Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja jak wsiadlam w auto po takiej przerwie to mialam wrazenie ze dopiero prawko odebralam jakos dziko sie czulam 🙂
sluchajcie Adam ma szwy na czole dwa z lewej i dwa z prawej strony i wiecie jak wyglada 😁 😁jak by mu rogi wycieli 😁 😁smiac mi sie chce ale udaje powage 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wszystkim :-)
meldujemy sie i my. noc minela spokojnie - dwie pobudki, jedna 45 minut a druga pol godziny. od 23 do 9mocny sen. teraz wcina mleko i pewnie znow malenstwo wyladuje w lozeczku. czujemy sie dobrze, pokarm jest nawet w nadmiarze. wczoraj zaprzyjaznialam sie z laktatorem ale wole ten moj maly naturalny. kupki sa kilka razy dziennie - wodniste i musztardowo zolte - tak powinno byc?
ile czasu oczyszczac sie bedzie tam na dole? te skrzepy krwi sa malo komfortowe... :-(
witamine K podaje sie od 8 doby a D3? kurcze, nic mi w tym szpitalu nie powiedzieli, dopiero w domu odkrylam zalecenia poszpitalne spisane gdzies na kartce jednej z wielu w ksiazeczce, malym druczkiem :-(
kiedy zaczac werandowanie? mamy 6 dni i naprawde piekna pogode

troche Was poczytalam, ale chyba nie umiem teraz odniesc sie do czegokolwiek, przepraszam. A jak Majeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

nocka w miarę spokojna choć co 1,5 godz cyc...padam...ale wczoraj cały dzień przepłakany, przenoszony i musiał go brzuszek boleć 😞 bo tak się biedulek męczył 😞 zasnął dopiero o 18 i spał sobie na balkonie około 2godzin. piękne słońce świeciło to aż żal było go budzić.

dziś moje starsze dziecie pojechało już na pierwszy obóz i 10 dni go nie będzie...już za nim tęsknie....ale przy najmniej nie będzie siedział w wakacje w domu przed tv czy kompem...

Czarna biedactwa moje jak nie Ty z cycami to maluszek po lekarzach teraz ciągany....i tak dzielna byłaś że tyle wytrzymałaś skoro aż żywe rany masz....
Dorota zawsze warto podjechać do lekarza i się upewnić...nic to nie kosztuje a będziesz o pewne informacje do przodu bo zawsze jeszcze o coś dopytasz.
Sandra dzieki za info, ale chyba jednak pokarm mam 🙂 to przez to że cycki miękkie(zwłaszcza lewy) ale jak słyszę jak przełyka to jestem pewna że mam pokarm. a laktator to masz racje nie ściągnie tak jak maluch. co do tego urządzenia to przy pierwszym miałam aventu a teraz mam tomme tippe i powiem Ci że raczej różnicy nie wiedzę, postawiłabym na tym samym miejscu. ale tak jak dziewczyny piszą na razie można się wstrzymać z kupnem choć ja tuż przed porodem kupiłam żeby po wyjściu już mieć w domu bo prędzej czy później trzeba użyć
Justyna wy to w ogóle w czepku urodzeni z tym spaniem....ja sypiam po 1.5 i przerwa na cyca...ledwo potem na oczy patrze
Maju jakieś wieści od Polci? 😉 nie wybiera sie tu do nas? 🙂

dziś znów piękna pogoda, możliwe że spróbujemy dziś się ruszyć na pierwszy spacerek 🙂

miłego dzionka mamusie i brzusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej dziewczyny,

Czy matka karmiaca moze jesc winogrona? Nie ma tego na liscie Neni... Co z sokiem pomaranczowym. Jest tam, ze powinnam unikac cytrusow, ale tez ze mam pic soki owocowe. To jak, mozna ten sok pomaranczowy czy nie mozna??? 🤢


Na mojej liście żywieniowej ze szpitala są winogrona, ale bez skórki. Pestki też zamierzam omijac, więc trzeba wyssac ze środka co miękkie i powinno byc chyba dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello mammas 🙂

Polcia dalej siedzi w brzuniu, taka piękna pogoda a ona świruje jarząbka..
jest taki upał, że ja to nawet się z domu nie ruszam bo spuchne w 3 sekundy!

