Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hello mamcie.

dzionek minął sympatycznie, obiadek w Jastrzębiej poprawił wszystkim humorki 🙂 a potem pyszne lodziki 🙂

gratuluje wszystkim odpadniętym pępuszkom 🙂

Emi no brzusio może i piłkarski ale wolałabym mojego kibica mieć już koło siebie
Nenia współczuję takich układów ale wiem coś o tym bo u mnie jest podobnie, tylko siostra na tapecie....
Dorota na pewno dasz radę to rozumiem że mamcia do Polski już wraca?

oj widzę że z cycochami czekają mnie przeboje....eh....najpierw muszę mieć kogo do nich przystawiać 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hello

No Midorada masz rację to od pierwszego przystawiania tak poranione mam sutki :/
no a jak już są poranione to dalej będą 🤢 póki się nie zahartują i nie wygoją.
Pytałam już położnej, widziała jakie mam strupy i jak krew mi leci 😞 ja mam bepanthen i jest właśnie do dupy. Jutro pośle Męzula do apteki po krem avent lub maltan.
Dzisiaj posłałam go po podpaski 😁 😁 w tym czasie miałam 3 telefony jakie mają być co i jak 😁 😁 😁 😁 😁
Spacerek dzisiaj uważam za udany, tylko muszę kupić parasolkę do wózka bo słońce świeci jak cholera, teraz mały miał przykryte nóżki ale wkońcu zaczne go odkrywać więc parasolka musi byc.
Teraz Olafek śpi jak zabity, dostał cycora 😉
Co do przewracania na brzuszek - Mama mnie nauczyła dzisiaj i nie jest to takie trudne .
Bałam się poprostu ,że uszkodze mu szyję i źle go przekręcę.
Szczerze to Wam powiem, ze przechodzę chyba załamanie lekkie po porodzie 😞
Wczora jwydarłam się na Męża , zaczęłam płakać bez powodu 🤨 🤔
W szpitalu tez płakałam jak głupia. Dzisiaj już jest lepiej. Ale jak tylko Mąz mnie tuli to łzy mi same się cisną do oczu, albo jak patrze na Mojego Skarba..
Czy któraś z Was też to przechodzi? Położna powiedziała mi ze jesli cos takiego mam to mam tego nie dusic w sobie tylko wyrzucac z siebie na zewnątrz...

Kocik - 3mam za Ciebie kciuki 🙂 dasz radę Kochana . Maluszek za niedługo będzie w Twych ramionach 🙂
Kozinka - cieszę się ze problem kolkowy się kończy 😉
Nenia przykre ze Twoja Mama nie pomyslala o Tobie w pierwszej kolejnosci 🤔 🤨
Anett jak reakcje Twoich piesków na Maluszka??
Mój jest póki co obrażony nie chce do mnie przychodzić. Zawsze był w centrum uwagi a teraz na drugim planie jest. Widze ze strasznie to przezywa. Staram się go w miare wolnego czasu tulić ale widzę ze jest obrazony na mnie 🤢 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi cycorami to tez jest u mnie tak , ze mój Malec ma bardzo silny odruch ssania. Pierwszą noc w domu wisiał mi co godz na cycu i to łapał go i puszczał itd i nie wiedzialam o co chodzi. Dopiero polozna mi wytlumaczyla ze on jest takim "ssakiem" chce tylko ssac ze mam mu dac smoka bo inaczej mnie zajedzie i moje cyce 🥴 tak zrobilam i juz jest lepiej. Ssie smoczka i mam spokój , no ale cyce poranione jak nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna Mamba mialam tak jak Ty w szpitalu ryk w domu ryk przytulalam sie do Mojego ryk patrzylam na mala ryk ale po 2tyg przeszlo.Lepiej teraz niz by mialo takie cos po pol roku przyjsc.
Nie ma co sie wstydzic 🙂.Ale szczerze ja nawet nie wiem z jakiego plakalam. 😆 Naszlo Mnie i tyle.
Mala po kapieli obcinaniu pazurkow spi chwila relaksu 🙃.p Buziaki dla dzieciakow i dla malenst w brzusiu 😘 😘 😘 😘pozdrowka mamuski 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

dziś jadę na ktg i zobaczymy czy już mnie zostawią w szpitalu bo na jutro to na 100% mam się stawić ale w sumie się spytam co to za różnica dziś czy jutro bo mogli by już dziś zacząć próby wywoływania, oby ich było jak najmniej...eh 🤨 🤨 🤨
wy macie stany depresji po porodzie a ja zaczynam już je mieć przed porodem, no ale to przez to że już tydzień po terminie a tu tylko po 1-2 skurcze w nocy i nic więcej....

