Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Nie peklam sami mnie nacieli szwy mnie troche uwieraja jak siadam ale sama nie wiem ile mam szwow bo jak pytalam położona która odbierala porod powiedziala ze jsk wroce do domu to mam wziac lusterko i policzyć haha 😁
Dokladnie Sandra to dolargan oni sami byli w szoku ze od 1.15 Rozwarcie zrobiło się pelne z 1.5 cm a lekarka przyszła i mowi to co pani justyna na ktora sie umawiamy na poród na 3? Myślałam ze na jaja a tu suprise
Adaś wlasnie zasnal mi na cycu ale nie lapie prawej tylko wciąż by na lewym wisial a tam wentyl pd stara i masakra boli 😞 jutro chyba odciagne bo mam mlekotok pije lewą a z prawego cieknie 😁

w szpitalu w którym ja będę rodzić w bufecie można się zaopatrzyć w nakładki silikonowe na sutki 🙂 jeśli u Ciebie nie ma to poproś kogoś jak do Ciebie pojedzie żeby Ci podrzucił 🙂 nigdy ich nie używałam,bo wtedy nie wiedziałam,że takie coś jest,ale z tego co słyszałam to są one bardzo pomocne przy bolesnym karmieniu na początku 🙂
tylko druga strona medalu może być taka,że być może dzidziuś przyzwyczai się do silikonu i z naturalnej piersi może potem nie chcieć 🥴
ale z tego co pamiętam to mi ból utrzymywał się przy samym początku karmienia,więc możesz spróbować te nakładki dać tylko na chwilkę,a potem ściągnąć i wsadzić bez niej cyca w buźkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Dla mnie te nakladki to jeden niewypal wielki....

ja pierwze 3 dni to zaciskalam zeby jak lapala...:/ Kombinuj z tym drugim cycem, bo dostaniesz zapalenia i wtedy dopiero bol...
Bepanthenem mozesz bezpiecznie smarowac...

Ale burza!!!

no właśnie ja nie wiem jak to jest do końca z tymi nakładkami,bo ich nie stosowałam tylko piszę to co słyszałam od kobiet które używały 😉
ja prawie gryzłam poduszkę bo bepanthen mi niestety nie pomagał ani troszkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra a probowalas wogole tych nakladek? Mi bepanthen gowno pomogl, krew mi z sutkow leciala i wilamsie z bolu na lozku, pozniej dostalam krem Aventa i jest o niebo lepszy. Teraz sobie kupilam tylko Aventa od razu, no i nakladki silikonowe, jak tylko zacznie mnie bolec od razu bede nakladac bo tak szczerze mowiac po kija cierpiec? Dla jakiegos wyzszego celu?

Tysia mialas fantastyczny porod, szczerze zazdroszcze 😘 😘 😘 No kombinuj z tym drugim cyckiem jak pisze Sandra bo moze byc kiepsko, masz juz nawal pokarmu?

Czarna bedzie obrze, niektore kobiety po cc dostaja mleko dopiero po paru dniach ale ja np dostalam od razu jak tylko Majke do cyca przystawilam. Doslownie momentalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spać nie mogę, gorąco jak diabli. Niby popadało ale nadal duchota. Jutro ma być podobno dużo chłodniej, nie mogę się wprost doczekać-dzień bez puchnięcia 🙂.
Ja również mam te nakładki silikonowe, w szkole rodzenia mówili, że gdy tylko zaczyna cyc bolec i pojawi się mały bąbelek to najlepiej zacząć od razu używać kremu np. maltam i te nakładki silikonowe, by nie dopuścić do popękania brodawek.
Idę wykorzystać męża skoro pracuje dziś w domu, może po przyjemnym zmęczeniu sen mnie zmorzy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wczesnym porankiem,

Tysia porod super szybki... szczesciara z Ciebie - nie ma co 😉 Njawazniejsze ze sie nie meczylas... 🙂

Ja jeszcze tych nakladek nie kupilam, wlasciwie mam je tylko do odebrania ze sklepu, bo dostalam je za darmoszke 😉 Ale skoro piszecie, ze sa skuteczne i jest duze prawdopodobienstwo, ze sie przydadza, to je wezme (mialam do wyboru albo te nakladki albo butelki).