Całą noc do teraz pobolewa mnie nieustannie podbrzusze, ale to pewnie nic takiego, w nocy miałam jakies mini skurcze, ale też bez szału.
Czop nie odchodzi, śluz tez bez szału, więc chyba się będę turlać do 6 lipca aż w szpitalu wyląduje..

U nas szczawiówka i leczo 😁

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Ale dzisiaj upał mamy jechac na urodziny do chrzesniaka d Seby na ogródek, ale chyba tam dlugo nie bedziemy bo taki gorąc boje sie zeby Małemu nic sie nie stało 😮
Wczoraj mialam "zjebany" dzien. Wszystko fajnie do momentu az bylam na spacerku z Małym wracam, Mąz kupil sobie piwa i mi mowi "Idz do domu ja sobie piwko tu wypije z sasiadem".
Patrze a tam na balkonie nawalony sasiad jego zona i taka laska 🤔 🤢
no kurwa fajnie, jak sie wkurzylam, weszlam do klatki patrze a Sebastian ciśnie do ich mieszkania, powiedzialam mu na klatce " A ja to co kurwa bo z dzieckiem to juz do domu" trzasnelam drzwiami i zamknelam zamek. Zaraz zaczelam slyszec pukanie i pytania o co mi chodzi 🤢 i wlazł do domu i juz nie wyszedl.
Teraz mi troche glupio przed sasiadami bo sobie pewnie pomysla, ale kurwa bez przesady wiecie jak ja sie poczułam? jak 5te koło u wozu 😞 😞 😞 😞 nawet nie uslyszalam przepraszam ani nic w tym stylu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia dobrze zrobilas, też bym się głupio poczuła, nie powinnaś mieć w ogóle wyrzutów sumienia, raczej ON!

U mnie bez zmian, będe Lipcówką 😁

Ps. Rozwalają mnie smsy i telefony typu
"Urodziłaś?"
" To twój termin, urodziłaś już"
albo telefony od ludzi, którzy nie odzywają się pół roku i dzwonią tylko zapytać czy urodziłam..
wkurza mnie to, bo wiem, że niektórzy piszą tylko dlatego bo są ciekawscy!!!
Sama tak nie robie i nie lubie takich ludzi.

Nie rozumieją, że jak urodze, to NIE ZAPOMNĘ poinformować, nie ukryje dziecka, nie wyjadę z nim do Uzbekistanu, żeby nikt nie go widział ..
mam już dość..

Sama nie mogę się Polci doczekać, a tu jeszcze Ci ludzie..
Fajnie, że macie to za sobą..

Miłej nocki kochane 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To u mnie wiedzieli, zeby mnie nie irytowac i sie nie odzywali 🙂
Cichcem sie spakowalam, jak poszlam rodzic i dopiero jak mialam mloda na rekach zadzwonicla. Bo tak by dupe zawracali: juz?? Co tak dlugo?? i 100 tys telefonow na porodowke 🙂)

Teraz tez mam taki plan...Nadia do kumpeli, a ja rodzic 🙂) Mam nadzieje, ze mnie nie sprzeda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem zalamana 😞((
W szpitalu malej robili testy na posiew muskowiscydoze pneumokoki
I jak bedzie ok to mieli nic nie wysylac
a mi wyslali ze badali dokladnie na muskowiscydoze i niby nic nie wyszlo ale jednak cos musi byc ehh w poniedzialek do lekarza..niech mi powie co dalej ryczec tylko jak nie naczyniaki wlosowate skaza bialkowa to teraz to ;(((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vercia ale te wyniki mówili ,że do tygodnia przyjdą a potem już nie wiec to napewno nie to... skaza białkowa minie i miejmy nadzieje ,że naczyniaki również znikną :*