pochwalę się ...a co mi szkodzi 😁 😁 😁 dostałam od pani wych smsa że mam mądrego synka bo średnią ma 5,09 i na tle klasy jest w czołówce więc się cieszę 🙂 🙂 co prawda był przeze mnie nieźle dopilnowany bo tak to by z lenistwa pewnie tyły szorował bo na pytanie : co masz zadane zawsze słyszę że nic 😁 😁 😁 a potem zaglądam do zeszytów i z każdego przedmiotu coś jest do zrobienia 😁 także takiego orła mam w domu 🙂

no nic, idę zraz pranie wieszać i jeszcze drugą pralkę chcę wstawić i dzwonie do gina że jadę....

trzymajcie kciuki 🤨 🤨 🤨 🤨

miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
u mnie mega cisza. cos sie jakies poltora tygodnia temu dzialo a teraz nic a nic. 4dni wg terminu ale chyba wiecej posiedzimy sobie we dwie. a teraz skubaniutka wlazla pod zebra i uciska :-(
Agnieszko, skoro dzis jest Twoj lekarz moze Cie zostawi.
Gratulacje dla mamusi ze tak pieknie synek w szkole dopilnowany :-) podejrzewam, ze skoro nigdy pracy domowej nie ma zadanej tociezko go przy biurku usadzic.

Moze u Neni albo Pszczelarki cos wiecej sie dziejeniz u mnie.
udanego dnia mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powodzenia Aguś oby Cię już zatrzymali albo oby było jak ze mną od gina na porodówkę 😁 hahaaha

i gratuluje dla Marcinka ,że tak ładnie zaskoczył i ma piękną średnią :*

mój mały spioch śpi dzisiaj na 16:50 jedziemy na usg bioderek mam nadzieje ,że wszystko bedzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik ale masz zdolnego syna 🙂 kurczę mogłabyś zostać,w sumie jesteś już tyle po terminie,że może zostaniesz 🙂
u nas z kolkami spokój,zdarza się,że mały płacze i się spina,ale jest to raczej kwestia kilku,góra kilkunastu minut i trwa to dopóki puści bąka lub mocno odbije 🙂 czyli nie wiem czy takie coś zalicza się pod kolki czy zwykłe wzdęcia ☺️ dodatkowo wprowadziłam mu herbatkę koperkową z bobovity zamiast tej zwykłej z kopru,bo tą teraz przynajmniej pije ochoczo i potem uśmiechnięty 🙂 także chyba sytuacja opanowana i teraz tylko żeby mi pokarm zanikł,bo jak nie dam rady ściągnąć pokarm (3 razy dziennie) to ból niesamowity 🥴 no,ale zauważyłam,że przy takim ściąganiu tylko 3 razy pokarmu jest mniej niż przy karmieniu,więc nie wiem czy czekać jak zaniknie sam czy iść do lekarza,bo w sumie przy ściąganiu laktatorem pokarm chyba też się normalnie wytwarza jak przy ssaniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis zalatany dzionek 🙂 i oczywiście spuchłam w te upały..
Byłam u kosmetyczki, więc jestem już supermama na porodówkę gotowa 🙂

Byłam u położnych i generalnie powiedziała, że jak miałam regularne miesiączki, a miałam co 28 dni, to raczej mam sie trzymać terminu, który był mi częściej podawany - 30 czerwca.. hihi więc ze mnie to nawet Lipcówka może być 🙂
Powiedziała jednak że \\\'u nas\\\' nosi się dzidzię do 41tc potem są wywołania, ale u mnie jak są problemy z ciśnieniem, mogą już działać 30stego w razie jakby Pola jeszcze nie wyskoczyła 😮
Generalnie u mnie żadnych objawów..
czasem bóle jak na miesiączkę i wsio..

Kocik trzymam mocno kciuki, gratulacje dla zdolnego synka, to Cię duma musi rozpierać 🙂
Nenia, Dorota zdaje mi się, że i tak urodzicie przede mną.. i mysle że to ja zamknę ranking Czerwcówek 🙂
Sandry nie biorę pod uwagę, bo ona rodzi we wrześniu i niech rodzi w terminie, a nie tu z nami 🙂

U nas upał!
Na obiad pomidorówa i wątróbka od mamuni mniaaaaaam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko, na którą na ktg?

Ja jutro na 10, ale nie widzę jakoś szans, żeby coś tam się działo... No ale mamy jeszcze całe 4 dni, 5 do tego cholernego egzaminu. Bartek powiedział, że jak nie urodzę do soboty, to jak będzie już po egzaminie, to chce ze dwa dni się wyspac do oporu i pracujemy na pojawieniem się maleństwa naszego.

