Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no i teraz sobie patrzę na suwaczek-34 tydzień 6 dzień,czyli 35 tydzień...
więc z tego co pamiętam suwaczek zaniża chyba o około tydzień tak? więc by wychodzilo,że zaraz dobije 36 tygodnia 😉
więc ja się pytam po jaką cholerę zaniżyli mi w szpitalu i na wypisie wiek ciąży o 2 tygodnie??? bo lekarz sugerując się wypisem ze szpitala,nie wcześniej liczonymi tygodniami wpisał mi w zeszłym tygodniu 33 tydzień,więc niby jutro 34 😮 😮 😮 😮
Kocik,Ty masz chyba dzień po mnie termin,który masz teraz tydzień????
bo ja nie wierzę,że mam dopiero 34 bo powinien być zaraz 36 a 2 tygodnie to duża różnica 😮 😮 😮 bo tak to jeszcze z tydzień-niecałe dwa i odstawię fenoterol,a tak to będę go brała dalej według tych obliczeń i zamiast w 37 to mi go każą odstawić jak będę w 39 tygodniu 😮 a jak na własną rękę odstawię fenoterol i urodzę te 2 tygodnie wcześniej to mi powiedzą,że wcześniak,a jak będę go brała według ich obliczeń i odstawię w 39 tygodniu i bym nie urodziła od razu to nie dość,że przenoszę ciążę,to jeszcze jak się zgłoszę w np. 41 tygodniu do szpitala,to mi powiedzą,że to 39 tydzień i nic ze mną nie zrobią a wiadomo jak jest z przenoszonym dzidziusiem... 😮
albo ja już świruje albo rzeczywiście mi się walnęli o 2 tygodnie,ale jak mi się walneli to ja odstawiam fenoterol w 37 tygodniu według obliczeń na karcie ciąży a nie wypisie ze szpitala... czyli za niecałe 2 tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Aniu jutro konczysz 35 tydzien 😎

no tak,skończone 35 tygodni,czyli zaczyna się 36?
a według wypisu który dostałam,lekarz wpisał mi do karty że kończę 33 tydzień 😮
według nich to podobno nie robi różnicy ale według mnie ta różnica jest... bo to 2 tygodnie dłużej na fenoterolu... i to chyba jest niepotrzebne,skoro za dajmy 2 tygodnie skończe 37 tygodni i już go nie będę musiała brać to oni mi wtedy wpiszą 35 tydzień i każą brać o te 2 tygodnie dłużej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie wiem tylko dlaczego mi go zaniżyli,dla mnie jedynym wyjaśnieniem jest usg... bo na nim wyszło,że dzidziuś wtedy wymiarami odpowiadał niecałemu 31 tygodniowi... ale to byłoby głupie,żeby mi zaniżyli wiek ciąży na podstawie usg z końca ciąży... bo z tego co wiem to sugerują się zawsze początkiem ciąży jeśli chodzi o wymiary a potem im później tym dzidziusie rosną indywidualnie i nie ma się tym co sugerować...
a mi całą ciążę wszystko odpowiadało i było ok do momentu usg w szpitalu,więc albo tam mieli złe usg albo dzidziuś zwolnił z tempa i po prostu będzie mniejszy...
ale żeby według jednego pomiaru zmieniać mi tak wiek? przecież nawet jak mnie badali to mówili,że wszystko odpowiada raczej wyższej ciąży więc po kiego mi ją zaniżyli? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello Mamuśki 🙂

ja wyspana. mąż ćwiczy obok w pokoju fittness na playstation 😁 😁
leje się z niego jak nie wiem 🤪 dobre to jest powiem Wam,
i ja po porodzie chyba bede sobie powolutku na tym ćwiczyć 🙂

Kozinka nie wiem co Ci doradzić 🤢 moze skonsultuj to ze swoim ginem ??
w karcie ciążowej masz wpisany przecież termin, niech on zaleci co masz dalej robić?

hmm dziewczyny zastanawiam się nad tym podgrzewaczem - czy jest on aż tak potrzebny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Tak skonczony 35 i zaczynasz 36.
Oni sa pojebani i lepiej to wyjasnij bo bedziesz niepotrzebnie przenosic smialo za 2 tyg mozna rodzic a nawet juz za tydzien 😜

no więc skoro jednak mam zaniżony wiek to ja to pieprze i jak skończe 37 tydzień to odstawiam fenoterol 🙂 przecież nie jest powiedziane że od razu urodzę po odstawieniu,więc nic się nie stanie,a przynajmniej nie będę niepotrzebnie sobie wszystkiego hamować w razie czego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
Hello Mamuśki 🙂

ja wyspana. mąż ćwiczy obok w pokoju fittness na playstation 😁 😁
leje się z niego jak nie wiem 🤪 dobre to jest powiem Wam,
i ja po porodzie chyba bede sobie powolutku na tym ćwiczyć 🙂

Kozinka nie wiem co Ci doradzić 🤢 moze skonsultuj to ze swoim ginem ??
w karcie ciążowej masz wpisany przecież termin, niech on zaleci co masz dalej robić?

hmm dziewczyny zastanawiam się nad tym podgrzewaczem - czy jest on aż tak potrzebny?

