Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć mamuśki. Kilka dni mnie nie było i miałam trochę do przeczytania a było kilka ciekawych wątków. Dzisiaj mam luźniejszy dzień bo w ostatni weekend i poniedziałek i wtorek byłam cały czas w rozjazdach ale był przy mnie mężuś (a nie zawsze jest to możliwe bo pracuje w delegacji) więc było ok.
Tak jak już kiedyś pisałam w ciąży okazało się że mam nadczynność tarczycy i w poniedziałek miałam usg tarczycy czy nie jest powiększona i nie ma guzków ale na szczęście wszystko wyszło dobrze i potem byłam z wynikami u lekarza i na razie nie przepisał mi leków tylko za dwa tygodnie mam znowu zbadać TSH i FT4 i z wynikami do lekarza. A poza tym wczoraj miałam usg genetyczne i się trochę stresowałam ale niepotrzebnie bo z naszą dzidzią wszytko w porządku - widzieliśmy nóżki, rączki, bicie serduszka i ogólnie lekarka powiedziała że nic złego się nie dzieje a nasza dzidzia idealnie się układa i wszystko bez problemu można zobaczyć, ale co do płci nie była do końca pewna tylko powiedziała że obstawia za dziewczynką ale to jeszcze nic pewnego.
Super było tak dokładnie zobaczyć maleństwo, bardzo jest ruchliwe i cały czas kopało nóżkami, już się nie mogę doczekać jak coś poczuję.
Z badania też się okazało że termin porodu będzie inny - nie połowa sierpnia a 27 sierpień, ale to wynika z tego że ja miałam bardzo nieregularne miesiączki i lekarz początkowo wyznaczył termin według dnia ostatniego okresu ale według wielkości malucha będzie to trochę później.
Ale się rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gaja - super, że wszystko w porządku 🙂) A z tarczycą dbaj, bo ona bywa groźna!

Bisia - pisałam, że jedna lekarka prywatnie która prowadzi moją ciążę i druga lekarka już z Medicoveru (mam w nim ubezpieczenie z pracy), która przepisuje mi all badania za darmo a przy okazji dogląda innym okiem raz na 1,5 mies 🙂 Też super kobitla!

Leżę, bo dziś krzyż i te wiązadła booolaaaa:/
Mój termin porodu nadal na ok 22 sierpnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba mnie wczoraj tak brzuch nawalal, skarzylam sie tu troche 😉 ale dzisiaj lepiej. Wlasnie takie bole po bokach, jakby w jajnikach,i takie uczucie wzdecia, ale nie mialam chyba wzdecia. W kazdym razie dyskomfort. No ale biore dzisiejszy, bezbolowy dzien jak leci.
Ja zawsze bez polskich znakow pisze z racji klawiatury...no moge teoretycznie przestawic na polski, jesli to by bylo dla was wygodniejsze, jesli to problem.
A ja wczoraj podcielam malej grzywke i wyglada jak inna dzidzia normalnie i sie na nia napatrzec nie moge 🙂. Bo obcinalam mezowi wlosy to mi nawet Ella dala obciac tych pare wloskow 😆
Gaja, fajowo, ze ok u dzidzi wszystko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia spróbuje zrobić zdjęcie komórką z wczorajszego usg i jak wyjdzie ok to dodam bo nie mam skanera a aparat mąż wziął do pracy i dopiero w sobotę przyjedzie ale może tym aparatem w telefonie wyjdzie dobrze.
Jeśli chodzi o samopoczucie to coraz lepiej, już tyle nie wymiotuję - jeszcze rano przed śniadaniem się zdarza albo zaraz po jego zjedzeniu tak jak to było dzisiaj i jakaś słaba jestem. Ale i tak się cieszę bo jest o niebo lepiej jeśli chodzi o mdłości i bóle brzucha niż było do tej pory. Tylko wczoraj w sklepie o mało nie zemdlałam jak stałam w kolejce do kasy i dobrze że byłam z mężem bo on tam został a ja poszłam sobie usiąść i wyszłam na powietrze no i się polepszyło. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jak widzę to omdlenia i słabości rządzą:/ Ja badania krwi nawet w normie mam, a lecę przez łapy..no ale skoro 2 gin mówi, że tak może być to staram się dbać, ale nie przejmować 🙂

