Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karola Ty jeszcze nosisz małego na rękach 🤪 chyba powinnaś się już oszczędzać!!! mi w domu jak przychodzi szwagierka z rocznym dzieckiem nie pozwalają go nawet przesadzić żebym nie dźwigała 🤪 i nawet na początku ciąży nie pozwolili mi jej na ręce brać 😞 a tak w ogóle to na tym zdjęciu w ogóle nie widać ze masz brzuszek chyba z Franusiem się zlał 🤪 😁 no ja też czuję mniej ruchów niż kiedyś to znaczy są to tak jak by z mniejszego rozpędu ruchy i tłumacze sobie tym że dzidiza większa i nie moze nabrać właśnie rozpędu do kopniaka 😁 😁 😁

a tak w ogóle to źle się czuje coś mnie mdli 🥴 i zaraz chyba z,uszę się do wymiotów bo nie wytrzymam wrrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mam tak samo- od paru dni Mała jakby lżej kopała tzn czuję ją, wierci sie często, gęsto ale kopniaki są jakby słabsze i też sie już zaczynałam tym martwić ale skoro i Wy tak macie to chyba rzeczywiście Szkraby mają coraz mniej miejsca żeby zrobić porządny zamach i kopnąć tak "z rozbiegu" 😁 😁 😁
Karola nie dźwigaj tak! to już trzeci trymestr i łatwo o wywołanie przedwczesnego porodu albo o odklejenie sie lożyska więc niech Tata nosi Frania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej diewczyny.
co tam u Was? ja mysalam ze bede miec wiecej czasu a tu masz zagladam raz na tydzien 😁
maz poszedl do pracy poswietach i tak sama jezdze wszedzie kolo domku pelno pracy i az mi sie serce kroi ze mu nie moge pomoc bo po prac na budowe nawet na chwile i wraca wieczorem.
nasz synek kpie rozpycha sie ale tez raz mocniej raz slabiej. a wiecie co robi jak maz mnie glaska po brzuchu lub ja sama to za chwile wypina nam chyba pupke ahah chwile daje poglaskaci ucieka 😁 normalnie bomba!!!
nadal sie martwie tym ubezpieczeniem bo wysylaja tam listy dupki jedne i mnie strasza kolezanka mi je odebrala i nie wiem co o tym myslec, narazie chyba to oleje!
ale sie ojadlam plackow na te swieta szok chyba przytyje z 10 kilo!!! ok zagladne penei pozniej jeszce ide na sniadanko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z rana, już po śniadanku i kąpanku 🙂 U mnie dziś szaruga ale i tak na mały spacerek chyba pójdę małej komodę zamówić. I sprzątanie mnie czeka bo po świątecznym porządku już śladu nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Wybaczcie że ostatnio tak wpadam i wypadam ale dopadło mnie jakieś okropne zmęczenie no i Nikoś bardziej absorbujący się zrobił.
Po wczorajszej wizycie u Maluszka wszystko dobrze, ale ja mam miękką szyjkę, ujście na szczęście zamknięte. Mam dużo odpoczywać, leżeć i Nikosia nawet na kolana nie mogę podnieść 😞 Co do płci to znów była chwila zawahania, gin patrzył i patrzył i mówi że zmieniamy zdanie (czyli dziewczynka) ale na końcu wyszło że chłopak 🙂

