Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam się wieczorkiem
ucięliśmy sobie z mężulkiem drzemkę poobiednią, szkoda że trwała do 20,
ciekawe co będę robic w nocy 🙂 pewnie znowu wyc 🙂
Tosia, Karola cieszę się że z maleństwami wszystko ok.
ja na badania wybieram się w piątek, ciekawe jak tam moja hemoglobinka,
do lekarza idę w środę i biorę L4 😁 a na wekend niestety muszę trochę pracy wziąc, bo się nie mogę odrobic, ale i tak zapowiadają deszcze to nic straconego
Karola nie pamiętam przepraszam, ale to Tobie twardniał brzucholek? Pytałaś lekarza?
W ogóle to mam taką sklerozę teraz że masakra, w pracy to każdą najmniejszą pierdołę zapisuję w kalendarzu,
obawiam się że jak wyląduje w domu i przestanę pamięc cwiczyc to w ogóle zapomnę po co żyję 🙂
i już widzę te zaległości po powrocie do pracy, wiecie że łapę się na tym że już teraz myślę co będę robic w pracy po powrocie, chore to trochę wiem, ale wiem też, że jak już moja mała będzie razem z nami to mi się wszystko odmieni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karola, Tosia super że z dzieciaczkami wszystko ok Tośka a Twój Jasiek to mały kluseczek rośnie 🤪 ciocia go całuje 😘 i Kacperka oczywiście też całuje 😘

Ogólnie przeczytałam wszystko i co do lodów to ja dziisaj dwa razy jadłam mianowicie najpierw nie wiem skąd ale smak wiśniowy i bananowy a teraz wieczorkiem grycana owoce leśne i likier pomarańczowy taki miałam dzień lodowy ☺️

a tak w ogóle to padam na pysk cały dzień na nogach od 8 rano pojechałam z meżem na ta policję później do sklepów i do domu o 15:30 ogarnełam trochę bajzel w domy zjadłam obiad, poloeżałam chwilę i o 18:30 znowu na zakupy i dopiero teraz wróciłam i czuje się jak by mnie stado słoni przeleciało (bez skojarzeń) ☺️ więc zarezerwowałam wózek jestem 2 z oczekujących jutro wpłacam zaliczkę bo dzisiaj gotówki nie miałam no i jak się nie będzie dało koloru tego co wybraliśmy to weźmiemy rózowy pokaze Wam zresztą 🙂 http://www.x-lander.pl/produkty/54/xmove/ kolor Antarctica a jak nie będzie to Asia bo na początku chcieliśmy Europe ale na zywo wygląda bardzo ponuro 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia to już masz sporo tego Jasia 😉 Super, że bez problemów.
Najlepsze lody ever to są Grycan Cafe latte, warte grzechu 😉 No i truskawkowe i jagodowe Zielonej budki, ale byłam dziś w 4 sklepach i nigdzie nie dostałam. Jutro będę szukać dalej 🙂

Karola to była tylko usterka kiedyś w drodze do Torunia popsuła mi się skrzynia biegów( miałam wtedy takiego małego fiacika bravo) i miałam tylko 3ci bieg, ale że byłam już blisko celu to pojechałam załatwiłam sprawę i wróciłam do domu przez całe miasto na tej trójce 🤪 Nie będę pisać jak wyło jak ruszałam na skrzyżowaniach 😁 Ja miałam już dużo takich przebojów.
A trasa dla mnie to była frajda już nie mogłam się jej doczekać bo uwielbiam jeździć sama samochodem.
Jutro mężuś wraca, jakoś przeżyłam już się nie mogę go doczekać. Wiezie mi takie pyszne czekoladki, o które go prosiłam 😜
Karola współczuję tej walki z Franiem i on i wy się nacierpicie, co?
Ojej już prawie 21.00 a dziś środa, moja Porodówka 🤪 już dawno jej nie widziałam 🙂
Miłego wieczoru dziewczyny, do jutra:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś mi się wydaje, że lodów z zielonej budki nigdzie nie znajdziemy,
bo wszystkie ciężarne je jedzą, więc kto pierwszy ten ma 😁
mnie też ostatnio bierze na lody, ale już przystopowałam, bo za każdym razem bolało mnie gardło,
ale ja to jak w sklepie jesteśmy albo przejeżdżamy obok mc donalds to muszę zjeśc śmietankowe z polewą czekoladową 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu jak byłam w pracy to szef uważał że ja to G robię... bo ja zawsze szybko szybko i później koło 15 się nudziłam... tzn on tego nie widział i zawsze wszystko było zrobione jak chciał wiadomo nikt nie jest nie omylny i kilka gaf walnęłam raz mniejsze a kilka razy ogromne np w ciąży zrpbiłam taką gafę że normalnie to bym nie przyszła do pracy chyba ale mnie oszczędził i sam powiedział ze ze względu na ciąże to mnie nie opie**oli tak jak by to zrobił w innym przypadku... on dopiero docenił moją prace jak poszłam na L4 i dlatego teraz tak mówi 🙂

