Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wazylam 54kg przed ciaza przy wzroscie 164cm, a narazie przybyl mi 1kg ale wieczorami to czasami waga pokazuje 57 : ) i sikam co chwile (pare razy noca) a rano jest znow te 55kg, dziwne troche ale taka moja natura. Apetyt mam i na slodkie i na kwasne, a serduszko bilo na ostatnim usg 160bpm (jest taki przesad ze jak jest po wyzej 140 to wskazuje na dziewczynke, ale malo kto w to wierzy). Lekarke mam nowa, bo 4 lata mialam tego samego ginekologa, ale okazalo sie ze on nie ma specjalizacji z poloznictwa, wiec musialm wybrac kogos innego. Nie mialam kogo sie poradzic wiec szukalam w necie opinii o ob/gyn w moim stanie i tak natrafilam na sympatyczna i kompetentna pania doktor w tej samej klinice. Ogolnie odkad skonczyl sie pierwszy trymestr jestem spokojniejsza o dzidzie, ale wiadomo, ze sa rozne obawy. Prosze Was nie czytajcie obsesyjnie smutnych historii w necie, bo to zle nastrajaja i stresuja tylko niepotrzebnie. Wiem, bo tez tak robilam (mialam powod) i zaluje, ale teraz liczy sie tylko zeby uwazac na siebie i maluszka. Jesc zdrowo i sie dotleniac i choc troche ruszac. Ja przed ciaza sporo cwiczylam, ale niestety pierwsze 3 mce byly trudne i energii mi nie straczalo na regularne treningi, pozatym nie chcialam sie forsowac zeby nie zaszkodzic \"orzeszkowi\". Postaram sie moze w weekend troszke o Was poczytac, co pisalyscie wczesniej, a dodatkowo powysylam chyba zaproszenia, bo bez tego nie bede mogla Waszych brzuszkow zobaczyc, jak Magdaluke pisala. pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

MAgdaluke oczywiscie moja metoda na zbijanie gorączki jest dobra kiedy trzeba szybko zbić wysoką temp. bo przy 37 dziecko jest chore ale jak pisza dziewczyny organizm sam walczy z wirusem ale jak jest juz powyzej 38 to daje czopek ale on od razu nie działa a mokre skarpetki od razu dzialają -ale jak mowie nie ejst to zamiast czopka czy syropu na gorączke tylko jako dodatek zeby od razu zbic gorączkę bo dziecko powyżej 39 bardzo sie meczy wiec trzeba mu szybko ulzyc 🙂 przd tem chyba źle napisałam wiec powyzej 38-39 daje czopek + mokre skarpetki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm co do cc z powodu na drobną budowe ciała tez nie słyszałam, ale lekarzem nie jestem, ale mam kuzynke ktora jest naprawde chuda przy wzroscie około 155cm wazy 40 kg;/ wicie co ona jest taka szczupła ze nosi ciuchy w rozmiarze 32 ;/ reszta na niej wisi-jak dla mnie ejst za szczupła ale taką ma nature i nie umie przytyc i urodziła naturalnie siłami natury

jesli chodiz o wage to te zjeszcze nie wrocilam dow agi sprzed ciazy brakuje mi okolo 1-2 kg
Adit to chyba normalne ze wieczorem wazy sie wiecej niz rano:P chyba każdy tak ma 🙂

