Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
laski jestem i żyję 🙂
nawał na porodówce spowodował to,że jestem sobie w domku na tych samych lekach co w szpitalu i oczywiście leżeć muszę,ale że szpitalne jedzenie jest takie pyszne to oczywiście ja zamiast leżeć postanowiłam się porządnie dokarmić dzisiaj i właśnie robię obiadek 😉
na wypisie ze szpitala mam wpisane rozpoznanie- poród przedwczesny 😮 no,ale mam nadzieję,że będzie ok 🙂
no i musiałam sobie pospacerować troszeczkę i przy okazji kupić to co potrzebne do szpitala,bo niestety moja ciąża jest zagrożona i w każdej chwili mogę wrócić na porodówkę,więc nie zwlekam z pakowaniem torby....brakuje mi tylko proszku dla dzidziusia żeby przeprać ciuszki 🙂 nie wiem w którym jestem tygodniu,bo według karty powinien być 34 teraz więc 2 tyg na fenoterolu bym była a w szpitalu wpisali mi 31 więc kuźwa jest duża różnica bo fenoterol według szpitalnych tygodni musiałabym brać jeszcze 5 tygodni a nie 2 😮 no ale trzymam się tylko i wyłącznie mojego lekarza,który pewnie za 2 góra 3 tygodnie każe go odstawić i niech się dzieje co chce 😉
mój dzidziuś dostał na dzień dobry sterydy dla wcześniaków a potem przy tym jak nie mogli mi uspokoić skurczy to dodatkowo walili mi w tyłek zastrzyki więc siedzieć na tyłku nie mogę bo mam wrażenie jakby mnie ktoś porządnie skopał po nim ☺️
poza tym jest chyba troszkę za malutka bo według szpitalnego usg wyszło 1.9kg w zeszły piątek,ale mam wrażenie i nadzieję,że jest dużo większa 🙂
jak dobrze jest bez relanium poza szpitalem bo tam musiałam go brać żeby leżeć i spać jak najwięcej przy tych skurczach a potrafiłam przespać pół dnia tam prócz tego spania byłam półprzytomna ☺️ no ale przynajmniej mi ten tydzień szybciutko zleciał 🙂



Hej KOCHANA!!!!
to dobrze ze jesteś w domku - bo wszedzie dobrze ale w domu najlepiej! Twoja córcia też pewnie stęskniona za Mamusią 🙂 Masz rację spakuj lepiej torbę bo niewiadomo co Cię czeka .... oby dzidziuś posiedział jeszcze w brzuszku tyle ile trzeba!!!!
Życzę Ci zdrówka - martwiłyśmy się bardzo o Ciebie 😞
A z tymi tygodniami ciąży to bardzo dziwnie Ci wyliczyli 🤢 🤢
Odpoczywaj!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Maja 😲 😲 😲 aż mi serce zaczęło szybciej bić i aż ciepło się zrobiło to co dopiero Ty dziewczyno jak to zobaczyłaś...leć do gina albo nawet od razu na izbę i koniecznie pisz. kurde...

Ania witaj spowrotem. Ty się kobieto tam przy garach za dużo nie gimnastykuj. ale dobrze że już w domciu jesteś 🙂 ale wagę dzidzia ma chyba ok bo my mamy podobny tydzień a mój też tyle waży. dokładnie we wtorek ważył 1915 i to odpowiednio na jego 'wiek' 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
Maja 😲 😲 😲 aż mi serce zaczęło szybciej bić i aż ciepło się zrobiło to co dopiero Ty dziewczyno jak to zobaczyłaś...leć do gina albo nawet od razu na izbę i koniecznie pisz. kurde...

Ania witaj spowrotem. Ty się kobieto tam przy garach za dużo nie gimnastykuj. ale dobrze że już w domciu jesteś 🙂 ale wagę dzidzia ma chyba ok bo my mamy podobny tydzień a mój też tyle waży. dokładnie we wtorek ważył 1915 i to odpowiednio na jego 'wiek' 🙂

no niby odpowiednio ale gdyby w tym momencie mała się urodziła z taką wagą to bym jej chyba na ręce nie wzieła ☺️ bo takie maluteńkie i kruche 🥴 dlatego muszę wytrzymać jak najdłużej,ale skoro wypuścili mnie do domu to najgorsze chyba minęło,mimo,że skurcze jeszcze są i pewnie zostaną już do końca,skoro ładowali we mnie wszystko co możliwe na skurcze chyba a one pozostały 🥴 no i to w dodatku bóle krzyżowe mnie chyba czekają czego przy 1 porodzie nie było,bo każdy skurcz leci po plecach i dopiero w dół brzucha 😮
powiedzieli mi tyle,że muszę leżeć tyle,żeby dzidziuś zdążył jak najwięcej jeszcze przybrać zanim się go już nie zatrzyma w brzuszku 🥴 no,ale mam nadzieję,że wynoszę ją do końca na ponad 3kg i w dodatku w odpowiednim terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Kocik napisał(a):
Maja 😲 😲 😲 aż mi serce zaczęło szybciej bić i aż ciepło się zrobiło to co dopiero Ty dziewczyno jak to zobaczyłaś...leć do gina albo nawet od razu na izbę i koniecznie pisz. kurde...

