Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny czy sn czy cc trzeba do siebie dojsc ..porody sn tez nie są fajne ile ja sie nacierpialam,skopalam studentke bo mi stala nad glowa i ględzila, podali mi termometr a ja go potłukłam specjalnie masakra..jezeli tylko bedziecie mogly wolajcie znieczulenie bo to akurat Wam sie nalezy jak psu micha.podziwiam kobiety ktore chca rodzic bez znieczulenia a kiedy dochodzi bol nie do zniesienia one wolaja znieczulenie tylko wtedy jest juz za pozno...
wyczytalam tam gdzie bede rodzic ze- wkleje bo za duzo pisania..
W dniu wyznaczonego ciecia cesarskiego powinna się Pani pojawić w szpitalu około 8.00-8-30. Po wykonaniu niezbędnych czynności przygotowawczych i wypełnieniu przez Panią stosownych dokumentów (m.in. zgody na ciecie cesarskie) przystępujemy do operacji. Najczęściej stosowanym znieczuleniem jest znieczulenie zewnątrzoponowe (ZOP). Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób znieczulenia. Nie ma po nim konieczności leżenia na wznak „na płasko” przez kilkanaście godzin. Przyspiesza to i ułatwia pierwszy kontakt i karmienie noworodka po porodzie. W niektórych przypadkach stosowane jest znieczulenie podpajęczynówkowe lub znieczulenie ogólne. Skóra brzucha nacinana jest w poprzek tuż nad spojeniem łonowym i zeszywana ”kosmetycznym” szwem śródskórnym. Wszystkie szwy stosowane przy operacji są szwami wchłanianymi i nie trzeba ich usuwać.

Pierwsze przystawienie dziecka do piersi odbywa się w Oddziale Położniczym wkrótce po zakończeniu operacji. Pobyt w Oddziale Położniczym trwa po porodzie drogą ciecia cesarskiego zwykle 3 doby. Staramy się, żeby Mama i noworodek byli razem ze sobą przez cały czas, ale jeśli jest Pani zmęczona i chce odpocząć weźmiemy dziecko i zaopiekujemy się Nim. Pobyt w Szpitalu należy przeznaczyć na naukę karmienia, kąpieli i przewijania noworodka korzystając z pomocy i doświadczenia personelu.
chodzi mi o to ze nie musze lezec plackiem ale jest tez napisane ze dzidzia w miare mozliwosci jest ze mna i po operacji jest przystawiana do cyca..zobaczymy w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u nas np nie ma znieczulenia zewnątrzoponowego, bo nie ma tylu anestezjologów, by mógł jakiś byc przy porodzie..

położna mówiła o jakimś znieczuleniu narkotycznym , nie pamietam co to, ale mówiła, że wtedy dzidzia po porodzie musi dostac zastrzyk by ta substancję wypłukać..

pewnie bede rodzić bez znieczulenia..wiem, że bedzie boleć itp itd, ale jak pomyśle, ile kobiet na świecie rodzi i daje rade, to ja tez dam, byle Pola cała i zdrowa na świat przyszła. Na razie poród mnie nie przeraża. Zobaczymy jakie będą moje odczucia im bliżej porodu 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
u nas np nie ma znieczulenia zewnątrzoponowego, bo nie ma tylu anestezjologów, by mógł jakiś byc przy porodzie..

położna mówiła o jakimś znieczuleniu narkotycznym , nie pamietam co to, ale mówiła, że wtedy dzidzia po porodzie musi dostac zastrzyk by ta substancję wypłukać..

pewnie bede rodzić bez znieczulenia..wiem, że bedzie boleć itp itd, ale jak pomyśle, ile kobiet na świecie rodzi i daje rade, to ja tez dam, byle Pola cała i zdrowa na świat przyszła. Na razie poród mnie nie przeraża. Zobaczymy jakie będą moje odczucia im bliżej porodu 🤢 🤢 🤢


A jakie po....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Majka to znieczulenie "narkotyczne" powinno sie podawac tylko w pewnych okolicznosciach na poczatku, kiedy akcja porodowa nie przyspiesza. Nie jest ono tak zupelnie bezpieczne, ale po 3 4rech godzinach samo sie "ulatnia" zarowno z organizmu ciezarnej jak i dziecka.

What are pethidine and diamorphine?
Strong, very effective pain-relievers, these opiates are usually delivered via an injection into your buttock or thigh. They work very quickly - within about ten minutes - last a few hours and can give you a real 'high' (hence the fact they're often given to surgical patients postoperatively).
But there is a downside: they can make you feel sick, drowsy and dizzy, and, more important, they may also affect your baby, making him or her sleepy and/or reducing his or her ability to breathe after birth. The latter may need urgent treatment.

Because of this crossover, it's recommended you only use diamorphine in early labour, because its effects lasts longer, whereas pethidine can be used slightly later into the first stage of labour, as it's shorter acting and less likely to affect your baby.

Sorki dziewczyny ale nie chce mi sie tego wyjasniac po polskiemu 🤢 Majka doczyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka nie ma opcji wykonania ciecia w znieczuleni zenatrzoponowym, jak piszesz mialas podpajeczynowkowe.. czyli takie co sie nie rusza od pasa w dol...
a przy ZZO tylko znosi ono dolegliwosci bolowe w obrebie miednicy.. no ale jednak czujesz 🙂)

A co do narkotycznego Dolarganu, ja korzystalam 3 razy 😉) mloda urodzila sie troszke oszolomiona, ale nie na tyle zbey trzeba bylo podawac jej Naloksan ( czyli te odtrutke> zdarza, sie ze przy podaniu tego typu znieczulenia u plou po porodzie pojawia sie problem z oddechem...

A co do tych tygodni , to ja juz sama zaczelam w sibeie watpic, wiec zajrzalam do moich pismiennictw 🙂 he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze jesli znieczulenie zalozy sie wyzej to ma takie samo dzialanie jak PP, choc nie wiem.. u nas w szpitalu na 1oo% do porodow SN uzywa sie znieczulen zewnatrzoponowych, a do ciecia znieczulenia podpajeczynowkowego....

Albo yez dlatego, ze czesto do ciecia stosuje sie je oba raze podpajeczynowkowe sie zaklada na poczatke, a pozniej zostawia cie cewnik do znieczulenia zzo , zeby w razie co pozniej podawac do cewnika leki p/ bol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra Tobie 21 wrzesnia skonczy się 40 tydzień więc w każdy piątek kończysz tydzień obliczyłam ,że jutro już 20 skończysz 😁

czyli przy SN mogę prosić o ZZO? bo słyszałam ,że nie zawsze chcą go robić... chce urodzić siłami ale wiadomo ,że jak się nie da i małemu bedzie grozić niebezpieczenstwo to sama wezme skalpel i sie rozpruje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znieczulenie zewnątrzoponowe – polega na umieszczeniu w pobliżu nerwów przekazujących ból z macicy i dolnej połowy ciała cienkiej plastikowej rureczki (cewnika), przez którą podaje się słaby środek znieczulający w sposób ciągły. Znieczulenie to jest często stosowane do zmniejszenia bólu w trakcie porodu, ale może też być również użyte do cięcia cesarskiego. Wtedy dodaje się bardziej stężony środek znieczulający, zapewniając znieczulenie wystarczające do przeprowadzenia operacji. Znieczulenie to działa stosunkowo wolno i wymaga większej ilości środka znieczulającego do uzyskania odpowiedniego znieczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...