Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ania1301 napisał(a):
Po weekendzie zabieram się za pranie ubranek. Wstępnie wybrałam płyn Lovela. Czy Wy kupujecie bądź kupiłyście już płyn lub proszek osobno do kolorów i osobno do białego?? Tak się zastanawiam, czy jest sens kupować do białego. Wiadomo, że dla dorosłych detergenty do białego mają wybielacz, ale dla takich maluszków chyba wybielacza nie dodają?? Więc nie wiem, czy nie wystarczy tylko kolor. Zresztą białych ciuszków mam malutko większość to jasne pastelowe kolory.

Ja kupilam tylko do koloru i wszystkie ciuszki ladnie wypral - takze te biale. Zaopatrzylam sie tez w plyn do plukania, najpierw Jelp, ale teraz mam jeszcze Lovele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A więc ja też kupię tylko do koloru. Zawsze to jakaś oszczędność 🙂
Tantum Rosa nie jest tani i dlatego tylko 3 saszetki kupiłam. Bratowa tylko w pierwszym dniu się nimi podmywała a od drugiego dnia tylko wodą i psikała octaniseptem więc idę za jej metodą. Tylko tantum rosa rozcieńcza się z wodą przegotowaną lub mineralną więc troszkę zabawy będzie. Ale tylko jeden dzień. Podobno niektóre kobiety też kupują mydło w płynie "biały jeleń" ale ja się na to nie piszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Do pępuszka siostra polecała mi takie jednorazowe gaziki od razu nasączone spirytusem. Podobno rewelacja, ale ja jeszcze na razie nic nie kupiłam. Tak samo nie zabieram się jeszcze za pranie, bo przez 2 miesiące leżąc w szafce zdąży się jeszcze zakurzyć 😉 Także wielkie pranie planowane jest na koniec września lub początek października. A do prania my chyba na pierwszy raz zdecydujemy się na proszek do prania Biały Jeleń (ta firma od szarego mydła). Słyszałam bardzo dobre opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam osobno do kolorow i do bialego lovele- kiedys tam byly w biedronce w promocji to wzielam oba. tesciowa mi dala jeszcze plyn do prania bobini, a i kupilam do plukania dzidziusia bo nic innego nie bylo wtedy. Wszystko sie napewno przyda, na dluzej starczy.Ja tez zabieram sie po weekendzie bo mam tyle tego ze szok, a jeszcze trzeba poprasowac, pokuladac rozmiarami w szafie, zrobilam juz nalepki na polkach z rozmiarami zeby maz sie mogl polapac. Mala ma szafe ktora jej kupilismy w zestawie i tez biala wielka garderobe wiec spokojnie bez upychania wszystko poukladam bo jak maz czegos szuka to zanim znajdzie wszedzie balagan 🤢 a nie chce sie niepotrzebnie denerwowac drobiazgami 😁 tez myslalam zeby prac za miesiac ale nie wiem czy bede w stanie potem to wszystko poprasowac, niby tesciowa sie oferowala ale nie chce jej wykorzystywac, juz jak byl remont duzo pomogla- myla okna, szafki, podlogi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jakies dziwne przeczucie ze szybciej urodze 😲 wiec chyba bede sie czuc bezpieczniejsza jak bede wiedziec ze wszystko mam 🙂 Maz pewnie ze pomoze ale jak widze ile mu czasu zabiera zrobienie czegos to juz wole sama bo mi idzie duzo szybciej wszystko...
Kurcze, ja teraz intensywnie mysle nad posciela i chyba wezme tego misia czekoladowego http://allegro.pl/baby-raj-14-el-posciel-haft-120x90-moskitiera-i2504400727.html
albo cos tego typu bez http://allegro.pl/15ele-posciel-hafty-z-moskitiera-90x120-milpol-i2502183774.html, na zmiane mam cos podobnego tylko uzywane od siostry wiec bedzie pasowac do reszty jakby co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym bardzo chciała urodzić wcześniej o 2 tygodnie. Niech nastanie pierwszy dzień 38-go tygodnia i chcę na porodówkę!!! Hehe, zobaczymy jak to będzie.
Ja też wolę mieć wszystko przyszykowane dla Małej w szafie, będę spokojniejsza. Należę do osób, pedantycznych i wolę mieć wszystko wcześniej 🙂
Ja miałam kołderki póki co nie kupować ale jednak się zdecydowałam. Też oglądałam ten zestaw co Ty ale w końcu mam troszkę skromniejszy, który też mi się bardzo podoba 🙂
http://allegro.pl/ala-i-as-10el-zyrafka-90x120-i2549008118.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Karolka tantum rosa rzeczywiscie drogie... a jak wpisalam ten wyciag z kory debu to wyskakuja mi same takie do akwarium 😮


