Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
kozinka napisał(a):
Wiola co Cię tak wzięło na mieszkanie za granicą? oglądałam zdjęcia Twojego miasta i jest piękne 🙂


Maz mnie porwal 😁 😁 😁


Fajnie 🙂 poznaliście się w PL czy Chorwacji? ile tam już mieszkasz? Ja miałam ofertę mieszkania i pracy na Krecie,spędziłam tam prawie 2 miesiące i wróciłam jednak,takie egzotyki są fajne ale jednak tęskniłam. A Tobie jak tam się mieszka? I widzę,że męża masz w domu,ale sądząc po ciąży że to drugi miesiąc, a mówiłaś że 4 mies na morzu a 2 w domu to pewnie za niedługo wypływa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos mam do Ciebie pytanie 🙂 i do innych dziewczyn jeśli coś wiecie 🙂 w pierwszej ciązy nie miałam zawrotów głowy ale z racji zawsze niskiego ciśnienia miałam je bardzo często nie będąc w ciąży.ale to były bardziej takie zaćmienia oczu. Ostatnio jednak przez jakieś 20 minut skakał mi obraz w oczach że nie mogłam równowagi złapać,czy tak wyglądają te zawroty głowy w ciązy czy powinnam wybrać się do okulisty? może to śmieszne ale wolę zapytać bo nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
sandroos mam do Ciebie pytanie 🙂 i do innych dziewczyn jeśli coś wiecie 🙂 w pierwszej ciązy nie miałam zawrotów głowy ale z racji zawsze niskiego ciśnienia miałam je bardzo często nie będąc w ciąży.ale to były bardziej takie zaćmienia oczu. Ostatnio jednak przez jakieś 20 minut skakał mi obraz w oczach że nie mogłam równowagi złapać,czy tak wyglądają te zawroty głowy w ciązy czy powinnam wybrać się do okulisty? może to śmieszne ale wolę zapytać bo nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałam

Kurcze ja nie mam pojęcia! Ale myślę że Sandra nasz dobry duszek odpowie na pytanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hhmmm. szczerze nie wiem co ci powiedziec 😞 bo zazwyczaj przy niskim cisnieniu, to wlasnie zawroty, uczucie slabosci...
Poczekalabym i jesli to sie powtorzy dopiero wtedy poszlabym do okulisty... albo przy kolejnej takiej sytuacji zmierzylabym cisnienie, jesli masz taka mozliwosc..

Ja owoce morza uwielbiam, ale na czas ciazy wylaczylam je jednak z jadlospisiu 🙂 hehe,ale takie swiezo wylowione tez bym z checia zjadla 🙂
Wiolka pisze sie na wakacje!!! 🙂Bylam w Chorwacji dosc dawno temu, ale jest przepiekna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Wiolka napisał(a):
kozinka napisał(a):
Wiola co Cię tak wzięło na mieszkanie za granicą? oglądałam zdjęcia Twojego miasta i jest piękne 🙂


Maz mnie porwal 😁 😁 😁


Fajnie 🙂 poznaliście się w PL czy Chorwacji? ile tam już mieszkasz? Ja miałam ofertę mieszkania i pracy na Krecie,spędziłam tam prawie 2 miesiące i wróciłam jednak,takie egzotyki są fajne ale jednak tęskniłam. A Tobie jak tam się mieszka? I widzę,że męża masz w domu,ale sądząc po ciąży że to drugi miesiąc, a mówiłaś że 4 mies na morzu a 2 w domu to pewnie za niedługo wypływa?


Poznalismy sie w Polsce, mieszkam tu juz 4 lata. Ja tez tesknie za polska, szczegolnie za rodzinka. Mieszka mi sie ok, najlepiej jest latem, zima jest kicha bo nie ma kompletnie co robic. Maz tym razem zostaje dluzej, gdzies kolo stycznia wyplynie bo mamy pare spraw na miejscu do zalatwienia.

Ja tez mam niskie cisnienie i czeste zawroty glowy ale takiego skakania az przez 20min. nie doznalam, nie wiem od czego to moze byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszynka1821 napisał(a):
Witam przyszłe mamusie 😜 jak sie dzisiaj czujecie?? 🙂 czy Wy tez tak macie ze cały czas Mogłybyście spac?? 😜 normalnie masakra jakas 😁 moglabym spac caly dzien i noc 😜 a zgaga to mnie kiedys wykonczy 😜

podobno zgaga w ciąży oznacza,że dziecko będzie mieć dużo włosów,ja nie miałam w ciąży zgagi (no może 2 delikatne) i Klaudia miała takie malutkie włoski że do dzisiaj jest brana za chłopczyka 😮 wobec mnie się to sprawdziło,zobaczymy w czerwcu czy Tobie też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
hhmmm. szczerze nie wiem co ci powiedziec 😞 bo zazwyczaj przy niskim cisnieniu, to wlasnie zawroty, uczucie slabosci...
Poczekalabym i jesli to sie powtorzy dopiero wtedy poszlabym do okulisty... albo przy kolejnej takiej sytuacji zmierzylabym cisnienie, jesli masz taka mozliwosc..

