799 😮 😮 😮 i to jeszcze wygląda jak fotel w kapsule kosmicznej 😁 😁 😁 i ileż to dziecko w czymś takim pohasa ?? kto te ceny wymyśla i kto to w ogóle kupuje...matko 😮 😮 😮

zmykam wygodniej się umościć przed tv bo też na geslerową polukam 🙂

podejrzewam że z rana będe miała lekturkę do czytania hihihi 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też zmykam do wanny i potem na gesslerke 🙂
Jutro mam zamiar wykonać http://garfieldowegotowanie.w.interia.pl/stronki/sl_3bit.html
Proste a jakie pyszne 🙂
Mniami 🙂

W sobote mam fajowych gosci, przyjeżdza moja kumpela ze studiów z mężem, a ona rodzi w połowie siepnia, więc mnóstwo wspólnych tematów 🙂 Oni są z Elbląga, wiec mają do nas tylko 70km 🙂
Lubie mieć gości 🙂
W sobote wskakujemy na miotły i szorowanie chaciorki no i przygotuje jakieś przekąski, mam nadzieje że ten 3 Bit mi wyjdzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja mmmmm ale fajne ciasto 🙂
O tej porze Nam takie rzeczy pokazujesz 😁 😁 😁

Z tym karmieniem coś jest. Moja kumpelateraz wracała do pracy i pytali się czy karmi, a ona ,że nie i kazali jej podpisać ze zgadza sie na pracę w weekendy i na nocki i ze bedzie mogła robić nadgodziny.
Ona to podpisała i za tydzień wypowiedzenie dostała 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Maja no widzisz jestem wybrykiem natury 😁 😁 😁 ale tak miala tez moja Babcia, czyli to genetyczne chyba..... jestem taka zła....... jak on mi wypadnie to koniec świata bedzie - będe szczerbata 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😮 😮 😮 😮

Wiolka Ty to masz ta rodzinkę 😁 co obchodzi Twoja tesciową, jaki ty wózek bedziesz miała??? niech się lepiej nie wtrynia 🙂 🙂 🙂 🙂

Ja tez chyba lookne gesslerkę 🙂 a teraz spadam szybciusio pod prysznic i zrobie łożeczko, zeby pozniej tylko do niego wskoczyć 😎


No wlasnie problem w tym, ze sie wtrynia do wszystkiego 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...