Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja na pocyatku urzywalam mustelli do kapieli, balsamu do ciala bubchen, pudru nivea i chusteczek pampersa 😁 😁 😁 i wszytsko cacy, a nie sory i mydelko taklie male z nivea plus linomag na cipuszke zapobiegawczo. Polecam na 1000000% ten balsam do ciala i zeldo mycia musteli, jest dosc drogi ale na maxa wydajny, nie pieni sie i generalnie ok.

Heh wlasnie wyczulam glowke malej bo tak sie rozpycha 🤪

Ide spac, dobrej nnocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzień dobry 🙂 mnie mały obudził kopaniem i musiałam iść zjeść 🙂 wczoraj późno wrucilam, nawet makijażu mi się nie chciało zmyć więc wyglądam jak babą jaga hę hę. Wczoraj w końcu zadzwoniłam do mojego lekarza i powiedzialam mu o tych bólach krocza i ze o szyjkę się martwię, powiedział ze to prawdopodobnie kosci się rozchodza ale jeśli bardzo się martwię to on w poniedziałek jest w szpitalu i mnie zaprasza, więc poczekam już do poniedziałku. Maju Pola cudna jak spi słodko :*. Sandra mam nadzieję ze wszystko się jakoś ułoży a babcia zmieni zdanie, starsi ludzie czasem sami nie wiedza co chcą. Jeśli chodzi o kosmetyki to ja mam wszystko Nivea 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć brzuszki 🙂
widzę że Emi już od samego raaana 🙂 fajnie że lekarz cię przyjmie 🙂
zaraz postaram sie was nadgonić, szybka kawka i czas prasować bo góra rośnie a następne pranie się suszy...ble jak ja nie lubię prasować....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale popisałyście 🙂 ja wczoraj byłam tak wkurzona że się do wyra położyłam i się do nikogo nie odzywałam, hehehe potem przychodzili i mnie przepraszali ale co mnie wkurzyli to moje...
Ania mam nadz że dziś ząbek lepiej. miał prawo pulsować od lekarstwa no i od tego że w ogóle było coś w nim robione 🙂 Ty to w ogóle masz bidulo, jak nie ząb to wymioty małej i pranie dywanów....
Maja córcia super 🙂 extra zdjęcie 🙂 my nie mamy takiego wyraźnego i też się zastanawiam właśnie nad jakimś dokładniejszym USG coby na pamiątkę było 🙂
Sandra powoli domyślam się o co loto 🙂 z babciami już tak jest (bo rozumiem że to Twoja babcia) że jak się uprą że coś jest dla nich lepsze to wołami nie przeciągniesz na drugą stronę...moja jest tak samo uparta a najgorzej jak trzeba do lekarza iść. normalnie dochodzi do takich kłótni że szkoda gadać....trzymam kciuki żeby udało wam się babci przemówić do rozsądku chodź wiem że to nie łatwe. a w jakim wieku jest babcia? moja ma 81 lat i uparta jak \\\'osiołek\\\' 😁
Dorota ja też się wnerwiam jak mój się spóźnia na obiad i jak dłużej w pracy ma zostać 😠 😠ale jeszcze mnie też wkurza jak wraca do domu i czasem dalej siada do kompa do pracowych spraw...wtedy to mnie krew zalewa 😠 i suszę mu głowę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry
ja tez wstalam juz ubrana i po sniadaniu, moj pojechal do tesciow cos tam robic ale ma przyjechac na 16 bo o 16.30 idziemy do szkoly rodzenia. Zaraz ide do sklepu musze co nieco kupic na obiad dzis robie zrazy zawijane plus ryz i sosik.

Wczoraj mialam wypadek kurna takie tu mamy chodniki ze na prostej drodze czlowiek sie wywali 😠 😠 Cale kolano mam zdarte jak za czasow dziecinstwa 🥴 🥴
Na gimnastyce byly tylko 3 osoby plus instruktorka,ale bylo fajnie.
Mala wczoraj bardzo aktywna byla i dzis w nocy tez a teraz chyba spi i nadrabia zaleglosci w spaniu.
No nic lece sie umalowac i do sklepu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
Kasia kurcze ale tylko kolano obite? dobrze że na brzusio nie upadłaś...kurcze nie szalej tak na ulicach 🙂


hehe tylko kolano obite na brzuch uwazam, wogole co z ta rownowaga teraz jest by na prostej drodze sie potknac i w dodatku w plaskich butach 😮 😮 czytalam ze w ciazy wlasnie z rownowaga trzeba uwazac. Teraz czekam za kurierem ma zaraz byc i maszeruje do sklepu bede szla i pod nogi sie gapila 😜 😜

No i kurna znowu zgaga mnie meczy wczoraj kupilam reni i po pierwszej tabletce to mialam taka zgage jak nigdy myslalam ze mnie zywcem spali, potem wzielam jedna na noc i mialam spokoj dzis gowno to znowu mnie meczy a przeciez nie zjadlam chyba nic takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello mamitas 🙂

