Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Postanowilam, ze nie bede szalec z zakupami. Podobno taki laktator jest dosc drogi... 🤨 Wiadomo, ze sterylizator bedzie potrzebny, ale to dopiero pozniej. Nie bede tez kupawac niczego na zapas. Kiedys dziewczyny sie zbierzemy, trosze pozniej, w przyszlym roku i wymienimy sie informacjami co trzeba, co mozna, co jest troche przydatne, a co absolutnie zbedne dla mam po urodzeniu dziecka. Nie mozemy dac sie zwariowac i kupowac rzeczy tylko dlatego, ze moze nam sie przydadza. Tu licze na doswiadczone mamusie, ba jak wiadomo moje doswiadczenie rowna sie zero. NIgdy nie interesowaly mnie sprzety u "dzieciatych" kolezanek. Nie potrzebowalam tego i nie zawracalam sobie tym glowy. Ale teraz to juz zupelnie inna bajka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja nie kupuje kompletnie nic, moze jak sie dowiem jaka plec i jezeli bedzie to chlopiec to zaczne sie zastanawiac nad jakimis ciuszkami w innym kolorze niz te co mam po corci. Wiem na pewno ze wozek zmienie. Sterylizator jest niepotrzebny ale za to laktator byl dla mnei niezbendy przez ponad 4 miesiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Ja nie kupuje kompletnie nic, moze jak sie dowiem jaka plec i jezeli bedzie to chlopiec to zaczne sie zastanawiac nad jakimis ciuszkami w innym kolorze niz te co mam po corci. Wiem na pewno ze wozek zmienie. Sterylizator jest niepotrzebny ale za to laktator byl dla mnei niezbendy przez ponad 4 miesiace.

ja też nie miałam sterylizatora,a pampersów też narazie nie polecam,bo moja mała zaraz miała rozmiar 1 mały,zdążyłam jej wykorzystać jedną małą paczkę i zmiana...wzięłam małą paczkę do szpitala i nie kupowałam na zapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂 ja sterylizatora też nie kupowałam, za to bez laktatora by się nie obeszło bomusiałam do szkoły jezdzic na weekendy więc ściąganie w szkole było 😁 I też narazie nie kupuje dla dziecka, może w 9 miesiącu 😜 a wiecie że od przyszłego roku drożeje VAT na ubranka i buty dziecięce z 7 na 23% To dopiero bedzie kosmos, już teraz ubranka i buty sa takie drogie a co dopiero po podwyzce 😲 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski,
Z tego co piszecie wyglada na to, ze zakup laktatora jest sprawa bardzo indywidualna i zalezy od potrzeb danej mamy. 🙂
Co do ubranek dla dzieci. Hmmm... juz na poczatku ciazy myslalam o tym... postanowilam, ze nie bede szalala, z ciuchami. Dzieci tak szybko rosna. Ogranicze sie do niezbednego minimum. Ja osobiscie bardzo lubie dobrej jakosci ubranka i do tego strasznie mnie rozczulaja te malutkie sukieneczki i slodkie swetrki, ale nie moge dac sie zwariowac. I tego bede sie trzymac (mam nadzieje, ze mi sie uda) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
Dawno mnie nie było bo nie mogę siedzieć przy komputerze 😞 Wtedy moje mdlości staja się silniejsze... 😞 Wczoraj byłam u lekarza, na szczescie z dzidzia jest wszystko ok, jedynie co lekarz mi powiedzial to to ze jest troszke za mala...
Za dwa tygodnie zmusil mnie zebym zrobila usg genetyczne i raczej nie mam wyjscia. A wy zdecydowałyscie sie na nie?
Przekonal mnie ze chory dzidzius z wada genetyczna moze zdarzyc sie w kazdym wieku niestety. Przede mna u pacjentki wykryl zespoł Downa u plodu pomimo tego ze kobieta miala 27 lat... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey laseczki.. tak jak mowicie miedzy 11 a 13 tyg robi sie przede wszystkim badanie przeziernosci karkowej, ktora ma wykluczyc zespol Downa przede wszystkim, ale tez niektore inne wady genetyczne...

A ok 20tyg ciazy wykonuje sie badanie tzw. USG polowkowe ze wzgledu, na to ze narzady juz sa praktycznie w pelni rowiniete i mozna spr czy wszystko na pewnoe sie dobrze rozwija..

Nie martwcie sie na zapas!!!!

A ja sie musze pochwalic.. 🙂 Dostalam dwa dni temu okres... 😉 W czwartek przyszly ide na badania do szpitala, jesli wszystko bedzie dobrze to odczekam jeszcze jeden pelen cykl i zaczynam myslec.. 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o rzeczy dla naszej Fasolki to jak na razie kompletnie nic nie kupuję, moja siostra skrzętnie "chomikuje" rzeczy z których wyrosła już jej córcia, w tym nie tylko ciuszki, ale i sterylizator, monitor oddechu itp. więc mi samej niewiele pozostanie do kupienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I znow nowe urzadzenie - monitor oddechu. Nazwa mowi sama za siebe ale co sie z tym robi? 😉 Sandroos cz Ty jako polozna ze stazem, czesto jests swiadkiem narodzin niepelnosprawnych dzieci? Bede miala USG we wtorek i juz zaczynam wariowac ze strachu... Tym bardziej jak dziewczyny pisza o takich przypadkach... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko boska Midorada...nie nakrecaj sie!!! Bedzie wszytsko dobrze!!
Powiedzmy, ze odpowiem troche wymijajaco, ale wiekszosc "plodow z wadami" ulega powiedzmy tak brzydko nazwanej selekcji naturalnej...

