Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marta89 napisał(a):
Cześć dziewczynki

Od dwoch dni mam wymioty. Martwie sie bo sa one z mala iloscia krwi za kazdym razem.
Wiecie moze czym to moze byc spowodowane? Strasznie sie martwie a wizyte u lekarza mam dopiero jutro.

nie mam pojęcia przez co może tak być,jedyne co mogę poradzić to poszukać (ewentualnych) przyczyn w necie ale bardziej rozsądne będzie skontaktowanie się choćby telefonicznie z lekarzem,jeśli jest to nie możliwe poszukaj w internecie numerów na które możesz zadzwonić i się skonsultować,np. jakiś lekarz dyżurujący itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że najlepiej bedzie jak skonsultujesz się z lekarzem, na moje oko wymioty z krwią nie są chyba od ciąży ale nie wiem nie znam się, a internet w tym wypadku chyba nie jest dobrym doradcą. Najlepiej jeśli wybierzesz się chociaż do swojego lekarza rodzinnego albo przynajmniej zadzwonisz 🙂 i się nie stresuj to na pewno nic poważnego, może po prostu od wymiotów popękały naczynka w przełyku, ja kiedyś tak miałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi córa numer wywinęła Połozyłam ją w łóżeczku i dałam taką dużą czekoladę zapakowaną żeby się pudełkiem pobawiła bo wszystkie jej zabawki się już znudziły. A ja tymczasem poszłam prac i słucham i słucham kiedy zacznie płakac ale cisza i spokój. Nawet miałam do mężulka dzwonic jaka dziś córa grzeczna, ale sobie myślę a ide sprawdzic co ona taka grzeczna I wyobraźcie sobie że rozpakowała tą cała czekolade nie wiem jakim cudem i dorwała się do środka Ja wchodzę do pokoju a ona całą tą czekoladę w ręce trzyma i podjada Cała buzia ręce bluzka body szyja w czekoladzie!!!!!! A ona uśmiechy do mnie strzela - chyba jej smakowało Ojjj jak ja kocham 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta89 napisał(a):
Dzięki za rady. Troszkę się uspokoiłam a tak swoja droga to nie myslalam ze poczatek mojej ciazy bedzie az tak wyczerpujacy. Jeszcze dzisiaj udam się do lekarza, wole dmuchac na zimne.

Też myślę że najlepiej do lekarza się udac 🙂 No a początki ciąży naprawdę nie są przyjemne ale za to jaki finał naszych zmagań 😉 Maleńki cud 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc ciezarowki!

Marta wspolczuje wymiotow, ja tez mysle ze to popekane naczynka ale lepiej pojsdc do lekarza i sprawdzic.

Niunia corcia wie co dobre 😁 😁 😁 😁

Pochwale wam sie moim fasolinkiem, w 2 tygodnie niezle urosl 🤪
tu 4tc http://imageshack.us/photo/my-images/225/scan0001jg.jpg/

a tu 6tc http://imageshack.us/photo/my-images/651/scan0002wz.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć .
Ja dzisiaj wyjątkowo w domu. Rano tak się koszmarnie czułam (wymioty), ze musiałam w pracy wziąć urlop na żądanie. Jak tak dalej pójdzie to chyba szybko pójdę na zwolnienie lekarskie. Może nawet dzisiaj, jeśli lekarz będzie chciał wystawić oczywiście. Dzisiaj mam wizytę, trochę się stresuję jak zawsze czy wszystko będzie w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia2301 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Nie wiecie czy mozna jesc w ciazy kalmary? Wlasnie zabieram sie za obiad i kurna sie ocknelam, ze nie wiem czy moge 🥴 a w necie nic znalezc nie moge 🤢 😮
hej Wiola i dziewczyny na tej stronce pisza ze nie http://www.npr.csc.pl/jedz_ciaza.htm


Hej Gosia 😁 😁 😁 😁 Widze, ze mnie na brzuszku znalazlas 😁 😁 😁 Problem w tym, ze tyle normalnych rzeczy tu zabraniaja, ze nie wiadomo czy patrzec na to powaznie, np. czekolady? "Unikaj: pieczywa cukierniczego, mleka pełnego, śmietany, zabielaczy do kawy, krewetek, kalmarów, kiełbas, pasztetów, smalcu, tłuszczu spod pieczeni, chipsów, słodzonych soków, kremów, sosów na śmietanie, czekolady, orzechów solonych, majonezu." 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
gosia2301 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Nie wiecie czy mozna jesc w ciazy kalmary? Wlasnie zabieram sie za obiad i kurna sie ocknelam, ze nie wiem czy moge 🥴 a w necie nic znalezc nie moge 🤢 😮
hej Wiola i dziewczyny na tej stronce pisza ze nie http://www.npr.csc.pl/jedz_ciaza.htm