Kegla hmmmm... dzisiaj 🤪 jejku ani razu ale wczoraj poćwiczyłam na 2 dni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku zapomniałam ☺️ Monikas sliczny Oliverek a jakie ma ogromne M1 ładnie go urządziłaś 😁 🙂

a co do Zielonej budki.... to u mnie w sklepie są bakaliowe ale ja nie znoszę bakali w lodach i czekoladzie a rodzynek i szuszonych owoców to nawet za kasę nie zjem bleee feeee... ale grycana widziałam ☺️ tylko musze kupić jak mężul nie będzie widział bo mnie udusi ze tyle wpierniczam lodów 😮 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem juz w domu ale wsciekla jak osa (w moim przypadku to bak) 🙂 specjalnie wczesniej wyszlam z domu bo mialam wizyte na 7:50 wyszlam o 6:45 zeby sie nie spoznic i nie spieszyc. Od siebie z domu do lekarza mam moze jakies 20 minut drogi razem z przesiadka. Poszlam na przystanek a tam okazalo sie ze tramwaje nie jezdza!! jedzie tylko jeden 2 przystanki to wsiadlam w niego bo co mialam zrobic. Nie znam dobrze Poznania tym bardziej tych okolic bo mieszkam tu 2 miesiac wiec od razu dzwonilam do Męża. Wysiadlam i biegiem lecialam szukac jakiegos autobusu zeby dojechac do ronda z ktorego odjezdza moj autobus do lekarza (chociaz z tego ronda to juz kawaleczek). No i znalazlam jechal autobus zastepczy za tramwaj. Oczywiscie ludzi fuuuul!! Autobusik malutki sprawdzalam w takim malym jest 13 miejsc siedzacych 38 stojacych i jedno dla osoby niepelnosprawnej a w tym autobusie bylo tyle ludzi ze drzwi nie chcialy sie zamknac. No ale musialam do niego wsiasc bo bym nie zdarzyla na wizyte juz i tak bylo 25 po 7. Stoje w tym autobusie wszyscy sie pchaja ja lewdo oddychalam jakis stary dziad (przepraszam za okreslenia) ale nie wytrzymuje juz pchal sie na moje plecy z calych sil przyciskajac mnie do chlopaka stojacego przede mna chcialam zaczac krzyczec ze chce wysiasc. Mialam ochote plakac i wszystko jednoczesnie. Ale poczekalam chwile autobus zatrzymal sie na kolejnym przystanku mniej juz ludzi bylo bo duzy pan wysiadl a za to inny inteligentny duzy pan w śmierdzącej potem bluzie zaczal sie opierac o mnie a mianowicie o brzuch bo jednak on troche odstaje. Odepchnelam go reka! Ale panu bylo tak miękko ze caly czas staral sie na mnie klasc... ja przycisnieta do drzwi z wielkim panem na sobie odsunęłam go i dopiero wtedy zobaczyl ze jestem w ciazy byl w lekkim szoku zaczal przepraszac a ja odwrocilam glowe. Wysiadl a ja zdarzylam na wizyte oczywiscie dlatego ze kawalek bieglam 😞 😞 jestem padnieta 😞

mowie Wam dziewczyny ja nie oczekuje jakiegos szczegolnego traktowania w ciazy czuje sie dobrze moge chodzic wszystko robic czekac w kolejkach i nie musza mnie wpuszczac, stac w autobusie bo nie potrzebuje zeby mi ustepowac miejsca ale kurde troche szacunku !! Czy to tak wiele ?? 😞

