Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niestety w PL tych kropelek nie ma w aptekach normalnie, bo oczywiscie nie sa zatwierdzone czy cos tam cos tam ;// Pewnie za duzo kasy zeby wejsc na rynek ;//
albo na allegro proponuje sie rozejrzec..albo czasem jak macie takie sklepiki zniemieckimi proszkami, plynami, slodyczami je sprowadzaja i powiedzmy, ze maja je tak spod lady 🙂) jak za komuny 🙂)
Yulko w tych sklepikach najlepiej pytac jak sie jest samym ze sprzedawca...


A z oczkiem roznie, ale 2-3 dni powinna byc jakas poprawa.. jesli to zwykle ropienie oczka, a nie jakies swinstwo ktore trzeba powalczyc antybiotykiem...

Kozinka podejrzewa, ze u malego to niedojrzaly uklad pokarmowy.. i kiepska perystaltyka jeszcze do tego.. no i jakby nie patrzec po mlekach modyfikowanych sa jeszcze wieksze kolki, bo dzieciaki gorzej je na poczatku toleruja niz mleko cycowe.. wiec nie wiem czy warto probowac...
Przy niektorych maluchach mozna probowac doslownie WSZYSTKIEGO i nic sie nie da zrobic... po prostu trzeba to przejsc ;//
Mozna tez podawac probiotyki, ktore pomagaja w perystaltyce. jesli chodzi o takie maluszki to polecam Dicoflor 30, do tego Sab Simplex i powinno byc dobrze...

http://www.sabsimplex.pl/
http://www.sabsimplex.org/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Siostra mnie o 8smej obudziła i już zasnąć nie mogę :/
Mam pytanie czy zanim odszedł Wam czop to sączyły wam się wody? Dziś rano gdy wstałam to mi poleciało trochę i sama już nie wiem czy to wody czy wodnista wydzielina. Po śniadaniu wybieram się do apteki test kupić 🙂

U mnie deszczowo i pochmurno-pogoda typowo niespacerowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja po wizycie u lekarza 🙂 mały waży 4600g,czyli ładnie przybiera 🙂
dostaliśmy kropelki na kolki dodatkowo pani doktor stwierdziła lekką przepuklinę pępkową 🥴 więc pewnie jedno z drugim dają mu w tyłek 😞
u nas pępek odpadł w równy tydzień po porodzie,na szczęście akurat odpadł na wizycie przy położnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Ja jestem wlasnie po ostatniej wizycie poloznej, mala pieknie przybiera na wadze, ma juz 3700gr 🤪 🤪 🤪 Taka pyziunia sie z niej fajna zrobila 🙂

Kozinka Lea ma plesniawki jeszcze ze spitala, pytalam tam i mi powiedzieli ze to od mleka ale polozna od razu powiedziala ze to plesniawki ale juz bylo za pozno zeby szybko zeszlo bo miala je juz 2 tydzien i dalej nie schodza skurczybyki pomimo masci i mojego tarcia. Najwazniejsze ze sie nie rozszerzaja a zejda predzej czy pozniej.

Adas slicznie rosnie, kurcze szkoda ze ma ta przepukline 🤢

Ja ide z Lea do pediatry dopiero 07.07 bo takie sa kolejki u niej ale wcale sie nie dziwie bo jest najlepsza w miescie.

Slyszalam wlasnie ze te polskie kropelki to o kant dupy tylko rozbic.

Znowu dzisiaj w nocy mala sie obudzila o 3 i nei spala do 6 mimo kropelek, pomogla nam suszarka, mala byl;a jak zahipnotyzowana przynajmniej jej tak nie bolalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek 🙂
ale pogoda butelkowa leje tak ze nawet z psami wyjsc nie ma jak 😠
Tysia to na szczepienie wczesnie idziesz mi pediatra powiedziala ze absolutnie nie moge przyjsc wczesniej niz dopiero jak maly skonczy 6 tyg a jakbym przyszla np.jak by mial 5tyg i 6 dni to go nie zaszczepia 🤢
ciekawe ile moja kluska wazy adam jak z nim wchodzi na wage to pokazauje 4200g ale cos jest chyba nie tak bo ciezki sie zrobil strasznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i mialam zdawac relacje co do plastrow sutricon na blizny w niedziele minia 2 tyg jak je stosuje i powiem Wam ze blizna jest ladna i nawet nie jest zbyt czerwona ani rozowa ladnie blednie 🙂
a plastry sobie tak podzielilam ze starcza mi na miesiac bo pocielam je sobie i jest git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny.

eh...Wy tu już tylko o kolkach, butelkach i pepuszkach, kurcze ja już nie w temacie bo tak mało brzuchowatych zostało że te tematy zdominowały forum 🙂 trochę sobie zapisuję jak np nazwe tych kropelek ale zanim mi przyjdzie z tym walczyć Wy już będziecie dawno na innym etapie a ja będę Wam marudziła z pytaniami 😁

Kasiu jeszcze raz gratki 🙂 mała jest przecudna 🙂 no i fajnie że już jesteś w domciu.
Maja fajnie że mężusia będziesz miała na całe wakacje w domciu 🙂 no i widzę że ciekawy weekend Ci się szykuje.
Aneta, mam nadz że z oczkiem będzie wszystko dobrze, a jak tam starsza córcia? ona miała coś z nogą?już lepiej?

miłego dzionka, u nas też trochę tak butelkowo ale choć nie pada.

