Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agadka ja nastepna wizyte mam 10 lipca w 34tyg pozniiej w 36 tyg i polozna powiedziala ze ma nadzieje ze to juz bedzie ostatnie nasze spotkanie a do tej pory te wizyty byly co 6 tyg wiec bylam bardzo zaskoczona ze tak rzadko. Mam kolezanke ktora rodzi 2 tyg po mnie i np jej robili badanie na ta glukoze co trzeba te 2 godz czekac a mi nie. Dziwie sie tym.
A Amelka urodzila sie malutka ale wszystko bylo dobrze 🙂 rozwija sie normalnie jest szczupla,sliczna, wysoka dziewczynka 😉
A wagi mi lekarka te 7 lat temu nigdy nie podawala.
Mielismy z nia jedynie jeden problem na poczatku,strasznie ulewala przez pol roku,ale tak jak lekarka mowila przeszlo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisiu było bardzo sympatycznie, na stres nie miałam czasu, bo w czwartek wieczorem zatrzymałam się u wujka, który ma 2 małe córki (w tym moją 2-letnią chrześnicę), więc było głośno i wesoło, a w piątek o 12 już był egzamin, pan promotor z racji mojego stanu błogosławionego bardzo się o mnie martwił, żebym nie zasłabła i zaprosił mnie jako pierwszą, więc córeczka mi pomogła 🙂 Najgorsza z tego wszystkiego była podróż pociągiem, ale jakoś dałam radę, całe szczęście była ze mną mama!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - kiedy Ty bidulko troche w tej ciazy wypoczniesz?:*
Bisiaku - dobrze, ze dzis takiego mega upalu nie bylo!! Ale i tak wspolczuje Ci podrozy i egzaminu:/ A ja Ci noe wroze az tak szybkiego porodu...moze w 36 🙂 A teraz prysznic i wal sie do wyra!!!
Dodi - jednak promotor tez czlowiek..ladnie sie zachowal 🙂

A ja juz zwariuje od lezenia w lozku..a. Tym katarem i przeziebieniem to juz w ogole znosze to fatalnie! Mam ochote zaczac krzyczec, zeby mnie wypuscili!!!:/ Uff...mam nadzieje, ze pozostale babeczki (Pampinka, Kariola, Megi, Nirmalka) baluja i dlatego tak rzadko zagladaja dzis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogole maz wrocil ze slubu przyjaciol i tam byli znajomi, ktorzy urodzili ok 3-4tyg temu i wlasnie ich voreczka notmalnie donoszona wazyla 2500 przy porodzie i wszystko super! 🙂A i te blizniaki-wczesniaki z 30tc sa juz w domku...waza 2300 i maja se dobrze! A jak ta Twoja kolezanka i jej malenstwo? Agadka - a ta laska co ja na jakims forum wypatrzylas?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - posprawdzalam te wymiary..a ten 3 to co oznacza u Was? Bo to chyba nie kosc udowa bo jakas dluga? Ale ogolnie te Wasze pomiary nie wygladaja na jakies male czy gorsze!!!
Obwod glowki: 27tc - 244, 31tc - 280g
Obwod brzuszka: 27tc - 216, 31tc - 265
Dlugosc kosci udowej: 27tc - 52,9, 31tc - 62,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powrocilismy na mecz 🙂 na obiad mielismy spontanicznego grillla na dzialeczce z tesciami 😉 a teraz wykapana wcielam z kilogram wisni i "zagryzam" lodami, hehe 😉

Co do wymiarow to moga sie wahac o 2 tygodnie wiec nie ma co tak liczyc, u mojego malego glowka wychodzi duza a lekarka mowila, ze nie ma co sie przejmowac bo to normalne 🙂

Synek jak zwykle na meczu ostro kopie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przegladalam sobie tabelke, bo juz tak dawno nie patrzylam..no i Anyaz, nie dosc , ze mamy ten sam termin 🙂, to jeszcze mozliwe, ze bedziemy miec dwoch Alexow, ale smiesznie, co 😜
I na 16tego to az 4 z was mamusie maja termin. A zobacyzmy, kto i w jakiej kolejnosci sie pojawi.
Znowu mi sie tak dziwnie robi, jak sobie uswiadomie, ze juz naprawde niedlugo, kazda z nas bedzie mama. Troche mnie to przerasta, bo i panika sie wkrada...
Zgaga mnie pali, ale zjadlam z ELka na spole miche brzoskwini i nektarynek i sliwek. Ale takie pycha, mowie wam!
Co do tego wyjazdu dzisiaj, to ja pytam sie i pytam Lukea co on zamierza, ale widze, ze sie wykreca i mowi, ze zostanie, ale czuje, ze liczy, ze mu powiem, zeby sobie pojechal. I tak mi z tym zle. Bo logicznie,to powinein sobie pojechac , ale powinien tez ze mna zostac. Taki dylemat. Ale przynajmniej dotarlo do niego co nieco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To faktycznie Madziu cos dotarlo 🙂 No a to co powinnas to juz musisz przemyslec..czy dasz rade bez niego czy nie:* Panike go juz mam jakis czas:/ Ale teraz to glownie z powodu lozyska i cc, a mnij juz z powodu zostania mama 🙂

