Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny, uf ciagle gdzies laqtam i latam, energia mnie rozpiera 🙂
Jesli chodzi o wczorajsza wizyte to z Malutka jest wszystko ok, wazy 1300 wiec mam nadzieje ze do porodu przybedzie jej max 2 kg 🙂 wszystko ok, główka w dól, myslalam ze lezy w poprzek bo czuje ja po jedenej i drugiej stronie brzucha no i okazalo sie ze po jednej jest pupa a po drugiej nogi i temu ja tak czuje 😁 pozwolila mi odstawic zelazo bo wyniki sie poprawily, ale buraka nadal bede brac, dodatkowo dostalam dzis paczuszke od mojego przyjaciela i posłal mi floradix zelazo i witaminy- jakies cos do picia dla kobiet w ciazy z naturalnych składników- podobno po tym mam sie swietnie czuc bo po tych tabletach z zelazem to szkoda gadac 🥴 mam nadzieje ze do nastepnej wizyty wynik przynajmniej sie nie pogorszy 🙂 Dostalam l4 na miesiac bo ja poprosilam takze nastepna wizyta dopiero 10.09. Ciesdze sie bo do lekarza mam ponad 100 km w obie strony a droga jest w przebudowie wiec masakra.

W weekend bylismy w gorach w sumie niedaleko pogoda sie niezbyt udala bo bylo zimno na szczescie tylko w sobote rano padalo potem juz nie. Była pyszna kolacja, no i mniej czasu w plenerze ze wzgledu na pogode ale i tak bylo bardzo fajnie, przynajmniej pobylismy troche razem 🙂

Na szkole rodzernia byly glownie cwiczenia przygotowujace miesnie krocza i nog do porodu bo podobno to wysilek jak przerzucenie 5 ton wegla na raz 😁 no i na miesnie biustu co by nie opadły. Niestety pokazac nie dam rady 🤨 no i troche teorii o fazach porodu ale to raczej nic nowego bo juz o tym wszystkim czytalam w gazetach, ksiazkach itp.

Karolka- wózek sliczny 🙂 Ula napewno bedzie zadowolona 🙂

Kurcze- mialam prac ubranka ale nic z tego bo jest tak paskudnie ze poczekam az sie poprawi pogoda, nie bedee tego kisic na tarasie, niech schnie na słoneczku.

Aniu- ja bym gripeksów itp nie brała bo tam oprocz pasracetamolu czesto jest ibuprofem który w cia.zy nie jest zalecany.

Jesli chodzi o badanie na hiv to oboje z mezem mielismy zlecone przez lekarza przed ciaza. Badanie chyba kosztowalo parenascie zl od osoby wiec tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to ja sie melduje:0 dopiero co wrocilam do domu, bo jeszcze bylam u kolezanki i tak czas zlecial 🙂
No wiec malutka wazy ok 2300 g, wiec juz niezle 🙂 mialam robione ktg i serce ma jak dzwon, wszystko w normie a ja zero skurczy, no wiec gina powiedziala, ze raczej wczesniejszy porod mi nie grozi, bo na dodatek szyjka dluga... 🤨 a chcialabym chociaz tydzien przed terminem...no ale sie zoabaczy 🙂 wziela mi wymaz na paciorkowca, zlecila badanie na hiv, mocz i morfologie. A co do tych moich erytrocytow powiedziala, ze na nastepnej wizycie czyli 28.08 zobaczymy co z nimi, bo na razie nie ma co sie denerwowac, bo zapalenia nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny cały dzień spędziłam w łóżku. Od czosnku też mi jest już niedobrze, wydaje mi się, że śmierdzę na kilometr 🥴 Troszkę mi lepiej ale dalej taka przybita jestem. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej bo przecież święto i do lekarza się nie wybiorę. Ale zjadłam pól godziny temu kolację i nie zwymiotowałam więc może będzie lepiej 🙂
Gdyby mi nie przeszło to wyślę jutro męża do apteki /jakaś na pewno ma dyżur/ i kupi mi coś ze specyfików o których pisała Larosa 🙂
Ncudja, zapomniałam, że nie masz usg co wizytę i myślałam, że masz jakieś oznaki przedwczesnego porodu 😁 Całe szczęście, że Twoje Maleństwo jeszcze się nie pcha na świat, bo już się wystraszyłam, niech na razie rośnie i przybiera na wadze 😆
Danusia to gdzie Ty masz tego lekarza, że tak daleko dojeżdżasz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Aniu w Katowicach i to na Załężu 🥴


No to faktycznie, niby niedaleko ale jednak troszkę km się robi w obie strony... 😞 A przez DK1 przejechać to katastrofa !!!


Dziewczyny zostały mi do kupienia kosmetyki dla Małej i nie wiem na co się zdecydować.
Na 100% kupię emulsję Emolium i w niej będę kąpała Zuzankę bo po niej nie trzeba żadnych oliwek ani balsamów nawilżających. Większość moich znajomych mi ją poleca i dlatego się zdecydowałam.
Ale kompletnie nie mam pomysłu na maść przeciw odparzeniom, czym smarować dupkę podczas zmiany pieluszki i czy w ogóle smarować /niektórzy używają czegoś dopiero jak wystąpi podrażnienie/. No i jak już będzie owe odparzenie to jaką maść wtedy używać?? Tak jak do kąpieli większość znajomych jest zgodna do Emolium to w sprawie odparzeń każdy inna opcja hehe 🙂
Czy Wy już kupowałyście coś??