Wiecie co "brzuszek" uzaleznia wiec rozumeim was ze macie brzuszek ustawiony jako strone główna ja te ztak mam jako jedna z głównych stron:P

a ja dzis zaczełam 18 tydzień 🤪 17 tygodni juz za mną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry wszystkim Mamusiom I brzuszkom 🙂
Widze, ze wszystkie kruszynki jestescie, a ja przy was bym wygladalabym jak slonica 😞 Chyba przytalam najwiecej z was wszystkich, bo teraz mam ok. 6kg na plusie. Nie ma co sie dziwic, bo zawsze mialam dobrego trawienia, a poza tym mimo iz niewiele rzeczy mi smakuje to apetyt mam pory i wiecznie glodna jetem 😉 Zreszta ogolnie w przeciagu ostatniego roku sporo przytylam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz nie jestes sama bo ja tez nie naleze do chudzinek 🥴 przy wroscie 170 cm przed ciaza wazyłam 69 kg;/ w ciagu 1,5 roku przytyłam 9 kg ;/ ale po ciazy mam zamiar wrocic do wagi 60 kg nawet jesli mialam bym cwiczyc po 2 godziny dziennie i miec rygorystyczna diete 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha napisał(a):
anyaz nie jestes sama bo ja tez nie naleze do chudzinek 🥴 przy wroscie 170 cm przed ciaza wazyłam 69 kg;/ w ciagu 1,5 roku przytyłam 9 kg ;/ ale po ciazy mam zamiar wrocic do wagi 60 kg nawet jesli mialam bym cwiczyc po 2 godziny dziennie i miec rygorystyczna diete 😆


ah nie ma co dyskutowac kazdy ma inna budowe i inny wzrost teraz bedziemy tyc i to jest nie uniknione 🙂

anyaz ty bedziesz chyba miala taki przyrost wagi jak ja 😁 to ty rzucilas palenie i podjeadasz???

superbaba jak przeczytalas wszystkie wypowiedzi to kto to mial miec te blizniaki ???

u mnie dzis mega slonce i cieplo jak latooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie przyznam ze chyba z moja pamiecia jest jeszcze gorzej niz z wasza bo jestem tu od pierwszej strony i zadnych bliźniaków nie pamietam , na wrezsniowkach jest dziewczyna co miala miec blixniaki a jednka bedzie miala trojaczki i chyba druga dziewczyna co niedawno doszła co jest w ciayz z blixniakami ale u nas nie pamietam zadnej mamy z podwojnym szczesciem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha napisał(a):
a ja sie przyznam ze chyba z moja pamiecia jest jeszcze gorzej niz z wasza bo jestem tu od pierwszej strony i zadnych bliźniaków nie pamietam , na wrezsniowkach jest dziewczyna co miala miec blixniaki a jednka bedzie miala trojaczki i chyba druga dziewczyna co niedawno doszła co jest w ciayz z blixniakami ale u nas nie pamietam zadnej mamy z podwojnym szczesciem:P


ojej trojaczki 🤪 hihi blizniaki to juz wyzwanie a trojaczki ufff

no byla na 100% gratulowalam i to bylo troche pozno bo pytalam jej czemu sie tak pozno dowiedziala ale nie wiem kto to byl ☺️ a moze to ta sama co doszla ale jednak miala termin na wrzesien?!

przewietrzylam troszke psa i siebie teraz jem marsa hihi dawno nie jadlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poszperałam trochę w naszych postach i faktycznie były bliźniaki u karoliny1981 ale ona chyba krótko z nami była bo miała tylko 3posty.

Ale ja mam dzisiaj lenia - wróciłam do domu i nic mi się nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja napisał(a):
Poszperałam trochę w naszych postach i faktycznie były bliźniaki u karoliny1981 ale ona chyba krótko z nami była bo miała tylko 3posty.

Ale ja mam dzisiaj lenia - wróciłam do domu i nic mi się nie chce.


