Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja ostatnio pare razy robilam "tosty francuskie"- chlebek czy buleczke obtoczyc w jajku roztrzepanym z mlekiem i cynamonem i usmazyc na maselku. Posypac cukrem pudrem albo polac syropem. Proste, szybkie smaczne...fakt kaloryczne. Ale juz mi sie przejadlo. Dzis jadlam oprocz kaszy manny jogurt, bo mi zle. Ale u mnie dopiero 3 po poludniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja przynajmniej obiad mam z wczoraj, tylko warzywa jakies i gotowe. Mdli mnie cholera. Taki niesmak w ustach mam. A tu dzisiaj tlusty wtorek, tak tak! Mardi Gras. Ale nie mam juz paczkow i na pewno nie bede robic. Jak mi sie zachce wysle mezulka po jakies tutejsze gnioty z polewa...albo wysle go dalej po polskie paczusie co robia specjalnie na ta okazje. NIe sa super ale da sie je zjesc.

Zacina mi sie e na klawiaturze i poprawiac musze jak sie nie da czytac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuję kobitki ☺️ tak się w końcu przybrałam by dodać swoją buzie, bo sama lubię wiedzieć do kogo piszę. A co do zdjęcia, wiadomo na ślubie każdy piękny , ale będę zmieniać zdjęcia to poznacie moją brzydszą stronę 😉 a już mnie ciężarną to już w ogóle masakiera 😜
Musze wypróbować francuskie tosty, ten smak mi pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mi smaka zrobilyscie z tymi francuskim tostami, a wlasnie zjadlam kolacje 😞 Chyba gdybym nie byla taka leniwa to bym sobie przynajmnej jednego usmazyla, ale mi sie nie chce ruszac, a mezusia nie ma w do ku, wiec nie ma do kogo sie przymilic 😉 Ja tez sama juz nie wiem co jesc, bo juz nic mi nie wchodzi poza kanapkami, a w nich nie ma az tak duzo witaminek.
Zdjecia macie super dziewuszki i jakos tak inaczej jesli wiadomo kto jak wyglada 🙂
Ja mam do was pytanko, chodzicie teraz na obcasach, bo ja po dzisiejszym dlugim dniu w pracy stwierdzilam, ze to moj ostatni raz w tym roku. Nogi odmawiaja mi posluszenstw, ale na szczescie mam jutro wolne, wiec troche sobie odpoczne i poobijam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Anyaz, wlasnie ostatnimi dwoma dniami mialam na nogach obcasy i sie zastanawiam czy to wlasnie dlatego mnie znowu taki bol nerwow przy biodrach lapie. Nie wiem jak to sie nazywa po polsku po angielsku to sciatic nerve. Mialam to przed ciaza, ale wlasnie w ciazy moze byc gorzej. To taki bol, ze mnie lapie nagle i kroku nie moge zrobic , jakby mi ktos noz w biodro albo wewnatrz pachwiny wbijal. Echhh. Ale to tak okazyjnie sie zdarza i wlasnie jak obcasy byly-bol byl. Hmmmm
Oj juz wypatrzylam, prosta sprawa (ze tez nie wiedzialam) to nerw kulszowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam dobra wiadomosc 🙂 moja mama twierdzi, ze kobiety w ciazy nie musza stosowac sie do postu i w naszej rodzinie zawsze tak bylo. wiec ja Was wszystkie uroczyscie zwalniam z jutrzejszej srody popielcowej 😁
a obcasow nie nosze u nas teraz roztopy to bym wywijala orla za orlem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda ja mialam w pierwszej ciazy rwe kulszowa- porazka zle to wspominam 😞
Chwycilo mnie ok 6 miesiaca ciazy,ale na szczescie trwalo ok tygodnia bol niesamowity nie moglam normalnie funkcjonowac, ale jakos przeszlo bez lekow i masci 🙂
Pamietam ze moja ginekolog kazala mi robic jakies delikatne cwiczenia rozciagajace wiec tak cwiczylam pomalusku.
Bol zaczynal sie na biodrze i promieniowal do kolana,ale u mnie to bylo tylko jakies jednorazowe zapalenie i wiecej sie nie powtorzylo.
Najgorszemu wrogowi nie zycze tego
Wiem co przechodzisz-mam nadzieje ze ci przejdzie szybko
Jesli chodzi o obcasy to ja teraz wogole w nich nie chodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie spie, ja nie spie! Weszlam zobaczyc sobie nasz 14 tydzien 🙂

Tak marudzilam mezowi, ze przywiozl mi ten jogurt bananowo-truskawkowy specjalnie z Grycana! Do tego zjadlam kukurydze i ledwo dycham z przejedzenia 🙂 Na tego tosta to zescie mi zrobily ochote...moze namowie mame jutro na kolacje!