Mam nadzieję że u Was wszystko ok, Maluszki zdrowo rosną 🙂 🙂 Pozdrawiam i obiecuję zajrzeć na dłużej jak mi siły wrócą 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Kinia nie przemęczaj się teraz, dużo wypoczywaj i daję oklaska na powrót dobrego humoru i sił 🙂
Myślę że pewnie przy porodzie będziecie na 100% pewni jaka płeć bo widać że lekarz się waha 🙂
Kasialeczek,Monkado czasami są takie sytuacje kliedy muszę podnieść Franka np jak go wkładam/wyjmuję z łóżeczka, wanny, kiedy muszę go gonić i złapać żeby przebrać czy zmienić pampersa. W innych przypadkach staram się go nie brać na ręce (jedynie do zdjęcia) choć on często sam wyciąga łapki i chce żeby mu coś pokazać. Chociaż ostatnio jak byłam z nim na spacerze to dwa razy się czegoś przestraszył, nie chciał sam iść i musiałam go nieść...
Faktycznie na zdjęciu nie wiele tego brzucha widać, postaram się na dniach zrobić jakieś inne i wstawić 🙂
Co do ruchów to cieszę się że Wy też tak macie. Ja mam wrażenie, że na brzuchu mniej widać już jak się rusza, chociaż ja delikatnie te ruchy czuję. Wydaje mi się że Franek na tym etapie ciąży był bardziej "żywy". No i martwi mnie to, że ja go wcale a wcale nie czuję jak chodzę lub coś robię! Jedynie w pozycji leżącej,siedzącej i rzadko jak stoję. A jak chodzę to jeszcze ani razu... Wy tak nie macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
wczorajsza drzemka mi się przeciągnęła i już do Was nie zaglądałam wieczorkiem,
w nocy spałam jak zabita i w sumie to nadal bym pospała,
zajmę się czymś to mi przejdzie, póki mam przerwę na kawkę 😉

Kinia oszczędzaj się i będzie ok.
ciekawe jak tam moja szyjka, w życiu tak często o niej nie myślałam jak teraz 🙂

Karola brzuszek faktycznie malutki na zdjęciu i wiem że dobrze się mówi, ale dziewczyny nie dźwigajcie za dużo,
ja to nic nie podnoszę od początku ciąży
Karola ja też słabo czuję małą, jak stoję to sporadycznie, chyba zależy jaki ma dzień,
wczoraj np. to praktycznie z 3 razy ją poczułam, dzisiaj jest lepiej 😁 strasznie się przeciąga chyba
ogólnie to coś leniwe to moje dziecię chyba, bo szczególnych rewolucji w brzucholu nie robi,
a szkoda, mogłoby być śmiesznie, widocznie taki jej urok,
żeby jej tylko nie przeszło jak już zacznie chodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas jest raczej pochmurno i tylko 10 stopni...
Kasiulek dziękuję ale to zdjęcie w salonie moich rodziców, więc podłoga nie należy do mnie 🙂
My kupiliśmy taką:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/panel-podlogowy-hdf-floorline-strong-dekor-woodstock,1103734572,1243938394.html
tylko że w rzeczywistości jest ciemniejsza

Ania a nadal masz przeczucie na chłopca? Może jeszcze nic nie jest przesądzone 🙂 często spotkać można przypadki że na usg widać dziewczynkę a przy porodzie okazuje się że jednak chłopak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A u nas ślicznie więc obowiązkowy spacer musi być 🙂
I chyba od jutra zacznę ustawiać sobie budzik bo inaczej to wstaje o 10 🤪 tzn śpi sie bosko ale za to pół dnia mam z głowy bo zanim sie ubiorę zjem i ogarnę to jest 12 😮
Ja teraz chodzę do szkoły rodzenia i dziewczyny mówiły o licznych przypadkach wśród znajonych i rodziny że nagle magicznym sposobem zmieniała sie płeć po porodzie 😁 mam nadzieje ze u nas to nie nastąpi bo sukienusie wyprane i pachnące czekają w szafie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola87 napisał(a):
U nas jest raczej pochmurno i tylko 10 stopni...
Kasiulek dziękuję ale to zdjęcie w salonie moich rodziców, więc podłoga nie należy do mnie 🙂
My kupiliśmy taką:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/panel-podlogowy-hdf-floorline-strong-dekor-woodstock,1103734572,1243938394.html
tylko że w rzeczywistości jest ciemniejsza

Ania a nadal masz przeczucie na chłopca? Może jeszcze nic nie jest przesądzone 🙂 często spotkać można przypadki że na usg widać dziewczynkę a przy porodzie okazuje się że jednak chłopak 🙂
mi one też się bardzo podobają ale do chłopców chcę dać jaśniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikoś śpi więc mam chwilkę 🙂

Mama była u mnie, wysprzątała mi pięknie, nawet okna przetarła po tych deszczach.. co ja zrobiłabym bez Niej..