no jednak ciekawe co u niej oby dzieciaki rosly zdrowo 🙂 moze jeszcze sie dezwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja jem sobie krówkę ( matko jaka ona słodka, kiedys tego nie dostrzegałam!!!)
Dziś wstałam z okropnym bólem głowy i mi się 'wylew" zrobił na oku. Wyglądam jak kupa nieszczęścia oko czerwone blada cera idę do sądu powiem, że mąż mnie zaniedbuje 😉
Gaja- a ja jako jedyna słyszałam o zaleceniach cc jak ma się nietypową budowę. Ale to nie chodzi, że kobieta jest wąska w biodrach, niektórzy lekarze mierzą parametry miednicy ( nie zewnętrznych rozmiarów bioder) i na podstawie tego mogą podejrzewać bardzo trudny poród i ze swojej uprzejmości kierują na cc. Nie ważne jest ile masz w biodrach( podczas porodu każdy ma inną możliwość rozejścia sie kości by główka przeszła) najważniejsze jest układ kości i jego możliwość przesunięcia. Ja dostałam skierowanie na cc, bo jest podejrzenie, że mój układ kości na dole albo nie przepuści głowy dziecka, albo pękną kości przy przechodzeniu główki.
Mądraluje sie dla tego, że od 6 tyg ciąży zaliczyłam już kilku ortopedów 🙂
W swojej rodzinie znam taka historię gdzie okropnie wąska w biodrach dziewczyna urodziła bez problemu, bez nacinania krocza i w ten sam dzień porodu zrobiła fikotołka na łóżku by pkazac mi jak dobrze się czuje ( to szalona kobita była ). Nie wiem czy jasno wyjaśniłam ten układ kostny na dole. Jak bardzo nie chcesz cc to może skonsultuj się z innym lekarzem, ale sądze ,że ten lekarz chciał Ci pomóc urodzić zdrowe dziecko ( słychać jak bardzo niechętnie lekarze wysyłają na cc, więc postawa tego lekarza mnie bardzo zadziwiła)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
a ja jem sobie krówkę ( matko jaka ona słodka, kiedys tego nie dostrzegałam!!!)
Dziś wstałam z okropnym bólem głowy i mi się \'wylew" zrobił na oku. Wyglądam jak kupa nieszczęścia oko czerwone blada cera idę do sądu powiem, że mąż mnie zaniedbuje 😉
Gaja- a ja jako jedyna słyszałam o zaleceniach cc jak ma się nietypową budowę. Ale to nie chodzi, że kobieta jest wąska w biodrach, niektórzy lekarze mierzą parametry miednicy ( nie zewnętrznych rozmiarów bioder) i na podstawie tego mogą podejrzewać bardzo trudny poród i ze swojej uprzejmości kierują na cc. Nie ważne jest ile masz w biodrach( podczas porodu każdy ma inną możliwość rozejścia sie kości by główka przeszła) najważniejsze jest układ kości i jego możliwość przesunięcia. Ja dostałam skierowanie na cc, bo jest podejrzenie, że mój układ kości na dole albo nie przepuści głowy dziecka, albo pękną kości przy przechodzeniu główki.
Mądraluje sie dla tego, że od 6 tyg ciąży zaliczyłam już kilku ortopedów 🙂
W swojej rodzinie znam taka historię gdzie okropnie wąska w biodrach dziewczyna urodziła bez problemu, bez nacinania krocza i w ten sam dzień porodu zrobiła fikotołka na łóżku by pkazac mi jak dobrze się czuje ( to szalona kobita była ). Nie wiem czy jasno wyjaśniłam ten układ kostny na dole. Jak bardzo nie chcesz cc to może skonsultuj się z innym lekarzem, ale sądze ,że ten lekarz chciał Ci pomóc urodzić zdrowe dziecko ( słychać jak bardzo niechętnie lekarze wysyłają na cc, więc postawa tego lekarza mnie bardzo zadziwiła)


