Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!!!
O Kasia fajnie że przecierasz szlaki bo ja też musze wyprać nasz leżaczek... masakra jaki on uwalony i nie od zupek tylko w nogach jak Mateusz tak non stop szura nóżkami... daj znać jak sobie z tym poradzisz... 🤪
A dzisiaj Zosia od Anity kończy 5 m-cy!!! Wszystkiego najlepszego maleńka ślicznotko 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zosiu wszystkiego naj naj!! Rośnij zdrowa!!!

Witamy wszystkich 🙂

Kasiu moja siostra Ula ma taki leżaczek i jak byłam w Polsce to Maja w nim jadła słoiczki i ja go prałam normalnie w pralce chyba ze 3 razy w ciągu miesiąca. Nic się nie stało i wydaje mi się że to nie jest tektura w środku tylko chyba plastik 🥴 w każdym bądź razie można prać spokojnie w pralce 😉

A ja znowu mam sernik 🙂 musiałam zrobić bo by mi się serek przeterminował ☺️ następnym razem muszę zrobić piernika albo biszkopt bo uwielbiam ☺️ a no i muszę się pochwalić że taki sernik jak dzisiaj to jeszcze nigdy mi nie wyszedł 😉 i nie piszcie więcej o bananowcu bo mi ślina zalewa klawiaturę 😁 jak skończy się moja dieta to sobie kiedyś też zrobię 😜 a co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Izullka, będę wiedziec na przyszłość, bo dzisiaj szorowałam go w wannie 😉

Radzia to już jutro? 😞 😁 😜 😉

Miałam jeszcze zjeść zachwalaną zapiekankę od Łajsoki, ale to też poczekam do III fazy

No dobra, to ja tez zrobie zakupy...
Napisz mi tylko od czego zaczynasz:
śniadanie
obiad
kolacja
🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂ZOSIU WSZYSTKIEGO DOBREGO SKARBIE 😘 😘 😘
z mlekiem tak jak mówiłam NAN wychodzi nie drogo a zaparć nie było zbyt wiele a przede wszystkim juz dzieci jedzą wiele a ja podawałam po tygodniu bo nie miałam pokarmu ,brzuszek był delikatny i kupa była problemem a teraz gdy brzuszki radzą sobie np.z gruszka, dynią itd.to mleko nie powinno stanowic problemu.
Ja dzis dałam Jasiowi własnej roboty rosołku z warzywami i kaszka manną wypił {bo wlałam to do butelki} 50ml.Dam znać jak z kupą po takiej zupce.
Wczorej zauważyłam u Jasia w buzce na tej błonce co łączy język z dolnym podniebieniem taka białą plamkę wytarłam Aftinem ale to zaraz się pojawiło więc przepisałam mi doktor antybiotyk o działaniu takim jak płyn na plesniawki ale mocniejszy , tylko to jedna kropke tam ma bo tak w bużce ma czysto więc to nie plesniawki , wszystko pcha do dzioba więc cos się przypałentało znów 🤢
no i tak wogóle dziś jest mega marudny już obudził się o 5 a o 7 obudziłam daniela i już go bawił a ja pospałam do 8;30 🙂
konczę i zbieramy się do mojego brata na kawkę , udanej niedzieli życzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Zosia dziekuje pieknie za zyczenia wszystkim mamom i dzidziom.Akurat dzusuejsza noc straszna,obudzila sie o 1,mleko(jak nie ona)zasnela ale przez noc plakala i sie wiercila i tak do 7.Myslalam,ze to po jedzonu(jadla zupke wloska z indykiem z hippa)bo byl brak kupki.Taka jakas slaba i marudna ,wrescie kupe strzelila po mlesiu i teraz spi,aaaa i maiala 37,7 dalam paracetamol w czopku,zobaczyjmy.Jutro znowu do pracy....buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja nie wiem jeszcze co będe jadła, zakupy zrobiłam wg listy od Izulki, takie podstawowe rzeczy, a jutro pójde na żywioł, najwyżej będe cały dzien serki wiejskie jadła i jajka hehe... musze sie oswoić z tą dietą...
Jak chcesz to Ci wkleje to co Izulka polecała kupić... nie znalazłam nigdzie skrobi kukurydzianej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

Oliwka dziękuje za życzenia!

