Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Mamusie ja też widziałam te pampy pakowane po 2 i od razu wpadła mi w oko ta cena,ale tak sobie pomyślałam,że jeszcze może za wcześnie na kupowanie pampersów.Mam takie pytanie do Was(nie jest ono związane z tematem).Konkretnie chodzi o ślub cywilny,czy koniecznie sukienka panny młodej musi być biała lub beżowa? 😮Za dwa tyg mamy termin ceremonii,wszystko jest prawie załatwione,a prawie bo nie wiem jaką sukienkę kupić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj chyba się wybiorę jeszcze pooglądać na miasto,może na coś ładnego trafię 🙂 mam nadzieję,bo moje dzidzi chyba nie lubi jak dużo chodzę 😮 zawsze po takim dłuższym spacerku uciska mnie w dole brzucha i po prostu widać po której stronie leży bo po jednej stronie mam spore uwypuklenie ,wy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, jak będę w rossmanie to kupię 2 paczuszki dwójek i zobaczymy czy się sprawdzą 🙂

Kasiu ja mm od ok 2 tygodni wypukły brzuch po prawej stronie a z lewej mi się lekko zapada, lekarz mi ostatnio powiedział, że tam mała ma tyłeczek 😁

A co do sukni na ślub cywilny ja akurat miałam w kolorze "śmietanowym" a moja przyjaciółka fiolet... wiec jaka Ci się spodoba taką kup 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Byłam dziś w szpitalu, ale nie wiele się dowiedziałam. Był komplet i nie bardzo położne miały dla mnie czas. Dały mi telefon i mam dzwonić po niedzieli to się umówimy na konkretny termin 🙂
Ja na ślubie cywilnym miałam czarno-złotą sukienkę i złotą marynarkę. Na kościelnym suknia miała kolor ecru. Możesz mieć kolor sukienki jaki sobie tylko wymarzysz 🙂
Też mam wybrzuszenie po jednej stronie, a druga jest niżej. Za trochę ponad dwa tygodnie dowiem się dlaczego i czym mnie tak wypycha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania dziewczyny się porozjeżdżały i nie mają netu, to zostało nas niewiele 🙂 Poza tym chyba faktycznie październik jest mało oblegany. Pewnie najwięcej jest wrześniówek po szaleństwach świątecznych i sylwestrowych i dziewczyn z terminem na wiosnę po szaleństwach wakacyjnych 😜
Tym bólem chyba nie powinnaś się bardzo przejmować. Ja często po aktywnym dniu cierpię z tego samego powodu, zresztą czasem jak za długo leżę w jednej pozycji to też. Mija, tylko trzeba odpocząć.
Gdybyście miały ochotę na coś słodkiego, to zdradzam przepis na deser, który ostatnio odkryłam. Bita śmietana, bezy i owoce (najlepiej jakieś kwaskowe - maliny, borówki, jagód i truskawek już chyba nie ma). Bezy kruszymy, ubijamy śmietanę i wszystko mieszamy. Niebo w gębie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Wpadłam się przywitać i napisać ,że żyję 🙂 W piątek wróciłam z tygodniowego urlopu nad morzem. Pogoda była ładna ale Ja wolałam nie ryzykować z opalaniem i siedziałam pod parasolem. Bałam się podróży (ponad 400 km) ale oprócz bólu kręgosłupa i spuchniętych nóg nic więcej mi się nie przytrafiło. Odpoczęłam sobie troszkę bo Mikołajkiem zajmował się mój mąż i szwagierka także miałam luzik 🙂 Ale wszystko co dobre szybko się kończy 😞 Teraz mam ambitny plan poprania wszystkich ubranek dla maluszka bo praktycznie wszystko mam po Mikołajku praktycznie nowe (niektórych rzeczy nawet nie zdążyłam mu założyć) dokupiłam tylko dwa kocyki, pościel do wózka i łożeczka, pieluszki tetrowe i flanelowe, skarpeteczki. Jeszcze kilka rzeczy mi zostało ale mam nadzieję ,że przez dwa miesiące zdążę wszystko skompletować. A jak jest u Was z wyprawką? Nie czytałam wszystkiego bo mam za duże zaległości 😞 No i najważniejsze muszę jeszcze kupić drugie łóżeczko (kupiłam ostatnio turystyczne jak jechaliśmy z Mikołajkiem nad morze ale nie chce w nim spać 😞 więc muszę kupić tradycyjne ze szczebelków
) i spacerówkę dla Mikolajka a dzidzię będę wozić w wózku po Mikołajku (mamy Roana Maritę). A Wy wybrałyście już wózki i łóżeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 czesc larosa, milo Cie znow czytac 🙂

