Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
Alicja1987 napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
tosiaa napisał(a):
Dziewczyny, ale bym zjadła taki zmrożony sorbet owocowy ....... 🙂
właśnie zastanawiam się czy silniejsza chęć do zjedzenia czy chęć poleżenia 🙂
ach te nasze zachciewajki 🙂oklask dla ciebie 🙂


Ja bym wzieła sorbet i się położyła 🙂)
hihi ja też


problem w tym, że muszę iść do galerii, bo widziałam takie w piotrze i pawle. 🙂 jestem tak zdesperowana, że wiem już nawet jak dojść do tych lodówek i mam przed oczami te wszystkie smaki, które tak stoją! 😞
no i dzisiaj będę musiała kupić lody 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
Alicja1987 napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
tosiaa napisał(a):
Dziewczyny, ale bym zjadła taki zmrożony sorbet owocowy ....... 🙂
właśnie zastanawiam się czy silniejsza chęć do zjedzenia czy chęć poleżenia 🙂
ach te nasze zachciewajki 🙂oklask dla ciebie 🙂


Ja bym wzieła sorbet i się położyła 🙂)
hihi ja też


problem w tym, że muszę iść do galerii, bo widziałam takie w piotrze i pawle. 🙂 jestem tak zdesperowana, że wiem już nawet jak dojść do tych lodówek i mam przed oczami te wszystkie smaki, które tak stoją! 😞



hehehe jaka wyobraźnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daria0910 napisał(a):
Alicja1987 ja akurat jutro jade odwiedzic rodzine w Pile 🙂 Fajnie ze ktos mieszka blisko. Bedziesz rodzila w Pile czy w Chodziezy??


Ja jestem juz dobrych kilkanascie lat w Pile, i tu zostane, raczej bede rodzic w Pile, chyba ze moze to byc jeszcze Poznań-ze względu na moje dolegliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak sobie czytam i czytam i odpiszę już, bo później zapomnę
Karola - jeśli przy upławach dochodzi świąd i pieczenie to lekarzowi powiedz,
ja prawdopodobnie będę całą ciążę na takich globulkach, bo ciągle od początku ciąży mam właśnie świąd i pieczenie. Ostatnio ginekolog powiedział że zmienia się flora bakteryjna w pochwie i stąd te problemy i u mnie mogą być całą ciążę.
Brałam te globulki po kilka dni, jak mi się to przytrafiło, ale później wraca i narazie biorę cały czas.
Nic przyjemnego bo cały czas schodzi ze mnie taka żółta maź, no ale nic nie poradzę,
dla dziecka wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
Tak sobie czytam i czytam i odpiszę już, bo później zapomnę
Karola - jeśli przy upławach dochodzi świąd i pieczenie to lekarzowi powiedz,
ja prawdopodobnie będę całą ciążę na takich globulkach, bo ciągle od początku ciąży mam właśnie świąd i pieczenie. Ostatnio ginekolog powiedział że zmienia się flora bakteryjna w pochwie i stąd te problemy i u mnie mogą być całą ciążę.
Brałam te globulki po kilka dni, jak mi się to przytrafiło, ale później wraca i narazie biorę cały czas.
Nic przyjemnego bo cały czas schodzi ze mnie taka żółta maź, no ale nic nie poradzę,
dla dziecka wszystko 🙂



No ja właśnie dostałam takiej infekcji-nic przyjemnego dostałam jednorazowo gynazol i nystatyne do tego lekarka kazała mi sie podmywac płynem pliva fem f i za tydzień kontrola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle to cześć mamusie 🙂
Ale się dzisiaj rozpisałyście, trochę czytania miałam 🙂
Śnieżek dzisiaj sypie u nas o rana 🙂 zima znowu zaskoczyła drogowców 🙂
ślizgawica na całego panuje, prawie dzisiaj orła wywinęłam, było groźnie, ale wyszłam cało, na szczęście płot był obok mnie 🙂
Oglądam sobie na hbo Turystę. Oglądałyście? Uwielbiam filmy z Johnym Depp
Jak to mówią: jak jem słodkie to dziewczynka, a jak kwaśne to chłopak?
A jak je się to i to 🙂
Właśnie kończę czekoladę wedla truskawkową 🙂 pycha 🙂
Humorek mam już o niebo lepszy, chociaż to i tak nie to. Dzisiaj to nerwy mam, w pracy praktycznie warczę na wszystko, i niech się tylko ktoś napatoczy 🙂

A łóżeczko to takie: http://allegro.pl/ikea-lozko-lozeczko-dzieciece-biale-hensvik-kurier-i2050472630.html
w sklepie jeszcze nie oglądałam, to nie wiem czy porządne

Co do wózka to też myśleliśmy o xlanderze xa tylko model 2011 bo te z 2012 to masakrycznie drogie, chociaż te które pokazujecie w sumie to niczym się chyba nie różnią, wyglądają wręcz tak samo, a ceny fajniejsze
Zakup wózka zależny jest od tego ile kasy uzbieramy, a na razie zbieramy dalej na remont.

