Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nirmala napisał(a):
Ale mam radochę 😁 Bąbelek mnie skopał i to tak wyraźnie już, że nawet mąż poczuł 🤪 Obydwoje teraz przeżywamy 😁 Cudowne uczucie...

Gratuluję 😜

To i ja się pochwalę, doczekałam się konkretów 🙂 Wczoraj koło północy jak się kładłam po pracy to Junior zaczął mocniej kopać 😁 Myślałam że raz i przestanie a ten nieee 😁 Wzięłam męża rękę, ale cisza przez parę minut i nagle kopniaczek 😜 😁
Więc proszę o wpisanie do tabelki 19tydz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A mówiłam, że niedługo zrobi sie u nas "kopniakowo" 🙂)) Gratulacje dziewczyny!

Mnie dla odmiany jakos wszystko uwiera i boli...chyba brzuch się rozrasta, bo ciągnie i boli na górze + chyba uciska na rózne części w środku:/ Na wieczór aż się zgięłam bo boooliii!

Słuchajcie - panika normalnie, bo tak wywaliło mnie brzuch, że nie mogę się ogarnąć:P Jestem przerażona..hahah..wiem wiem..tak byc musi, ale ja pierwszy raz w życiu mam brzuch i to tak wystający...i jeszcze wciągnąć się nie da:P wrzucę zaraz na Brzuszki - kupiłam sobie dziś bawełnianiną obcisłą sukieneczkę w HM i widać w niej idealnie brzuszek - lepiej niż na golasa :P

Dodi - biorę Clexane na rozrzedzenie krwi, aby nie tworzyły się skrzepy, które moga zagrażać ciąży. Moja historia jest smutna ( zreszta nie tylko moja:/), ale w zeszłym roku poroniłam w 7-8 tyg z niewiadomych przyczyn i teraz lekarz dmucha na zimne!

Jak minął Wam dzień? Mi całkiem sympatycznie! Proszeni na wesele byliśmy, zrobiliśmy pyszną tartę ze szpinakiem, odwiedziliśmy z ciastem przyszłych sąsiadów z domku obok, a potem na lody Grycana i małe zakupy! Zakupiłam stanik taki miękki, bo wszystko mnie uciska..tu też szok przeżyłam!!!! Normalnie mam 70B, a teraz 75C wchodziło sobie na luzie (mały zapas)...ale ten stanik jest tak WIELKI, że można z nim zrobić NAJAZD NA NORMANDIĘ! Spokojnie mogłabym kogoś zlać cyckami w tym staniku:P Zakupiłam zatem 80B w HM dla mam karmiących, ale prosty, bawełniany, miękki..narazie piersi jeszcze tak bardzo nie urosły, ale bolą okrutnie, więc coś jest na rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie Brzuszki,
czytam ze coraz wiecej pierwszych ruchow - ja nadal czekam na swoja kolej 🙂 wczorajszy wyjazd nad morze skonczyl sie dramatycznie, prawie wyladowalam na pogotowiu tak mnie rozbolal brzuch, czulam sie jakbym rodzila albo miala paskudnie bolesny okres! i wiecie co sie okazalo - ze mialam na sobie caly dzien za ciasne leginsy, plus posilek, plus pozycja glownie siedzaca no i masz. dlatego chcialabym sie zapytac czy wiecie gdzie mozna kupic leginsy ciazowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje 🙂 coraz wiećej kopniaków 🙂 Ja czuje niby już od jakiegos czasu kopnaiki ale nie codziennie 😞 co kilka dni hmm mam nadzieje ze zaniedługo sie dzidiz rozkreci bo sie zaczynam martwic ze tak mało kopie i zadko

dodi leginsy ciazowe widziaąłmw h&m 3/4 okolo 29zł a długie 39zł ale same rozmiary S i M a ja L potzrebuje wiec nie kupiłam ;/

u nas taka ładna pogoda ze az na spacer by sie chcialo isc ale jednak jest troche chlodno bo bylam juz z małą w kosciele i troche zmarzłysmy 🙂