Ja owoce morza uwielbiam, ale na czas ciazy wylaczylam je jednak z jadlospisiu 🙂 hehe,ale takie swiezo wylowione tez bym z checia zjadla 🙂
Wiolka pisze sie na wakacje!!! 🙂Bylam w Chorwacji dosc dawno temu, ale jest przepiekna!!!


Tak jest przepiekna 🙂 🙂 🙂

Ale rybki to chyba jadlas w ciazy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
hhmmm. szczerze nie wiem co ci powiedziec 😞 bo zazwyczaj przy niskim cisnieniu, to wlasnie zawroty, uczucie slabosci...
Poczekalabym i jesli to sie powtorzy dopiero wtedy poszlabym do okulisty... albo przy kolejnej takiej sytuacji zmierzylabym cisnienie, jesli masz taka mozliwosc..

Ja owoce morza uwielbiam, ale na czas ciazy wylaczylam je jednak z jadlospisiu 🙂 hehe,ale takie swiezo wylowione tez bym z checia zjadla 🙂
Wiolka pisze sie na wakacje!!! 🙂Bylam w Chorwacji dosc dawno temu, ale jest przepiekna!!!

dzięki narazie to było jednorazowe więc nie przejmuję się tym 🙂 tak z ciekawości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszynka1821 napisał(a):
Witam przyszłe mamusie 😜 jak sie dzisiaj czujecie?? 🙂 czy Wy tez tak macie ze cały czas Mogłybyście spac?? 😜 normalnie masakra jakas 😁 moglabym spac caly dzien i noc 😜 a zgaga to mnie kiedys wykonczy 😜


Mi tez sie chce potwornie spac i chyba zaraz sie glebne poki mloda spi a maz w domu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
kruszynka1821 napisał(a):
Witam przyszłe mamusie 😜 jak sie dzisiaj czujecie?? 🙂 czy Wy tez tak macie ze cały czas Mogłybyście spac?? 😜 normalnie masakra jakas 😁 moglabym spac caly dzien i noc 😜 a zgaga to mnie kiedys wykonczy 😜

podobno zgaga w ciąży oznacza,że dziecko będzie mieć dużo włosów,ja nie miałam w ciąży zgagi (no może 2 delikatne) i Klaudia miała takie malutkie włoski że do dzisiaj jest brana za chłopczyka 😮 wobec mnie się to sprawdziło,zobaczymy w czerwcu czy Tobie też 🙂


Ja z Majka nie mialam wcale zgagi a taka wlochata mi sie urodzila jakby miesiac za dlugo przesiedziala w brzuchu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciąży miałam straszną zgagę i też myślałam że to na długie włoski i jak u mnie to się to nie sprawdziło, mała miała dośc krótkie w porównaniu do tego co w ciąży przeszłam 🙂 a spanie to jak najbardziej normalne, też bym ciągle spała tylko że w moim wypadku ciężko to zrobic ale Ty Kruszynka korzystaj ile możesz póki dziecka na świecie nie ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka napisał(a):
kozinka napisał(a):
kruszynka1821 napisał(a):
Witam przyszłe mamusie 😜 jak sie dzisiaj czujecie?? 🙂 czy Wy tez tak macie ze cały czas Mogłybyście spac?? 😜 normalnie masakra jakas 😁 moglabym spac caly dzien i noc 😜 a zgaga to mnie kiedys wykonczy 😜

podobno zgaga w ciąży oznacza,że dziecko będzie mieć dużo włosów,ja nie miałam w ciąży zgagi (no może 2 delikatne) i Klaudia miała takie malutkie włoski że do dzisiaj jest brana za chłopczyka 😮 wobec mnie się to sprawdziło,zobaczymy w czerwcu czy Tobie też 🙂


Ja z Majka nie mialam wcale zgagi a taka wlochata mi sie urodzila jakby miesiac za dlugo przesiedziala w brzuchu 😁

I do dzisiaj jej zostało 😁 😁 😁 Ja ja bym chciała żeby moja córa miała takie włoski jak Twoja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka napisał(a):
kruszynka1821 napisał(a):
Witam przyszłe mamusie 😜 jak sie dzisiaj czujecie?? 🙂 czy Wy tez tak macie ze cały czas Mogłybyście spac?? 😜 normalnie masakra jakas 😁 moglabym spac caly dzien i noc 😜 a zgaga to mnie kiedys wykonczy 😜


