Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też słyszałąm ze kobieta w ciązy nie może iść na pogrzeb bo coś tam już nie pamiętam czemu ale byłam w szkou.... ehhhh ja w to nie wierze a co do mycia okien i wieszania firanek to nie jest zabobon tylko prawda generalnie chodiz o to zeby kobieta w ciąży nie unosiła ciężkich rzeczy na wyprostowanych rękach do góry bo np moze łożysko się odkleić tak jak od dźwigania ciężkich rzeczy. ja jak poskakałam w wigilie i trochę nadźwigałam i unosiłam ręce bo ukąłdałam rzeczy w szafie przesównej na samej góze to później swoje odcierpiałam więc już mam nauczkę i nie robię takich wyczynów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
prosze co znalazłam!!!

O moje plecy! Jeśli wypowiedziałaś te słowa częściej, niż raz w tygodniu, oto dlaczego: wielkość, a co za tym idzie – ciężar Twojej macicy powoduje przesunięcie środka ciężkości ciała i wygięcie dolnej części kręgosłupa do przodu. Na domiar złego, uwalniające się hormony ciążowe sieją spustoszenie w mięśniach i ścięgnach, co skutkuje jednym wielkim "a łaaa!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie,
ale naskrobałyście miałam chyba z 8 stron do poczytania 🙂 Widzę ze wyprawkę sobie powoli szykujecie, ja jeszcze nic nie mam. Generalnie należę do osób, które nie lubią zakupów, ale te akurat może będą przyjemne 🙂 Zamierzam udać się na shopping, ale jak już będzie zdecydowanie cieplej. Może za miesiąc 😁 A pewnie i tak część rzeczy kupię na allegro i tak to się zakończy 😁
Mam dziś wizytę u lekarza, już nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dostałam domowe pączki 🙂 A w pt mam wywiadówki w szkole i będzie kawiarenka dla rodziców czyli nasze panie kucharki zrobią pączki, a robią rewelacyjne już się nie mogę doczekać. Bo te kupne mi nie podchodzą jakoś. Kiedyś na początku mnie naszło i mężulek poleciał do sklepu kupił 5 🤪 bo nie wiedział który bedę chciała 🙂 i wszystkie były blee.

A co z naszym tematem kulinarnym? Upadł?

Mam teraz problem z imieniem bo miał być Tymek od zawsze, zakochana jestem w tym imieniu a teraz zonk. Mam kilka opcji dla córki ale dość oryginalne i boję się reakcji męża 🙂 Chociaż na początku na Tymoteuszka też się nie zgadzał bo mówił, że w szkole będą go wyzywać "Tymek-Dymek" 😉 a się w końcu przekonał. Ale w końcu jeszcze prawie pięć miesięcy czasu mamy. Jutro 19sty tc zaczynam.
Taki mam humor dziś dobry, że podskakuje jak chodzę 🙂

Kasielaczek to też masz ciekawie u lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Zmiana planów, jednak nie idziemy do Rodziców.. mają jakąś awarię z piecem i Tata próbuje się z tym uporać, mają 15stopni w domu 😞

Kasialeczek mi jeszcze nie dokuczają takie bóle o jakich piszesz, ale znam to z pierwszej ciąży 😞
Co do becikowego to jestem w szoku, co za genialne pomysły mają nasi politycy :/:/:/
A z Teściowej i Męża to się uśmiałam, uważaj bo jeszcze ze 2tyg. i każą Ci spakować torbę do szpitala 😁 😁 😁

Rosi oklask za cyrki u gina 😁 😁 😁
A co do zabobonów to też mnóstwo słyszałam ale na szczęście tylko w ramach żartów, nikt z mojej Rodziny nie wierzy w takie głupoty. O tym szczypaniu i znamieniu u Dziecka to ja słyszałam że jak kobieta się oparzy w ciąży to tam Dziecko będzie miało znamię 😁 Ja w pierwszej ciąży, jak nigdy, oparzyłam się aż 3 razy i żadnego znamienia Nikoś nie ma, chyba że nie dowidziałam 😁 😁 😁