Superbaba faktycznie mas zgigantyczny brzuch 🙂 bardzo fajny brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi - na necie też cała masa! Ja jeszcze w zwyklych latam, ale mam wyjątkowo wygodne 🙂Niedługo prwnie na allegro jakieś kupię. No długie siedzenie i ściskanie brzuszka nie wskazane..dobrze, że to nic poważnego! Ja za to ładne rajstopy ciąźowe ze wzorkuem bym kupiła, ale nie ma...są tylko zwykłe:/

Dziś dzień lenia! Ładna pogoda, ale nie chce mi się samej nigdzie wyłazić - mąż w robocie:/ Więc robię pranie i poleguję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂 my z polski sie tylko na chwilke przywitac 🙂

wszystko u nas ok widze ze u was tez coraz wiecej ruchow hihi u nas male laskotki ale jeszcze czekam na pozadne ruchy

dodi idziesz do innego lekarza??
co do l4 to agusia ma racje cieszcie si ze macie 100% l4 ja odebralam pierwsza wyplate i mam 25% mojej wyplaty 😞 myslalam ze sie rozplacze ale najwazniejsza jest dzidzia i zebym nie ryzykowala w pracy wiec musze to jakos zniesc 😞

wpadlam tez na foteczki sliczne macie brzuszki teraz chyba wszystkim wyskoczylo 🙂 u mnie zalezy co mam ubrane jak luzne to ludzie nie wiedza a jak obcisle to gratuluja hahaha

takze bede jeszcze wpadac na chwilunie od czasu do czasu sprawdzic co u was a za 10 dni mamy usg 🙂

trzymajcie sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek
Leginsy ciazowe najlepiej w necie, Superbaba, pewno i rajstopy znajdziesz. Ja widzialam u siebie w sklepie ciazowe rajstopy, ale ja od swieta nosze, sukienki i spodnice to moja letnia specjalnosc 😉
Agadka wypoczywaj w Polsce, fajnie, ze zajrzalas!
U nas zima, ja piernicze, ponoc kwiecien plecien a tu marzec plecien i nawet luty...hehe. Normalnie temp spadla wczoraj ponizej zera i snieg dzisiaj. Nie mam pomyslu na niedziele.
A ja mialam taka ochote na ciasto wczoraj, ze pochlonelam kawal ciasta czekoladowego i duza muffinke i myslam, ze padne, czulam sie jakbym dostala jakiegos szoku cukrzycowego... ale dopiero co mialam robiony test na gluzkoze i ok wiec pewno po prostu sie objadlam za mocno. No ale zaspokoilam swoje zachcianki 😜
Dodi, ale lipa z tym bolem brzucha, wspolczuje, bo sie pewno strachu strasznie najadlas...dobrze, ze sie wszystko ok skonczylo. Ja ostatnie pare dni nosze moje zwykle spodnie biodrowki pod brzuszkiem, bo ciazowe mnie swedza...normalnie ten pas jakos zaczal mi przeszkadzac i sie drapie i zle mi. W ogole moja skora tragedia, na twarzy mam suche czerowne plamy swedzace i wiem, ze to pewno glownie od suchego powietrza w domu...no i smaruje caly czas kremami a i ak nie pomaga. Superbaba, mialam wczesniej napisac, ze straszne Twoje zastrzykowe cierpienia, ale pomysl sobie , ze za kazdym zastrzykiem jestes coraz blizej ku ich koncowi....i ze to dla dzidzi...moze jakos pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrocilam wlasnie z babci imienin najedzona ze hoho 🙂 mam pierwsze objawy wiosennej nerwowki zwiazanej z uczuciem ze jestem gruba 😞 wiem ze to glupie ale Superbaba rozumiem Cie.