Przepraszam ze tyle napisalam ale musialam sie wygadac bo bym zaraz wybuchła.

Z maluszkiem wszystko dobrze wedlug kosci udowej to jest 27 tydzien i 5 dzien. Wedlug glowki nieco mniej ale bylam na nfz u lekarza a on ma maly ekranik wiec tylko sprawdzil czy jest dobrze zrobil badanie ginekologiczne i mowil ze gdybym chciala bardzo szczegolowe badania czyli pomiary wagi i takie tam to moge przyjsc prywatnie do niego w poniedzialek no ale chyba nie ma potrzeby skoro bylam ostatnio na tym 3d i wszystko mialam zrobione. Juz nie truje :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
ja wczoraj też byłam na wizycie i okazuje się że moja dzidzia rośnie bardzo ładnie i szykuje mi się duże dziecko( jak zobaczył ostatnie wyniki z usg:woohoo 🙂 ja do niego mówię jak ja urodzę takie duze dziecko a on że przecież pani urodziła już dwoje dużych dzieci 🤪
Marcel 3690 Patryk 4320 a trzecie może dobić do 5 🤪
wczoraj była ułożona główką w dół, szyjka miękka zamknięta i od ostatniej wizyty przytyłam prawie 2 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Daria truj dalej, o maleństwach mogę czytać całymi dniami 😁
a co do Twojej jazdy autobusem, to nieważne czy jesteśmy w ciąży czy nie, takie zachowanie nie powinno mieć miejsca,
a nawet jak jest tak ciasno, że inaczej się nie da to można chociaż przeprosić, że się pchamy, ja przynajmniej tak robię

a tak w ogóle to straszyli deszczem a u nas piękna wiosna, rano co prawda było 5 stopni, ale teraz już jest o wiele lepiej,
aż się w pracy nie chce siedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laseczki 😉
Super ze z maluszkami wszystko dobrze, to najważniejsze.
Ja wczoraj tak sie trochę zmartwiłam, bo mój synuś nie dawal o sobie znaku. Dopiero na wieczór troszkę się poruszał i uspokoiłam się. Zobaczymy dzisiaj.
Co do ustępowania miejsca, to powiem Wam że ja nie mogę aż tak narzekać. Tzn jak autobus jest zapchany i stoję w drzwiach to nikt na mnie nie patrzy że jestem w ciaży. Ale jak miejsca do stania jest dużo a siedzące zajęte to z reguły znajdzie sie ktoś kto ustąpi - w 99% kobieta. Raz wchodzę do tramwaju a tam siedzi 1 kobieta i 4 facetów i widzę ze ta pani na szpilkach wstaje, powiedziałam głośno "Pani siedzi, tu jest tylu mężczyzn że może któryś zauważy!" i wtedy jeden łaskawie podniósł glowę i wstał 😎 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak a ja zaraz jak się porodówka zaczęła to zasnęłam i mimo, że tak bardzo starałam się oglądać to otwierałam oczy na kilka sekund i nie wiem kiedy znowu zasypiałam 😠 Ja tak sobie myślę, że jak się naoglądam tych porodów różnych to będę bardziej świadoma co mnie czeka, że może być i tak i tak i jeszcze inaczej. Więc to jest moja taktyka na spokojne podejście do porodu 😁 jeśli takie w ogóle jest możliwe 🙂
Dobrze, że kolejne super wiadomości do nas napływają 🙂 Kasiulek 5 kg to już chyba na cesarkę się kwalifikuje, co?
Monikas ja też wczoraj pisałam, że żaden z facetów nie pomyślał żeby mnie wpuścić w sklepie. Jak do tej pory to tylko kobiety okazały mi jakieś tam względy jeśli już, faceci absolutnie ani jeden. O nie przepraszam na położniczej izbie przyjęć jak szłam do szpitala to mi facet miejsca ustąpił ale sam był z ciężarną żoną więc chyba trochę inaczej na to patrzył.
Dziś mam w planach polowanie na lody 🙂 potem korki i wieczorem czekam na mężulka 🙂 no i gdzieś muszę odkurzanie wcisnąć w ten napięty plan dnia 😉
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie i ja...