Karola miłego wypadu do kina 🙂

Ilka powodzenia na wizycie i oczywiście daj znać po 🙂

A co do wyprawek to w sumie zazdroszczę Wam, bo My niewiele mamy do kupienia 😉 Dodatkowe ręczniki, pościel, takie raczej drobiazgi 🙂 Ale pamiętam że w ciąży z Nikosiem to na tym etapie miałam już trochę kupione, a w 6mcu już wszystko było 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny 🙂 ja tez bym chciala juz zaczac cos kupowac ale wszyscy mowia ze mam jeszcze czas ze to za szybko... 😞 Teraz mojemu bratu urodzil sie syn a bratowal byla pewna ze bedzie dziewczyna wiec wszystkie ubranka dostalam od niej wiec dla dziewczynki wszystko mam. A jak bedzie chlopak to akurat maluszek brata bedzie mial prawie 6 miesiecy wiec i na chlopca ubranka dostane. Tylko tesc musi je przywiezc az ze Szwecji. Pampersy nie kupuje bo wlasnie tesc jezdzi tirem do Norwegii a tam panstwo duzo pomaga rodzicom i pieluszki firmy "Pampers" kupuje za kilka koron na nasze wychodzi jakies nie cale 10 zl za 30 sztuk mysle ze to tanio tym bardziej ze to on kupuje ja nawet tego nie odczuje 🙂 na razie przywozi "0" ale te o wiekszych rozmiarach sa juz pakowane w kartony. Moja siostra ma byc chrzestna to juz powiedziala ze łóżeczko kupi oczywiscie pojdzie z nami zebysmy my je wybrali :P A tesc powiedzial ze on dla wnuka kupi wózek (i juz sie boje) bo znajac gust mojej tesciowej to bede ryczala ;p juz powoli im mowie jaki chce zeby nie dostac jakiegos ciezkiego niepraktycznego.... Chociaz sama tez nie wiem dobrze jaki powinien byc 😞 Moze doswiadczone mamusie pomoga?? 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haaa dziewczyny wróciłam i jestem z siebie dumna 😆 😆 😆 zakupiłam koszulę ciążową, do kompletu szlafrok taki cieniutki jak pizamka i piżamę na teraz bo mi sie potargała i mąż na mnie fuczy ze mu bokserki zabieram ☺️ ☺️ ☺️ i za wszystko zapłąciłam 113 zł 🙃 więc jestem zadowolona aa i wczoraj klapeczki za 50 zł więc dopiero wydane 160 zł jestem z siebie dumna haha skromność to podstawa 😁 😁 😁

Ilka trzymam kciukaski za wizyte pochwal się co i jak jak będzie już po 🙂

Rosi pochwal się co to za oryginalne imiona? Bo u Nas narazie stanęło na Dorotce 🙂 i Artusiu 🙂 ale to może się jeszcze zmienić... wcześniej chciałam Maja lub Martynka ale ciagle to słyszę więc mi się przejadło w sklepie, na polu więc mam dość 🙂 bo Pola nie podoba się mezulkowi 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria to super jak teść będzie pampki kupował to bardzo duża pomoc 🙂 moze całęgo tira Ci przywiezie hahahaha i podzielisz się z koleżankami forumowymi 😁 😁 😁 o do gust tesciow to u mnei nie jest źle ale mimo że mi teściowie wózek kupują to tylko taki jaki ja im wskazę 🙂 a mama moja łózeczko wiec najdroższe z głowy 🙂

Kinia no napewno wyniknie coś ze i tak więcej będziesz musiał kupić niż teraz się wydaje wiec napewno wpadniesz w wir wyprawkowy.

Dziewczyny ale mnie nosi na zakupy a to az dziwne bo ja jestem z tych typówek które nie znoszą łażenia wolę jak samo do mnie przychodzi 😁 😁 😁 ale wczoraj widziałam taką piękną tunikę i bluzeczkę ze się zakochałam ☺️ a nie chciało mi się iść do przymierzalni i ściagać szliczka, kurteczki no połowy garderoby.... pewnie pojade jutro i się okaże że na mnie mi się nie podoba 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria dla mnie w wózku było ważne jak się go prowadzi, duży kosz na zakupy, pompowane koła, torba i waga 😉 Już kiedyś wklejałam link naszego wózka ale wkleję jeszcze raz jak chcesz zobaczyć. Ja jestem z niego bardzo zadowolona. Kasiulek ma bardzo bardzo podobny tylko że innej firmy.