Agadka wlasnie sie zastanawiam nad zmiana lekarza choc teraz i tak mi nic to nie da bo jestem w czarnej dupie z tym zwolnieniem z 1 🥴 ale rozwazam to bo ten lekarz jest ogolnie dziwny.

a leginsy w necie ogladam i straszne ceny - moze popatrze w h&m 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ale najadłaś się strachu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Magda widzę, że obydwie mamy dzisiaj tak dobrze - mężowie w kuchni 😉 Mój mi dzisiaj obiadek zrobił i babeczki z budyniem czekoladowym upiekł. To drugie to nie wiem czy dobrze bo wciągam jedną za drugą 😜
A moje maleństwo dzisiaj znowu rozbrykane, mamusię skopało po obiedzie. Chyba za dużo zjadłam i za ciasno mu się zrobiło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie sierpniowe i gratuluje pierwszych kopniaczkow 🙂 Ja tez chyba wyczuwam jakies delikatne ruchy malenstwa, ale jest to dopiero muskanie i tylko delikatne laskotanie, bo troche tluszczyku mam i amortyzuje to kopniaki, wiec musze troche jeszcze poczekac 🙂 Moja kolezanka, ktora ma termin na lipiec na poczatku jak zaczela czuc ruchy maluszka to myslala, ze to komorka jej wibruje w kieszeni 😁
Dziewczyny mam do Was pytanie z innej beczki: wiecie moze czy mozemy jesc krewetki czy nie, bo slyszalam rozne opine na ten temat, a mam straszna na nie ochote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

anyaz ja jadłam krewetki raz i nic mi po nich nie było, ale nie zastanawiałam się czy mogę - chyba nie ma przeciwwskazań 🙂

ja niedawno wróciłam od teściów z mężem, byliśmy na obiadku, pokawkowaliśmy 😉

Gabriela coraz mocniej kopie, wczoraj kopała 2h bez przerwy, hehe, super uczucie 🤪

właśnie zjadłam kolacyjkę, więc pewnie znów się odezwie - często kopie po jedzeniu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Babeczki z budyniem......o mniam.
Ja czekam na powtorke kopniaczkow i lipa. Teraz zalaskotalo znowu, wczoraj troche cos a moze mi sie wydawalo??? 🤔....zeswirowac mozna. WIem, ze jak sie rozkreci to na calego, pewno za mocno sie doszukiwalam, powinnam na spokojnie poczekac na takiego mega kopa jak mi Ella zasunela, bo wtedy to wiadomo i czuc juz non stop. Ja zjadlam pizze na cieniutkim ciescie, jak lubie, dobrze sie mezus spisal, 😎. Co do krewetek, to nie wiem. Ale podejrzewam, ze regula ta sama co do ryb, trzeba uwazac z wzgledu na zawartosc rteci, wiec pewno mozna, ale nie za czesto, ale moge sie mylic...Jestem po chwili 😉 poczytalam troszke i rzeczywiscie, to chodzi o zawartosc rteci i generalnie krewetki sa w grupie bezpieczniejszej, zawieraja mala rteci ale do konca nie wiadomo co to jest "malo" wiec najlepiej sie nimi nie objadac codziennie. I nie surowe. WIedzialam, ze z makrela cos nie tak, wlasnie czytam, ze makrela zalicza sie do tych ryb z duza zawartoscia rteci.Ja krewetek nie przelkne, tylko ryby i to nie za czesto. POza tym tu nie mam gdzie kupic przyzwoitych ryb. Najlepsze u mojego taty prosto z jeziora albo swiezutkie pstragi z hodowli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krewetki można, ale takie ugotowane czy usmażone (grillowane)...oczywiście nie codziennie 🙂 Ra na tydzień spokojnie można zjeść! W sumie narobiłaś mi ochoty na taki koktajl z krewetek..może poproszę mamę by zrobiła :P A te babeczki z budyniem..aaaaaa!!!!

