Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Chyba namowilyscie mnie do malej aktywnosci 😉 Plywac nie lubie, ale chyba zaczne czesciej chodzic na spacer i juz sie nawet z mezem umowilam, ze sie dzisiaj wybierzemy na maly spacerek.
Co do rozstepow to tez uwazam, ze jak sie maja pojawic to pojawia, ale na wszelki wypadek smaruje sie kremem, bo mam bardzo wysuszona skore. Uzywam kremu Mustela, bo mi kolezanki doradzily, ze im pomagal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak tak pharmaceris super - jakis czas temu juz o tym pisalysmy. tez mialam ziaje na jakis miesiac temu ale ciezki zapach ma a ten pharmaceris super! naprawde polecam!
co do aktywnosci to az sie boje cokolwiek zaczynac 😞 zaraz mis eiw w glowie kreci. to wyjdzie ze bede wiecej odpoczywac niz cwiczyc. spacery ok ale nie zawsze mi sie chce. jak bylam mlodsza to uwielbialam sama chodzic wieczorami, nasze miasteczko jest malutkie to sie nie balam i czasem wychodzilam po 21 i wracalam po 2 godzinach 🙂 no a teraz maz mnie nie chce wypuscic 🤢 a sam nie chce bo zmeczony po pracy... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz po wizycie..wszystko ponoc git malina!Serduszko bilo 160, ale usg nie chciala zrobic - powiedziala, ze wszystko jest w porzadku, a za suzo usg to wcale nie tak zdrowo, wiec jak nie trzeba to nie robi...no coz 🙂

Clexane zastrzyki odstawiam za 24dni...pozwala...aczkolwiek juz mam nerwa na to 🙂Luteine biore nadal 2x2.

Mi na te roStepy znajoma polecila jakis krem, ale mam w domu - jak dotre to moge wyslac.Mowila ze na cyckach gdzie sie nie smarowala jej powylazily, a na brzuchu gdzie wklepywa ten krem - ani sladu.Chyba sprobuje niedlugo zaczac cos uzywac 🙂Wczesniej nie bylo szans, bo uciekalam z lazienki by sie nie porzygac 🙂

Naatepna wizyta 28.03, bo wszystko jest dobrze...a potem w 20tyg usg 🙂
Co do tego testu pappa - my w koncu nie zrobilismy...w usg parametry wyszly dobrze i ta lekarka uspokoila.A ten test daje czasem falszywie dodatni wynik i wtedy mialabym stresa:/

Zwolnienie wzielam dalej..w nosie mam, nie mam sil robotac 🙂Moze za miesiac sie zastanowie nad krotkim powrotem 🙂 Buziaki Mamusie

Magda - ucaluj Elle 🙂Jak tak slugo jest narazie dobrze to powinno juz mijac.Trzymam kciuki!A o jagodach tez slyszalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
A wiecie, ja wiem o jagodach ...tylko tu nie maja czarnych jagod tylko te borowki amerykanskie. I sie przekonalam,ze dzialaja w odwrotna strone...kurcze, jak kiedys wczesniej mala miala biegunke to jej dalam (madra mama, sama siebie chwalilam :silly 🙂 i potem czarne biegunki miala...he.
Aguska, wiesz, ja nie mialam wlasnie robionej przeziernosci karkowej, tu nie robia, nie wiem czemu, moze wlasnie z uwagi na to, ze robia test z krwi...juz sie zalilam sporo na ten temat wiec sie nie rozpisuje....
Smieszna historia...moj maz jakis czas temu zgubil swoja puchowa kurtke...tak, tak, zgubil kurtke w srodku zimy i sie skapnal dopiero za jakis czas....nie wiem jak to niby mozliwe, ale do niego jak najbardziej pasuje. Mysllismy, ze zostawil w biurze...ale nie ma. No nic, spisalismy na straty , kupilismy nowa. Dzis pojechal ze mna do lekarza, wchodzimy a tam na wieszaku wisi sobie jego kurtka. MIesiac wisiala i nikt sobie nie wzial, hahaha, a wcale nie taka zla. Ubaw po pachy, ale i zenujace to troche jakby nie bylo. Tesciowa mowi, ze Luke gubil kurtki od malego...ale taki styl zycia, z domu do samochodu...do biura czy gdzie tam....a jakies inne kurtki pod reka mial wiec sie nie ogarnal...to tak na poprawe humoru dziewczynki.
Superbaba, fajowo, ze ok wszystko, ja tez slyszalam, ze za czste usg nie sa wskazane, ale dokladnie dlaczego , to nie wiem.
Ja sie smaruje tym Palmersem ale zapach mi srednio podchodzi ostatnio, no ale dzialal w pierwszej ciazy wiec moze i teraz....czytam sobie, ze taki krem Revitagen ma super opinie ale zobacze.
Ja pamietam, ze jak stawalam przed lustrem na golasa w pozniejszej ciazy to wygladalam jak mapa rzek ...tak mi wszystkie zyly bylo widac i okropnie to wygladalo, a przynajmniej tak mi sie wydawalo. Ale pajczkow sobie nie przypominam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Chetnie bym zobaczyła mecz ale chwilowo jesteśmy bez tv:P telewizor stoi oczywiscie ale kanałów brak

