Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wikarynka to Ty sie ciesz bo ja juz mam od poczatku ciaży 13kg na plusie !!! masakra jakas hehe ale nie martwie sie nawet jesli jest to o wiele za duzo byle zdrowa niunia była 🙂 pozniej po ciazy biore sie za siebie i wroce do wagi na bank 😉

hmmm moze jakas lista by sie przydała np od najwiekszych rzeczy do tych mniejszych ?
wózek, łóżeczko, przewijak, wanienka to z tych wiekszych najpotrzebniejsze rzeczy 🙂
butelki, smoczki, kosmetyki...
pozniej mozesz sobie dokupywac tzw pierdołki typu: karuzela na lozeczko, mata edukacyjna itd...
no i ciuszki przedewszystkim 🙂 kaftaniki, body, spiochy, itd
najlepiej wejsc na jakas stronke ktora poda przypuszczalna liste i spisac sobie to co uwazasz za najlepsze i po malutku kupowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jejka dziewczyny w ogole jak ten czas szybko leci dopiero co sie poznawałyśmy itd a tu juz ponad polowa niektore juz w 3 trymestr wskoczyly i juz sie mysli o przygotowaniach , kupuje, szykuje itd masakra jak ten czas leci 🤪 sie nie obejrzymy a juz bedziemy pisac o naszych pociechach hehe 🙃 🙃 🙃 jak ja sie ciesze heh sie wkrecilam w dobry humorek zjem sniadanko bo kawa wypita przygotuje sobie do obiadu i bede prasowała niuni ciuszki a miedzy czasie wstawie pranie kolejne 😁 😁 😁 moze dzis RÓŻOWE 😁 ?????? łoooho ale mi himorek podskoczył 🤪 🤪 🤪 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka cale szczescie ze cisnienie opanowane! Co do cukrzycy to mam nadzieje ze zadna z Nas tego nie doswiadczy!!!
Ja mam badanie dopiero 21wrzesnia 😉
A wizyte w szpitalu dopiero 23pazdziernika 🤢
W miedzy czasie umowie sie na usg w 30tyg bo ginek kazal sie tak pojawic.
Tez robicie usg wtedy? teoretycznie powinno sie zrobic pomiedzy 28 a 32tygodniem.
No i na sam koniec wymaz na obecnosc paciorkowca ale to ok 36-37tygodnia.
Co do organizacji to pomysl Basi najlepszy! z pewnoscia taka lista pomoze 🙂
Ja od siebie dorzuce jeszcze sliniaki bo ich czesto nie widac a przez pierwsze tygodnie naprawde sa pomocne!
Basia fajnie ze humorek dopisuje 🙂 ja tez sie chyba zabiore za pranko choc liczylam ze bedzie slonko bo mialo byc i ze wyschnie wszystko na dworze a tu dupa! kropi deszcz wlasnie 🙃
No i fakt czas szybko leci! tez o tym mysle jak ten czas szybko leci!!! szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak pisalyscie ostatnio o ulozeniu glowka w dol, w sumie na tym etapie to wsio ryba bo jeszcze wiele razy sie bedzie okrecal gorzej juz tak od 35tyg heh 😁 ostatnio ogladalam jak babeczce probowali obrocic dziecko w 38tyg. Oj oj oj....
Ja to mam w sumie troche stracha ze bedzie ulozone posladkowo bo za zadne skarby swiata nie chce CC, no ale jak bedzie trzeba to wyjscia nie bedzie 😉 jakos na obracanie bym sie nie zgodzila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle z mezusiem jeszcze nad imieniem : Natalka, Emily, Samantha, Angelika

masakra ;D co tu wybrac zeby nie zalowac ;D hahaha

ulozenie dzidzi to faktycznie na tym etapie bez wiekszego znaczenia poki co jest ;D

wiecie co spalam dzis 12 h ;D zyc nie umierac 😉) czuje sie jakos tak swiezo i wypoczecie 😉 huura 😉)