Mi gin właśnie mierzył dokładnie parametry miednicy i na tej podstawie stwierdził że maluch może się nie przecisnąć i będzie konieczne cc. Ale powiedział też że będzie kontrolował jak dzidzi rośnie i jak będzie duże to konieczne będzie cc, ten lekarz raczej ma dobre opinie więc gdyby to nie było konieczne to by mnie nie straszył, ale zobaczę czy dla świętego spokoju nie skonsultuję się z innym ginekologiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmhmm tez bym krowke zjadla : ) a co do ciaz blizniaczych i trojaczkow, to musi to byc niesamowite przezycie i duzo szczescia na raz, ale tez duzo wiecej odpowiedzialnosci i troski za pociechy... mi sie marzylo miec blizniaki, fajnie tak dwojka dzieci moze sie razem wychowywac. Ja jestem jedynaczka i chcialabym miec dwojke, ale narazie czekam na moje pierwsze bobo. Mam taki pomysl moze bysmy jakies przepisy kulinarne pisalay na latwe zdrowe dania, jak macie jakies ulubione i wyprobowane i szybkie i stosunkowo latwe do zrobienia, co Wy na to? Ja moge podac przepis na taco z rybka lub pyszna zupe z dyni, co wolicie. Moze jakies ulubione herbatki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tym cc? Ja nie slyszalam zeby tak od razu lekarz z powodu budowy mamy zalecal cesarke bez podjecia proby naturalnego porodu... albo malo wiem albo to sie nie wszedzie praktykuje hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstałam! 🙂

Może i tak być, że z powodu budowy miednicy ale nie dlatego że drobna! Ja tam nie wiem nawet u kogo dowiedziec sie, jaki porod...pewnie bede musiala isc do neurologa (podejrzenie choroby neurologicznej-szkoda opowiadac:/) i do neurochirurga (bo uciski na nerw w kregoslupie)...narazie nikt ze mna nt nie gada 🙂 I good, bo chwilowo temat porodu to dla mnie inna bajka i panika:P
Bisia - a Ty i tak moglabys miec zalecenie na cc przez arytmie!

Zjadlam jajecznice na sniadanie i padlam spac dalej 🙂 Jeju jak mi dretwieje noga i reka..chyba jakis ucisk mam:/Narazie odpukac wiazadla nie katuja dzis...lala 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z arytmia to jest tak, że ona może być przeciwskazaniem do cc, chodzi o znieczulenie. Pokręcone to jest.
Nie lubię jak ktoś opowiada o strasznych porodach, bo się nakręcam, ale postanowiłam opowiedzieć Wam coś na przestrogę, aby przynajmniej Gaja nie bała się cc. Moja koleżanka narzekała w późnej ciąży na ból bioder i okolic, myślała , że to normalne. Lekarz jednak stwierdził, że jej miednica może nie poradzić sobie z porodem ( koleżanka normalnej budowy, ani szczupła ani gruba). Ona tak się bała cc, że nie wyraziła na niego zgody. W czasie naturalnego porodu gdy przeciskało się dziecko pękły jej kości. Efekt ? Przeniesiono ją do specjalistycznego szpitala chirurgicznego na 6 tyg na wyciąg w gipsie. Peknięcie dolnych kości to nie to samo co ręka czy noga, że gips i funkcjonujesz jakoś. To trzeba unieruchomić całe ciało. Nie pozwolono jej mieć dziecka przy sobie, bo nawet nie mogła podnieśc głowy z łóżka. Po 6 tyg skończył sie wyciąg, gips pozostał na jeszcze 3 tyg. Po tym zaczeła się miesięczna rehabilitacja. W sumie do domu przyjechała po 3 miesiącach. W pierwsze urodziny synka mogła go pierwszy raz podnieść...
Dziewczyny ja co 3 dni odwiedzałam ją w szpitalu, widziałam co przeżywa bez dziecka i jaki to jest ból 😞 Tego głosno się nie mówi o takich porodach, ale wystarczy wejść na forum i przeczytać relację kobiet które to przeżyły. Najlepszym rozwiązaniem jeśli bardzo boisz się cc to idź ( może w późniejszej ciązy) do innego gin i co on powie. Jak potwierdzi to proszę nie ryzykuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Na zdjęcia ślubne musicie jeszcze trochę poczekać 🙂 ale mogę się zwierzyć, że nie było widać brzuszka :P z to teraz wyglądam jak słoń :P 🙂
Teraz staram się zaklimatyzować w nowym domu, co nie jest takie super łatwe 🙂 ale jest pozytywna atmosfera, więc nie ma na co narzekać 🙂
Aha i ja na razie przytyłam uwaga 4 kilo 😮 ale zbliżamy się do połowy ciąży, więc może nie ma takiej tragedii 🙂 Ech nie mogę sie już doczekać pierwszego kopniaka...codziennie mam nadzieję, że to już będzie dziś 🙂 No i tak chciałabym poznać płeć na 100%, a muszę czekać do ok. 20 tygodnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wszystkie musimy poczekać na ostateczne potwierdzenie płci..tylko 2 chyba maja 100% pewności już :P