MAgda ucałuj Elle-najgorsze co może byc to choroba dziecka 😞
A Twój mąż faktycznie zapominalski, bo chyba trudno w zimie zgubić kurtkę :Pale widac że jedank i tak mozna 🙂

Ja się niczym nie smaruje bo jestem zapominalska a i tak jak rozstepy maja byc to beda wiec nic nie kupuje bo posmaruje sie 2 razy a potem zapomne:P

co do ruchu hmm moja aktywonosc to bieganie za córcia i spacery z nią i to na tyle leń ze mnie starszny więc zazdroszczę i podziwiam te którym sie chce 🙂

No to marzec zakwituje nam w USg i pewnie uzupełnie tabelke o płeć naszych dzieciaczków ja też czekam juz z niecierpliwoscią do 15 marca na moje usg połówkowe 🤪 odliczam dni jeszcze tylko 14 😁

miałam tule do powiedzenia a polowy juz nie pamietam co chciałam napisac 🙂

a jak tam z ruchami ?? czuje juz któraś?? moje dziecko sie troche uspokoiło i mało kopie raz na kilka dni

chciałam wam wkleic zdjecie mojego brzucha ale maz zajął komputer na który je zgrałam z aparatu wiec wkleje je wam jutro a to naprawde smieszny widok bo pokaze wam jak to jest miec 2 macice i byc w ciazy:P mozna zauwazyc gołym kiem ze mam dziekco tylko w polowie brzucha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha no to czekamy z niecierpliwoscia na twoj brzusio 🙂
Magda ja tez sobie kupilam tego palmersa na rozstepy bo tutaj nie umiem innego kremu znalesc, ale zapach jest okropny wiec chyba sobie zamowie w jakiejs aptece z polskimi produktami online ten pharmaceris jak tak chwalicie dziewczynki 🙂
Zapomnialam calkiem o meczu 😞 ale to chyba dlatego ze moj maz nie lubi pilki noznej za bardzo.
Pozdrawiam i zycze spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chcialam tylko powiedziec, ze Zus to zlodzieje o oszusci...naginaja tak prawo, zeby jak najmniej wyplacic nam pracownikom;( Dostalam mega niska pensje...szkoda gadac 😞 Zryczalam sie na maxa...

Najlepiej byloby wrocic do pracy, ale ja naprawde zle sie czuje...wiec wzielam zwolnienie znow na miesiac 😞 Nie dalabym rady...ale jak tu zyc za marne grosze?;/

mowie Wam mamusie, ze tak sie zryczalam, ze az brzuch rozbolal 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A sluchajcie Babeczki - ktory to ten Pharmaceris polecacie?Bo ich jest kilka!