Wiolka ja rowniez mam krem o jakim pisalas - kupilam z Aventu. Czytalam opinie na jego temat i babeczki go chwala. Poza tym nie trzeba go zmywac przed kazdorazowym przystawieniem dziecka do cycka, a to juz w jakis sposob ulatwa zycie, ktore i tak bedzie zwariowane kiedy nasze maludy przyjda na swiat 😉 🙂

Kozinka ale rozsmieszylas mnie dzis od rana zdaniem

w szpitalu w którym ja będę rodzić w bufecie można się zaopatrzyć w nakładki silikonowe na sutki

😁 😁 😁 😁 😁 😁
Wiem co masz na mysli, ale wyobrazilam sobie ten bufet i te nakladki i w ogole zabawne sytuacje jakie moglyby zaistniec... 😁 😁 😁

Nenia wiem o co chodzi piszac o mezu pracujacym z domu - nasi o ile dobrze pamietam siedza w tej samej branzy... 🙂 Co prawda trzeba chodzic na paluszkach po domu, ale zawsze ta swiadomosc, ze mezulo siedzi w pokoju obok jest fajna. 🙂 🙂 Wyglada na to, ze moj bedzie pracowal z domu podczas calej olimpiady 🤪 🤪 🤪 Dojazdy do Londynu i powroty beda pewnie graniczyc z cudem 😮 😮 😮

Czarna bryka dla Olafka fajowa. 😉 Ze tez Wam sie udalo tak isc do sklepu i wyjsc z woziem. U mnie to zamawianie, czekanie na tel, potem na dostawe itd... 🤢 🤢 🤢

Ja dzis dziewczynki wczesnie rano na nogavh. spac nie mglam. Wymiotowac mi sie chcialo. Jestem juz po pierwszym wczesnoporannym sniadaniu. Maly buszuje w brzuchu zadowolony... 🙃 Ciekawe o ktorej dzis padne... 🥴 🥴

Trzymajcie sie. Przyjemnego weekendu Wam zycze 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!

Aneta na bank sutki Cie beda bolec, moze popekaja i bed krwawic mimo kremow itd.podczas nawalu pokarmu nic Ci tak nie sciagnie mleka z cyckow jak dziecko dlatego w razie W sa te nakladki silikonowe. Pierwszy okres karmienia dziecka wcale nie jest cudny jak z obrazka ale nie ma sensu od razu przechodzic na butle jak tylko sie cos bedzie dzialo. Krem, nakladka i cheja dziecko do cyca 😉 😎

Ide karmic moja starsza core niejadka 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny dobrze ze piszecie o tych nakladkach bo ja ich nie kupilam i zadnego kremu na sutki tez nie mam musze sie wybrac na male zakupy.
U nas dzis w nocy powialo chlodem ale fajnie sie spalo przy uchylonym oknie jeszcze troche popadalo to powietrze inne.
Nie wiem czy wczoraj wspominalam ale wczoraj od rana jak sie obudzilam to mialam taki ucisk bolesny na zebrach ze czulam jak bola mnie wszystkie wnetrznosci jakbym miala je niezle skopane. Dzis w nocy przez ten bol co chcialam sie polozyc na boku to bolalo teraz tez jeszcze odczuwam ale jak jestem pionowo to nie czuje tego tak jak sie klade. Albo mala mnie pokopala albo za dlugo lezalam w jednej pozycji i jakos to wszystko przygniotlam sobie. Boli zaraz pod piersia prawa.