Roan Marita super wozek, zwlaszcza wizualnie, ale niestety za duzy do naszego auta, dlatego my zdecydowalismy sie na bebetto solaris 🙂 Wyprawka juz cala gotowa i czeka na naszą Ule 🙂 ciuszki, posciel, itd. poprane i wyprasowane, tylko rodzic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Karolka 🙂
Mi też miło Was czytać i z Wami pisać 🙂
Co do wózków to ostatnio musieliśmy zmienić samochód na kombiaka żeby dwa wózki swobodnie nam wchodziły 🙂 Podziwiam Cię za organizację 🙂 Ale Ja za cel też sobie postawiłam ,że do końca sierpnia muszę mieć wszystko gotowe bo jak urodzę znowu w 37 tygodniu to muszę na początku września mieć wszystko poprane poprasowane i przede wszystkim muszę przygotować torbę do szpitala żeby później nie było paniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂
Nacudja kupiłam bezy, kremówkę, owocki i będę robiła deserek bo mi smaka narobiłaś 😁
Co do wyprawki to już prawie wszystko mam, kilka rzeczy zostało do kupienia 🙂
Łóżeczka nowego nie kupowała, bo odziedziczyłam w spadku ładne białe, tylko materac muszę jeszcze dokupić ale to już dniach będę kupowała. A z wózkiem miałam straszny problem bo podobały mi się te od 2,5tyś w górę (tańsze też ładne ale jakoś moim faworytem był Graco Symbio). Ale w końcu stanęło na tym, że dostaliśmy od znajomych wózek po ich córeczce. Jest to wózek 3letni a więc nie taki stary, ma duże pompowane koła więc na zimę będzie idealny a na wiosnę w kwietniu jak mała będzie miała 5 miesięcy to kupimy ładną spacerówkę bo i tak wtedy do gondoli będzie za duża. A jak oglądałam wózki to superowe spacerówki już za 1000zł są. Więc zaoszczędzimy tysiąc zł albo i więcej 🙂
20 sierpnia mój brat wraca z urlopu i przywiezie mi ciuszki po jego córeczce. Ich mała ma 6m-cy i już mam po niej 5 kartonów ciuszków 😮 Ale będę miała prania i prasowania 😲 Więc na ubrankach też sporo zaoszczędzimy, szczęściara ze mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa torbe do szpitala tez juz mam prawie skompletowana 😁
Wole juz byc ze wszystkim gotowa, bo jak widze, ze juz sierpniowki rodza to jest stres... poza tym od wczoraj 2 wrzesniowki sa w szpitalu a jedna ma ciagle bolesne skurcze i krotka szyjke i kto wie co bedzie...a ja mam termin na 23.09, ale w te upaly moze dzidzi zachce sie wyjsc troche szybciej 😉