współczuje Daria sytuacji w autobusie ale ja wczoraj miałam podobną w sklepie kolejka jak diabli i poszłam do kasy uprzywilejowanej i wiecie co... wszyscy razem jedneym tempem odwrócili głowy w drugą stronę jak mnie zobaczyli więc ja na głos mówię do męża ale ludzie to udają ze nie widzą w jakiej kasie stoją i kto jest za nimi ale i tak nikt mi nie ustąpił...

Daria super że z synkiem wszystko wporząsiu!!! 🙂
Kasiulek to Twoja córa jak na drożdżach mamusia pięknie dba o nią 🙂 ale ja bym chciała na piśmie taką informację że dziecko waży około 5 kg i nie ma przeciwskazań do porodu naturalnego zeby w razie W mieć świstek że to nie Ty się upierałaś zeby "wypchnąć" taką dzidzię a na innym forum dziewczyna siłąmi natury rodziłą 5230 córkę i nie dała rady i lekarze uszkodzili małej nerwy splotu barkowego i dziecko do końca zycia ma niedowład rączki zn teraz nią rusza troszkę ale np stanika nidy nie zapnie nic cięższego nie uniesie... nie mówię ze i u Ciebie tak będzie ale ja wolała bym się ubezpieczyć różnica polega na tym że jej lekarze powiedzieli że dziecko waży nie więcej niż 3500 a okazało się inaczej bo lekarz ginekolog nie stwierdził u niej cukrzycy ciążowej... teraz sprawa w prokuraturze ale nie będę i tym pisać...

i ja kawałek dziabnęłam wczoraj porodówki ale mężowi się nie podobało a w dodatku szła liga mistrzów 😠 no ale tak jak już pisałam to ja mówię sobie że mój poród będzie inny tzn łatwiejszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Wczoraj zaczęłam Was czytać i net mi się rozłączył a nie miałam za dużo sił więc odpuściłam pisanie. Po glukozie ok, wyniki już sprawdziłam na internecie i wszystkie wyszły dobrze (robiłam jeszcze mocz i morfologię) 🙂

Monikas ślicznie wyglądasz, taka radosna i rozpromieniona 🙂 🙂 Synuś cudny!!! 🙂 🙂

Rosi no niestety taka znieczulica panuje, ja też rzadko spotykam się z jakimiś miłym zachowaniem w stosunku do ciężarnych.. A jak byłam wczoraj na glukozie i była kosmiczna kolejka do rejestracji, część ludzi (większość starsi albo właśnie ciężarne) sobie usiadła na ławeczce a jedna baba miała pretensje że jak jest kolejka to się stoi w kolejce a nie gdzieś po kątach 😠 😠

Karola cieszę się że wyniki ok 🙂 A kilogramami nie przejmuj się, szybko przybieramy to i szybko zrzucimy 😉

Tosia no to chłop jak dąb Ci rośnie, super 🙂

Kasialeczek myślę że nie masz się o co martwić skoro szef tak wypytuje o Ciebie 🙂

Daria no to przeżyłaś w tym autobusie, współczuję 😞 No ale najważniejsze że na wizytę dotarłaś i z Maluszkiem wszystko ok 🙂

Kasiulek dobić do 5kg????!!!!!!!! Nawet nie żartuj, to już chyba do cesarki kwalifikowałoby się. No i witam w klubie miękkich szyjek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...