Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
zuzowska to niedobrze!!! musisz sie kurować, zapalenie płuc niewyleczone niesie za sobą wilele powikłań 😞 zycze zdrówka 😘 😘

dokładnie.
mnie głowa trochę dalej pobolewa 😞 i znowu mi niedobrze 😞
i to nie od ciąży tylko od tego bólu głowy,mam tak co jakiś czas od dawna,że jak nie wezmę w odpowiednim czasie tabletki to właśnie się tak kończy 😞
poza tym leje, jest zimno i muszę iść po chleb do sklepu, a nie mam serca ciągnąć małej i nie mam jej jak zostawić w domu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Zuzowska kuruj sie!

Kozinka wez panadol jak cie tak glowa boli.

Ja niestety tez nie czuje sie najlepiej, przeziebilam sie konkretnie a mloda boli brzuszek 😞

wczoraj wzięłam i zwymiotowałam,więc drugą bp tamta poszła w wc i wieczorem też bo myślałam,że umrę i boje się tyle ich brać tyle 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski,

Co za dzien, mnie tez wzielo!!! Wczoraj to myslalam, ze mi glowe rozsadzi, a dzis z nosa mi leci - boje sie, ze moga byc zatoki!!! 😞 😞 😞 Ja nie biore zadnych witamin bo u mnie nie ma nic dla ciezarowek oprocz pregna classic, pregna plus. Ttam jest kwas foliowy, a z tego co mi wiadomo to juz nie powinnam go brac... 😞
Masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej mamuski,

Co za dzien, mnie tez wzielo!!! Wczoraj to myslalam, ze mi glowe rozsadzi, a dzis z nosa mi leci - boje sie, ze moga byc zatoki!!! 😞 😞 😞 Ja nie biore zadnych witamin bo u mnie nie ma nic dla ciezarowek oprocz pregna classic, pregna plus. Ttam jest kwas foliowy, a z tego co mi wiadomo to juz nie powinnam go brac... 😞
Masakra!


ja od wczoraj biore centrum od A do Z materna ma wszystko co potrzeba i za 90 tabletek zapłaciłam 63 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej mamuski,

Co za dzien, mnie tez wzielo!!! Wczoraj to myslalam, ze mi glowe rozsadzi, a dzis z nosa mi leci - boje sie, ze moga byc zatoki!!! 😞 😞 😞 Ja nie biore zadnych witamin bo u mnie nie ma nic dla ciezarowek oprocz pregna classic, pregna plus. Ttam jest kwas foliowy, a z tego co mi wiadomo to juz nie powinnam go brac... 😞
Masakra!

jak będziesz w PL to jak chcesz to możesz kupić 🙂 jest masa witamin, np.prenatal starcza gdzieś chyba na 2 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Tyssiiaa - centrum u mnie jest, wiec popatrze. Juz nie moge sie doczekac wyjazdu na swiata. Moze wreszcie kupie sobie jakies witaminy i lekarz cos mi zaleci. Dzis zjadlam bagietke z maslem czosnkowych, choc nie bylam pewna jak moj nos zoladek i zareaguja, bo jeszcze odrzucaja zapachy i smaki... 🤢 Ale jest ok na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
midorada napisał(a):
Hej mamuski,

Co za dzien, mnie tez wzielo!!! Wczoraj to myslalam, ze mi glowe rozsadzi, a dzis z nosa mi leci - boje sie, ze moga byc zatoki!!! 😞 😞 😞 Ja nie biore zadnych witamin bo u mnie nie ma nic dla ciezarowek oprocz pregna classic, pregna plus. Ttam jest kwas foliowy, a z tego co mi wiadomo to juz nie powinnam go brac... 😞
Masakra!

jak będziesz w PL to jak chcesz to możesz kupić 🙂 jest masa witamin, np.prenatal starcza gdzieś chyba na 2 miesiące 🙂


Porobie zapasy do konca ciazy... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, współczuję wszystkim chorym, ja jako tako dobrze się czuję choc patrzac na pogode za oknem to się tylko spac chce! U mnie zimno strasznie, wieje okropnie i nawet śnieg od wczoraj mamy, co prawda topnieje bo nie ma mrozu ale jest 😉
Ja w sklepie już byłam, mam to szczęscie że sklep po drugiej strony ulicy, a córcią dziadziuś się chwilkę zaopiekował hehe 😉 jak to dobrze z kimś mieszkac! Pod tym zwględem nie mam żadnego problemu żeby wyskoczyc gdzieś na chwilkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midorada ale Pregnę Plus sobie możesz kupic, ja to brałam tylko teraz nie mogę ze względu na nadczynnośc tarczycy bo jak większosc witamin dla kobiet w ciąży zawiera jod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej mamuski,

Co za dzien, mnie tez wzielo!!! Wczoraj to myslalam, ze mi glowe rozsadzi, a dzis z nosa mi leci - boje sie, ze moga byc zatoki!!! 😞 😞 😞 Ja nie biore zadnych witamin bo u mnie nie ma nic dla ciezarowek oprocz pregna classic, pregna plus. Ttam jest kwas foliowy, a z tego co mi wiadomo to juz nie powinnam go brac... 😞
Masakra!


Mi tez leci z nosa 😞 Ja biore witaminy ktore zawieraja kwas foliowy i przez cala poprzednia ciaze je lykalam. Nie ma przeciwwskazan zeby cala ciaze brac kwas foliowy tylko po 12tc juz po prostu nie trzeba wiec mozesz kupic sobie te witaminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie niunia są plusy też mieszkania z kimś, my niby mamy ciotki dwie i babkę na dole ale akurat te co są teraz w domu to jedna nie jest w stanie się nawet chwilę zająć Klaudią a druga babcia albo nie ma czasu albo jest umierająca,pójdę zapytam bo i tak Klaudia mi śpi teraz więc tylko niech czuwa czy się nie obudzi a do sklepu mam dwa kroki więc za chwilę wrócę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To juz sama nie wiem jak to ma byc z tym kwasem foliowym... brac go dalej czy przestac... W sumie jak bylam na poczatku ciazy w polskiej klinice ginekologicznej potwierdzic ciaze, to pani doktor mi zalecila pregne plus po skonczeniu pierwszego trymestru. Obejrzalam te tabletki i odrylam, ze tam jest kwas foliowy wiec myslalam, ze sie pomylila... 😲 bo z tego co mi wiadomo nie powinno sie juz jesc kwasu foliowego. 🥴 Juz sama nie wiem... Prawda jest, ze tam sa wszystkie witaminy jakie dusza zapragnie, a teraz w ziemie to na pewno mamy jakies braki. Zaraz to wszystko posprawdzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli bierzesz witaminy z kwasem foliowym to nie musisz go brać dodatkowo,np. feminatal chyba taki jest,że jeden się bierze do 12tyg a potem bierze sie feminatal 2 po 12 tyg już chyba bez kwasu foliowego. a kwas foliowy jest bardzo ważny w pierwszym trymestrze a potem można ale nie trzeba go brać,dlatego jeśli bierze się po tym czasie jakieś inne witaminy to nie trzeba dodatkowo go już brać,ja biorę bo jeszcze mi lekarz kazał,zapewne po następnej wizycie już powie,że nie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas foliowy w drugim i trzecim trymestrze można brac ale nie trzeba!! Ja całą ciążę brałam Pregnę Plus a ona zawiera kwas foliowy i nic się nie stało 😜 a dodatkowo kupowac kwas foliowy w drugim trymestrze po to bo witaminy go nie zawierają już nie ma sensu. On nie zaszkodzi ale najbardziej jest potrzebny tylko w 1 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...