ale to on mi teraz wpisał 33 tydzień... byłam u niego w poniedziałek zeszły więc będzie teraz 34 tydzień... tyle,że on mi nie popatrzał na kartę ciąży tylko na sam wypis a to właśnie na nim według mnie jest pomyłka a jak mu o tym powiedziałam (mówiłam to też lekarzowi w szpitalu) to powiedział,że to bez różnicy,ale prawie 2 tygodnie na końcu ciąży to różnica chyba jest 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu cos w tym jest bo maluchy sa juz duze i nie da sie ich dokladnie zmierzyc jak Adas byl mniejszy to wymiary zawsze 2 nawet 3 tyg w przod a teraz w skonczonym tygodniu 36 wymiary na 35 i 3 dzien np.. i termin na 24maj hahaha im blizej tym dalej do porodu chyba 🤢
Nie powinni Ci mierzyc wedlug wymiarow tylko albo OM albo wedlug karty ciazy a tam masz chyba ok moze zadzwon tam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello mamcie 🙂
melduję się po wieeeelkim obżeraniu się 😁 😁 😁
Midorada trochę mi was streściła bo chyba bym nie nadrobiła, więc wiem że jeszcze wszystkie w dwupakach 😁
postaram się was jednak troszkę poczytać.
wczoraj myślałam że pojadę na izbę bo ciśnienie mi tak skoczyło do 140/90 ale po konsultacji z lekarzem poleżałam i w końcu spadło...ale nigdy takiego ciśnienia nie miałam....+ duszności...fatalne uczucie 🤢 🤢 🤢

ślę buziaczki i może chociaż jakiś dzionek nadrobię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Aniu cos w tym jest bo maluchy sa juz duze i nie da sie ich dokladnie zmierzyc jak Adas byl mniejszy to wymiary zawsze 2 nawet 3 tyg w przod a teraz w skonczonym tygodniu 36 wymiary na 35 i 3 dzien np.. i termin na 24maj hahaha im blizej tym dalej do porodu chyba 🤢
Nie powinni Ci mierzyc wedlug wymiarow tylko albo OM albo wedlug karty ciazy a tam masz chyba ok moze zadzwon tam?

z OM mam na połowę kwietnia termin 😁 jest on niewiarygodny,bo po porodzie z Klaudią go nie miałam rok i wywoływał mi go luteiną i zaraz po nim zaszłam w ciążę 😁
ale skoro mam taką rozbieżność dużą to tym bardziej powinni mi uznać możliwość bycia np. w wyższej ciąży niż z usg a nie dodatkowo zaniżać,bo wyjdzie w końcu że przez to urodzę po 42 tygodniu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem czy jest dalej takie baby boom jak wtedy co byłam w szpitalu ale u nas w miasteczku jak obeszłam wszystkie sklepy to nie ma nigdzie pampersów w rozmiarze ani 1 ani 2 😮
dzisiaj wybieram się z bratem do większego miasta bo tylko pamperów mi brakuje i muszę je w końcu kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że nie tylko mój tak w brzuchu szaleje 🙂 tak daje do wiwatu że nie wiem nawet jak siedzieć, całymi dniami wali po bebechach 😁 i zero odpoczynku....też myślałam że jak coś zjem to się uspokoi a tu guzik...on dalej w harce....
Ania też się zastanawiałam który to ja jestem już tydzień no i mam tu na brzuszku że kończy się 34 i zaczyna sie 35 ale ja już głupia jestem z tym liczeniem....skoro Tysia pisze że to koniec 35 a początek 36 to zawsze tydz do przodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laski!

Ja zaraz bede jadla karczochy, jezyk mam juz na ziemi bo tak je uwielbiam!

Dziewczyny nie potrzebny wam podgrzewacz ani troszke, na prawde zbedny wydatek.

Kozinka ja bym ie przeszla do gina tylko zeby ustalic co i jak bo 2 tygodnie to bardzo duzo jak na koncowke.

Tysia dobrze liczy tygodnie.

Ja sie przeszlam doslownie 5min. i noga mi znowu spuchla i boli a przez noc wrocila do normalnego stanu. Dobrze, ze do rozwiazania zostalo 3tygodnie. Poprasowalam wszystkie ciuszki i stwierdzilam ze mam ich zdecydowanie za malo. Tyklo teraz problem w co to dziecko ubierac bo przeciez beda goraczki wiec nie bede jej gotowac w dlugich rekawach a z 2 strony nie bedzie od razu latach w samych body.

Kozinka ty mloda urodzilas latem, kiedy zaczelas z dzieckiem wychodzic i jak ja ubieralas zaraz po porodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Wiolka też wcześniej nie umiałam ich liczyć dopiero ciotka mi to wytłumaczyla 😁 bo myslalam ze jak 37 i 5 dzień to ze za 2 dni dopiero skoncze 37 a to już 38 😁


A jak ktos sie was pyta ktory to juz tydz to mowicie ze np 37 czy ze juz 38? Ja jestem w 34 i 5dni i juz nie wiem czy mowic 34 czy 35?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Wiolka też wcześniej nie umiałam ich liczyć dopiero ciotka mi to wytłumaczyla 😁 bo myslalam ze jak 37 i 5 dzień to ze za 2 dni dopiero skoncze 37 a to już 38 😁


A jak ktos sie was pyta ktory to juz tydz to mowicie ze np 37 czy ze juz 38? Ja jestem w 34 i 5dni i juz nie wiem czy mowic 34 czy 35?


Jak masz 34tc+1dzien to juz jest 35 tydzien. To naprawde jest proste jak drut. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Wiolka też wcześniej nie umiałam ich liczyć dopiero ciotka mi to wytłumaczyla 😁 bo myslalam ze jak 37 i 5 dzień to ze za 2 dni dopiero skoncze 37 a to już 38 😁


A jak ktos sie was pyta ktory to juz tydz to mowicie ze np 37 czy ze juz 38? Ja jestem w 34 i 5dni i juz nie wiem czy mowic 34 czy 35?



Jak masz 34tc+1dzien to juz jest 35 tydzien. To naprawde jest proste jak drut. 😉


Proste jak drut ale juz pod koniec wszystko mi sie myli. Czasami potrzebuje czasu by namyslic sie nawet ktory to juz tydz bo czuje jakbym ciagle stala w miejscu i czas jakby sie zatrzymal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...