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania mi polozna mowila, ze Emolium nie nalezy stosowac jesli dziecko nie ma problemow skornych... Kolezanka Sandra z wrzesniowek jest tez polozna i powiedziala ze to tak samo jak brac na zaś tabletke na bol glowy bo a nóż zacznie bolec... dlatego ja zakupilam kosmetyki od 1.dnia zycia dziecka z firmy Bobini. Na odparzenia kupilam w aptece masc Alantan i puder Linomag, chociaz przy dziewczynkach z pudrem podobno trzeba uwazac. Na tej masci jest napisane, ze przy noworodkach nalezy stosowac przy kazdej zmianie pieluszki, po wczesniejszym przemyciu woda podraznionej skory. Wiem, ze tez mąka ziemniaczana jest dobra na odparzenia 🙂 czesto stosuje sie na odparzenia Sudocrem, ale czytalam, ze dla noworodkow jest za mocny i warto go pozniej zaczac stosowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi w szpitalu jak leżałam z Mikołajkiem położne kazały używać linomag ale Ja miałam zwykły krem dla niemowląt nivea i też się super sprawdził. W razie odparzeń odkąd Mikołajek się urodził używamy kremu na odparzenia Nivea albo Sudocremu na zmianę jeden i drugi sprawdza się bardzo dobrze. Do tego mamy też puder Nivea - ogólnie kosmetyki Nivea najbardziej przypadły mi do gustu i odkąd Mikołajek się urodził używam tylko ich. Mają super szampon dla niemowląt, chusteczki nawilżone, balsam do ciała dla maluszków, żel do kąpieli.
Karolka i Danusia super ,że Wasze maluszki mają się dobrze 🙂 Karolka Ty się ciesz ,że nie masz skurczy i szyjka się jeszcze nie skraca niech Ula do 38 tygodnia siedzi grzecznie u mamy i rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja wlasnie tez chcialam zakupic komplet Nivea, ale na kazdym opakowaniu widzialam napis, ze jest od 1. miesiaca zycia, wiec zrezygnowalam... zaczne uzywac jak mala podrosnie 🙂
Larosa, do 38 tyg niech sobie siedzi, byle tylko nie przenosic, bo to wyczekiwanie bedzie po terminie najgorsze...
a skurcze to mam tylko te przepowiadajace, ale na ktg nawet ich nie bylo widac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka i to kolejny przykład tego, że co osoba to inna opinia 🙂 Jedni zalecają, inni odradzają, tak jest chyba ze wszystkim 🤢
Ja się zastanawiam nad kremem przeciw odparzeniom Nivea bo dużo osób chwali i nad Bephantenem jeśli już odparzenie wystąpi. Podobno też warto poprosić przy wypisie ze szpitala o receptę na tzw. maść pieluszkową, którą w aptekach robią na zamówienie. Niektórzy uważają, że najlepiej zapobiega odparzeniom. Nie wiem sama co kupić.... kolejny dylemat 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Co do kosmetyków to ja też kupiłam bobini plyn do kąpieli z oliwką, szampon i na wszelki wypadek jeszcze osobno oliwkę. Na odparzenia mam sudocream, bo tak poleciła mi bratowa. Mówi, że ona stosowała od pierwszych dni. Zobaczę - jak się nie sprawdzi zawsze można kupić inny.
Z tego co mi mama mówiła wyniki mam w normie, ale podobno w moczu mam jakieś bakterie. Niestety nie znam szczegółów, bo wyniki zostawiła na czwartek, żeby pokazać lekarzowi, a ja mam wizytę u siebie dopiero w przyszłym tygodniu. Trochę się zestresowałam, ale mam nadzieję, że to nic poważnego. Dzidziol się wierci, więc chyba nic mu nie jest 🙂
Danusia, Karolka bardzo się cieszę, że u dziewczynek wszystko dobrze. Oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narazie z kosmetykow mam plyn do kapieli 2 w 1 z szamponem z hippa bo dostalam od poloznej, no i mnostwo probek, kosmetyki bede kupowac koncem wrzesnia. a moze najpierw popróbuje tych probek i potem dokupie co mi najbardziej odpowiadalo- zobacze. Jesli chodzi o sudocrem to moja siostra pracuje na patologii noworodka i tam stosuja sudocrem u wczesniakow( nawet 0,5 kilogramowych) jesli maja podrazniona skore na pupie wiec mysle ze u dzieci urodzonych o czasie nie zaszkodzi.