Wiem że któras z was już poruszała tą sprawę, ale jak mam 15 tydzień i 4 dzień to jestem w 16 tygodniu? Czyli jeśli dobrze rozumuję to w przyszłym tygodniu zacznę 5 miesiąc ?
Brzmi bardzo poważnie - 5 miesiąc.
Dzisiaj mnie koleżanka w pracy trochę zmartwiła, jest w 6 miesiącu i wczoraj miała wizytę.
Wyniki poleciały jej na łeb na szyję i pani doktor kazała przystopować, idzie na zwolnienie na tydzień, żeby trochę badań porobić i mówi że wróci. Wogóle się nie oszczędza, ja przy niej to praktycznie jakbym do pracy nie chodziła tylko leżała cały czas w domku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
halo halo 🙂
no rzeczywiście popisałyście więc odpowiadam zbiorowo 🙂
Upławy (Karola i Alicja) a próbowałyście brać takie tabletki lacibios femina? to po prostu kultury bakterii mlekowych które zakwaszają środowisko (obniżają ph w pochwie) i dzięki temu trudniej o infekcję Ja ostatnio też dorwałam jakąs bakterie i dostałam jakieś robione globulki i właśnie ten lacibios, on jest bez recepty i ogólnie polecany dla kobiet w ciązy
Płyn też stosuję pliva fem, do kupienia w aptece (może w drogerii też ale nie patrzyłam) bez recepty.
Na temat jedzenia ciężko mi sie wypowiadać bo ja to zjadłabym wszystkie sorbety, lody, budynie, pączki i inne 😁 czyli jak widać ciągnie mnie do słodkiego, do kwaśnego ani trochę..
Na siku chodzę często gęsto, zazwyczaj 2 razy w nocy a w ciągu dnia non stop 😁
Ania a jednak do Ikejki sie dziś nie wybrałam bo koleżanka sie rozchorowała a mnie sie samej nie chciało.. ale na pewno okazja jeszcze będzie 🙂 I uważaj na tym śniegu, pamiętaj nie trzymaj rąk w kieszeni żeby w razie coś upaść na ręce a nie na brzuch 🙂
Mam do Was pytanko bo troche sie martwie- ja sie zawsze martwie, jak Maluch sie nie rusza zbyt długo to sie martwie ale teraz mam sytuacje że Maluch rusza sie zbyt intensywnie.. 😮 tzn nie wiem czy zbyt intensywnie bo nie wiem jak powinno być normalnie ale czuję drgania całego brzucha cały czas. Mama powiedziała mi że może Dzidziuś ma czkawkę??!?? A ja nie wiem.. Czy to normalne że Dziudziuś ma czkawkę? Czy to może być to? Brzuch mi cały skacze, widać gołym okiem, a to raczej nie są kopniaki bo są zbyt intensywne jak na moj gust (raz za razem- bach, bach, bach i tak od ok. 2 godzin z niewielkimi przerwami..) Zjadłam gorzką czekoladę, zażyłam magnez i nie przechodzi.. Troche sie martwie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania rzeczywiście jesteś teraz w 16 tyg, a 5 miesiąc zaczyna sie jakoś od 18 🙂 ale ja te miesiące liczę troche inaczej tzn na logikę jeżeli ostatni okres dostałaś np 15.10 to 15 dzień każdego miesiąca będzie pierwszym dniem kolejnego miesiąca ciąży 🙂 tzn nie wiem czy to jest takie "profesjonalne, książkowe" liczenie, ale ja sobie tak liczę bo latwiej zapamiętać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja brałam kiedyś, jeszcze nie będąc w ciąży lacibios femina na podleczenie jakiejś infekcji (typu swędzenie pieczenie). Monkado a może po prostu Dzidziuś się rozszalał w brzuszku Mamusi i nie masz sie co martwić na zapas. Te ruchy maja już być coraz intensywniejsze i mocniejsze. Ale niech się wypowiedzą już doświadczone Mamusie, może one bardziej Cię uspokoją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...