Skocz do zawartości

BECIKOWE .... ZASADY ..... | Forum o ciąży


olenka_wi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Myślę, że to ważne, aby znać zasady przyznawania becikowego ... znalazłam to w necie, jeśli sa jakieś zastrzeżenie to bardzo prosze o wpisywanie, aby nie było jakichkolwiek wątpliwosci:

"Zmiany w przyznawaniu becikowego i zapomogi z tytułu urodzenia dziecka. Od przyszłego roku becikowe otrzymają tylko te matki, które od 10. tygodnia aż do końca ciąży będą znajdować się pod opieką lekarską. Od stycznia 2009 roku, starając się o becikowe lub zapomogę z tytułu urodzenia dziecka, rodzice będą musieli przedstawić albo zaświadczenie wystawione przez lekarza, który opiekował się matką, albo kartę ciąży. Według pomysłodawców, zmiany są konieczne, gdyż zbyt mało Polek ma lekarza prowadzącego ciążę i regularnie uczęszcza na badania.

Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka (zmiana wprowadzona w czerwcu 2007 roku, wcześniej obowiązywal termin 3 miesięcy). Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania.

Do wniosku o becikowe dołączamy następujące dokumenty:
dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o becikowe
skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka;
pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe np. przez drugiego z rodziców).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sądzę moje drogie,że każda mama powinna dostać. Olenka_wi świetny pomyśł z tym tematem 😆 na pewno Nam wszystkim się przyda. A to jest określone do którego tygodnia trzeba sięzwrócić do lekarza aby dostać becikowe? Bo w prawdzie ja się zgłosiłam jak byłam w 5-6tc ale karte ciąży mam założoną chyba dopiero od 11tc. Całuski dla Was i Waszych Aniołków 😘




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
becikowe przyznaja albo na podstawie zaswiadczenia albo ukazania karty ciazy i mysle ze ona wystarczy 🙂 tylko ciekawa jestem jaka to kwota teraz
to nie wiem czemu wam tak pozno ta karte zakladaja, u mnie pod koniec 5 tyg nie bylo jeszcze widac zarodka tylko sam pecherzyk dlatego nie mialam zalozonej ale w 8 juz wszystko bylo ladnie widac lacznie z serduszkiem to mi juz zalozyli na co tu czekac 🙂 badania mozna podopisywac pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EE no laski co Wy - jak to ile dają becikowego?! no chyba nic się nie zmieniło i standardowo to jest 1000 zł za każde dziecko a drugi 1000zł przyznawany jest jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł.i jeśli prezydent, wójt itd.taką kasę dają bo to od nich zależy (ostatnio czytałam o tym) i aby ubiegać się o te drugie tysiąc zł trzeba najpierw złożyć o rodzinne które wynosi 48 zł. ale dochód także nie może przekraczać 504 zł. na os. a z tymi kartami to chyba nie będą robić problemu 🙂 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EE no laski co Wy - jak to ile dają becikowego?! no chyba nic się nie zmieniło i standardowo to jest 1000 zł za każde dziecko a drugi 1000zł przyznawany jest jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł.i jeśli prezydent, wójt itd.taką kasę dają bo to od nich zależy (ostatnio czytałam o tym) i aby ubiegać się o te drugie tysiąc zł trzeba najpierw złożyć o rodzinne które wynosi 48 zł. ale dochód także nie może przekraczać 504 zł. na os. a z tymi kartami to chyba nie będą robić problemu 🙂 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny te przepisy odnosnie wizyt udokumentowanych w karcie ciąży od 10tc weszły dopiero teraz i dotyczą tylko tych mam, które maja termin porodu na pazdziernik, czyli te co zaszły w ciąże juz wtym roku. Mam wczesniejszych to nie obowiązuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja przy synku dostałam 3 tysiaki.rok 2007.1000 złotych becikowego dostają rodzice każdego dziecka które przyjdzie na świat. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktu urodzenia. Jest to właściwe becikowe, dla wszystkich,Rodziny ubogie, te które kwalifikują się do zasiłku rodzinnego, z okazji narodzin dziecka dostają extra dodatek w wysokości 1000 złotych,Becikowe samorządowe , zależy od miejscowość w której mieszkasz.http://www.becikowe.com/?sr=samorzadowe.html tak jest też w tym roku.... sprawdźcie sobie czy ten 3 tysiak wam się należy.mnie tak bo jestem z Krakowa.no podstawą jest to że musisz być zameldowana cały rok by dostać ten tysiak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koszty wyprawki się zwrócą.zawsze to coś... choć niektóre kobitki (patologia)to chyba przeginają ....zachodza w ciąże zeby dostac tą kase!!!!masakra .a później taka ma na wódę i są tragedie!!!w sumie to sie nie dziwie ze zmienili troszku przepisy i popieram.bo taka co jej nie zalezy na dziecku tylko na kasie to nie łazi do lekarza .... ile razy słyszałam od mamuski że kobitki pijane lub nie,bez zadnych badan przyjezdzają na porodówke!!!!mamuśka moja pracowała w szpitalu na porodówce.chociaz i to sie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w głowie sie nie mieści no ale niestety tak jest
tez sie ciesze ze przepisy troche sie zmienily, moze bedzie mniej takich przypadkow... co jej z tego ze teraz ostanie te nawet 3 tysiaki jak i tak pozniej beda jeszcze wieksze wydatki i skad wezmie? ojj polemizowac by na ten temat szło hehe 🙂 szkoda gadac nawet o takich kobietach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I bardzo dobrze, że przepisy się zmieniły. My sięstaramy o dobry rozwój dzidziusia, chodzimy do lekarza, a wszystkie badania a takie babska(przepraszam ale co niektórych nie mozna inaczej nazwać) rodzą dzieciaczki, idą po becikowe a za 3 miesiące oddają je do domów dziecka lub porzucają bo kasa sięskończyła i utrzymanie takiego bobaska zaczyna być bardzo kosztowne i muszą sobie odmówić kolejnego kieliszka aby dziecku kupićmleko, lub co gorsza dziecku odmawiają mleko 😠 jak bym takiego babsztyla dorwała to zaraz bym wyciąneła w stosunku do niej jakiś paragraf 😠 Najbardziej żal tych nie winnych niczemu Aniołków 🤨



[url=http://dzidziusiowo.pl] [/url
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami dziewczyny,ale jeszcze dobrze(jeśli można to tak nazwać!) jeśli taka kobieta-naciągara itd.. odda dziecko do adopcji-bo ma szansę na normalne życie.Tragedią jest jak zaczyna się znęcanie albo i gorzej....normalnie wypuścić te sz...ty i samosąd!!!!!! Tak powinno być,bo jak można skrzywdzić swoją czy nawet obcą kruszynkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...