Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nenia no to chłopa zagonisz do roboty z tym prasowaniem 😁 😁 😁: no i fajnie że mebelki już są, my też pewnie w przyszłym tyg zaczniemy układanie mebelków a ja pranie i prasowanie 🙂
Dorota Ty to masz fanie z tymi rzeczami mamas&papas 🙂 wanienka superaśna, teraz podobnej będę u nas szukała 🙂 a mężo się udał 🤪 🤪 🤪poranne omamy go biednego dopadły 😁 😁 😁 😁
a u nas kucie na maxa.....czekam aż skończą brudną i głośną robotę i potem już tylko cichy montaż ale zapowiada się że dziś skończą, nie chce chwalić dnia przed zachodem ale promyk nadziei jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
midorada napisał(a):
DorotaK napisał(a):
Dziewczyny - pytanie techniczne. Jakie macie wanienki dla maluchów? Bo są w kilku rozmiarach i nie wiem czy to ma znaczenie czy będzie 80+ czy 100+, pewnie ta setka na dłużej starczy, ale moze mniejsza bezpieczniejsza?


Dorotka ja kupilam od razu te wieksza. Stwierdzilam, ze nie bede po 3 miesiacach znow kasy wydawac. Moja ma takie wyprofilowane podparcie i jest od urodzenia do 12 m-cy
http://www.mamasandpapas.com/product-acqua-two-stage-ergo-bath-pearl-white/4538472/type-i/


hmm, też się nad takim zastanawiałam, pytałam nawet na szkole rodzenia, ale powiedziała babka, że najlepiej najprostsze. ale moze jeszcze się zastanowię. W sumie to rzeczywiście takie większe chyba praktyczniejsze, bo wymieniac po chwili nie bardzo jest sens. Dzięki Dorciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Dzieki za pamiec Midorada 😘

Dorota ja kupilam teraz taka duza, bo z Maja mialam ta mniejsza i starczalo moze na 2 miechy i strasznie sie z nia pozniej umeczylam w normalej wannie bo szkoda mi bylo kasy wydawac na nowa wanienke.

Midorada to podparcie jest niestety bardzo niepraktyczne 🥴 bo trzeba kombinowac z myciem pleckow. Najlepiej kupic zwykla wanienke i jak koniecznie chce sie to podparcie to tylko takie kttore mozna wyciagnac z wanienki. Mam jednak nadzieje, ze nie bedzie Ci sprawiac problemow.

Kurde, czekam na kolyske do spania dla Malej ale maja problem z wysylka 😞 😞 😞


hm..nawet o tym nie pomyślałam, u nas są takie wanienki właśnie z możliwością wyjęcia tego oparcia.
a co za problem mogą mieć z wysyłką, jak towar jest to się wysyła i koniec
biedna Ty jesteś z tą opuchlizną, wczoraj właśnie u nas w DDTVN pokazywali znowu Chorwację i te temperatury to sobie od razu o Tobie pomyślałam jak Ty je znosisz. w ciąży to upierdliwe, na pewno, ale już bliżej końca niż dalej 🙂 choć mi się już mega dłuży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
Nenia no to chłopa zagonisz do roboty z tym prasowaniem 😁 😁 😁: no i fajnie że mebelki już są, my też pewnie w przyszłym tyg zaczniemy układanie mebelków a ja pranie i prasowanie 🙂
Dorota Ty to masz fanie z tymi rzeczami mamas&papas 🙂 wanienka superaśna, teraz podobnej będę u nas szukała 🙂 a mężo się udał 🤪 🤪 🤪poranne omamy go biednego dopadły 😁 😁 😁 😁
a u nas kucie na maxa.....czekam aż skończą brudną i głośną robotę i potem już tylko cichy montaż ale zapowiada się że dziś skończą, nie chce chwalić dnia przed zachodem ale promyk nadziei jest 🙂


Aguś, u nas są takie wanienki w tym stylu - http://www.ceneo.pl/10572006 tega komfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DorotaK napisał(a):