Dostalam steryd do nosa na ten katar...i niby jedni pisza, ze malo grozny i mozna, a inni ze nie:/ I juz zglupialam czy brac czy nie na ten katar 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbaba dzieki no wszystko jest w normie wiec sie nie stresuje 🙂 a moze i w poniedzialek se okaze ze nadrobila 🙂
tamta dziewczyna z forum jest juz w domu ale lezy ale jest chyba juz w 33tc a maly ma 2300!! czy jakos tak wiec w zasadzie bardzo dobrego rozmiaru 🙂

magdaluke wlasnie kiedy ty odpoczniesz :P heh ale dobrze ze masz sily na wszystko bo przy malutkiej to musisz sie ruszac wiecej niz my 🙂

strzauka najpierw gril potem wisnie mniam tobie to dobrze

aguska no to daj znac po badaniu a co do tej kolezanki to moze jej z moczu wyszlo podwyzszone i dlatego ja wyslali...ja mialam w normie wszystko i mnie tez nie robili tego badania wiec pewnie u ciebie jest tak samo 🙂

ja oprasowalam ciuszkow zrobilam ciasteczka francuskie na kolacje i patrzymy na meczyk takze relax...a tak mnie dzis zab boli ze normalnie nie wiem juz co z nim robic w zasadzie to nie zab tylko dziaslo mialam tam usuwany zab 3 latat temu ale korzen mi idiota zostawil i cos mnie tam boli teraz od czasu do czasu...jak dzis wrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka to moze do dentysty idz sprawdzic czy tam sie cos nie dzieje w tym dziasle.
Superbabeczko nie czytaj tyle na tym necie bo do glowy dostaniesz. Jak lekarka przepisala te krople to powinna sie chyba znac 😉
Na rozne rzeczy rozne opinie sa ja np ostatnio wyczytalam ze nospa nie jest dobra w ciazy a wszystkie bierzemy i ginekolodzy normalnie przepisuja, nie ma co za duzo czytac bo niektorzy bzdury wypisuja.
Strzaleczko to super dzionek mialas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczekam do jutra z tym sterydem..ide narazie zrobic sobie inhalacje! A w ogole to chyba sie nie kapie..mylam ok 13 i nie mam teraz sil! Dzien brudasa chyba spbie zrobie:/ Znow mam stan podgoraczkowy...a katar to po prostu masakra!!!No zobaczymy jutro 🙂
A z tym zebrm to wspolczuje, bo to upierdliwy bol 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
Agadka to moze do dentysty idz sprawdzic czy tam sie cos nie dzieje w tym dziasle.
Superbabeczko nie czytaj tyle na tym necie bo do glowy dostaniesz. Jak lekarka przepisala te krople to powinna sie chyba znac 😉
Na rozne rzeczy rozne opinie sa ja np ostatnio wyczytalam ze nospa nie jest dobra w ciazy a wszystkie bierzemy i ginekolodzy normalnie przepisuja, nie ma co za duzo czytac bo niektorzy bzdury wypisuja.
Strzaleczko to super dzionek mialas.



no o tej nospie to tez czytalam duzo i dzieciach ponospowych ale niektore rzeczy taj jak nospa daje wiecej dobrego niz moze przyniesc zlego....takze superbabeczko przepisala to wie co robi najwazni9ejsze zeby ci juz przeszlo bo innaczej bedziesz sie meczyc i dzidzia bedzie nie zadowolona...

po tym jak raz tu bylam u dentysty i mi wyrwali tu zab i korzenie zostawili a dentysta w polsce powiedzial ze to nie normalne i ze mnie chirurh czeka nie ufam tutaj dentystom :P poczekam jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka, no rzeczywiscie, jak to tak, zab niby wyrywaja a korzen nie? Mam nadzieje, ze nie czeka Cie ten chirurg.....Ale wiecie, mowia co ciaza, to zab 😠 dlatego tak wazne sa zabki w ciazy. Ja tam mam kiepskie zeby to szoruje i 5 razy dziennie czasami, ale jak cos sie ma przyplatac, to sie przyplata....No ale kochana, mam nadzieje, ze Ci przejdzie i tyle. A ja tez chce francuskie ciasteczka. W ogole cos mi sie chce a nie wiem co. Popijam piwo korzenne ...to oczywiscie nie ma nic wspolnego z piwem. Mniam. I owoce owoce owoce....
Dorotka, z takim wirusem to lipnie, bo sama wiesz, musi sie "odplatac" jak sie "przyplatal". Z tym sterydem do nosa, to pewno tak, ze nie zaszkodzzi. Skoro przepisal, to chyba wie co robi. Ale jak dasz rade bez, to nie bierz, skoro masz obawy. A jak sie za bardzo meczysz, to wez i juz, i tyle.
Dalej nie wiem czy mooj maz jedzie, pewno tak. Powiedzial, ze o 18 pojechalby i wrocil rano jak wstanie. A ja mu powiedzialam, ze jestem samotna i mam dosc zycia bez samochodu. I pewno i tak pojedzie. No nic, przezyjemy.
A wczoraj poszlismy do kina, bo dziadki wpadli, to byl zal nie wykorzystac okazji 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbabeczko ja to bym brała to co lekarz przepisał, bo w internecie to wszystko można wyczytać i nie ma co sobie do serca brać 😉 a jak się już dziś myłaś to na wieczór możesz sobie odpuścić, w końcu i tak siedzisz w domu 🙂 nie ma co się przemęczać Kochana 🙂