Magdaluke - a gdzie tą fotkę wrzuciłaś? do galerii? To muszę poprosić meża, by zrobił..dziś fryzjerki mi powiedziały, że mam brzuch jakbym sie ostro najadła 🙂
Magda - wrzuć i fotkę Elluni z nową grzyweczką!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Superbaba, jak mowia, ze tak moze byc a Ty czujsz, ze rzeczywiscie to najlepsze wytlumaczenie...to coz, pozostaje czekac na lepsze dni, ktore nadejda niebawem, ja Ci mowie! Juz zaraz lepiej Ci bedzie. Mi juz jest lepiej ale ja nie mialam az tak zle jak Ty....
Zdjecie do tego watka brzuszki w obiektywie wrzucilam:-) Sama robilam i pare wyszlo takich mega baniastych, nie wiem jak, bo az takiego duzego nie mam, to jest w miare rzeczywiste. I potwierdzam, ze w drugiej ciazy szybciej widac, bo porownywalam z pierwsza ciaza. W zwiazku z tym, mysle, ze moze musze dokupic jeszcze jedne cieple spodnie. Powod do zakupow, czemu nie 😎.
Z tymi sutkami to szalu mozna dostac, komedie sie wyprawia, wiem. Bo jak swedzi, to sie chce drapac i tyle 😜 a, ze moze sie to zdarzyc przy obiedzie czy w sklepie czy u tesciow, hehe, to trudno.
Dodam zdj malej do mojego profilu moze.Wiadomo, dumna mama jestem, jak my wszystkie dumne mamy!!!!!
A wiecie, sa nowe opcje prywatnosci, co do tego kto moze ogladac zdjecia itp. Szkoda tylko, ze nia ma opcji dla dziewczyn z mojego forum...jest dla zarejestrowanych i dla znajomych. Mozna zawsze zrobic tak, ze wszystkie sie zaznajomimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie..chyba nie. Tak rzucilysmy temat dotyczacy prywatnosci, jest opcja, ze np. tylko znajomi moga ogladac zdjecia publikowane na forum ( np. to jedna z opcji) ale to sie indywidualnie dobiera.No ale wtedy musialybysmy sie wszystkie dodac do znajomych :-) pierwszy watek na forum dodany przez admin, poczytajcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem za zaznajomieniem sie 🙂 ale dziwnie brzmi to slowo eheh
Agadka nie przejmuj sie tym dopplerem ja niekiedy tez nie umiem znalesc tetna to nie jest az takie latwe jakby sie zdawalo, wiec moze daj sobie narazie spokoj 🙂
Dzidzi jest malutkie i to dlatego, mysle ze w pozniejszej ciazy bedzie juz latwiej
Dziewczynki ja dzisiaj tez jakos zle sie czuje, cos brzuch mnie pobolewa od wczoraj, ale zaraz po pracy zalegam na sofie i odpoczywam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja popieram abyśmy się zaznajomiły 🙂
Coś dziś nie mam apetytu, ale staram się choć trochę jeść, dobrze że przynajmniej owoce mi smakują tylko czasami się zastanawiam czy to dobrze że ja jem tyle pomarańczy, mandarynek, kiwi, jabłek - czy to w nadmiarze nie zaszkodzi dzidzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Aguska odpoczywaj. Ja ju nie pamietam jak to jest wrocic zmeczona z pracy...troche mi tego brakuje. No wlasnie, ciezko z tym Dopplerem, ale moze Agadka za bardzo zrazasz sie tym co pokazuje wyswietlacz. Jak pisalam niedawno, slowo daje, w tak wczesnej ciazy to tetno naprawde nie jest dokladne, chyba zbyt delikatny odbior. ALe jak slyszysz bicie, nawet takie "przymulone", to pewno to. Do dokaldnych pomiarow w tym okresie ciazy to pewno trzeba miec te wysokiej klasy jak u lekarza.
A my mamy lenia. Czy jutro tlusty czwartek? Obiecalam paczki i faworki...oj, moze znajde motywacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja owoce napewno nie zaszkodza 🙂
Ja w pierwszej ciazy jadlam tonami grejfruty,kiwi i mandarynki i Amelce nie zaszkodzilo, ale chyba przez to lubi tak bardzo grejfruty 🙂 jak mamusia moze ich zjesc tony eheh
Smiac mi sie chcialo jak ostatnio przegladalam zdjecia z pierwszej ciazy a tam na co trzecim zdjeciu jestem z grejfrutem albo z kiwi w reku ehehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...