Danusiu wydaje mi się, że chodzi o to http://www.e-zikoapteka.pl/product/details/higiena-i-opatrunki/bielenda-plyn-do-higieny-intymnej-250ml-kora-debu.html Jak przeczytałam działanie to wydaje się bardzo dobrym specyfikiem, tylko trzeba byłoby przeczytać skład czy jest naturalny czy chemia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu-Te zyrafki tez sliczne, ja mam mebelki z namalowanymi misiami wiec chcialam albo z misiami albo serduszkami. Ciagle nie moge sie zdecydowac ale w sumie mam czas bo i tak musze czekac na wyplate zeby kupic posciel 🤢 kolderka i poduszka sie przydadza na potem, napewno tez wyjdzie taniej w zestawie niz potem kupowac osobno.
Karolka- dzieki za linka bo jak zobaczylam to do akwarium to zgłuplam 😮 rzeczywiscie warto to kupic.Tak mysle czy to trzeba zabrac ze soba do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
kurcze ale te kore debu w saszetce trzeba gotowac a w szpitalu jak?


roztwor chyba mozna szybciej przygotowac i np miec w butelce... sama nie wiem, nie zastanawialam sie jeszcze 😁 ale mozna zrobic tak, ze do szpitala wziac kilka saszetek tantum rosa, albo czegos innego np octenisept, a w domu sobie zaparzac korę dębu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pępuszka to u Mikołajka stosowałam tylko octenisept i sprawdził się super wszystko bardzo ładnie się zagoiło. Położne w szkole rodzenia mi poleciły ten środek i rzeczywiście bardzo dobrze się sprawdził. Jeśli chodzi o tantum rosa to też polecam w szpitalu po porodzie położne kazały mi tego używać i pomagało. Co do proszków to na początku używałam oddzielnego do białego i oddzielnego do kolorów ale teraz sobie darowałam i używam tylko do kolorów bo nie ma sensu kupować do białego. Kupuję albo dzidziusia albo Lovelę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do pościeli to kupiłam tą: http://allegro.pl/15ele-posciel-hafty-z-moskitiera-90x120-milpol-i2544965356.html księżyc jasny beż i tą http://allegro.pl/9-el-posciel-120-x-90-nowe-piekne-wzory-i2496400435.html niebieski dinuś 🙂
Kupiłam też takie kocyki http://allegro.pl/bobas-kocyk-koc-niemowlecy-aplikacja-3d-i2485578073.html wzór z żyrafą i pieskiem tylko dwa bo mam w domu 7 kocyków po Mikołajku więc myślę ,że 9 kocykami podzielę chłopaków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂

Larosa super te kocyki 🙂 Ja mam na razie 3 i powinno styknac, a jak nie to sie dokupi 🙂
Posciel (ale rozmiar 100x135) kupowalam w sklepie ale 3 elementy, bo na ten baldachim moj M nie chcial sie zgodzic, w sumie moze i ma racje, bo juz bedzie pluszowa karuzelka wisiala. Co za duzo to niezdrowo, poza tym zdominowalby nam pokoj 😉 Wczoraj dostalismy od mojej siostry projektor z melodyjkami, ktory przyczepia sie na lozeczko i maluch oglada sobie, to co tam bedzie wyswietlane. Jeszcze nie uruchamialam, bo nie mam odpowiednich baterii w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...