Hej Gosia 😁 😁 😁 😁 Widze, ze mnie na brzuszku znalazlas 😁 😁 😁 Problem w tym, ze tyle normalnych rzeczy tu zabraniaja, ze nie wiadomo czy patrzec na to powaznie, np. czekolady? "Unikaj: pieczywa cukierniczego, mleka pełnego, śmietany, zabielaczy do kawy, krewetek, kalmarów, kiełbas, pasztetów, smalcu, tłuszczu spod pieczeni, chipsów, słodzonych soków, kremów, sosów na śmietanie, czekolady, orzechów solonych, majonezu." 🤢 🤢 🤢 🤢
wiesz powiem tak szczerze ze ja uwazam ze od czasu do czasu nawet to co zakazane nie zaszkodzi ale akurat ta stronka mi sie wyswietliła to wkleiłam co bys sobie poczytała 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia2301 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
gosia2301 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Nie wiecie czy mozna jesc w ciazy kalmary? Wlasnie zabieram sie za obiad i kurna sie ocknelam, ze nie wiem czy moge 🥴 a w necie nic znalezc nie moge 🤢 😮
hej Wiola i dziewczyny na tej stronce pisza ze nie http://www.npr.csc.pl/jedz_ciaza.htm


Hej Gosia 😁 😁 😁 😁 Widze, ze mnie na brzuszku znalazlas 😁 😁 😁 Problem w tym, ze tyle normalnych rzeczy tu zabraniaja, ze nie wiadomo czy patrzec na to powaznie, np. czekolady? "Unikaj: pieczywa cukierniczego, mleka pełnego, śmietany, zabielaczy do kawy, krewetek, kalmarów, kiełbas, pasztetów, smalcu, tłuszczu spod pieczeni, chipsów, słodzonych soków, kremów, sosów na śmietanie, czekolady, orzechów solonych, majonezu." 🤢 🤢 🤢 🤢
wiesz powiem tak szczerze ze ja uwazam ze od czasu do czasu nawet to co zakazane nie zaszkodzi ale akurat ta stronka mi sie wyswietliła to wkleiłam co bys sobie poczytała 😘


No nic ide robic te kalmary, jak bede rzygac to bedzie wiadomo, ze nie wolno 😁 😁 😁 😁 dam wam znac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
gosia2301 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
gosia2301 napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Nie wiecie czy mozna jesc w ciazy kalmary? Wlasnie zabieram sie za obiad i kurna sie ocknelam, ze nie wiem czy moge 🥴 a w necie nic znalezc nie moge 🤢 😮
hej Wiola i dziewczyny na tej stronce pisza ze nie http://www.npr.csc.pl/jedz_ciaza.htm


Hej Gosia 😁 😁 😁 😁 Widze, ze mnie na brzuszku znalazlas 😁 😁 😁 Problem w tym, ze tyle normalnych rzeczy tu zabraniaja, ze nie wiadomo czy patrzec na to powaznie, np. czekolady? "Unikaj: pieczywa cukierniczego, mleka pełnego, śmietany, zabielaczy do kawy, krewetek, kalmarów, kiełbas, pasztetów, smalcu, tłuszczu spod pieczeni, chipsów, słodzonych soków, kremów, sosów na śmietanie, czekolady, orzechów solonych, majonezu." 🤢 🤢 🤢 🤢
wiesz powiem tak szczerze ze ja uwazam ze od czasu do czasu nawet to co zakazane nie zaszkodzi ale akurat ta stronka mi sie wyswietliła to wkleiłam co bys sobie poczytała 😘


No nic ide robic te kalmary, jak bede rzygac to bedzie wiadomo, ze nie wolno 😁 😁 😁 😁 dam wam znac 😉
😁 😁 😁to smacznego obiadu Wiolu 😘ja tez ide gotowac ale nie kalmary tylko leczo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Zdecydowanie nie mozna jesc owocow morza... i to nie ze wzgledu na to, ze mozesz po nich zle sie czuc...
Raz, ze szybko sie psuja, dwa ze filtruja duze ilosci wody iwszystkie zanieczyszczenia wylapuja...
-mieso surowe - bo listerioza
tak samo sery plesniowe....


Chyba jednak nie do konca.....

Tak w moim przypadklu, po 1. mam kalmary swierzo wylowione osobiscie przez mojego mezola z Adriatyku (najczystszy basem morza srodziemnego)
po 2. wylowione wczoraj wiec sa swierze
po 3. kto mowil ze bede je jesc surowe

"Od lat owoce morza były dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących niczym zakazany owoc. Potencjalnie wysoka zawartość rtęci w tej grupie pokarmów odstraszała przyszłe mamy, które ograniczały spożywanie ryb. Okazuje się, że takie nawyki żywieniowe mają niekorzystny wpływ na rozwijający się płód. Najnowsze doniesienia pochodzące z the National Healthy Mothers, Healthy Babies Coalition zalecają spożywanie przynajmniej 340 g. ryb na tydzień. Ryby zawierają dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka.

Opublikowane w The Lancet wyniki badań pokazały, że kobiety spożywające ponad 340 g. ryb/ tydzień rodzą zazwyczaj lepiej rozwinięte dzieci. Naukowcy radzą aby dobierać takie ryby, które mają najmniej substancji toksycznych, w tym rtęci. W kulinarnych planach warto uwzględnić łososia, śledzia i sardynki, a z jadłospisu, na czas ciąży, należy skreślić mięso rekina i makreli. "

Nie popadajmy w paranoje po prostu 😉 wszzstko z umiarem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...