A u nas dopiero chwila spokoju,w sobotę świętowaliśmy urodzinki połówkowe Oliwki torcikiem,Żabka dostała prezenty od dziadków i my też dostaliśmy z okazji naszej rocznicy i chyba zrobimy małą imprezkę z tej okazji,bo się wszyscy dopytują. 🙂 A wieczorem szleliśmy na 40 stych urodzinach mojej bratowej,wróciliśmy do domu grubo po północy... 🙂

A dziś leniwie,zaliczyliśmy kawkę u brata,dłuuugi spacer z Oliwką i tak jakoś nam czas zleciał.

Radzia - jakby co,to ja też poproszę o tą listę zakupów do dietki. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My bylismy dzisiaj prawie cały dzien u znajomych i w sumie to nie chciało mi sie tam iśc bo mateusz marudny a tamte dzieci krzycza i Mateusz zawsze płacze a tu niespodzianka, był 100 razy grzeczniejszy niż w domu, siedział sobie w wózku, na kanapie, bawił się, do wszystkich sie usmiechał... moje kochane dziecko 🙂
Monika to dieta Dukana... to stronka, możesz sobie dokładnie poczytać o co w niej chodzi... http://www.dieta-dukan.pl/index.html#
A poniżej lista niezbędnych zakupów od Izulki
dużo jajek, serków wiejskich light, jogurtów naturalnych light,
kefirów
te serki z lidla
wędlinę drobiową chudą
mleko 0% lub 0,5%
skrobię kukurydzianą
otręby pszenne i owsiane (owsianych mniej)
słodzik w proszku (na pewno jest w almie i tydzień temu w Lublinie była promocja z 10 zł przecena na 6)
słodzik w płynie alternatywnie bo zawsze można słodzik w proszku rozpuścić
kostki rosołowe o mniejszej zawartości tłuszczu (winiary albo knor je produkują)
mleko odtłuszczone w proszku (do nutelli na przykład 😉 )
kakao o obiżonej zawartości tłuszczu - decomoreno nie kupuj bo ma okropny posmak - z Wedla jest super - tak mi się wydaje 😉 )
ryby i mięso wedle gustu 😉
budyń i kisiel bez dodatku cukru z Winiary
ketchup z Hellmansa - zawartośc tłuszczu chyba 1 %
cebulę bo można w fazie pierwszej
i szczypiorek do jajecznicy 😉
wszelkiego rodzaju zioła i przyprawy
aromaty do ciast
duzo wody
pepsi Max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Trochę chaotyczna ta moja lista 🥴 Dodam tylko że z mięsa nie można jeść wieprzowiny, kaczki i gęsi 😉
Radzia tak mi się wydaje że skrobia kukurydziana była w carrefourze.
A no i zrobiłam chlebek ziołowy o którym Ci pisałam i jest bardzo dobry 😉 trochę tylko mi się za dużo sypnęło majeranku 🤢
A no i miałam dzisiaj gości i pewnie jakbym nie powiedziała że sernik dietetyczny to by sie nie skapowali 😁
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Jaka Zosieńka uradowana 🙂

Radzia nie dałam rady zrobić zakupów 😞

Postaram sie jutro...

Nie wiem czy dasz rade zjeść sam serek wiejski... My jedliśmy wymieszany z serkiem Danio - moze to dziwnie brzmi, ale na prawde smakuje 😉 A na obiad proponuje udka z piekarnika. Zastanawia mnie ta cebula w pierwszej fazie 🤔 Raczej nie można jej stosować 🤢

Izullka chlebek ziołowy musi być pyszny 🤪

Ja juz sobie obiecałam tosty 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...