Ja wstałam, zaraz śniadanko. Pola tak sie wierciła śmiesznie, że mi tylko brzunio rano skakał 🙃 chyba głodna 🙂

Mi dzis kumpela uzupełnia rzęski i brwiacze robi 🙂 Na wyjazd bede diva normalnie i musze tak sie trzymac tydzień, bo wracamy za tydzień w sobote i od razu na rodzinną 18tke kuzyna 🙂
Ile tam będzie jedzenie.. ciocia juz mi mówiła.. gołąbki, zrazy, ciasta, słodycze.. ajjjjj 🤪 🤪 🤪

Trzeba jeszcze L4 do pracy zanieść 😁 Ostatnio jak byłam, taki wniosek wypisać.. nie mogłam przejść po szkole.. moi uczniowie mnie zaczepiali, aż serio zatęskniłam za nimi. moje misiolki kochane 😆

Kurka, powoli musze zaczac nas pakować, wczoraj poprałam.. dziś też troszkę musze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Dzien dobry
ja tez wstalam juz ubrana i po sniadaniu, moj pojechal do tesciow cos tam robic ale ma przyjechac na 16 bo o 16.30 idziemy do szkoly rodzenia. Zaraz ide do sklepu musze co nieco kupic na obiad dzis robie zrazy zawijane plus ryz i sosik.

Wczoraj mialam wypadek kurna takie tu mamy chodniki ze na prostej drodze czlowiek sie wywali 😠 😠 Cale kolano mam zdarte jak za czasow dziecinstwa 🥴 🥴
Na gimnastyce byly tylko 3 osoby plus instruktorka,ale bylo fajnie.
Mala wczoraj bardzo aktywna byla i dzis w nocy tez a teraz chyba spi i nadrabia zaleglosci w spaniu.
No nic lece sie umalowac i do sklepu :P


Ja Ci powiem, że ja ostatnio trochę jakbym niezdarna była, wypadają mi rzeczy z rąk, prawie zacięłam się nożem przy krojeniu.. na szczescie jeszcze nic nie pobiłam..

Ale czytałam, że takie zachowania w ciąży mogą się zdarzyć, a Ty jeszcze z brzusiaczkiem spacerowałaś i masz tu fikołka.. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂cos juz dluzej spac nie moglam az dziwne 🙂ale to pewnie z wrazenia bo jade dzis po wyprawke 😁Kasia uwazaj na ulicy stawiaj wysoko nogi jak czapla 😁Maju zadowolona jestes z tych rzes pytam bo chce na lato sobie strzelic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Witam 🙂cos juz dluzej spac nie moglam az dziwne 🙂ale to pewnie z wrazenia bo jade dzis po wyprawke 😁Kasia uwazaj na ulicy stawiaj wysoko nogi jak czapla 😁Maju zadowolona jestes z tych rzes pytam bo chce na lato sobie strzelic 🙂


Bardzo jestem zadowolona 🙂 Nosze już ok 2 mce 🙂 Dziś mam drugie dopełnienie 🙂
Moja mama tez dała sie namówić, super jest, bo wstajesz rano i jestes już umalowana 🙂 Tylko róż na poliki ja nakładam ewentualnie eyeliner i do przodu 🙂

Ja polecam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff wrocilam ze sklepu to byly dopiero ekspresowe zakupy nawet nie mialam czasu sie rozejrzec tylko wzielam co najpotrzebniejsze do zrazow i do domu. Ledwo do sklepu weszlam a maz dzwoni ze kurier ze czeka pod drzwiami z paczka a ze paczka za pobraniem to musial chwile poczekac az doczlapie :P a i tak boczku wedzonego nie kupilam bo kolejka do miesa byla wiec dalam sobie spokoj.
Niech sie cieszy przynajmniekj napiwek dostal. I nawet sie nie wywalilam a dzis mialam buty na lekkim koreczku 😜

Teraz cos musze zjesc zglodnialam.

Aneta wyobrazilam sobie siebie jak chodze jak czapla o rany ale to by byl widok na ulicy hahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
a wiesz ze ja mam taka kolezanke ze chodzi jak czapla jest wysoka ma 180cm ale stawia bardzo duze kroki wiec jak z boku patrzysz to widzisz czaple albo tego tofika z kabaretu 😁 😁 😁


haha ja bym pokracznie wygladala bo ja mala 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski,

Macie racje z ta niezdarnoscia ciezarnych. Dzis rano poslizgnelam sie w wannie i przywalilam glowa w jej rant. Dobrze, ze sie nie przewrocilam na brzuch tylko dupe (ciezka juz to przewaza 😉 ) Wczoraj natomiast przejechalam sobie nozem po paznokciu, szczesliwie plytko tylko. W poniedzilek tak sie jakos niezdarnie odwocilam, ze zbilam lusterko na nozce. 🥴 Jak tak dalej pojdzie to albo sama siebie uszkodze, albo chalupe zdemoluje...