Kasia nie dziwie się ,że sie wkurzyłaś ale ja robie tak samo... dzisiaj tez mielismy cichy poranek i nikt się do siebie nie odzywał chyba z 2 godziny 😁

Adusia - ja arbuzy jem na kilogramy codziennie musi być arbuz w domu 😁 bez tego ani rusz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczor,

Ja arbuzy tez wcinam i jakos nie zauwazylam dziwnych reakcji u synka. 😉
Dzieki dziewczeta za info dot soku pomaranczowego i winogronek 😘 😘
Moj chcial mi dzies zrobic przyjemnosc i kupil mi cale pudelko truskawek... 😞 😞 😞 😞 co za pech 😞 😞 😞

Maja doskonale Cie rozumiem. W moim przypadku bylo troszke inaczej. Mnie nie atakowali smsami, tylko wszyscy nagle chcieli mnie odwiedzac, albo "pogadac" na skypie. 😠 😠 😠 😠 Ja w 9tym miesiacu, gruba jak beka, ledwo sie kulajaca, mialam jeszcze siedziec w garach i gosci obslugiwac, albo moze chwalic sie brzuchem tym, z ktorymi od miesiecy kontaktu nie mialam, ktorzy w poprzednich miesiacach ani razu nie spytali jak sie czuje. Dla mnie byla to raczej ciekawosc jak bardzo utylam i czy juz wygladam jak swinka 😠 😠 😠 😠 Takie bylo moje odczucie. Bylam tak samo wkurzona jak Ty. Ale nie martw sie, ostatecznie wyslesz wiadomosc i zdjecia Poli tym, ktorzy na to zasluguja i tym ktorym na Tobie zalezy. A reszta? Kij im w oko - niech spadaja na drzewo!!!

Czarna faceci to taka inna odmiana czlowieka... Trzeba im tak wprost, bo inaczej nie dotrze. Dobrze zrobilas, ze powiedzialas mu to co myslals. Ja rowniez czekalam na jakis wyskok mojego - i sie doczekalam... 🤢 🤢 🤢 Sprawa zostala juz wyjasniona.

Verandzia - nie martw sie na zapas. Idz w pon do lekarza, a dowiesz sie co jest grane. Skoro na papierze jest napisane, ze wszytsko jest ok, to znaczy ze jest!!! 🙃 🙃 🙃

Klade sie spac. Nie wiadomo jaka czeka mnie nocka, wiec im szybciej sie poloze tym lepiej.
Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi, nie martw sie.. najczesciej to skutek niewyregulowanych hormonow. Do maluszka przechodza hormony od mamy i tak od nadmiaru u dziewczynek moze wystepowac krwawienie z pochwy, a u chlopcow i dziewczynek moze pojawic sie mleczna wydzielina z sutkow... aczkolwiek maly ma juz miesiac i nie jetsem na 100% pewna czy to moze sie tak dlugo utrzymywac, wiec dla swietego spokoju zadzwonilabym do poloznej, badz do pediatry....ale nie wydaje misie, zeby sytuacja wymagala interwencji pomocy doraznej...

Verandzia.. ten posiew co robia, to na mukowiscydoze, fenyloketonurie i tyreotrepoze. Miejmy nadzieje, ze maja jakies niescislosci jedynie i wszystko bedzie w jak najlepszym porzadku. Trzymam mocno kciuki... moze chca po prostu powtorzyc badanie???
Co masz tam dokladnie napisane... Postaraj sie nie denerwowac, jutro idz do pediatry i od razu bedziesz wszystko wiedziec....3 mam mocno moncno kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Sandra, nie wiem kiedy to małemu wyszło ale napewno nie miał tego od urodzenia, no to jutro zadzwonię do osrodka.
Verka napewno jest wszystko dobrze, trzymaj sie całuski dla was:*
Maju mnie sms nie nachodziły za to głupie komentarze w sklepie na każdym kroku jeszcze nie urodziłas i to też od ludzi z którymi prawie nie gadam, teraz zaś denerwuje mnie to zaglądanie do wozka, nagle każdy Cię zna, masz milion znajomych wr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po oznaczeniu poziomu immunoreaktywnej trypsyny IRT zaistniala koniecznosc wykonania w ramach badan weryfikacyjnych analizy molekularnej w kierunku muskowiscydozy u pani dziecka.Zgodnie z przyjeta procedura w probce krwi pani dziecka badano obecnosc 644mutacji w genie CFTR zwiazanych z wystepowaniem muskowiscydozy w tym16najczesciej wystepujacych w polsce. Nie stwierdzono obecnosci badanych mutacji genu CFTR. Wiec chyba jest ok. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry

