Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A wiesz, ze w ogole sie nie zastanawialam nad trojwymiarowym usg. Tak szczezrze mowiac to nawet nie wiem kiedy to sie robi ani ile to kosztuje... naprawde nie jestem pewna czy chce. Pewnie jak juz dziecko troche podrosnie to cos mnie tam tknie i bede chciala, ale jak na razie nie czuje takiej potrzeby. Czas pokaze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Właśnie wiem że te choroby nie wybierają, niby prawdopodobieństwo w młodym wieku jest mniejsze ale jednak.... Bede musiała zapytac lekarza na następnej wizycie 😉
A na dzień dzisiejszy sie nie wybieram na usg 3d/4d ale czas pokaze. Może zmienię zdanie 🙂 W pierwszej ciąży nie robiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja miałam 4D robione w 26 tygodniu pierwszej ciąży,bo koło 11 tygodnia się robi ale też między 24-26 też można. Jeżeli mama jest chyba po 35 roku życia (ale nie jestem pewna) to jest to refundowane lub jeżeli jest udokumentowane,że w rodzinie istnieje zagrożenie chorób genetycznych. Ja robiłam odpłatnie bo mam kilka przypadków w rodzinie ale jak się okazało inne czynniki wpływały na te choroby a nie akurat geny więc musiałam zapłacić,ale zrobiłam dla świętego spokoju,teraz chyba już nie będę robić,bo skoro to nie genetyczne a Klaudię mam zdrowiutką,to chyba nie będę panikować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczyny...ja np.nie jestem po 35 roku życia ani nie mam w rodzinie nikogo co by wskazywało na choroby genetyczne i badania prenatalne mam refundowane..a moja kolezanka jest w tym samym tygodniu co ja i jej lekarz powiedział jedyne 400zł..aaa no i badania prenatalne a usg 3D to są dwie różne rzeczy bo na usg 3D mozemy wybrać sie zawsze zeby dokladniej okreslic płeć, zobaczyc maluszka itd..a badania prenatalne to rowniez 3D ale zeby okreslic czy dziecko np. ma rowne nozki,czy raczka nie jest dłuzsza od drugiej czy kosci sa prawidłowo rozbudowane i przede wszystkim okreslenie własciwego rozwoju... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
,babka mojego taty rodziła po 40 roku i miała refundowane


To były daaaaaawne czasy i pomyślec że już wtedy było usg 😁 😁 😁

A tak poważnie to wszystkie ciężarne powinny miec za free, a nie płacic słone pieniądze za to!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, ale wydaje mi sie, ze organy sprawdza sie w pozniejszym czasie, kiedy bedzie je juz dobrze widac (20 tydzien czy nawet pozniej). Nie jestem pewna czy teraz tj w 11-13tyg mozna je juz dokladnie obejrzec.
Wiolka napisz kiedy dokladnie mialas robione 3d jak bylas z Majka w ciazy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
kozinka napisał(a):
,babka mojego taty rodziła po 40 roku i miała refundowane


To były daaaaaawne czasy i pomyślec że już wtedy było usg 😁 😁 😁

A tak poważnie to wszystkie ciężarne powinny miec za free, a nie płacic słone pieniądze za to!!!!


TO BYŁO 2 LATA TEMU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
niunia99 napisał(a):
kozinka napisał(a):
,babka mojego taty rodziła po 40 roku i miała refundowane


To były daaaaaawne czasy i pomyślec że już wtedy było usg 😁 😁 😁

A tak poważnie to wszystkie ciężarne powinny miec za free, a nie płacic słone pieniądze za to!!!!


TO BYŁO 2 LATA TEMU

Nie chciałam głupio napisac, tylko ja to zrozumiałam na pierwszy raz jakby to badanie robiła babcia Twojego taty 😉 Mam nadzieję że Cię nie uraziłam 😉 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozinka to nieźle 😉 no ale Mała ma przynajmniej towarzystwo 😆
Między mną a moją najmłodszą siostrą jest 18 lat różnicy, tak więc została ciocią w wieku niecałych 6 lat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
A jak mama wtedy zareagowała że bedziesz miec dziecko?? Tyle co znów została mamusią a tu wiadomośc że bedzie jeszcze babcią??? 🤪 🤪

ja mam rodziców po rozwodzie od (ale to zleciało) 7 lat,no i tata ma inną kobietę i Olka to moja przyrodnia siostra,ale ona tego nie rozumie,dla niej jestem siostrą i koniec 🙂 a że ja z bratem podeszliśmy lajtowo do wszystkiego to z ich nowymi partnerami,bo i moja mama kogoś ma żyjemy w przyjaźni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
niunia99 napisał(a):
A jak mama wtedy zareagowała że bedziesz miec dziecko?? Tyle co znów została mamusią a tu wiadomośc że bedzie jeszcze babcią??? 🤪 🤪

ja mam rodziców po rozwodzie od (ale to zleciało) 7 lat,no i tata ma inną kobietę i Olka to moja przyrodnia siostra,ale ona tego nie rozumie,dla niej jestem siostrą i koniec 🙂 a że ja z bratem podeszliśmy lajtowo do wszystkiego to z ich nowymi partnerami,bo i moja mama kogoś ma żyjemy w przyjaźni 🙂

No widzisz trzeba było tak od razu! A ja tu z babcią twojego ojca wyjeżdżam 😁 😁
Przyrodnia czy nie przyrodnia - ale siostra 😉 to fajnie że wszyscy w zgodzie żyjecie (w dzisiejszych czasach to się rzadko zdarza niestety)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
kozinka napisał(a):
niunia99 napisał(a):
kozinka napisał(a):
,babka mojego taty rodziła po 40 roku i miała refundowane


To były daaaaaawne czasy i pomyślec że już wtedy było usg 😁 😁 😁

A tak poważnie to wszystkie ciężarne powinny miec za free, a nie płacic słone pieniądze za to!!!!