Ania witaj spowrotem. Ty się kobieto tam przy garach za dużo nie gimnastykuj. ale dobrze że już w domciu jesteś 🙂 ale wagę dzidzia ma chyba ok bo my mamy podobny tydzień a mój też tyle waży. dokładnie we wtorek ważył 1915 i to odpowiednio na jego 'wiek' 🙂

no niby odpowiednio ale gdyby w tym momencie mała się urodziła z taką wagą to bym jej chyba na ręce nie wzieła ☺️ bo takie maluteńkie i kruche 🥴 dlatego muszę wytrzymać jak najdłużej,ale skoro wypuścili mnie do domu to najgorsze chyba minęło,mimo,że skurcze jeszcze są i pewnie zostaną już do końca,skoro ładowali we mnie wszystko co możliwe na skurcze chyba a one pozostały 🥴 no i to w dodatku bóle krzyżowe mnie chyba czekają czego przy 1 porodzie nie było,bo każdy skurcz leci po plecach i dopiero w dół brzucha 😮
powiedzieli mi tyle,że muszę leżeć tyle,żeby dzidziuś zdążył jak najwięcej jeszcze przybrać zanim się go już nie zatrzyma w brzuszku 🥴 no,ale mam nadzieję,że wynoszę ją do końca na ponad 3kg i w dodatku w odpowiednim terminie 🙂


pewnie że musi siedzieć jak najdłużej 😁 każde z naszych bąbli 🙂

oj...ja bóle krzyżowe miałam...masakra...i teraz też podejrzewam że będę miała bo tak mnie kręgosłup już boli że nawet jak się w łóżku przekręcam z boku na bok to umieram z bólu. 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co kupiłam smoczki dzisiaj i mała je znalazła (jejku jaki one malutkie w porównaniu z tymi które miała Klaudia) i mówi mi otwórz i daj,a ja jej tłumaczę,że te smoczki są malutkie i że są dla dzidziusia a że dzidziuś jest jeszcze w brzuszku a ona pierwsze się skrzywiła do płaczu więc myślę,oho to będzie wojna o smoczek ale po chwili jej mówię-chodź schowamy te smoczki dla dzidziusia,żeby były jak się urodzi,a ta mi smoczki zaczęła wciskać pod bluzkę i się roześmiałam i problem z głowy bo goni z nimi za mną i próbuje mi je wsadzić do brzucha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
wiecie co kupiłam smoczki dzisiaj i mała je znalazła (jejku jaki one malutkie w porównaniu z tymi które miała Klaudia) i mówi mi otwórz i daj,a ja jej tłumaczę,że te smoczki są malutkie i że są dla dzidziusia a że dzidziuś jest jeszcze w brzuszku a ona pierwsze się skrzywiła do płaczu więc myślę,oho to będzie wojna o smoczek ale po chwili jej mówię-chodź schowamy te smoczki dla dzidziusia,żeby były jak się urodzi,a ta mi smoczki zaczęła wciskać pod bluzkę i się roześmiałam i problem z głowy bo goni z nimi za mną i próbuje mi je wsadzić do brzucha 😁


😁 😁 😁 😁 żeby nie próbowała przez pępek Ci ich zapakować 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
dobrze ze juz w domku jestes Aniu 🙂
tez przeszlam te wszystkie zastrzyki w dupsko ale bolalo ze siedziec nie moglam 🙂

miałaś te sterydy dla dziecka na płuca itd? bo ze mną na sali leżała dziewczyna w 26 tygodniu i jej nie dali,bo podobno po 30 tyg się je daje,i ktg też dopiero po 30 tyg tam robią,więc cieszę się,że jeśli tak miało być to trafiłam tam po 30 tygodniu bo przynajmniej wszystkie badania miałam 🙂
a ordynator jak zbadał to wyszłam w takim rozkroku że prawie na czworakach 😁 i okazało się,że mieszka niedaleko mnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Mialam Aniu sterydy podane odrazu tego samego dnia bo nie bylo na co czekac i na drugi dzien kolejna dawka no i zastzyki rozkurczowe 🙂

