Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Boze Dorota, co za bzdura! No chyb , ze chodzi jej o opalanie niemowlaka ale to ze ma calkiem unikac slonca to jkakas maksymalna paranoiczna bzdura. Co oni maja zamiar zmaknac sie z dzieckiem w domu na pol roku? Przeciez to niezdrowe! Ja mam juz kupiony krem z filtrem +50, do wozka przyczepiona parasolke i heja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Boze Dorota, co za bzdura! No chyb , ze chodzi jej o opalanie niemowlaka ale to ze ma calkiem unikac slonca to jkakas maksymalna paranoiczna bzdura. Co oni maja zamiar zmaknac sie z dzieckiem w domu na pol roku? Przeciez to niezdrowe! Ja mam juz kupiony krem z filtrem +50, do wozka przyczepiona parasolke i heja.


No właśnie, też mi się to wydawało podejrzane. Podobno w domu mają bardzo sterylne warunki, chodzą na paluszkach przy małej, uciekają, gdy jest za głośno, w domu po cichutku na palcach... Nie wiem czy to najlepszy pomysł na wychowywanie dziecka. Przecież ono w końcu będzie musiało wyjsc do dzieci, ludzi. Ciężko będzie miała jak tak w ciszy i spokoju, sielsko będzie wychowywana. No ale każdy sam decyduje jak wychowuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od slonca wytwarzana jest wit D niezbedna do rpawidlowego rozwoju koscca itp. itd 🙂
Pierdola jak cholera!!!!

U nas jak dzieciaki sie rodzily w lipcu sierpiniu polozne otwieraly okna i wszystkie dzieciaki z sali w lozeczkahc podjezdzaly do okienek i odkryte mialo zafundowane opalanko gratisowe 🙂) Wiadomo, ze nie w skwarze 😉)

Ide polozyc mloda zaraz wracam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DorotaK napisał(a):
Wiolka napisał(a):
Boze Dorota, co za bzdura! No chyb , ze chodzi jej o opalanie niemowlaka ale to ze ma calkiem unikac slonca to jkakas maksymalna paranoiczna bzdura. Co oni maja zamiar zmaknac sie z dzieckiem w domu na pol roku? Przeciez to niezdrowe! Ja mam juz kupiony krem z filtrem +50, do wozka przyczepiona parasolke i heja.


No właśnie, też mi się to wydawało podejrzane. Podobno w domu mają bardzo sterylne warunki, chodzą na paluszkach przy małej, uciekają, gdy jest za głośno, w domu po cichutku na palcach... Nie wiem czy to najlepszy pomysł na wychowywanie dziecka. Przecież ono w końcu będzie musiało wyjsc do dzieci, ludzi. Ciężko będzie miała jak tak w ciszy i spokoju, sielsko będzie wychowywana. No ale każdy sam decyduje jak wychowuje.


Dorota sorki ale to sa jacys kretyni, ale jak sama piszesz kazdy robi jak chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam mam zamiar normalnie wychodzić z małą na spacery, unikać będę tych chwil w ciągu dnia gdy słońce napieprza. Tak dwa spacerki jeden rano a drugi wieczorem 🙂 Wiadomo że dziecku też gorąco, jeszcze jak ta buda postawiona to już całkiem maleństwo ma tam saunę, więc zastanawiam się nad parasolką 🙂
Anet i Wiola powodzenia oby było szybko i bez komplikacji a dzieciaczki grzeczniutkie 🙂

Kolacja zjedzona, Hania wiercidupcia 🙂
Dobranoc brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym słońcem to jakas kompletna bzdura 🤢 ja tez mam filtr zakupiony i wiadomo nie zamierzam małego opalać ale chować sie przesadnie tez nie bede, co do hałasów zamierzam normalnie funkcjonowac, bez szeptania i chodzenia na palcach 🙂

Ja sie wyspałam do południa teraz znów bede jakis film ogladać 🙂

Anetko
powodzenia, trzymaj sie, czekamy na wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta Wiolka trzymam za Was kciuki !! Znowu będziemy ciociami 🤪 🤪 🤪
no i czekamy na info 🙂
Maja też się nażarłam ogórków 😁 Babcia mi zrobiła 😜 😜
Emi piękny brzuszek 🙂
Kasia dobry Mężuś pomył okienka 🙂 wyręczył żonkę 🙃