Ja pracuje tez w szpitalu 3 referencji czyli tym najbardziej specjalistycznym, gdzie wlasnie trafiaja kobiety z problemami...wiec wiesz moja odpowiedz bylaby nieadekwatna.. bo do nas zjezdzaja sie przypadki z wielkopolskiego i nie tylko...

Byc laski dobrej mysli!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta to,że u poprzedniej pacjentki stwierdził chory płód nie znaczy,że i u Ciebie tak będzie 🙂 a swoją drogą to z jednej strony szczery lekarz jest na wagę złota,ale lekarz który na podstawie innej pacjentki stwarza u następnej poczucie strachu i ją stresuje (według mnie nie potrzebnie) nie wiedząc nic na pewno to budzi we mnie negatywne odczucia co do niego. Przecież sam dobrze wie że w ciąży liczy się też spokój,a to,że dzidziuś jest według niego za mały...no cóż,na forum sierpniowym był przypadek,że dziewczyna miała "małe" dziecko według lekarza,co ona przeszła to tylko ona wie,nie pamiętam ile czasu to trwało,ale długo aż do samego porodu,nie pamiętam już na co miało być chore jej dziecko,ale to było coś w stylu-za małe za lekkie chyba...Dziewczyna zamiast spokojnej ciąży miała ciągłe nerwy i stresy...dziecko urodziło się zdrowe i wcale nie takie małe... co to była ulga dla nas wszystkich a co dopiero dla matki.
Więc na podstawie jego uwagi,że dziecko jest małe według niego wydaje mi się,że to jeszcze nie powód żeby tak się tym denerwować bo może Ci to zaszkodzić!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem Wam jedno,jesteście zdrowe i młode więc nie nakręcajcie się na to,że urodzi się dziecko chore.
W mojej bliskiej rodzinie mam 4 przypadki niepełnosprawności umysłowo-fizycznej. Moja babcia urodziła 3 dzieci,z czego tylko moja mama była zdrowa,siostra drugiej babci (z drugiej strony rodziny) też była w takiej niepełnosprawności a inna siostra babci urodziła również podobnie chorą córkę- i powiem Wam że miałam powody żeby się bać i nie powiem,że tak nie było...MAM ZDROWE DZIECKO a mimo iż to raczej genetyczne nie było to ryzyko i tak było. Więc jeśli ktoś naprawdę nie ma powodów żeby się martwić to się nie nakręcajcie bo to nic dobrego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
powiem Wam jedno,jesteście zdrowe i młode więc nie nakręcajcie się na to,że urodzi się dziecko chore.
W mojej bliskiej rodzinie mam 4 przypadki niepełnosprawności umysłowo-fizycznej. Moja babcia urodziła 3 dzieci,z czego tylko moja mama była zdrowa,siostra drugiej babci (z drugiej strony rodziny) też była w takiej niepełnosprawności a inna siostra babci urodziła również podobnie chorą córkę- i powiem Wam że miałam powody żeby się bać i nie powiem,że tak nie było...MAM ZDROWE DZIECKO a mimo iż to raczej genetyczne nie było to ryzyko i tak było. Więc jeśli ktoś naprawdę nie ma powodów żeby się martwić to się nie nakręcajcie bo to nic dobrego

W zupełności popieram 🙂 Oklask dla Ciebie za mądre słowa 😉 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że dziewczyny niepotrzebnie sie tylko nakręcają a teraz to nam tylko s[pokój jest potrzebny. Mój lekarz nawet gdyby było coś nie tak to by mi tego od razu nie mówił tylko by z 1000 razy sprawdził żeby mnie nie martwic!!! I tak własnie powinno byc a nie że poprzednia pacjentka miała chore dziecko to Twoje też moze byc 😮 😮 Nie rozumiem takiego rozumowania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
Dobra zmykam bo moja Mała kupsko strzeliła i trzeba przebrac, no i za sprzatanie sie brac, w końcu sobota 😜

ha moja właśnie zasnęła 🙂 a posprzątać mam tylko zabawki,pościelić łóżko i pomyć po śniadaniu bo ja sprzątam w piątki bo często nas nie ma w weekendy albo coś nagle wypadnie i mam spokój od piątku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
niunia99 napisał(a):
Dobra zmykam bo moja Mała kupsko strzeliła i trzeba przebrac, no i za sprzatanie sie brac, w końcu sobota 😜

ha moja właśnie zasnęła 🙂 a posprzątać mam tylko zabawki,pościelić łóżko i pomyć po śniadaniu bo ja sprzątam w piątki bo często nas nie ma w weekendy albo coś nagle wypadnie i mam spokój od piątku 😜

Zamieniłabym się, ja wczoraj prawie cały dzień pracę pisałam i tak zeszło. No ale u ,mnie to inna historia ze sprzataniem bo mieszkam z rodzicami i jako najstarsza córka myszę sama przątac cały bo dwie siostry to narazie od robienia bałaganu są 😜 więc nie opłaca mi sie sprzatac w piatki bo naraz nabałaganione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak,ja też zaraz mam porozrzucane wszystko przez małą,ale za to wszystko pomyte 🙂 no i u mnie wyrobiłam sobie już system,bo mamy swoje mieszkanie,więc wszystko na mojej głowie. ale cały mój system dbania o dom pewnie zostanie rozwalony przez drugiego maluszka jak już się pojawi,bo wtedy wszystko trzeba będzie z początku dostosować do dzidziusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...