Mi tez sie chce potwornie spac i chyba zaraz sie glebne poki mloda spi a maz w domu 😜

Też bym poszła bo Młoda śpi teraz ale czekam na mamę i jedziemy do miasta na zakupy 🙂 przynajmniej się coś rozerwę! No a jutro do szkoły od 8 do 20 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się tak tym nie przejmuję jak zdjęciem rtg 😮
miałam ostatnio wyrwaną ósemkę i musiałam zrobić zdjęcie panoramiczne zębów...nie wiedziałam,że jestem w ciąży,byłam może w 3 tygodniu. pani która robiła mi zdjęcie dwa razy zadała pytanie o ciążę a ja mówię,że napewno nie jestem,no bo przecież 1.robiłam test i wyszedł negatywnie.2.miałam robione usg przed samym zdjęciem i lekarz mówił,że nie jestem w ciąży. A tu proszę po dwóch tygodniach się okazało że byłam w ciąży która była za wczesna do potwierdzenia.Miałam ubrany taki gruby i cięzki fartuch na sobie i podobno to robi się w nagłych przypadkach (mój taki był) kiedy trzeba wyrwać zęba kobiecie w ciąży. Muszę zapytać lekarza,a kolejna wizyta dopiero w środę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
ja się tak tym nie przejmuję jak zdjęciem rtg 😮
miałam ostatnio wyrwaną ósemkę i musiałam zrobić zdjęcie panoramiczne zębów...nie wiedziałam,że jestem w ciąży,byłam może w 3 tygodniu. pani która robiła mi zdjęcie dwa razy zadała pytanie o ciążę a ja mówię,że napewno nie jestem,no bo przecież 1.robiłam test i wyszedł negatywnie.2.miałam robione usg przed samym zdjęciem i lekarz mówił,że nie jestem w ciąży. A tu proszę po dwóch tygodniach się okazało że byłam w ciąży która była za wczesna do potwierdzenia.Miałam ubrany taki gruby i cięzki fartuch na sobie i podobno to robi się w nagłych przypadkach (mój taki był) kiedy trzeba wyrwać zęba kobiecie w ciąży. Muszę zapytać lekarza,a kolejna wizyta dopiero w środę 😮

Ja też się właśnie obawiam bo też jak jeszcze nie wiedziałam że w ciąży jestem byłam przy córci jak jej rentgena w szpitalu robili 😲 Mam nadzieję że nic dziecku nie bedzie, zapomniałam o tym lekarzowi powiedziec. I babka się też mnie pyta czy czasem w ciąży nie jestem a ja od razu zaprzeczyłam, ależ skąd, tak szybko!! Ona się tylko uśmiechnęła a ja już wtedy miałam dzidzi pod sercem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
z tą zgagą to też tylko ciążowe przepowiednie takie jak zachcianki na słodkie lub kwaśne które określają płeć dziecka 😁 😁 😁 nie podchodzę do tego poważnie jedynie co mi się sprawdziło to tylko to ze zgagą i włoskami 😆

A u mnie się właśnie słodkie sprawdziło w 100%!!!! Mogłam jeśc tonami, nawet cukrzyca mi groziła no i była dziewczynka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha uwielbiam te zabobony ciazowe 😁 sialala 🙂

Co do RTG, jesli dojdzie do jakihs uszkodzen plodu podczas zdjecia RTG, to niestety najczesciej plod samistnie obumiera, wiec nie martwce sie na zapas.., na pewno wszytsko jest dobrze z maluszkami 🙂

Aaaa pewnie ze rybki jadlam, ale wykluczylam osmiornice, krewetki i tego typu sprawy 🙂
Ty to masz na miejscu, a my tak naprawde nie wiemy co sie z tym dzieje 🙂
To co z tymi wakacjiami? bo mu sie pakujemy z nadusia powoli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
haha uwielbiam te zabobony ciazowe 😁 sialala 🙂

Co do RTG, jesli dojdzie do jakihs uszkodzen plodu podczas zdjecia RTG, to niestety najczesciej plod samistnie obumiera, wiec nie martwce sie na zapas.., na pewno wszytsko jest dobrze z maluszkami 🙂

Aaaa pewnie ze rybki jadlam, ale wykluczylam osmiornice, krewetki i tego typu sprawy 🙂
Ty to masz na miejscu, a my tak naprawde nie wiemy co sie z tym dzieje 🙂
To co z tymi wakacjiami? bo mu sie pakujemy z nadusia powoli 😁

potwierdziłaś to co wyczytałam,że jak się płód uszkodzi to najczęściej następuje poronienie,a więc musi być wszystko w porządku 🙂
to co Sandra lecimy razem do Wioli? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...