A zapomnialam napisac- pytalam lekarke jak zapatruje sie na te moje 10 kg na plusie a ona powiedziala ze przybieram prawidlowo, ze to absolutnie nie jest za duzo i ze blyskawicznie to zrzuce bo poszlo mi w brzuch- ponoc mam pieknego arbuza- a nie w boki i reszte 😁 takze nadal mozna sie bezkarnie obzerac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do mojego przeziębienia doszedł mi jeszcze ból wątroby. Widocznie Malutka zauważyła nowy narząd u mamusi i testuje kopanie po nim hehe 😉 Ciekawe kiedy zacznie interesować się moim pęcherzem i sprawdzać jak szybko potrafię dolecieć do toalety 😜
Danusia ja na razie 18kg na plusie ale brzuszek mam mały jak na 31tydzień. Wszystko mam w dupce i udach. Ciekawe czy zrzucę to szybko 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂 no ja juz 12 kg na plusie, ale wczoraj mnie polozne zobaczyly jak bylam u giny i stwierdzily, ze ja mam szczescie, bo tylko w brzuch mi poszlo 😁 wg mnie to nie calkiem prawda, bo dupska i ud tez konkretnych nabralam, ale tragedii nie ma 🙂
Ja probki mam tylko z Johnsonna, ale nie slyszalam jeszcze ani jednej dobrej opinii o tych produktach jesli chodzi o noworodki - podobno czesto uczulenie wychodzi, wiec ja nawet nie bede ich wypróbowywala na poczatku, moze pozniej. Moja siostra tez sudocrem stosowala od poczatku u swoich dzieci, ale ja zakupilam na razie ten Alantan, bo duzo o nim i Bepanthenie dobrych rzeczy czytalam...wszystkiego trzeba sprobowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Karolka- a ten Alantan to sie stosuje codziennie czy tylko jak jest odparzenie?

z tego co wyczytalam to zapobiegawczo przy kazdej zmianie pieluszki. ten krem tez moze byc stosowana przy podraznionych sutkach.

http://www.doz.pl/apteka/p6607-Alantan_Plus_krem_35_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, dzieki za info. Chyba tez kupie ten alantan, no i trzeba jeszcze jakis zwykly kremik do pupy dla niemowlat czy ten Alantan starczy???Ten Bepanthen tez jest na sutki. Ja mam maltan i juz smaruje sutki i probke Bepanthena taka mala tubke, a Sudocremu chyba z 5 malych sloiczkow. Co zajecia na szkole rodzenia to nam cos daja.
A wlasnie- kupujecie cos juz teraz na kolke? ja myslalam kupic przed narodzinami ale tak mysle ze przeciez nie wszystkie Maluchy maja kolke i zawsze mozna kupic potem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na razie mam ten alantan tylko, bo nim sie smaruje przy kazdej zmianie pieluszki. Myslalam o Nivea baby na odparzenia, ale ten krem zawiera cynk, wiec mozna go stosowac tylko jak juz odparzenie jest.
ja tez mam maltan, ale nie zaczelam jeszcze smarowac sutkow, jakos mi sie nie chce, ale bede musiala w koncu zaczac...
na kolke nic nie kupuje, w razie koniecznosci lekarz albo polozna powie co stosowac i wtedy sie kupi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
To prawda ten Nivea na odparzenia można tylko jak już odparzenie wystąpi ale jest na prawdę super przez 18 miesięcy jak Mikołajek jest na świecie ani razu nie miał odparzonej pupy. Jak tylko pojawi się jakieś zaczerwienie od razu smarujemy tym kremem i jest po problemie. Mamy w domu tez Sudocrem i nie raz na zmianę smaruję - jeden i drugi się bardzo dobrze sprawdza. Jeśli chodzi o pielęgnację pupy po każdym przewinięciu smarowałam Mikołajkowi odkąd się urodził takim fajnym leciutkim kremem pielęgnacyjnym dla niemowląt Nivea i też się super sprawdzał. Ale każdemu odpowiada co innego każde dziecko jest inne i co innego lepiej działa więc trzeba po prostu wypróbować. Ja wiem ,że przy drugim maluszku też będę używać tylko Nivea zwłaszcza ,że mają też serię dla dzieci skłonnych do alergii i od tych kosmetyków właśnie zacznę bo są bardzo delikatne. Jeśli chodzi o żel do kąpieli Nivea to rzeczywiście na opakowaniu jest napisane ,że od 1 miesiąca więc na początku kupiłam Mikołajkowi LA ROCHE POSAY LIPIKAR SYNDET co prawda tam też jest napisane ,że od pierwszego miesiaca ale farmaceutka zapewniła mnie ,że na pewno nie podrażni ani nie uczuli. Jest drogi bo 400 ml kosztuje ok 50 zł ale u Nas się bardzo dobrze sprawdził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po weekendzie zabieram się za pranie ubranek. Wstępnie wybrałam płyn Lovela. Czy Wy kupujecie bądź kupiłyście już płyn lub proszek osobno do kolorów i osobno do białego?? Tak się zastanawiam, czy jest sens kupować do białego. Wiadomo, że dla dorosłych detergenty do białego mają wybielacz, ale dla takich maluszków chyba wybielacza nie dodają?? Więc nie wiem, czy nie wystarczy tylko kolor. Zresztą białych ciuszków mam malutko większość to jasne pastelowe kolory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...