Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Witajcie 🙂
Ja po USG i jestem mega zadowolona. Dzidzia zdrowa, duża, a serduszko bije 🙂


No gratuluję Doti.. Ja już się nie mogę doczekać wtorku też zobaczę poraz pierwszy moją kruszynke 🙂 to już będzie 8 tydzień i 3 dzień 🙂 chyba się popłaczę ze szcześcia 🙂 pozdarwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Coś zdecydowanie za wcześniej, nawet jeśli to była druga ciąża, bo dziecko jest wtedy za małe żeby to odczuwać.. u wieloródki i szczupłej to i tak około 15tc się zdarza...

No mi szybko zleciał ten tydzień 🙂) Wierzę, że będzie dobrze... 🙂) i koniec.. 🙂)

OO Doti, Ty tez juz masz maluszka 🙂 i to calkiem malego 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę, że ruchy to sprawa bardzo indywidualna. W pierwszej ciąży ja ruchy poczułam koło 19 tc a ta koleżanka w 15tc, a wcale szczupła nie jest 😉

A no mam maluszka, ale wcale nie takiego małego 🙂 8 marca będzie miał dwa latka i jest już bardzo samodzielny. Tylko ubieranie i nocnikowanie jeszcze mamy do szkolenia 🙂 Poza tym sam je, dużo gada, sam się pobawi, więc nie ma tragedii 🙂 Czasem tylko sobie myślę że mogłaby mu się buzia choć na 5 minut zamknąć 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe 🙂 To ja mam to samo 100 pytan do... Matko Boska...sie czlowiek modli, zeby ucichla na chwile.. Na szczescie nocnikowanie mamy za sobą , wiec juz jakas ulga 🙂 No i ubieranie tez...
Ale Twoj babel lada dzien tez sie pewnie wszystkiego nauczy... w koncu jest mlodszy 🙂


Ja jak dobrze pamietam to chyba w 22 albo 21.. ale pamietam, ze dosc pozno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy pierwsze sukcesy z nocnikiem za sobą, ale niestety teraz nawet jak zawoła, to zanim go rozbiorę ze spodni, rajtek, body i pampersa to często już jest po wszystkim. 😁 Ale to nic, przyjdzie wiosna to się nauczy. Kupimy nakładkę na sedes i może jakoś pójdzie 🙂 Z ubieraniem pewnie pójdzie gorzej, bo póki co to najchętniej się rozbiera żeby nago pobiegać hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha, to moja nie miala takich zapedow 🙂) heheh 🙂)

Ale za to jak sie nauczyla wolac, to nienawidzila dlugo siedziec na nocniku, bo przeciez za nudno... i rowny miesiac kupsko walila w gacie 🙂 no wiec sprzatalam, bo powrotu do pieluchy nie bylo.. Teraz robienie kupy zajmuje jej 5 sekund , bo biegnie na ostatnia chwile... 🙂 Pierdola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przyszłe Mamusie i mamusie 🙂) jestem w 8 tygodniu ciazy ciesze sie niezmiernie ale nie wiem juz jak znosic te ciagle mdlosci 😞 i to przygnebienie 😞 pierwsze wymioty mam za soba z dniem wczorajszym ulzylo mi momentalnie a dzisiaj ledwo co otworzylam oczy i od razu poczulam te mdlosci ktore nie chca mnie opuscic 😞. A wy jak znosicie pierwsze tygodnie swojej ciązy bo ja myslalam ze bedzie lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja z mdłościami też walczyłam i teraz jak juz wiem czego mam unikać, to jest dobrze. Gorzej tylko z niesmakiem w ustach, bo musiałabym nic nie pić żeby go nie odczuwać.
Sandroos czemu tak się martwisz że jesteś dopiero w 6tc? Przecież za 2 tygodnie będziesz na tym etapie co niektóre z nas teraz 🙂 A może już wtedy też przejdą Ci te najgorsze dolegliwości 🙂 🙂 🙂
Wszystkim Wam życzę, aby wszystkie dolegliwości przeszły jak najszybciej żebyście mogły cieszyć się ciążą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos dobrze ze udało nam sie i wszytsko jest oki hihi 🙂 chociaż lekarz stwierdził że może skonczyc sie zle ale nie musi poniewaz za szybko sie wzielam a powinno sie odczekać 3 miesiace a u mnie to była kwestia poltora miesiaca. Mam nadzieje ze do 3 miesiaca skoncza sie mdlosci . Dzisiaj poprawiłam sobie nastrój lodami hihi 🙂 i tak czas na odpoczynka. Sciskam Mamusie i życze miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mnie też dręczą jeszcze mdłości i senność (chociaż już mija) ale tak nic po za tym 🙂 też pierwszą ciąże poroniłam ale to było półtora roku temu,potem brałam pigułki anty i właśnie po pół roku zaprzestania ich używaniu zaszłam w ciąże 🙂 boję się jeszcze ten miesiąc,bo mam różne myśli że mogę poronić...zobaczymy co we wtorek mi lekarz powie...a ja niczego narazie nie biore tylko Femibion Natal 1 🙂 ...a Sandroos ja też tak miałam że dopiero 6 tydzień ale te dwa już tak przeleciały jak piorun szczelił,więc Tobie też przeleci zobaczysz 🙂 Ja jutro 8 tydzień zaczynam...a nie wiem czemu tu tak wylicza że dopiero 7 tydz i 5 dzień...hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam nadzieje ze mi tez niedlugo mina. A powiedzcie mi co z odzywianiem sie ? Boje sie o malenstwo bo ja wielu rzeczy nie lubie. Nie cierpie bialego sera serka wiekskiego ani nic mleka nawet nie lubie zbiera mi sie na wymioty od poczucia ogorka swiezego z warzyw jedynie groszek kukurydza papryka od czasu do czasu pomidor fasola ( po brytonsku ) hihi z miesa jem tylko kurczaka nie cierpie czerownego miesa ani zylastego ostatnio pokusilam sie i dziublam troszke ryby ale nie sadze ze zagosci ona w moim menu. Jedynie co moge jesc na okraglo to zupy i kwasne rzeczy typu kapusta ogorki nie ciagnie mnie do slodyczy jakos specjalnie chyba ze ochota najdzie. Ja nawet masła nie lubie jak smaruje chleb to tylko delma. Jogurty mi smakuja caly czas i wybrane owoce typu brzoskwinie pomarancze mandarynki ananas. Ciagla ochote mam na zapiekanki moge jesc a jesc. Tak samo odrzucaja mnie rzeczy robione na oleju np. uwielbialam krotkiety a teraz nie moge na nie patrzec jak pomysle sobie ze smaze je na oleju. Nie mam pojecia jak mam jesc skoro nie za wiele lubie 😞 a boje sie o dzidzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilio ja jem to co mogę. Jeśli odrzuca Cię od warzyw to próbuj przemycać jak najwięcej w zupach właśnie. Mleko i ser możesz zastąpić właśnie jogurtami. Jeśli nie lubisz ryb, to może witaminy dla ciężarnych wzbogacone Omega3? A może zapiekanki z dodatkiem warzyw albo pizze? Dogadzaj sobie a przy okazji przemycaj coś dla Dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...