http://allegro.pl/bebetto-vulcano-8w1-moc-kolorow-fotelik-i2108252729.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ze względu na mój dobry humor rozdałam wszystkim oklaski cofając się do 10 stron 😁 dalej mi się nie chciało ☺️ no Rosi Tobie dostanie się jak wejdę następnym razem bo teraz masz ograniczenie na 58 minut :P widze ze dzisiaj to dostanę chyba nagrodę za naklepanie tyle na forum 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek pewnie że nie tylko pościel i ręczniki ale wszystko co będziemy kupować to raczej takie drobiazgi :P Bardziej cieszy łóżeczko, wózek itp 😁 Chociaż łóżko musimy kupić ale już takie większe dla Nikosia, coś w tym stylu http://allegro.pl/lozko-sosnowe-f-dzieciece-70x160-olcha-materac-i2080002732.html

Kasiule i tu też pytanie do Ciebie.. w jakim łóżku śpi Marcel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasielaczek mój brat ma na imię Artur super facet 🙂 Też myślałam o Dorotce dla dziewczynki, ogólnie miałam dużo pomysłów typu Hania, Helenka, Nadia baaaardzo podoba mi się Róża ( ale mąż się nie zgadza) i stanęło na Liliana, Lilka bo na to się oboje godzimy. Ale jest jedno imię, w którym się zakochałam Zoja z greckiego "życie" strasznie mi się podoba, pracuję nad mężem 😉 Pola też bardzo ładne ale miałam uczennice, która nie była zbyt bystra i źle mi się kojarzy ale imię śliczne. A zwracacie uwagę na znaczenie imion?

Właśnie wróciłam z rady pedagogicznej i malutkiej chyba się tam nie podobało bo tak mi się kręciła w brzuchu, jak szczupak mały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaiselaczek masz oklask za to skrobanie dziś intensywne na forum 🙂 U mnie z zakupami jest tak, że teście mają nam za sponsorować wózek ale teściowa już powiedział, że nam da kasę bo jak ona wybierze to mi się nie spodoba 😁 Łóżeczko kupują moi rodzice, już znalazłam na allegro tylko czekam aż mąż z mgr się upora i wywalę biurko, żeby było miejsce dla córci.
Łóżeczko:
http://allegro.pl/hit-lozeczko-tymon-maly-mis-kolor-venge-materac-i2068591411.html
Wózek:
http://allegro.pl/polsk-fabio-bebetto-3w1-retro-wielekol-raty-bombik-i2061234045.html
Tylko bym chciała granatowy w grochy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulek dzięki za odpowiedź o łóżku 🙂

Rosi ja raczej nie przywiązuje uwagi do znaczenia imienia. Liliana mi się podoba 🙂 Ja dla Córci chcę Lena 🙂 Dla chłopczyka nie mam kompletnie pomysłu..
Łóżeczko śliczne!! Co do wózka to też fajny ale ja wolę skrętne koła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi 😁 a u nas miał być Sebastian lub Maksymilian 🙂 ale w związku ze zmianą sytuacji zaczęliśmy sie się zastanawiać nad imionami dla dziewczynek iiiiiiiiiiiii......... wymieniłaś dokładnie wszystkie te o ktorych myślę 😁 😁 😁 Na początku wpadła mi do głowy Lilianna (tylko tu mała zmiana bo Ty napisałaś przez jedno "n") lub Lila- dobrze mi sie kojarzy 🙂 a później pomyślałam o czymś starodawnym i zakochałam sie w Hannie i Helence 😁 A dziś czytałam jakiś artykuł i padło tam imię Nadia i stwierdziłam że to jest to 🤪 😁 😁
Wózeczek śliczny 🙂 skąd taki pomysł? czy już wypróbowany? jakieś opinie masz na jego temat?
Kinia Twój wózeczek też rewelacyjny! (jakoś wcześniej przegapiłam tego linka i dopiero dziś oglądnęłam..) czy jakieś zastrzeżenia masz do niego czy uważasz go za 10/10? 🙂
Kasiulek super że nasza tabelka już taka pouzupełniana jest 🙂 Wyślij proszę linka do Twojego wózeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dla Córki mamy imie Emilia po babci mojego meza a dla chlopca chyba Bartosz ale z chlopcem sie jeszcze zastanowimy 🙂 My z mezem ogladalismy lozeczka takie ze jak dziecko dorosnie to mozna rozkrecic boki i jest lozko 🙂 pewnie jeszcze tyle bede ogladala ze decyzje sie pozmieniaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...