Aguś, u nas są takie wanienki w tym stylu - http://www.ceneo.pl/10572006 tega komfort


o, fajne 🙂 zresztą jeszcze za wanienkami się nie rozglądałam, podjadę do Akpolu i pomacam 🙂 ale dzięki za link dodałam sobie do obserwowanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello brzuszki moje kochane wpadlam na chwile opowiedziec jak to bylo u mnie 😁
Poszlam nieswiadomie że to już do gin bada mnie i mówi szyjka krotka rozwarcie na pol palca prosze w kazdej chwili byc na czujce po wizycie ciocia zrobila mi ktg a tam dziki szal maly puls w normie nagle skurcz 127 mały puls 299 i nagle spadlo do 100 położna mowi porod sie zaczyna mysle wariatka a ona że albo przyjde jutro na ktg albo nie skieruje mnie na izbe tam mnie zbadaja zrobia ktg i zadecydują na KTG skurcze co chwile położona mowi i co tu z pania zrobic 38 tydz nie będziemy zatrzymywac porodu lekarz zbadal mowi rozwarcie na cm i grzebie paluchem i na rekawiczce krew patrzy ogląda z każdej strony i mowi a to bylo? ja mowie ze nie wyciąga koszule szlafrok i mowi prosze sie przebrac koszula z rozbiciem do pepka ledwo tylek zakryla ale spoko pojechaliśmy do gory na oddzial polozniczy i od 15.30 pod ktg skurcze ponad 120 a Rozwarcie o 23 uwaga 1.5 cm 😁 skrecalam sie z bólu robert zawolal lekarza dali mi przeciwbolowe po ktorych mialam odjazd bo to jakiś lek narkotyczny zwymiotowalam 2 razy i zasnelam 3.30 obudziła
sie z takim bolem partym jakby mi sie kupę chcialo nie mogłam sie wyslowic przybiegł student i mowi rozwarcie pelne pani do porodu glowke widać a mi parcie szlo a oni prosze chwile poczekac nie przec musimy przygotowac wszystko nie minelo 10 min 3 parcia i Adas byl z nami 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A najlepsze jest to ze Robert był od 15 do 20 a polozna mowi rozwarcie nie postepuje główką nie ustawiona w kanał raczej dzisiaj nie urodzi pojechał do domu a po godz Zawijal dupe bo wody mi odeszly mega dziwne uczucie 😁 całą wanna wody było jeziorko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia to super 🙂 fajnie,że dali Ci przeciwbólowy i zasnęłaś bo pewnie połowę porodu przespałaś 🙂 ja też miałam jakiś taki,że mogłam wymiotować,ale podano mi go już przy większych skurczach wiec nie miałam jak zasnąć 🙂
oby każda z nas miała takie porody 🙂
to skoro ja mam rozwarcie na luźny palec to też mogę w każdej chwili?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna szczęściara że szybki poród miałaś 🙂 Ja tez tak chcę 😁

Aga Oby dziś historia z szafą się zakończyła 🙂

Wanienka superaśna, gdybym nie miała to bym taką sobie kupiła 🙂

Idę pić mrożona herbatkę, którą mi mężulo zrobił a do tego looody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Hello brzuszki moje kochane wpadlam na chwile opowiedziec jak to bylo u mnie 😁
Poszlam nieswiadomie że to już do gin bada mnie i mówi szyjka krotka rozwarcie na pol palca prosze w kazdej chwili byc na czujce po wizycie ciocia zrobila mi ktg a tam dziki szal maly puls w normie nagle skurcz 127 mały puls 299 i nagle spadlo do 100 położna mowi porod sie zaczyna mysle wariatka a ona że albo przyjde jutro na ktg albo nie skieruje mnie na izbe tam mnie zbadaja zrobia ktg i zadecydują na KTG skurcze co chwile położona mowi i co tu z pania zrobic 38 tydz nie będziemy zatrzymywac porodu lekarz zbadal mowi rozwarcie na cm i grzebie paluchem i na rekawiczce krew patrzy ogląda z każdej strony i mowi a to bylo? ja mowie ze nie wyciąga koszule szlafrok i mowi prosze sie przebrac koszula z rozbiciem do pepka ledwo tylek zakryla ale spoko pojechaliśmy do gory na oddzial polozniczy i od 15.30 pod ktg skurcze ponad 120 a Rozwarcie o 23 uwaga 1.5 cm 😁 skrecalam sie z bólu robert zawolal lekarza dali mi przeciwbolowe po ktorych mialam odjazd bo to jakiś lek narkotyczny zwymiotowalam 2 razy i zasnelam 3.30 obudziła
sie z takim bolem partym jakby mi sie kupę chcialo nie mogłam sie wyslowic przybiegł student i mowi rozwarcie pelne pani do porodu glowke widać a mi parcie szlo a oni prosze chwile poczekac nie przec musimy przygotowac wszystko nie minelo 10 min 3 parcia i Adas byl z nami 😘


Tysiu droga, ale czad taki poród. Chociaż ja też nie miałam na co narzekać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam taką wanienkę http://wszystkodladziecka.com.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=21&flypage=flypage.tpl&product_id=414&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1
i do niej kupilam takie wklady z gąbki zeby Oskarek miał mięciutko pod pupą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co Tysia pisala to ja lekko nacieli... ale dokladnie powie sama...

