Skocz do zawartości

przeziorność karkowa | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Brzucholki
Dawno mnie nie było na forum bo jakoś nie miałam kiedy. Mam pytanie czy miałyście badaną przeziorność karkową? moje wyniki to CRL 81 NT 2,7mm badania robione 13+6 tyg... jeszcze w normie ale juz blisko podwyższenia. Czekam teraz na wyniki testu zintegrowanego podwójnego i od tygodnia o niczym innym nie myśle tylko o tym czy bedzie dobrze... moj gin mówi ze badanie jest robione tylko profilaktycznie dla upewnienia się ze wszystko jest dobrze ale moja niepewnośc pozostaje...
problem mojego badania polegał na tym ze dzidzia była źle ułożona i ciężko było dokładnie zmierzyć ale badanie miałam robione 3 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anusiaaaa: Nie martw się tym badaniem, pamiętaj że w tym tygodniu określa się stopień ryzyka, więc żadnego wyniku nie bierz do siebie, nawet jeśli znajdujesz się w strefie zwiększonego ryzyka, nie martw się na zapas, takie badania dopiero potwierdzają się w badaniu połówkowym, na którym już widać czy dziecko jest zdrowe czy też chore, znam przypadki, gdzie wynik w 12 tyg wyszedł pozytywny, a na badaniu połowkowym wyszło, że maluszek zdrowy, to tylko stopień ryzyka, a nie pewność 🙂
Więć głowa do góry i nie zadręczaj się! 😉 Stres nie wskazany w naszym stanie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anuiaaaa: Internet samo zło! 🙂 nie czytaj głupot, bo tam jest wszystko w ciemnych barwach! 🙂
W ogóle, my mamy dużo mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania dziecka, bo jesteśmy młode, największe zagrożenie mają kobiety po 30 roku życia! Bo te ryzyko z wiekiem większe....

Na pewno będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam badaną przezierność karkową, badanie trwało 1,5h bo dziecko nie chciało się odpowiednio ustawić, na wynikach się nie znam, tylko lekarka powiedziała, że wszystko jest super a cyferki sobie powpisywała, w to już nie wnikałam, bo wcześniej jak robiłam jakieś wyniki to tylko wyszukiwałam problemy w internecie 😉
A jakie jeszcze badania miałyście? Bo ja w sumie tylko to... no i standardowo krew, mocz, tsh, hiv, ale nic już takiego typowo na dziecko nie miałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja w ogole nie mam tego badania, dopiero na polowkowe czekam, ale czytalam, ze wlasnie miedzy 11 a 13 tyg powinno sie robic przeziernosc bo najlepiej widac. I tez nerwy mam jak nie wiem, no ale co zrobic....A wiem co, nie martwic sie na zapas i byc pozytywnie nastawionym, ze wszystko bedzie ok! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ja przeczytałam gdzieś w necie że CRL i NT zależy w jakim okresie zbadano przeziorność. u mnie był problem bo dzidzia się źle ułożyła. 2 lekarzy mnie padało, 3 razy i za każdym razem ponad 30 min i w sumie nie są pewni tego wyniki... mam nadzieje ze się sfałszował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anusiaaa - niby norma do 2,5, ale to są takie standardowe dane...natomiast często waha się to nawet do 3 i jest ok. A moja przyjaciółka miała np. 6,5 i lekarze mówili, że pewnie będzie źle...a urodziła zdrowego chłopczyka 🙂

U mnie przezierność karkowa wyszła w 12 tyg malutka bo 0,9

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miałam to badanie 2 tygodnie temu robione ale nie znam wynikow, gin wpisala tylko w swoja karte ciazy i powiedziala, ze wszystko w normie, wiec wcale sie nie zainteresowalam, ze to w sumie takie wazne. ja jak widze na monitorze serduszko bijace to potem malo do mnie dociera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...