Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hey wam !!
Mam do wszystkich Czerwcoweczek pytanie. Ooz jestem w 32 tyg ciazy, a moj maluszek od trzech dni slabo sie rusza. Okolo 4 dni temu tak sie wiercil i kopal ze az mnie to bolalo. A teraz...ruchy sa coraz slabsze. Przez dzien czuje ruchy, ale rzadko i musze bacznie obserwowac i caly czas o tym myslec zeby wiedziec kiedy sie rusza. Ale nie obraca sie juz. I nie jest to bolesne, ale wrecz tego nie czuje. Czy to normalne??
Czy powinnam sie zglosic do lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martwie sie, bo odkad sie zalogowalam na forum i czytam opinie przyszlych Mamus to kazda z Was pisze ze dziecko tak sie wierci ze jest to czasem bolesne, ze kopie po zebrach itp. Moj maluch nigdy nie kopnal mnie jeszcze w zebra, chociaz czasem kopal tak ze bolalo. Ale od kilku dni ruchy sa bardzoo slabe. Wyczuwam je, ale to nie to samo co wczesniej. Czasem sama sie musialam zlapac za brzuch, bo mnie zaolal ruch dziecka.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy ktoras z Was jest z Krakowa?
moze znacie jakiegos dobrego lekarza ktory odbiera porody w szpitalu Ujastek w Krakowie?
planuje sie wybrac przed porodem prywatnie, do jakiegos lekarza ktory pracuje tam na oddziale.
Moze znacie kgoos? macie jakis kontakt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie,

Wrocilam wlasnie od poloznej. U Klopsika serduszlo ladnie bije - wszystko wiec ok. 🙂

Sandra przykro slyszec o rodzinnych klotniach. Faceci czasem sa tak niedojrzali... 🥴 Wydaje mi sie, ze wazne jest byscie przegadali problemy i powiedzieli sobie wprost co Wam na sercu lezy. Moze taka rozmowa oczysci troche atmosfere...

Tysia jak masz fajnie, ze tak malo Ci zostalo do rozwiazania. Jeszcze troche i Adasiek bedzie z Toba 🙃

Ja dzis padam na twarz. 🤢 Milam straszna noc. Jakies urwanie chmury chyba bylo - latalam po domu i okna zamykalam. A poprzedniego wieczoru wszystkie pootwieralam bo myslalam, ze sie udusze... 😮 😮 Maz spal jak zabity - nic nie slyszal i nie czul jak wstawalam. Daje mi to do myslenia... Zdaje sie, ze tylko ja bede ta do wstawania do dziecka skoro on spi takim kamiennym snem... 🤢 🤢 A taki chetny byl do nocnego karmienia butelka... 🤢 Ciekawa jestem jak to w praniu wyjdzie. 😞

Jade zaraz na zajecia do szkoly rodzenia. Ledwo co na oczy widze, ale musze dac rade. Do nastepnego Mamuski... 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malenka001 napisał(a):
dziekuje za odpowiedz Katiaa85.
Musze sie wybrac. A czy to normalne w 32 tyg ciazy, ze boli mnie czasem mocniej brzuch tj podczas miesiaczki?

malenka nie stresuj sie na zapas ale lepiej by bylo skonsultowac sie z lekarzem. Ja od 30 tyg miewam bolesne skurcze oprócz czestego napinania sie brzucha... a jeśli chodzi o ruchy to roznie u mnie ale raczej jest bolesnie teraz to mi sie tak wyciaga ze czasem nie moge chudzic ... obite zebra tez mialam nie raz ale nie przejmuj sie tak bo nie wolno nam sie stresowac a kazda ciaza jest inna 🙂 miejmy nadzieje ze jest wszystko oki 🙂 3maj sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malenka widze, ze dziewczyny pisza zebys jechala na izbe ale spokojnie, jak ja bym miala tak jezdzic jak mala ejst spokojna to bym na izbie chyba zamieszkala bo moja nalezy raczej do leniuszkow. Tez nei wali mnie po bebechach, moze czasem mocniej cos kopie ale raczej czuje takie smyrania pietki albo jak wypina dupcie. Jest prosty test zeby sprawdzic czy z dzidzia wszystko ok, zjedz cos slodkiego albo napij sie zimnego pomaranczowego soku, poloz sie na lewym boku. Jezeli w ciagu godziny odczujesz conajmniej 10 ruchow plodu to wszystko jest ok 🙂

Zdarza sie ze moja myszka nie rusza sie caly dzien a wystarczy ze poloze sie na boku i zaraz harcuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia straszysz co przede mną 😉
Anett na nudę dobra książka jest najlepsza 😁

Mąż pojechał do pracy, a ja czekam na rodziców i Alę by wybrać się z nimi do parku. Chłodniej troszkę się zrobiło, myślałam że popada bo grzmiało ale bokiem przeszło :/ może w nocy coś kropnie.
Idę lodów zjeść.
Udanego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...