Ogolnie jak na kobietke pierwszy raz rodzacą porod miala byskawiczny... 😉) Rzadko sie to zdarza...
a lek to Dolargan 🙂)

Ehhhh, dzisiaj pol dnia w pracy przebeczalam, ze mam isc na zwolnienie, ale zeby czasem nie przyjsc w poniedzialek klucze i wszystko oddalam kolezance, co przejmie moje obowiazki.. 🤢
Ale glupiooo 😞( No ale zwolnienie wzielam i od poniedzialku sie lenie... 😉) Ale dziwnie...
Moja mama tez pewnie zwariuje, bo przyzwyczajona, ze calymi dniami z Nadia... a moj tata obecnie nie pracuje.. a jakby to powiedzieci.. ciezko im razem czas spedzac.. wiec pierdolca mama dostanie.. Ale juz zapowiedziala, ze jeden dzienw tygoodniu bierze Nadie od rana do wieczora 🙂)

Malutka, bo nic sie nie zmienia 🙂 Wazy 386g.. Za 2 tygodnie do szpitala na mocz, morfologie i glukoze 75g.. bleeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Matulki 🙂

Mam dosc dzisiejszego dnia, noga mi nawala, za duzo dzisiaj chodziłam.
Pojechaliśmy kupić wózek i wkoncu wybraliśmy 🙂
Stoi piękna fura dla Olafka gotowa do startu 🙂 Foto na fb tzn link 🙂
Super wózio lekki , zwrotny i ma wszystkie bajery 🙂 nawet pompke do kół 😁 😁

Co do Madzi... ja wiem ,że nie doszła całkiem do siebie, ale widzę ze powoli oswaja się z tym co się stało,wiadomo jest to wielki uraz ale normalnie o tym rozmawia i to jest najważniejsze. Wiem ,że strata dziecka to napewno jest uraz do końca życia . Moim zdaniem dobrze będzie jak zacznie się starać o dziecko jeśli tylko bedzie mogła....
z tego co wiem to miala parę spotkań z psychologiem. Ja sie najbardziej cieszę ze przelamalysmy lody. Sama nie wciskalam sie , czekalam na jej krok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się cieszę mąż dziś ma HO, czyli pracuje w domu 🙂
Kolacyjka zjedzona-dziś na stole królowały wiosenne kanapeczki 🙂
Zaraz odwiedza nas znajomi 🙂

Tysia pozazdrości ci takiego porodu 🙂
Ciekawe jaki poród miała Weronika ?

miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo ja dopiero sciągnełam do domu padam na suty, dzis mezul miał wolne i najpierw były zakupy potem ostatnie przygotowania pokoiku ubieranie łużeczka itp, potem takie wieksze porzadki robilismy juz generalne na przyjscie maluszka 🙂 potem pomagałam jeszcze mamie w kuchni bo jutro ma gosci a na koniec wyladowalismy jeszcze na festynie u tesciowej w barze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie peklam sami mnie nacieli szwy mnie troche uwieraja jak siadam ale sama nie wiem ile mam szwow bo jak pytalam położona która odbierala porod powiedziala ze jsk wroce do domu to mam wziac lusterko i policzyć haha 😁
Dokladnie Sandra to dolargan oni sami byli w szoku ze od 1.15 Rozwarcie zrobiło się pelne z 1.5 cm a lekarka przyszła i mowi to co pani justyna na ktora sie umawiamy na poród na 3? Myślałam ze na jaja a tu suprise
Adaś wlasnie zasnal mi na cycu ale nie lapie prawej tylko wciąż by na lewym wisial a tam wentyl pd stara i masakra boli 😞 jutro chyba odciagne bo mam mlekotok pije lewą a z prawego cieknie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...