A ja poleżałam na meczu aż oczywiście Damianek wlazł w żebra i wszystko mnie boli 😞 coś czuję, że czeka mnie kolejna bezsenna noc... Ja to sobie wczoraj na wizycie uświadomiłam, że został mi tylko miesiąc do porodu... Czasem to już byśmy chcieli Damianka z nami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - jak sie uprze to niech jedzie...na sile nie zatrzymasz 😞 Fajnie, ze tak sobie do kina mozecie wyskoczyc 🙂
Strzaueczko - noe porod juz niedlugo..strach powoli ogarnia, prawda? 🙂

No i sie nie umylam i mam w nosie 🙂 Paracetamol tez sobie dzis daruje, bo mam tylko 37,2...a ponoc przenika do lozyska. Wezme sobie wypije mleko z miodem i czosnkiem na noc:P A ze sterydem pcozekam do jutra...takie plan! Ja pewnie tez duzo nie pospie, bo nos zatkany i leje sie z niego...uff...a jutro pilnuje mnie dziadek i upiecze mi racuchy z jablkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mezus zostanie, bo go troche brat wystawil.No ale...pojedziemy sobie nakolacj i tyle. Teraz mi go szkoda...Boziu, mi to nic nie dogodzi.
Dorotka, to duszkiem mleko wypij i szybko do zdrowka wracaj, ogolnie Twoj plan dobry 😉
Strzauka, no Damienek juz zaraz zaraz bedzie z wami 🤪
Aguska i Agadka, a ja czytam o powodziach w Anglii i Szkocji, nie doczytalam w sumie, i co, ok tam u was?
Buziule mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

zaraz oglupieje z tym zebem normalnie nie biore tabletek ale juz musialam sie paracetamolem poratowac czekam az zacznie dzialas bo mi tak pulsuje ze auuuuaaa

stiwerdzilam dzis ze moj maz jest dziwny haha bo taki jak on kochany jest dzisiaj to juz dawno nie byl bo mnie zab boli to wszystko podaje i robi bo zna ten bol kurcze zaluje ze on nigdy nie byl w ciazy i nie musial rodzic :P

magdaluke u mnie jest ok pada i pada ale o powodziach nic nie wiem :Pa co do zebow to na serio trzeba w ciazy uwazac a ja 2 miesiace temu bylam u dentysty i mi zrobila ostatnia dziurke i mowi no to teraz mamy spokoj wszystko wyleczone....wrrrrr wykrakala pol szczenki mnie juz boli sama nie wiem czy to ten co mi robila czy ten korzen bo sa obok ale chyba ten korzen jednak 😞

strzauka jezu juz tylko miesiac?! alez to minelooo

leze i czekam az mi przejdzie troszke jak jutro bedzie to samo to w pon dzwonie na emergency 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda u mnie tutaj tez pada prawie caly czas od paru dni- niestety,ale powodzi zadnych nie ma na szczescie, jutro ma byc ocieplenie ok 18 st i slonce wiec sie juz ciesze moze wkoncu pojedziemy gdzies do jakiegos parku albo nad morze 🙂
A widzisz i samo sie rozwiazalo mezulek zostal w domku i fajnie 🙂
Agadka wspolczucia wiem co to jest bol zeba u mnie tez slabe zabki,w tej ciazy nie mam zadnych problemow na szczescie z zebami ale jak z Ami chodzilam to co chwile cos i pamietam ze strasznie mi dziasla krwawily.
Superbabeczko oby ta nocka byla przespana-zycze ci tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny zdałam angielski, ale do końca życia zapamiętam termin do przetłumaczenia "selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego seratoniny" . Są osoby które nie zdały i tak im współczuje, bo wiem, że też się uczyły, a tak muszą powtarzać 5 rok. Mają pisać pismo do dziekana, że tak nie może być. Ja ich popieram
agadka- ząb? jeju współczuje 😞 Ból zęba to dla mnie jeden z silniejszych nie do wytrzymania bółi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...