Karola ja mam dokładnie to samo, też nigdy nie czuję ruchów jak chodzę, tylko jak siądę albo się położę. Mi nawet gin mówił że nie mam kiedy czuć ruchów jak biegam za dwulatkiem 😁
A co do noszenia to ja tak samo, podnoszę Nikosia tylko jak chcę włożyć Go do łóżeczka (popołudniu na drzemkę, bo wieczorem jest już Mężul), sadzam na sedes (myślimy już nad kupnem takich schodków) albo w ostateczności jak już nie chce przyjść do mnie a chcę Go ubrać itp. No a teraz nawet tak nie mogę Go podnosić więc może być ciężko..
No i jeszcze chciałam napisać że pięknie wyglądasz, w ogóle jakbyś w ciąży nie była 🙂

Ania u Nas też piękna wiosna dzisiaj, już zdążyliśmy z Nikosiem pobawić się w piaskownicy 😉 Teraz leniuchuję w domu, ale jak wstanie mój Łobuz to z powrotem na polko 🙂

Karola mamy takie same panele, są cudne ale dość szybko się brudzą :/ Mimo to nie kupiłabym innych 🙂

Co do płci to ja w zasadzie myślę że raczej z dziewczynki robi się chłopiec, ale akurat w tej ciąży cięgle spotykam się z opiniami na odwrót 😁 Nawet Pani od nas ze sklepu 3lata temu rodziła, 4 razy na USG powiedzieli Jej (różni lekarze) że na 100% chłopczyk, Mąż uważał że będzie dziewczynka i urodziła się dziewczynka 🤪 🤪

Monkado a ja to wózek wolałabym neutralny 😜 Jeszcze może posłuży Ci dla drugiego Bąbelka, a jak będzie drugi chłopczyk to jakoś głupio w takim wózku 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam zaległości.. uff było tego trochę 😜

Karola jak tam Twój brzuszek?

Ania bardzo dobra decyzja z L4 🙂 W końcu jeszcze musisz odpocząć przed porodem, a zostało już niedużo.. zleci jak nic 😁

Dora witaj wśród Lipcówek 🙂

Marta jejku tak się cieszę że z Filipkiem wszystko dobrze!!! 🙂 Nie mogło być inaczej! 🙂

Kasiulek jak zdrówko Chłopców?

Kasialeczek dzięki za pamięć, oklask 😁 W sumie to w święta jakoś szczególnie nie obżarłam się, ja po prostu na co dzień tak zajadam 😁 😁 😁 😁 Waga pokazuje 59kg czyli 9 na plusie. Podobnie jak z Nikosiem ale chyba jakoś inaczej te kg się rozkładają bo wszyscy mi mówią że byłam "większa" i mi też się tak wydaje 😜

Ilka no proszę jak Ci pięknie Synuś rośnie, waga imponująca 🙂 Super! 🙂

Rosi cieszę się że z cukrem w porządku i że Mąż zgodził się na Zoję!! 🙂

Karola współczuję buntu Frania 😞 U Nas było też jakiś czas wymuszanie, nie słuchanie się itp. ale przeszło szybko. Oczywiście nie twierdzę że już nie wróci ten stan, ale póki co nie mogę narzekać na Nikosia. Jedynie co, to potrzebuje więcej uwagi, domaga się więcej wspólnych zabaw ale to przyjemność więc jest ok 🙂 Choć czasem chciałabym coś porobić w domu a On chce się bawić.. 😁 Na szczęście sam też umie się zabawić, najlepiej jest na polu, wchodzi do piaskownicy i Dziecka nie ma 😁

A co do golenia to ja właśnie lubię na zero 🤪 😁

Wszystkie zdjęcia cudne, Rosi aż nie mogę uwierzyć że masz 12kg na plusie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria ja jak tylko czuję że coś mnie bierze to zapodaję sobie herbatkę z miodem i cytryną, a z 5 na dzień nawet 😁 Jeszcze jest syrop dla kobiet w ciąży PRENALEN.

Ania szczerze mówiąc to niby fajny ten wózek, ale ten dól (tam gdzie koła) coś mi nie za bardzo się podoba. To oczywiście tylko moja opinia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...