hmmmmmm a co dzis na obiad zrobic :P nurtuje mnie to pytanie od rana ;D
teraz odkad ten cukier wyszedl w granicy i czekam na kolejne badanie grudnia to wogle boje sie cokolwiek jesc ;/;/
i tylko kazdego dnia mam nadzieje ze we wtorek bedzie dobrze

jak wam dzionek mija dzis 😉macie pogode wogle/ u mnie jakos tak za chmurkami 😉ale to dobrze bo oddychac mozna ;D pozdrowionka :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry ja tylko na chwilę się przywitać... nadrabiam tak powierzchownie bo za bardzo czasu nie mam...
justta jeśli jeszcze nie pisalam to ciesze sie ze wszytsko ok 🙂
skwara co do pomidorów to uwierz miże to wcale nie jest taka dluga robota. Myślę że prościej je obrać ze skórek przed przecieraniem bo wtedy szybciej idzie. A jeśli chodzi o smażenie to nie wiem możesz spróbowac bez. Ja tak jestyem nauczona i zawsze tak robię. 🙂 No tanie rzeczywiście są. Mi mąż przywozi takie polowe (super sklodkie i pyszne) za 1.50/kg. Więc tak sobie robię raz na tydzień po 8 kg. No i już mam z 30 sloiczków.

teraz biore sie za sprzatanie bo mama wrca dzisiaj a ja zapomnialam. ;/ O 17 jade znowu na jaklas impreze sale szykowac no i dzien z glowy. 🙂) Do pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski;D
skwara tutaj nie chodzi o nienawisc, tylko o to,ze za duzo przykrych słow uslyszałam + to rozkazywanie co i jak ma wygladac;/ ja jestem uparta i nie dam sobie dlatego jest jak jest. Nie pracuje siedzi w domu, ale to nie znaczy,ze R ma ja ciagle utrzymywac;/ bez jaj. A mnie i małego moja rodzina? ;o pff chyba oszaleli!
Ja mam juz robote załatwiona 😉
Pewna osoba u mnie w rodzinie ma firme UPS w Kaliszu i dlatego pujde tam do pracy okolo kwietnia 😉 jak dobrze pujdzie 😉 od 15-20 i wyjde 800zl jak tez dobrze pujdzie 😉
A moja mama za to robi tam tez ale od rana od godziny 7-13 max 😜 wiec zamieniac sie bedziemy 😉 wiec nie widze problemu dla którego miałabym sie martwic 😉 powiedziała,ze pomoze;D a chce mamy swojej pomoc bo nie chce by rozpiescila małego lulanie itp 😉 a z drugiej strony od R tak wlasnie moze byc 😉 kazdy wychowa swoje dziecko jak bedzie chcial 🙂
Zachowanie mojej tesciowej zbiło mnie seryjnie z drogi myslenia o dziecku, ciagle pretensje, narzucanie czegos czego ja nie chcialam i oczywiscie brak mozliwosci wlasnego zdania! to podstawa!
basia89 ja tez juz kupuje wieksze ciuszki jak cos sie znajdzie naprawde wartego wziecia to biore nawet na pol roczku 😉 jakies dresiki czy cos, nawet w sklepach lub w lumpku albo od kogos;D dobra sprawa miec takie cos 😉 a zawsze mozna wywinac rekawek w bluzeczce albo poprostu by dziecioszek mial luzna 😉
ja jeszcze nic nie popralam i nie wiem czy nie zrobilam zle w sumie. Cieplo ucieka, bo to juz koniec lata. Jak mi to poschnie. Narazie w sobotę ide odswiezyc wózek w piwnicy jest musze go wyciagnac i do roboty 😉
ja wypiore w proszku dla maluchow nie jest drogi, a na poczatku bede prala przez jakies 2 tyg a opzniej wskocze na normalny 😉 i poprsuje ladnie i bedzie git;D 😁 😁 haha;D
basia widze humorek masz, dobrze.. chociaz Ty 😉 bo ja nie mam go w ogole.
Dokladnie wiekszosc z nas wskakuje w III trymestr i juz tip top i maluszki beda z nami 😉 tez sie nie moge doczekac!!!!
wikarynka ty nie masz nic dla szkraba? oo kup sobie moze na poczatek spioszki pajacyki i kaftaniki 😉 bo to sie bedzie uzywalo;D
pozniej lozeczko wozek srodki higieniczne i dla siebie do szpitala;D
ja wlasnie tak robie 😉
anitek dziekuje za mile slowa 😉 chce by sie ulozylo miedzy mna a R,ale jeslion nie da z siebie 100% to ja nie widze sensu bycia z kims takim 😞 to jest przykre, kocham go ale nie mam pomocy od niego!
dam mu czas, wszystko w jego rekach.
Nom dokladnie paciorkowiec jest wazny w tym tygodniu. Emilia moja niedlugo rodzi, a lekarz prowadzacy jej nie dal na to badania i powiedziala,ze wiecej sie nie stawi u niego.Ja tez juz teraz raz na miesiac ide prywatnie 100zl a dupy nie ma 😜
teraz po 10tym ide na 3d4d wkoncu zobacze malucha i czy z nim wszystko ok 😉
anitek jak mozna w brzuchu obrocic dziecko glowka w dol by wyszlo naturalnym porodem? chyba wtedy sie robi cesarke a nie jakies wygibasy,huh?
dokladnie maluch sie tyle razy jeszcze przekreci az sama to wiem po sobie 😉 Mały kopie mnie pod zebra juz i na boki nad pepek i to ostro 😉 takze fikolki robi nieziemskie;D
motylek super,ze wypoczelas i humorek dopisuje. Co do imionka to wybierz tak bys nie zalowala 😉 ale imie musi wpasc w ucho 😉 a pozniej juz nie bedziesz sobie wyobrazala zmiany! ja nie zmieniam Dawid zostaje;D a z Twoich propozycji podoba mi się Emili i Natalka;D ale wybor nalezy do was obojga rodziców;D powodzenia w wyborze;*