Aneta pytanie z innej beczki - co z twoim mezczyzna? Mial w marcu zjechac, ale jakos nie o tym nie wspominasz... Przyjedzie chyba - co??? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny to uważajcie na siebie. mi odpukać na razie żadne wypadki się nie przydarzyły choć parę razy w głowie mi się zakręciło
co do rzęs to ja miałam na poprzednie wakacje zrobione i byłam bardzo zadowolona, jak pisze Maja tylko pomadka czy róż na policzki która potrzebuje i można wychodzić 🙂
także na ten rok na wakacje pewnie sobie też funne 🙂 🙂 a co 🙂 zwłaszcza że mam dziewczynę co na prawde extra gęste robi i nie drogo bo 60 zl a dopełnienie za 40zl także raz na miesiąc można sobie pozwolić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepis na zrazy a moze najdzie was chec 🙂

Mieso wolowe (ja robie z lopatki wieprzowej)
boczek wedzony (ja dzis zamiast boczku daje zolty ser)
1cebule
1 pomidor
1 marchewka
musztarda
ogorki konserwowe
olej (do smazenia)
3/4 l wody
2 lyzki maki ziemnaczanej
sol, pieprz

Przygotowanie:

Ogorki pokroic w slupki a cebule w krazki,Pomidor podzielic na cwiartki,a marchew pokroic w kostke

Mieso pokroic w plastry na zrazy, lekko posolic i posmarowac musztarda. Na plastrach miesa ulozyc plasterki boczku lub sera zoltego, slupki ogorka konserwowego i krazki cebuli. Kazdy plaster miesa zwinac ciasno i obwiazac nicia kuchenna. Nastawic plytke grzejna na stopien 2 (sredni pobor mocy ja mam kuchnie elektryczna) Rozgrzac troche oleju w garnku lub na glebokiej patelni, nastepnie na goracym oleju silnie obsmazyc zrazy ze wszystkich stron. Dodac czastki pomidora i marchew pokrojona w kostki i wszystko krotko podsmazyc.

Obnizyc grzanie plytki do stopnia 1 (niski pobor mocy) wlac 3/4 l wody, dosolic i przyprawic pieprzem. Garnbek przykryc. Dusic pod przykryciem ok 1,5 godz wyjac zrazy i zostawic w cieplym miejscu. Wytworzony w czasie duszenia sos przecedzic do drugiego garnka, przetrzec przez sito uduszone warzywa i polaczyc z sosem, calosc zagotowac. Sos zagescic niewielka iloscia rozmieszanej w wodzie maki ziemniaczanej.

Ja do zrazow dzis dodaje ugotowany ryz i mozna jakas surowke z kapusty zrobic :P Smacznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha to na prawdę trzeba stworzyć tu osobny wątek kulinarny 😁 😁 😁
ja i moi chłopcy też uwielbiamy zraziki 😉 mniam mniam 🙂
my dziś kończymy żurek z wczoraj, też pychotka 😉
dobra idę się w końcu ubrać, zaraz dziecko ze szkoły wraca a mamusia w szlafroku lata 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
hahaha to na prawdę trzeba stworzyć tu osobny wątek kulinarny 😁 😁 😁
ja i moi chłopcy też uwielbiamy zraziki 😉 mniam mniam 🙂
my dziś kończymy żurek z wczoraj, też pychotka 😉
dobra idę się w końcu ubrać, zaraz dziecko ze szkoły wraca a mamusia w szlafroku lata 🤪 🤪


I chyba jednak zrobimy ten watek kulinarny 🙂 tam niech kazda jakies przepisy daje i bedziemy mogly kombinowac z obiadami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Udało mi się zasnąć jednak jeszcze 🙂
Teraz już odebrałam wyniki, znów w moczu jakaś bakteria, pewnie znów dostanę jakieś globulki eh całą ciąże się z tym męczę, zjadłam paróweczki i teraz czeka mnie batonik z kawką, u mnie na obiad dziś mielone 🙂

Rzęsy zamierzam sobie na lato zrobić a co mama Dżaga musi być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No co Ty Emi. Moim zdaniem swiadczyc to tylko bedzie, ze jestes swiadoma swoich praw i jesli sobie czegos zyczysz to tak ma to byc zrobione i koniec!!!! U mnie plan porodu opracowuje sie z polozna i nie jest to nic nadzwyczajnego. Ja sobie nie zycze by traktowano mnie jak krolika doswiadczalnego - a moze to, a moze tamto... Sama chce decydowac o rodzaju znieczulenia, i nie pytac czy moge isc do toalety jesli musze, czy moge pochodzic itd. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...