Ja znowu dzisiaj mam gości :/ juz mam dosc, kiedy sie skoncza te wycieczki, jeszcze jutro kumpela chce wpasc 🤢
Mój Mały ładnie pije z butli Bebilon i mam nadzieje ze do wtorku cos przybierze na wadze,
bo boje sie ze wysla nas do szpitala 😞
Je normalnie ulewa mu sie tez, kupki robi, wiec chyba jest ok??
Jutro musze oddac mocz od Olafa do analizy, ciekawe czy dam rade zalozyc mu ten worek 🤢
Mój Mąż własnie pojechal do apteki po ten bromergon na zatrzymanie laktacji,
boje sie tego brac bo to hormony podobno są 😞
az lezka mi sie kreci w oku jak Olafek szuka cyca... a ja nie umiem mu dac, dalej mam stany ropne na sutkach .... i odciaganie narusza te rany caly czas, wiec musze wziac te tabletki cholerka 🥴
Aha dziewczyny ile dac Małemu herbatki koperkowej?? chodzi mi o pierwszy raz,
moze z 30ml na sprobowanie????

Anett Emi jak sie czulyscie po tych tabletkach bromergon ???

Verandzia nie martw sie na zapas moze to nic zlego, chociaz wiem latwo sie mowi 🤢

Maja rozumiem Cie doskonale , ja tez bylam wkurzona jak slyszalam "Ty sie jeszcze kulasz" "kiedy wkoncu urodzisz" itd bla bla bla a najlepiej jak mialam cc to pelno smsow czy juz po jak sie czuje , no kurna po operacji lezalam plackiem a wszyscy smsy,
ludzie sa czasami smieszni, najlepiej moglam z sali operacyjnej im odpisywac pokolei co mi robia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HI 🙂
ja nadal Hipcia 🙂

Midorada, Czarna, Emi 😘 widzę, nie tylko mnie napastują 🙂
Z tym odwiedzaniem, to też mam obawy.. kumam, że wszysyc się cieszą itd, ale nie rozumieją niektórzy, że rodzice zmęczeni, chca chwilę odpocząć, a tu trzeba gościć.. Wszystko przede mną.

U nas z rana było bardzo deszczowo, ale jak dla mnie to super, dzisiaj leniwa niedziela, zreszta jak każdy teraz dla mnie dzień.. lenię się, ile wlezie..

Miłego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna ja sie czułam bardzo dobrze po tych tabletkach brałam 1 dziennie i w sumie zjadłam tylko 9 tych tabletek dodatkowo położna poleciła mi scisnac cycki bandażem i założyć ciasny stanik i tak spać nawet, w bandażem sie ściskałam 3 dni potem spałam już tylko w staniku, w sumie to spałam w staniku tydzień. Czarna a miałam zapytać po co Ty właściwie masz iść z małym do tego lekarza od głowy? Czy lekarka to jakoś uzasadniła? Pytam bo mój mały też ma silny odruch głowa, lekarka powiedziała na to tylko ze to jak on głowę podnosi i przekręcą to powinien tak za miesiac robić, ale ze to dobrze to znaczy ze silny chłop, tak nasza lekarka powiedziała dlatego zdziwiłam sie ze Cię wysyła do lekarza:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...