Wrocilam z miasta wlasnie ubezpieczenie bylam zaplacic swoje grupowe 😉 i zjadlam krakersy i herbatke wypilam i zaraz kapiel i ogar;D
Milego dzionka lejdis;D 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara i Ania92 nic się nie stało, każdemu się może pomylić 😜
Justta gratulacje 🙂 ponad pół kilograma szczęścia 🙃
Dorotex współczuję 😞 trzymaj się dzielnie, będzie dobrze!
Basia ja też będę prała w zwykłym proszku, jeśli dostanie mała uczulenia to wtedy zmienię 🙂
Wikarynka to i tak malutko przytyłaś 🙂 10 kg na pewno nie przekroczysz, ja dalej 9 😲

Co do ułożenia dziecka głowką w dół to koło 32 tygodnia układa się już tak jak do porodu. Później wiadomo, coraz większe i mniejsze możliwości ma w brzuszku. Moja była ułożona główkowo w 22 na połówkowym i teraz w 26 też 😉 jak się jej podoba to niech już tak leży, żeby mi się czasem nie obróciła pośladkami 🥴 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek i co na obiad wymyslilas? ja jeszcze nic heh z Olafem aby zjemy zupe a M. bedzie dopiero po 6stej.
Ania widze ze ostro sie za pomidory zabralas 😉 ja lubie taki sok domowej roboty! mmmm pycha!!!
Uwazaj na siebie i sie nie przeciazaj!
Paula fajnie ze chociaz bedziesz miala jakas prace no i taka pomoc Mamy! to bardzo wazne bo jednak odejda Ci wydatki typu zlobek czy opiekunka! Kiedy chcesz rozmawiac z R. na temat sytuacji?
Co do obracania dziecka w brzuchu to robia to dwie osoby dziecko jest monitorowane przez ten proces non stop (tetno itd) jak sie uda to sie uda jak nie to CC.
Ryzyko jest 1 na 150 z tego co tutaj lekarze mowia ze podczas obracania nastpia komplikacje i trzeba wykonac natychmiastowe CC.
Na to oczywiscie Matka nie musi sie zgadzac wiec nie jest to przymus tylko decyzja ciezarnej.
Ifyouliftmeup nie przejmuj sie ja tez dobija ladnie do wagi 😉 jak tak dalej pojdzie mysle ze w 20kg sie zamkne a nie 15kg jak mialam w planach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczęta od rana się doczekać nie moglam aż was sobie pczytam 🙂 teraz niestety muszę czekać ż mą z pracy wróci i mi swojego lapka podłączy.