Wczoraj dostał na ręce na moment swoją 4-miesięczną bratanicę - ależ mu się ręce zatrzęsły, że taka malutka i tak się na niego patrzyła. Wczoraj się dopiero poznali - więc tym bardziej szok. A później uświadomił sobie, ze nasza będzie o 4 miesiące mniejsza i aż zaniemówił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Mamcie

U Nas tez upalnie 🤢 posprzatalam chate wlasnie.
Jestem mega niewyspana - Mały dał mi popalic w nocy...
najpierw obudzil sie o 1wszej i tak siedzialam z nim do 3 ciej bo spac nie chcial,
pozniej wstal o 6 i siedzialam z nim do 10.30 🤨 🤔 🤔
Teraz cwaniak spi 4godz juz i nie widac zeby chcial wstac.
Pewnie odsypia nocke 😮 tylko ze Mama wykonczona jest 🤢

Kocik 3mam kciuki niech Cie juz zostawia w tym szpitalu !
Dorotka nenia to już blisko 😉
Maju jeszcze troche i tez bedziesz tulic Polę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po pierwszej wizycie u lekarza, mały wazy 4 kg czyli przybrał 0,5 kg od wyjscia ze szpitala, musimy sie kąpac w krocghmalu i w ziołach bo mamy straszne potówki, dodstkowo mam nie uzywac oliwki tylko mam jakisc krem z apteki za 42 zł 😮 🤢 bo mały ma strasznie sucha skure i nawet smarowanie oliwka 2 razy dziennie nie wiele daje 🤢 dodatkowo mamy jakies kropeli na kupe, bo robimy kupy ciemno zielone 😞 pozatym upał taki ze nie ma czym oddychac, Kocik zazdraszczam Ci Ty nad morzem

Dorotka, Nenia, Maja wspólczuje wam tej meczarni w upały, oby maluchy wyskoczyły w terminie

Czarna
moze wieczorem spróbuj małego jakos zabawic by nie spał jak najdłuzej to w tedy bedzie ci spał ładnie wnocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi zapraszam na rybcię 🙂 wczoraj pyszną zajadaliśmy 🙂 dobra już Cię nie drzaźnie 😁
Aneta fajny klopsio z Twojego synka 😉
Maja u nas też właśnie po tyg przechodzenia ciąży się już coś robi.
Czarna, to Ci młody nie daje pospać....heheh łobuziak jeden 😁

no ja jutro na 12 będę przyjęta bo mój doktorek też jutro jest, jakiś cewnik ma mi zapakować do szyjki coby ją trochę rozepchnąć no a w środę od rana powiedział że walczymy i że ma nadzieję że w środę się już leniuch wykluje bo on ma dyżur 🙂 no i powiedział ze skoro są już jakieś skurcze to że dobrze bo coś się w końcu dzieje 😉 także może w środę dam wam znać 😉

Kasia jak będziesz miała chwilkę to uzupełnij tabelkę rozpakowanych, chociażby o siebie samą 🤪 🤪

dzięki za gratki, no nie będę ukrywała że duma mnie rozpiera 🙂 ale tak jak Dorotka piszesz tak samo jak nigdy nie ma nic zadane tak samo trudno go przy biurku posadzić....a to dopiero 4 klasa...a będzie ciężej...eh....ale nie popuszczę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam u ginekologa i dowiedziałam się ze dzidzia już gotowa do wyprowadzki, szyjka miękka ale długa reszta bez zmian. zalecenie by przyspieszyć poród to wziąć męża i jak nie po dobroci to na siłę. Po wyjściu od lekarza gdy usłyszał zalecenia to mu uśmiech z buzi nie schodził 🙂

Rozmawiałam z mamą odnośnie jej pomysłu na wyjazd do mojej siostry i powiedziałam jej o swoich uczuciach itp. poprosiłam by w lipcu nigdzie nie wyjeżdżała tylko została i była przy mnie bo będę jej wtedy potrzebować, bo to moje pierwsze dziecko i wiadomo że będę potrzebowała jej wsparcia tym bardziej w okresie połogu. Mama powiedziała mi ze pojedzie tylko wtedy gdy moja siostra nie będzie miała z kim małej zostawić- gdy będzie jej potrzebowała. Powiedziałam mamie że gdy wyjedzie to automatycznie traci wnuczkę, bo nie można tak robić. Może trochę za ostro ale mam nadzieję że zrozumie.

U mnie upał, puchnę okrutnie, moje dziecko ani myśli opuścić klimatyzowanego brzucha 🙂 A rodzice się niecierpliwią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi ja próbowałam wszystkich pomagaczy do kąpieli i oliwek itd...
pomogła zwykła parafina w buteleczce identycznej jak woda utleniona,dajesz kilka kropelek do kąpania a efekt jest taki jakbyś olejem dziecko oblała 🙂 koszt buteleczki to około 3zł i starcza na długo 🙂
zwykła parafinka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...