Wiecie ,że dalej mam spuchniętą nogę ?? ale już nie boli naszczęście ..... wiadomo nie przekręcam jej i uważam jak chodzę 🤢
Jutro z pieskiem do fryzjera , bo wygląda jak Miś 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
napewno dam znac i napisze smsa cioteczki 😁
zaraz ide ubranka wyprasowac abym w miare wygladala do tego szpitala i musze jeszcze kaczuche ogarnąc 🙂Emi fajne focio 🙂
mi tez dzis troszke nogi spuchły ale to juz koncowka..
ja musze kupic ten kremik na sloneczko dla maluszka i parasolkę bo wyszlo mi to z glowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos słońca, Ma któras z Was najnowsze "twoje dziecko"? Własnie dzis nabyłam, a tam artykuł o słoneczku własnie. I piszą, że dzieci, które nie skończyły jeszcze pół roki w ogóle nie powinny byc smarowane preparatami z filtrem. Unikac słońca od 11 do 15 - wychodzic dwa razy dziennie, po śniadaniu i po południu lub wieczorem. dalej piszą, żeby krem nakładac na całe ciałko bo promienie przenikają przez ubranko
hmm, piszą "jeszcze do ubiegłego roku uważano, że maluszka najlepiej smarowac regularnie co 2h, ale teraz dermatolodzy uważają, że nie można przesadzac z ilością kremów i najlepiej do domu wrócic po godzinie"

to ja już nic nie rozumiem, smarowac czy nie? 🙂 a tak naprawdę, to smarowac i nie przesadzac z niczym - a tak będzie najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak dla mnie zaleznie chocby od karnacji...

Ja moja smarowalam jedynie w Tunezji, bo ta to ma karnacje jakby jakis Meksykanim maczal w tym ;// co nieco 😁
Jak jestesmy u nas, to smaruje ja jak juz widze, ze czerwona kremem z niskim filtrem... jak byla malutka to jej nie smaorwalam, ale jakby nie patrzec ona rodzila sie we wrzesniu, wiec slonce nie jest takie ostre ;//

Ja bym jednak smarowala, jesli nie kremem z duzym filtrem, to po prostu Nivea bo z tego co wiem on tez pochalnia UV..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂wpadlam jeszcze z rana do Was niby sie nie boje i nie bylam zestresowana to mimo wszystko nie mogłam spac 🙂Adam wczoraj rozpracowywał aparat bo ma tyle funkcji i musial wiedziec co i jak ale w szpitalu sie okaze czy nic nie namieszal 😁
pic nie moge ale troszke chociaz sobie usta mocze bo przeciez oczadziec idzie 🙂
niby sie spakowalam ale nadal mysle czy wszystko mam ehhh nerwy wychodzą 🥴
dzieki Kochane za wsparcie odezwe sie i caluje 😘 😘 😘 😘
milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć lasie 😉
🤪 🤪 🤪Aneta, Wiola kciuki pozaciskane więc czekamy na wieści 🤪 🤪 🤪 w końcu się doczekałyście 🙂 🙂 🙂

Dorota, ci znajomi to chyba z lekka i delikatnie mówiąc przeginają.....przecież odgłosy domu muszą być takie jakie były bo nie można wszystkich sterroryzować....no ale ich sprawa.
cod o wychodzenia na dwór to też przesada że na słońce nie można...no wiadomo że nie pójdziesz od razu na plaże na patelnie się położyć, ale tak jak Sandra pisze słońce to podstawa wit D.
a jak mężo?? rozmawiałaś z nim??
Emi super brzusio 🙂
Czarna dobrze że noga już nie boli
Kasia podeślij swojego to może i u mnie okna przeleci 🙂 🙂

ale dziś będzie ukrop...już jest 24 stopnie...a moje palce zmienią się chyba w berlinki 😁 😁 😁 😁
na wywiadówce wiele ciekawego nie było, pani rozdała propozycje ocen i mój mały geniusz ma z 5 przedmiotów do podciągnięcia z 4 na 5 ......szlag mnie trafił bo to z jego lenistwa 😠 😠 w tym semestrze trochę już poluzowałam bo też już nie miałam siły nad nim wisieć to się franek opuścił (wieczne wakacje i zabawa zamiast nauki)...... szanse na pasek ma bo to ma oceny np 4+ więc musi po prostu się dopytać co ma poprawić lub zrobić ale to też trzeba o tym pamiętać....hehehe a są przecież ważniejsze sprawy w szkole niż chodzenie za nauczycielami 😁
więc jeśli nie będzie paska to tylko na własne życzenie ......

miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...