Nie wiem w koncu, jaki krem kupic:/ Ten co znajoma polecila to: http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDs0MTk2NzIxNjQ4MzMyMzY4NzUxOzk0NzY5O2h0dHA6Ly93d3cuYWxsZWNjby5wbC9wcm9kdWt0LUtvc21ldHlraV9MSU5HTkVSX0ZJU0hFUl9GSVNTQU5fU3RyaWFfTWFzc2FnZV9LcmVtX25hX3ByemVjaXdfcm96c3RlcG9tXy03MjMwLDEwNTEuaHRtbDs3MTE0YTdhYjVjZTE5ZGI3ZDZlZGEzZDdjOTZjZjQ5NA==
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba ja mam ten: http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=760
normalnie kosztuje niecale 40zl, ale teraz w aptekach jest promocja chyba na drugie opakowanie za 50%. wiec naprawde warto
http://allegro.pl/eris-pharmaceris-foliacti-na-rozstepy-300ml-70-ext-i2170960238.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tym zusem to faktycznie nieciekawie 😞 obecnie jestem na preferencyjnych skladkach (w sumie zus kosztuje mnie okolo 400zl) i mi wyliczyli ze na zwolnieniu dostalabym 100zl 😮 no dobra ok to juz chyba wole nie brac zwolnien, czodzic do pracy kiedy super sie czuje, nie martwic sie kontrolami 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie Brzuszki 🙂

czekam dzis na pensje i wtedy zobaczymy ile dostalam, przeciez podobno na ciaze jest 100% !!! a dzis ide po przedluzenie zwolnienia i ciekawe czy moj gin nie bedzie znowu marudzil a wrocic do pracy nie moge bo juz jest zastepstwo! 🤨

po wczorajszym wiosennym dniu dzis znowu pochmurno wiec pisania pracki mgr ciag dalszy 🙂
milego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To nie jest kraj do rodzenia dzieci. W ciąży powinniśmy dostawać 150% pensji ( wiem, wiem to nie realne). Przecież gdyby nie my kobiety to ludzi by nie było, nikt nas nie zastąpi w rodzeniu dzieci. Ciąża kosztuje, jak nie kupno paliwa by dojechać do lekarzy, to nowe ubrania( w prześcieradłach nie będziemy chodzić) to leki, witaminy, zdrowa żywność . Ja dostaje 300zł na zwolnieniu....bądź magikiem i utrzymaj się z tego. Przecież same witaminy kosztują mnie miesięcznie 50 zł.
Ok są kobiety w ciąży które czują się fantastycznie to nie muszą iść na zwolnienie, ale państwo zapomina o ciężarnych które nie są w stanie pracować. I właśnie takie kobiety potrzebują najczęściej więcej pieniędzy , bo się leczą w ciąży. Ja np. musiałam iść prywatnie do ortopedy, bo państwowo musiałabym czekać 4 miesiące do wizyty ( wiadomo w ciąży 4 miesiące to jest mnóstwo zmian) . Oj szkoda gadać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyle, ze sobie ponarzekamy 🤢
nic to nie da 😞 w sumie dobrze ze nie bede miala tego zwolnienia to nie musze do zusu tego papierka nosic! jak widze panie urzedniczki, ktore tak mocno zajete sa rozmowa z kolezanka i przy tym jedzeniem ciasta popijajac kawusia a dla interesanta czasu nie maja to mnie szlak trafia! jak u mnie byl sanepid to wymagano bog wie czego to czemu w urzedach pracownicy jedza na oczach interesantow a nie w socjalnym! no ale sa rowni i rowniejsi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no powodzenia jakby co 🙂 i masz oklaska

bisia bo teraz takie czasy: dzieci trzeba planowac czytaj: najpierw odlozyc pieniadze na utrzymanie w okresie ciazy i przez okres conajmniej 3 lat zanim dziecko pojdzie do przedszkola. no a do przedszkola nie koniecznie musza Twoje dziecko przyjac bo przeciez nie pracujesz i masz czas zajac sie dzieckiem, a pierwszenstwo maja dzieci, ktorych 2 rodzicow pracuje. nikt cie nie zapyta dlaczego nie moglas wrocic do pracy bo to nie w ich zakresie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...