ps dzis planuje torbe w koncu spakowac 🙂 i wyprac (odswiezyc) wszystkie okrycia z wozka. Juz nie moge sie naszej Ani doczekac na swiecie, juz ja bym przytulala i calowala :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada bo jak leżałam tam w szpitalu to zeszłam zobaczyć co tam mają i powiem Wam,że wszystko-od jedzenia i gazet do higienicznych rzeczy i wiele takich których rodząca może nie mieć przy sobie kiedy np. zaskoczy ją poród-podkłady,nakładki,podpaski,pampersy,ciuszki dla dzieci,maści,kosmetyki a nawet koszule do karmienie 🤪
tylko wszystko ma swoją cenę,bo zwykła koszula jak patrzyłam-z tych szarych z kolorowymi obszyciami kosztowała tam uwaga- 75 zł 😮 ja w sklepie za sztukę dałam ponad 20zł za taką samą a na bazarze widziałam takie nawet po 15 zł 😁
moje sutki popękały i troszkę krwawiły,ale ból chyba jest nieunikniony,bo to bardzo duży wysiłek dla nich takie karmienie 🥴 ale to jest przejsciowe,ja po powrocie ze szpitala już czułam coraz słabszy ból,aż w końcu ustąpił 🙂
wszystko musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂dzis pospalismy bo deszczyk popadal i fajne powietrze bylo 🙂
Wiolu ja mam te nakladki i oczywiscie ze bede probowac ale widzisz jak karmilam Milenkę to krew mi nie leciala wcale dlatego jak czytam o tym co moze byc to juz mam przed oczami rzeźnie 🙂butelka wejdzie w gre jak juz bede bez sil i bedzie bardzo bolalo tym bardziej ze ja do miesiaca chce tylko karmic 🙂
w domu juz mam takie zamieszanie Adam, dwa psy non stop cos sie dzieje 🙂
i czuje sie jak słoń 😠
brzuch mi sie zmienil teraz jest taki bardziej w szpic i Adaś mowi ze opadł troszkę 🙂
a kopie mnie tak mocno ze normalnie podskakuje na lozku Adam z nim rozmawia i mowi zeby nie kopal mamusi ale gdzie tam maly juz chce wyjsc pewnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 u nas pogoda super w koncu chłód 🙂 ja sie ciesze a mężul nie zadowolony bo trawy nie skosi hehe 🙂

Ja nakładki i masci mam też z Aventu, chce karmic pirsia mam nadzieje ze dam rade 😉

Mój już cały tydzień masuje mi szyjke i jak narazie bez efektów, skurczy brak nawet pojedynczych, brzuch tez nie chce zbytnio opadac, mam nadzieje że się nie przeterminuje zbyt duzo bo jak narazie to chyba sie na to zapowiada 😉

Miłego weekendu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi dziecko ma jeszcze miesiac czasu na wyjscie a brzuch wcale Ci nie musi opasc.

A ja jestem w kropce bo jest goraco i maz chcialby jechac na plaze a ja przeciez puchne na potege w tej temp. Zastanawiam sie czy jak wezme parasol i bede siedziec w cieniu to moze nie bedzie tak zle, bo szkoda mi ich zeby siedzieli w chacie przeze mnie a z 2 strony jak mam sie meczyc to dziekuje. Powiedzialam mu zeby jechal sam z Majka ale nie chce. No i kwestia mojego wygladu 🤢 ale pieprze to, w koncu w ciazy jestem jeszcze nie? D sie nie moze doczekac az Viki ze mnnie wyjdzie bo widzi ze strasznie mnie bola te skurcze i jak mi ciezko, ciagle powtarza jeszcze tylko troszke 😁 😁 😁 😁 Bardzo mi w domu pomaga i az mi glupio ze ja leze a on lata po chalupie tak jak Twoj Adam Aneta, nie jestem do tego przyzwyczajona 😉

Teraz znowu u tesciow, ZNIOWU na rybie, niedlugo bede nia zygac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...