Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hehehe 🙂 a ja mam mezowatego, ktory opieki wymaga 😉

Ale przymierzam sie do hodowli agam, ale z tym moim zapalem... nie ma kto terrarium przewiezc.. 😉 bo jest gotowe u kumpeli... 🙂 a ona chce sie go pozbyc...
no coz...

a pieski mimo, ze bardz lubie to u rodzicow,. maja Huskyego 🙂 a tak to dla mnie za duzy obowiazek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie ponownie
W czwartek byłam na kolejnym badaniu usg 😁, wielkość dzidziusia odpowiada na koniec 11 tc więc to by się zgadzało. Od ostatniego usg jest ogromna różnica, już jest wszystko widać zresztą same wiecie, ale to niesamowite 🤪. Pani doktor zaleciła mi brać narazie tak jak brałam kwas foliowy i dodatkowo Urinal (na drogi moczowe). Mogę mieć problemy z żylakami więc mówiła że mogę brać cyklo 3 fort lub diosminex. Czy któraś z was któreś z tych leków bierze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski,

Mikula, nie wiem nic o tych tabletkach... niestety

Dziewczyny - mam pytanie. Czy w ciazy mozna faarbowac wlosy? 🤨 Przeczytalam kilka dni temu, ze NIE!!!! 🤢 i troche jestem zaskoczona!!!! Moje juz prosza by zrobic z nimi porzadek, ale nie wiem w koncu czy mozna... 🤢 Dajcie znac jesli cos wiecie.

Sandroos - wielki dzieki za wczorajsze blyskawiczne wiadomosci. Juz mi duzo lepiej na sercu i duszy. Zarowno ja jak i moj maz jestesmy juz troche spokojniejsi. 🙂 Jestes naprawde kochana!!!! 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co wiem to to,że nie można farbować włosów to jeden z przesądów. nie wiem,ja mam naturalne,ale w pierwszej ciąży jak wracałam do naturalnego koloru to musiałam kontrastycznie z blondu zmieniać kolor na brunetkę 🤪 no i jak pytałam to mówiła mi fryzjerka,że można,bo nowoczesne dostępne farby są bezpieczne nie tak jak te kiedyś i że nie ma przeciwwskazań 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej mamuski,

Mikula, nie wiem nic o tych tabletkach... niestety

Dziewczyny - mam pytanie. Czy w ciazy mozna faarbowac wlosy? 🤨 Przeczytalam kilka dni temu, ze NIE!!!! 🤢 i troche jestem zaskoczona!!!! Moje juz prosza by zrobic z nimi porzadek, ale nie wiem w koncu czy mozna... 🤢 Dajcie znac jesli cos wiecie.

Sandroos - wielki dzieki za wczorajsze blyskawiczne wiadomosci. Juz mi duzo lepiej na sercu i duszy. Zarowno ja jak i moj maz jestesmy juz troche spokojniejsi. 🙂 Jestes naprawde kochana!!!! 😘



Ja juz 2 razy farbowalam wlosy od poczatku ciazy, w poprezedniej tez farbowalam jak tylko widzialam taka potrzebe. Farby sa teraz o niebo bezpieczniejsze, przeciez nie zyjemy w latach 70 😮 😮 😮 🙃 uWAZALABYM TYLKO NA AMONIAK, ja osobiscie farbuje tymi bez amoniaku ze wzgledu na ciaze, zeby sue ne nawdychac tego smrodu. Spoko farbuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam fryzjera w czwartek i mozna farbowac ale wskazane po pierwszym trymestrze..teraz nie ma takich przeciwskazań mamy 21wiek..tak samo ja np.nosze akryle bardzo kruciutkie ale nosze bo moje naturalne paznokcie sa poprostu pozal sie boze do szóstego miesiaca zamierzam je miec no a pozniej trzeba przestac do porodu zeby było widac naturalna płytke.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Dziewczyny że Wam się wcinam w rozmowę...jesli chodzi o farby to ja polecam Wam farby bez amoniaku a tych teraz jest bardzo wiele bo w tym farbowaniu to o amoniak chodzi np. jesli jest często wdychany to może powodować alergię u dzieciaczka. Ale chyba żadna z Was nie farbuje codziennie włosów 😉 no chyba że pracuje jako fryzjerka 😉 No i Wasza skóra jest teraz bardziej wrażliwa więc takie farby z amoniakiem mogą bardziej uczulać.

Przepraszam za moje mądrości i życzę każdej Mamusi przepięknych dni w tym super stanie a fasolką i groszkom by rosły rosły 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kozinka, a co to za przesad o farbowaniu wlosow w ciazy? Zawsze mnie to interesowalo 😁 Mialam ostatnio sesje z moja kol i opowiadala mi jakie to rozne rozniste rzeczy sie mowi np ze ktos rzucil urok na dziecko... 🙂 albo jak jest sie w ciazy, to dziadkowie musza wozek kupic (ale czemu to nie wiem), albo jak kobieta ma szara cere podczas ciazy, to bedzie miec dziewczynke bo jej urode zabiera... 🤪 kocham te historyjki 😁 Moze znacie jeszcze jakies przesady zwiazane z ciaza?

Wracajac do tematu. Tez mi sie wydaje, ze jakosc dzisiejszych kosmetykow jest o niebo lepsza niz przed laty. Tak szczerze mowiac, to miesiac temu strzelilam sobie nowy fryz z nowym kolorem, ale w ogole nie przeszlo mi do glowy by sprawdzic czy mozna... Bede musiala powiedziec mojej fryzjerce o sytuacji - jak sugerujecie. Lepiej na zimne dmuchac.

Z paznokciami nie mam problemu, ale za to zauwazylam, ze rosna mi bardzo szybko, wlsy zreszta tez... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh przesadow jest duzo 🙂))
nie przechodzic pod sznurkami, bo bedzie obwiniete pepowina...
znajomi przesuwali chrzciny, bo nie chciala tesciowa zeby ciezarna (ja) byla chrzestna, bo to pech...

i 100 tys tego 🙂

Co do wlosow to najlepiej bez amoniaku, no i z tego co wiem, to czasem moze kolorek inaczej niz zazwywczaj przyjmowac,, ze wzgledu na inne stezenie hormonow..

midorada.. polecam sie na przyszlosc.. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny, piszcie o tych przesadach.
Sandroos, Anett - skoro znacie to napiszcie cos, niech sie posmiejemy... 😁 Z pepowina to pierwszy raz slysze... 😆 o ciazy i chrzcinach slyszalam... 🙂 Mam nadzieje, ze coraz mniej ludzi juz w to wierzy, choc zdaje sobie sprawie, ze to starsze pokolenie to gleboko siedzi w tych zabobonach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio byłam u kolezanki, po wypiciu kawki i obgadaniu wszystkiego co jest możliwe, zbierając sie do domu ubieram płaszczyk zawiązuje pasek a moja koleżanka "Boże co Ty robisz nie zawiązuje się paska !!! co Ty chcesz zeby Twoje dziecko się udusiło, owinie sie pępowiną!!!! " Myślałam ,że umre ze śmiechu poprostu 🤪 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...