aaa wczoraj oglądaliśmy autko dla mamusi i synusiów i się w końcu zdecydowaliśmy(znaczy się ja bo wybredna jestem) 🙂 i w końcu będę miała czym się poruszać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂

jeju już mam dosyc mojego krzyża, czuje się jak stara baba..
wczoraj mi tak stopy spuchły, że masakra, dzis poszłam mocz oddać, zobaczymy czy coś niepokojącego się dzieje..
zajde dziś do położnych..

ciśnienie w normie uf uf 🙂
Miłego dnia mamy, widze tu już głównie tematy noworodkowo-niemowlęce..
brzuchatki tylko 4 zostały 🙂

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik z reka corka miala problemy bo odwalala sztuczki na bmx-ie i sie wywalila ale juz lepiej 🙂
oceny tez poprawila na koniec roku wiec sie ciesze, a tata w nagrode kupil jej laptopa troszke mi sie nie podoba takie nagradzanie tak drogimi rzeczami ale to nie moj portfel wiec skoro mial taki gest to ok 🙂
ide do lekarza dam znac po.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my juz po pierwszej wizycie poloznej 🙂 maz po pierwszej kapieli malej sam ja kapal a ona nawet nie pisnela taka zrelaksowana byla, polozna nachwalic sie nie mogla mojej Ani 🙂 Mala wazy 2900juz a co do mojej rany to mam duzo lezec i sie oszczedzac by szybciej sie zagoilo. ok lece malej cyca dac buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 u nas pogoida paskudna, nie chce sie nic najlepoiej w łuzku tylko siedziec 🙂
U mojego oczko już troche lepiej, dalej ropieje ale juz mniej wiec mam nadzieje ze niedługo całkiem przejdzie.
Hmm jak te plesniawki dokładnie wygladaja bo mój ma cos białego na podniebieniu 🤢 😮
Dodatkowo mojemu chyba już 90 ml mleka nie starcza bo dzis budził sie co 2 godz na karmienie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
Kocik z reka corka miala problemy bo odwalala sztuczki na bmx-ie i sie wywalila ale juz lepiej 🙂
oceny tez poprawila na koniec roku wiec sie ciesze, a tata w nagrode kupil jej laptopa troszke mi sie nie podoba takie nagradzanie tak drogimi rzeczami ale to nie moj portfel wiec skoro mial taki gest to ok 🙂
ide do lekarza dam znac po.. 🙂


haha ale wtopka no ale najważniejsze że już lepiej 🙂

super że się z ocenami wyciągnęła 🙂 mój gałgan też pogonił i możliwe że będzie miał 5,0 hehehe gorzej z zachowaniem 😁

czekamy na wieści po wizycie u lekarza.

ja tez zmykam do sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia moj tez kapie malego ja ani razu go jeszcze nie kapalam tatusiowi dobrze idzie wiec ten obowiazek juz nalezy do niego 😁 😁
dziwna polozna bo po cc trzeba duzo chodzic zeby nie bylo zrostow bedziesz lezala to brzuch sie rozleniwi i nie bedzie pracowal 🤢
my po lekarzu zmienil kropelki na inne jak nie pomoga przez 10 dni to maly bedzie mial robiony wymaz z oczka ,ale lekarz powiedzial ze generalnie nie ma czym sie przejmowac 🙂
Adaś na treningu a ja sie biore za obiadek dzis mielone i ziemniaczki 🙂
wczoraj jeszcze pojechalismy do sklepu gdzie Adam zaopatruje sie w odżywki na siłownie i kupiłam sobie specyfiki na spalanie tkanki tłuszczowej zobaczymy co to da 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokulałam się ze sklepu...jak zwykle poszłam tylko po brokuły do obiadu a przytachałam całą siatę 🤨 🤨 🤨
to dobrze że lekarz Cie uspokoił że to nic poważnego.
no i fajnie że tatuś tak zaangażowany w pielęgnację maluszka 😉

mam pytanko. zaczęłam mieć takie upławy brązowawe jak w pierwszy dzień miesiączki, czy to może oznaczać ten czop??? pytam bo przy pierwszym to miałam przekłuwany pęcherz i pogoniony kroplówką więc to nowe doświadczenie dla mnie. no a może zaczyna się w końcu coś u mnie dziać 🙂
hehe dziś by nam pasowało bo nasz ginek ma dyżur całą dobę wiec było by gites. ale z tego co on mówił to od odejścia czopa to może kilka dni do porodu jeszcze być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi mój ma calutki język bialutki i myślałam,że to zwykłe przebarwienie bo pije tylko mleko ,bo córka miała malutkie plamki tylko a teraz Adaś ma na całym języku 😮 i po policzkach,więc objęło prawie całą buzię 😮 w życiu bym nie pomyślała,że to pleśniawka 😮 że może być taka ogromna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
jeśli masz cokolwiek podbarwionego krwią to oznacza to zbliżający się poród raczej,więc się szykuj,bo u mnie to była kwestia kilku godzin 🤪



no to meczyk sobotni możliwe że już w szpitalu 😁 dzieciaczki będą się darły o cyca a mamusie o bramki hihihi 🙂 🙂 🙂
oj wolę już ten meczyk obejrzeć w szpitalu z maleńkim na cycku niż w domu z dużymi na dywanie i krzyczącymi do tv 🙂 🙂 🙂 choć ostatni tez się tak darłam że gardło mnie bolało hihihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z reguły kilka dni jeśli odejdzie czysty czop,a jeśli podbarwiony krwią to zazwyczaj jest to kwestia godzin 🙂 pamiętaj,że zawitasz po raz drugi na porodówce więc może pójść szybciej niż Ci się wydaje 🙂 więc nie bagatelizuj tego,kąpiel,torba w pogotowiu i napij się jeszcze kawki póki możesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...