TO BYŁO 2 LATA TEMU

Nie chciałam głupio napisac, tylko ja to zrozumiałam na pierwszy raz jakby to badanie robiła babcia Twojego taty 😉 Mam nadzieję że Cię nie uraziłam 😉 ☺️


Nie no leje ze smiechu 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
No tak, ale wydaje mi sie, ze organy sprawdza sie w pozniejszym czasie, kiedy bedzie je juz dobrze widac (20 tydzien czy nawet pozniej). Nie jestem pewna czy teraz tj w 11-13tyg mozna je juz dokladnie obejrzec.
Wiolka napisz kiedy dokladnie mialas robione 3d jak bylas z Majka w ciazy?


Ja mialam 3D w 21tc, tzw. polowkowe. Teraz jest za wczesnie na to, zeby badac organy malenstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka napisał(a):
niunia99 napisał(a):
kozinka napisał(a):
niunia99 napisał(a):
kozinka napisał(a):
,babka mojego taty rodziła po 40 roku i miała refundowane


To były daaaaaawne czasy i pomyślec że już wtedy było usg 😁 😁 😁

A tak poważnie to wszystkie ciężarne powinny miec za free, a nie płacic słone pieniądze za to!!!!


TO BYŁO 2 LATA TEMU

Nie chciałam głupio napisac, tylko ja to zrozumiałam na pierwszy raz jakby to badanie robiła babcia Twojego taty 😉 Mam nadzieję że Cię nie uraziłam 😉 ☺️


Nie no leje ze smiechu 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Też się śmiałam na początku no ale później kozinka napisała że to było 2 lata temu bez żadnej buźki ani nic więcej więc pomyślałam że może nie zrozumiała tekstu 😜 No a ja przecież doskonale wiem że jej prababcia tego nie robiła hehe, tak się zaśmiałam tylko 😜 😁 😁 😁 😁
No jakby nie było to czasem się coś tak palnie, tak jak dziś jedna majówka napisała ze jest już w 16 miesiącu i mdłości nadal odczuwa 😁 niby zwykłe przejęzyczenie ale od razu się wychwyci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki,

Ogladalam wlasnie akcesoria ze sklepiku, ktory jest reklamowany na tej stronce - tufi czy cos w tym stylu. Matko jedyna!!!! 🤪 nie wiedzialam, ze dziecka potrzba tylu rzeczy. Zdawalam sobie sprawde z laktatora, podgrzewacza, wkladek do stanikow, ale te wszystkie inne rzeczy to zupelna nowosc. Bo co to sa takie niby nozyczki - plastikowe... nie znalazlam opisu do tego. (na moje wyglada to jak przyrzad do wyciagania tamponow jkiedy sznureczek sie urwie... 😆 ). Wczoraj rozmawialam z mama o lozeczkach i wozkach. Co prawda troche za wczesnie na takie rozmowy wg mnie, ale co tam... Jak mi mama zaczela opowiadac, ze do lozeczek dla dzieci sa rozne rodzaje materacow to wysiadlam... 🥴 Ile decyzji jeszcze bede musiala podjac. Ile to bedzie szukania, grzebania, czytania opinii - cos czuje, ze czekaja mnie jeszcze duze bole glowy... 🤢 Dobrze, ze juz wiem jaki wozek chce (mniej wiecej), choc zdaje sobie sprawe, ze na rynku jest taki wybor, ze zanim wybiore ten wlasciwy to chyba zwariuje!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
ha ha własnie ogladalam te nozyczki wygladaja jak do jakiejs operacji... 😁 😁 😁


Faktycznie 😁 😁 😁 😁 😁 ale madry wynalazek te szczypce.

Damy rade, polowa z tych rzeczy nie jest wogole potrzebna! Chociaz jak sie patrzy na ilosc tego wszystkiego to mozna zwiariowac. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie,ja nakupiłam wszystko według listy niezbędnych rzeczy dla dziecka a większość okazała się totalnie nieprzydatna,no cóż teraz już wiem co tak naprawdę jest potrzebne a co nie. co do laktatorów to ja kupiłam po porodzie bo nie wiedziałam,czy wogóle będzie potrzebny,bo pokarm albo jest albo go nie ma i albo dziecko nadąża za piersiami abo trzeba ściągać,albo trzeba pobudzać piersi do produkcji,albo jest wszystko ok-tego dowiemy się dopiero przy karmieniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...