Powoli tez zmykam, bo jeszcze zastrzyk czeka, a maz chce isc juz spac 🙂 Do jutra drogie mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczynki, wlasnie otrzymalam poduche do spania gasienicowa!!! swietny patent juz nie moge sie od niej odkleic! 🤪 dla przypomnienia przesylam link http://www.bobomarket.pl/P-k-k-/-p-/b-p-w-k-mf-m-m-/p,2w1-poduszka-typu-kojec-dla-kobiety-w-ciazy-i-do-karmienia-piersia-2018-motherhood,46258.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do postu to raczej nie dam rady go zachowac - jestem glodna srednio co 2h i jak nie zjem to mi od razu slabo 😞 wydaje mi sie ze jesli ktos ma dostac dyspense to wlasnie MY 🙂
mialam ostatnio atak korzonkow, boli jak cholera, nie mozna chodzic! teraz nie moge nic dzwigac ani lazic po mrozie, ale czasem sie zapominam, lapie np odkurzacz i znowu wpol polamana :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Sierpnióweczki!

Magdaluke życzę aby ten ból Ci szybko minął i Cię już nie męczył!

Mi nawet nocka minęła bez żadnych pobudek i choć rano miałam torsje to teraz jestem po śniadanku i czuję się nie najgorzej i nawet humorek dopisuje - oby tak dalej 😁.

Udanego dzionka dla wszystkich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ja też raczej postu nie dam rady zachować bo na raz nie umiem dużo zjeść więc jak tylko czuję się głodna to jem po trochu, ale przynajmniej mięsa i żadnych produktów mięsnych jeść nie będę bo od takich potraw to mnie - odkąd jestem w ciąży - zazwyczaj odrzuca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama też mi wczoraj powtarzała, że ja nie muszę pościć. Więc z postu zachowuje tylko niejedzenie mięsa, co bardzo mi odpowiada, bo mam ochotę na rybki 😉 Właśnie wciągnęłam bułkę z paprykarzem a na obiad robię zupę śledziową (ta nazwa może zmylić, ale to są śledzie w mieszance kefir-jogurt-śmietana z cebulką i podane z ziemniakami gotowanymi w mundurkach). U mnie w domu to taka tradycja w post 😉 Dzisiaj będę pewnie śmierdziała jak sklep rybny :P
Dodi miejmy nadzieję, że ta poduszka okaże się taka wygodna także do snu. Może z czasem sobie zamówię, teraz jeszcze takich problemów z ułożeniem do snu nie mam na szczęście.
Co do obcasów - nie noszę. Teraz boję się żebym nie wywinęła orła, a później to już chyba obcasy będą męczące. Ostatnio tylko na imprezie miałam szpileczki, nawet w nich potańczyłam i było wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha tosta jednak zjadlam, bo okazalo sie, ze mammy w domu jajka, wiec lezymy sobie z maluchem i odpoczywamy po sniadanku 🙂
Dodi co do bycia glodnym caly czas to tez mam ten problem, ale na szczescie w pracy nie mam czasu na podjadanie. Chociaz jak am wolne to chyba sobe odbijam mimo, ze nic mi zbytnio nie smakuje. A waga rosnie w zastraszajacym tempie 😉
Wspolczuje problemow z korzonkami, bo sama kiedys to mialam 😞 Teraz troche plecki wieczorami bola, ale to chyba te wiezadla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry piękne kobitki 🙂 Mąż pojechał szukać jakiegoś rodzinnego samochodu, bo obecnie mamy 2 drzwiowy. Zgodni jednak jesteśmy co to tego, żeby jednak nie był za wielki ( ja zaraz będę miała problemy z parkowaniem 😉 ) Moi rodzice mają kombi, fajny samochód, ale ciężko wykręcić do tyłu. teściówka wpiera nam , że mamy taki dobry samochód, że po co zmieniać. Kiedyś 3 dzieci do maluch się mieściło. No tak, ale kiedyś nie było fotelików, tylko dzieci trzymało sie na rękach. A po za tym kobiety nie miały zazwyczaj prawo jazdy i były zdane na mężczyzn by ich z dziećmi wozili
Dziś zupa koperkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Chyba niepotrzebnie zapeszylam, bo dzis mam dIen mdlosci 😞(Masakra..juz zapomnialam jak to zle jest:/

Jade dzis do kardiologa, ale mam dzis gorszy dzien 😞 Nadal cmi w krzyzu i boli w dole, wlasnie napisalam do lekarki i kazala wpasc do siebie w sobote dla uspokojenia. Ech..troszke juz zaczelam sie stresowac 😞

No nic..milego dnia Wam zycze 🙂 Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...