Miałam ochotę okrutna na zupę [pomidorową, a mama akurat dziś ugotowała...więc posłałam wieczorem go do mamy po wałówkę :P Znów jedzonko na 2 dni..mniam mniam 🙂 Na kolacje opędzlowałam sałatkę jarzynową...

Co do tego grubego brzucha itp - to jest tak..ciesze się, bo wiadomo, że rośnie...ale z drugiej strony to dla mnie szok, bo ja nigdy nie miałam jakiegoś brzucha wystającego. Stąd jakieś paranoje..a w ogóle to czekam na jakiegoś kopniaczka, bo wiecie co? Ja nadal chyba do końca nie mam świadomości, że tam w środku jest dziecko a ja będę mamą:/ Hmmm...

Ja przespałam cały dzień, bo serducho dokuczało, a za chwilę znów przeprawa z zastzrykiem:/ sajko!!! BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczynki wkoncu moglam wejsc poczytac co tam u was 🙂
U mnie caly weekend remont duzego pokoju-tapetowanie,malowanie itp.
Wkoncu skonczylismy living room jak ta lala heheh
Superbaba trzymam kciuki-mam nadzieje ze dzisiaj zastrzyk nie bedzie az tak bolal 😞
Magda u mnie tez teraz jakas cisza z ruchami, w sumie to dwa dni temu poczulam pierwszego malego kopniaczka,ale to dopiero poczatki wiec nie ma co liczyc na codzienne kopniaki.
Agadka fajnie ze sie odezwalas-odpoczywaj 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. Wlazlam na brzuszek i nie ma zdjec, mojego nie widze i wiekszosci dziewczyn...ze dla znajomych tylko i takie tam.., mysle, cos musial sie system zwalic. A potem mi przyszlo do glowy, ze moze sie nie zalogowalam 😁 😁 😁 😁 ale glupek czasami ze mnie. Nigdy sie nie loguje bo komputerek pamieta, ale cos tym razem nie...usmialam sie z siebie. My pojechalismy w odwiedziny popoludniowe i zajechalismy do burger kinga po shake'a bo mi sie zachcialo....matuchno, ale pycha byl. Wydoilismy z Lukiem gdzies w 3 minuty. Mniam. No dobra, wszyscy spia bo noc u was. My nadrobimy tv z Lucasem moim i tez spac. Do milego mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamuski,

nowy tydzien wita sloneczkiem i wiosennym klimatem - idealny dzien do kontynuowana prac pisemnych mgr 😜 zrobilyscie mi ochote na krewetki, a zwlaszcza na popisowe autorskie danie mojego meza, ktore nazwalismy od jego imienia Pawella 😉

slyszalyscie o tych pociagach - jakie straszne, a ja w weekend jade na studia do Wawy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, matko jaka u mnie piękna pogoda za oknem... ależ bym poszła na spacerek... a mąż w pracy, sama nie za bardzo bo w końcu jeszcze mi się zdarzają zasłabnięcia to nie będę ryzykować.

ja mam cycki obolałe strasznie...

magdagulke narobiłaś mi ochoty na fast fooda a najbliżej mcDonalda mam 50km 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez kilka razy zaslablam ale w pomieszczeniach - najgorzej jest w kosciele lub sklepie, na powietrzu raczej sie nie zdarza. mam mcdonalds na miejscu ale staram sie nie korzystac, za to wczoraj pochlonelam dwie porcje frytasow, robione specjalnie na moje zamowienie u tescia 🙂 kocham frytki! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZień dobry 🙂

pogoda faktycznie bardzo ładna 🙂

ja czasem tez poczuje się słabo ale po chwili mija, ja zazwyczaj sama albo z córcią wszedzie chodze cz jeżdżę 🙂 ale nie ma sie czego bać, na świezym powietrzu to raczje nie zasłabniemy tylko sie dotlenimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...