Ania fajnie masz z tym wózkiem, przynajmniej jeden wydatek mniej 🙂 ja tez wiekszosc ciuszkow dostalam od moich siostr, wiec chociaz tu oszczednosc, tak samo lozeczko, lezaczek, mate edukacyjna, laktator elektryczny no i pare innych drobiazgow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa fajnie, że się odezwałaś. Cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze 🙂
Ania mam nadzieję, że deserek smakowal, bo mnie baaardzo 😁
Co do wyprawki to ja jeszcze mam braki. Dostałam większość ciuszków od mojego brata, ale ponieważ mały ma 7 miesięcy nie wszystko może przejść na nas w spadku, bo sami jeszcze z tego korzystają. Poza tym chcę sama coś kupić, żeby po pierwsze mieć frajdę, a po drugie żeby moje dziecko miało też coś nowego 🙂 Wózek wybrany - wystarczy tylko zamówić. Łóżeczko mąż odnawia jeszcze swoje, ale nie mam nic do środka typu materac, pościel. Kosmetyki, wanienka itp są. Ale nie mam prawie nic dla siebie prócz koszuli do karmienia do szpitala 🙂 Plan jest taki, żeby zdążyć do końca sierpnia, żeby we wrześniu przejść do kolejnego etapu prania i prasowania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja też się ogromnie cieszę, że z wózkiem i z ciuszkami tak mi się udało, bo to strasznie duża oszczędność. Wiadomo coś tam z ubranek kupię, nie będę potrafiła się powstrzymać, ale co innego kupić kilka sztuk dla przyjemności a co innego wydać tysiąc zł na pierwsze 3 czy 4 miesiące życia maleństwa.
Nacudja deserek pyszny-ja akurat zrobiłam z ananasami i winogronami mniam 😁

U mnie dziś kolejny upalny dzień, za oknem 34st, a w salonie mam 29st. Skraplam się dziś, cała mokra jestem. Nie ma mowy o jakimkolwiek wyjściu, nawet do ogrodu na huśtawce poleżeć za ciepło póki co 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Larosa, jak miło Cię znowu "widzieć" 🙂
U mnie też niestety kolejny dzień upału i nie radzę sobie już z opuchlizną nóg-a dokładniej stóp, nawet ukucnąć nie mogę, bo mam je tak spuchnięte, zze całe bolą. Siedzę teraz z nogami w misce z zimną wodą i solą, ale nie wiem czy to coś da. Może macie jakieś skuteczne metody?
P.S. Ciśnienie mam w porządku, białka w moczu też póki co nie ma, opuchlizna podobno typowo ciążowa, ale strasznie uciążliwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja a co do tego, że nas z październikowym terminem jest mało to dobrze pod kątem porodu. Kumpela urodziła w zeszłym roku 18 września i na porodówce miały katastrofę. Zaznaczam, że rodziła w dość dużym szpitalu a miejsca brakowało. Po porodzie kobiety musiały po kilka godzin leżeć na korytarzu i czekać aż kogoś wypiszą, żeby zwolniło się miejsce w sali i podobno nawet w niedzielę były wypisy, bo tyle się maluszków urodziło. Prawdziwy baby boom chyba co roku we wrześniu 🙂
Więc może nam się upiecze z tłokiem na oddziale 🙂 Oby tylko nasze maleństwa nie chciały przyjść na świat wcześniej!!!
Tak sobie myślę, która z nas pierwsza będzie opisywała wrażenia z porodówki 😁 No poza Karolką oczywiście bo to raczej pewne, że pierwsza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂

Emma na wrzesniowkach laski polecaly jakies dobre tabletki na opuchniete nogi ( chyba CYCLO 3 FORT), ale ja ich nie kupilam, bo juz tyle tabletek biore, ze juz mi starczy...tez mam problem puchnacych stop a ostatnio i rak, wczoraj w koncu udalo mi sie sciagnac obraczke, bo juz myslalam, ze bede musiala ja rozcinac.... 🤨

Zeby uniknac kolejek na porodowke celowo wybralam sobie szpital w Poznaniu mniej oblegany, bo juz widzialam na wlasne oczy co sie dzieje jak jest za duzo rodzacych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...