to ja nie wiem czemu tej dziewczynie nie dali 😮 bo Ty bylaś chyba w podobnym okresie wtedy co ona teraz,a z tego com ona mówiła to pierwszą ciążę też miała duży problem donosić,w tej ciąży leżała już 5 razy w szpitalu a ona sama urodziła się jako wcześniak na 900gram 😮 więc według mnie przy takich skłonnościach powinni jej dać a nie dostała nic 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja lec do sypitala, laska ktora lezala ze mna po cc zauwazyla tez tylko kropelke krwi na majtkach i okazalo sie ze lozysko sie odkleja i od razu ja cieli. Gdyby przyjechala pol godziny pozniej nie wiem jakby sie to skonczylo dla niej i dziecka. Wogole sie nie zastanawiaj tylko pakuj sie i natychmiast jedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Maja lec do sypitala, laska ktora lezala ze mna po cc zauwazyla tez tylko kropelke krwi na majtkach i okazalo sie ze lozysko sie odkleja i od razu ja cieli. Gdyby przyjechala pol godziny pozniej nie wiem jakby sie to skonczylo dla niej i dziecka. Wogole sie nie zastanawiaj tylko pakuj sie i natychmiast jedz.

tak i weź sobie od razu coś do szpitala jakby co bo u nas z nawet malutkim plamieniem zostawiali na obserwację,ja też miałam szczęście,że wzięłam koszulę,kapcie itd bo byłam przekonana,że wrócę do domu po badaniu a wróciłam, po tygodniu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu super ,że jestes z nami kochanie!! 😘 całe szczęscie ,że troszkę się uspokoiło i oby Karoolinka jeszcze w brzuszku chciała posiedzieć !

Majka natychmiast na izbę jedz bo nie ma żartów z tym ! kumpela też coś miała z łozyskiem wtedy ! 😞 daj znać po!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ledwo was nadrobiła, z tyle tego było że hej ! Wspomniałyście o seksie, ja szczerze bardzo rzadko mam ochotę na seks, ale nie jest tak że się zaniedbujemy, są inne sposoby na okazywanie sobie czułości i miłości niż seks.
Nie pamiętam co tam jeszcze pisałyście bo sporo tematów poruszałyście.
Aha Maju przepis na ciacho wygląda apetycznie i uważam że krakersy jak najbardziej pasują bo są słone i podkreślą słodki smak a nie zamulą jak to się dzieje przy takiej ilości słodkich składników jeśli dodać herbatniki 🙂

Maju nie czekaj tylko do szpitala, tam pod stałą kontrolą bezpieczniej i dla Ciebie i dla Polusi.
Aniu cieszę się że jesteś już w domku i jest lepiej, ale uważaj na siebie i się oszczędzaj, choć wiem że przy Klaudii to nie będzie łatwe 🙂

Ja powoli zbieram się na urodzinki chrześniaka męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mnie zmuliło po obiedzie...musiałam sobie z pół godz drzemeczkę walnąć 🙂
no Emi miały dziś być już gdzieś pierwsze burze wiosenne także widać że padło na Twoje okolice 🙂
mam nadz że Majka pojechała do tego szpitala

hehe ale tak piszecie o wylatywaniu tego czopa itd. a ja czegoś takiego nie miałam więc mam nadz ze będę wiedziała kiedy coś takiego nastąpi 🥴 🥴

no nic lecę źmiory dla mężastego wstawiać bo zaraz powinien być na chacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jenygo, ale se przestraszylam z Majka. 😲 😲 😲 Chyba jednak juz pojechala do szpitala... to dobrze. Niech ja tam zbadaja. 😞 😞 Oby nic jej nie bylo...!!!!

Aniu dobrze, ze jestes juz w domku. Uwazaj na siebie i nie stresuj sie teraz. Malutka musi zostac u Ciebie w brzuchu tak dlugo jak sie da!!!

Ja w koncu nigdzie dzis nie jade... 😞 A mialam dzis miec romantyczna kolacja z mezem, ale z wypadu do londka nici. 😞 ) Paczka dojedzie do mnie dopiero miedzy 17 a 18 - czekam wiec na kuriera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poleżałam i w sumie nic się nie dzieje, w razie jak znowu by sie cos pojawiło pojade do szpitala.
Na wkładce miałam tak jakby dwie łyżki krwi powiedzmy.
Od tamtej pory nic się nie dzieje, nic mnie nie boli.
Lekarz powiedzial, ze mam isc jak to sie powtórzy.
Pola fika jak zawsze.
Więc jestem dobrej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...