Bisia - już mi tu nie opowiadaj o takich rzeczach, bo ja się od razu nakręcam. Ja w ogóle nie czytam o takich traumatycznych rzeczach, bo po co denerwować się na zapas...będzie co będzie. Każda z nas inaczej pewnie przejdzie poród...miejmy nadzieję wszystkie lekko :P Tego nam życzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉
Jak sie rozpiszecie to w polowie czytania zapominam co kto naskrobal i mi mysli moje madre uciekaja 😜
No wiecie, nie wiem jak ja o tym nie pomyslalam, no ale oczywiscie, jesli z miednica sa jakies podejrzenia to wtedy cc....wiecie kto tak mial? Moja mama! 3 cesarki zaliczyla wlasnie przez to, ze jej sie kosci nie rozchodzily, czy tez nierowno sie rozeszly. I przy moim bracie sie meczyla i ja pod noz wzieli a kolejne 2 to juz wiedziala co i jak. To wiec pewno nie chodzi o rozmiar ale o ulozenie kosci.
A moj maz usmazyl bekon i myslalam, ze go powiesze bo caly dom smierdzi!!!!!!!!!! 😠 bleee
Maiha, no ja wiem niestety jak to jest z goraczkami, jak Ella miala 6mcy, zaraz jak ja wyszlam ze szpitala po moich operacjach, to mala miala zapalenie drog moczowych i nerek i goraczki jej dobijaly do 40 stopni...coz to za tragedia byla....no i potem jej stwierdzili reflux nerkowy ale niegrozny i z wiekiem ma minac. W kazdym razie ...mnie bardzo niepokoja goraczki, bo przy kazdej znaczacej musi miec zakladany cewnik na posiew moczu, wlasnie ze wzgledu na ten reflux, a to jest okropne przezycie dla dziecka i rodzicow...szkoda gadac. Ale w nocy o polnocy dostala ostatnie lekarstwo i juz poki co nie ma temp. Za to zaczela sie bigunka, przed czym mnie wczoraj jej lekarz ostrzegl przez tel, bo taki wirus panuje brrrrrrrrrrrrr.
Boziu, moje dni takie nudne i takie same. Juz chce wiosny i na plac zabaw!!!!!!!!
Bisia, nie dobijaj takimi historiami...o rany. Idzcie na cc dziewczyny jak kaza, kosci nie lamcie, kurcze, niewyobrazalne... 😞I Bisia, wspolczuje bolu glowy...... 😞
Akinimod, zmien lyzeczki na buziule! Na pewno sie zaaklimatyzujesz w nowym domu raz dwa. Ja sie tyle razy przeprowadzalam, za kazdym razem bylo ciezko, ale za kazdym razem udawalo sie stworzyc dom!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia no wiem że jak się okaże że cc jest konieczne to nie będę protestować. Ja się po prostu nie spodziewałam że u mnie będzie konieczna cesarka i chyba dlatego wczoraj trochę spanikowałam ale już się oswajam z tą myślą i też dochodzę do wniosku że na siłę nie ma co upierać się na poród naturalny bo można sobie albo dziecku tym zaszkodzić. Już nie narzekam! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...