Paula najważniejsze że ty masz zdrowe podejście do tej sytuacji, dokładnie zgadzam się z dziewczynami nie cackaj się z nim nie wiadomo ile jeśli na to nie zasługuje...Wy - Ty i dziecko jesteście teraz najważniejsi. Dbaj o siebie.

Basia to teraz będziesz miała prasowania że heeeeeeeeej ja juz mam to za sobą.
wikarynka w kwestii zakupów to ciuszki podostawałam ,tylko do szpitala kupiłam nowe no i w ciuchu czasem jak mi coś wpadło fajnego to dokupowałam dla niunia w zasadzie mam juz wszystko, na łóżeczko właśnie czekam będziemy dzisiaj skręcać 🙂 tzn mężo ja sobie popatrze 🙂 a wózek już wybrany ale jeszcze z miesiąc poczekam.

Motylek w mamo to ja ostatnio wyczytałam że jest stronka www.slodkiemamy.edu.pl dla kobiet w ciąży z cukrzycą.

A no i zapomniałabym mam 9,5 kg na plusie 🙂)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello kobitki 🙂 i dupa z mojego prasowania dzis wyszła hahaa xD do poludnia musiałam pomoc mojemu w robieniu obiadku hah pozniej obiad chwile sie ogarnelam i jechalismy do ciotki o tak na kawe wiec zlecial dzien bo nie dawno wrocilam heh :d ide zaraz za domek popatrzec jak tatko moj sadzi drzewka i krzewy takie do ozdobne zeby jakos w koło domku wygladało hehe 😁

a na kolacyjke dzis wymyslilam nalesniki z twarogiem , dzemem lub nutella jak kto woli hehe 😁 ja to sobie jeszcze do nutelli oczywsicie banana pewnie wkroje bo kochammmm 🙃 albo mus bananowy zrobie mmmmmmm 🤪 jejki jejki 😁

ja dzis niewiele spałam ale w miare wypoczeta jestem i niunia moja non stop szaleje hehe dzis jakiś dzień na igraszki ma chyba haha xD w południe jak z moim lezalam to az sie smilismy z niej ze podskakuje pcha sie i wygina jak szalona ahha 🙃 🙃 🙃 🙃

uciekam za domek odezwe sie pozniej 🙂 trzymajcie sie kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula, głowa do góry i będzie dobrze! My tu wszystkie trzymamy kciuki 🙂
Basia, też za mną chodza naleśniki ale jakoś mi sie nie chce zabrać za nie....za to jutro muszę paprykę w słoiki porobić 😁
Ania, skoro Cie tak uczono to tak ma być i będę smażyć - chciałam sobie po prostu życie ułatwić z lenistwa 😁
Weźcie, czy was też tak wszystko boli? Żebra mnie cisną, plecy mnie bolą i flaki mnie bolą! W dzień jak siedzę to nie ma takiej pozycji żeby mi było dobrze, leżeć też nie mogę. Jedynie na brzuchu a to też nie wskazane i sama nie wiem co robić...Dzięki bogu w nocy jeszcze śpie jak zabita, nie licząc trzech wycieczek na siki 🙂 A ze skurczami, to Anitek pisałaś że Ty nie czujesz jesli masz no i się zastanawiam czy to się powinno je czuć czy nie powinno? Bo ja tak 3-4 razy dziennie mam te skurczę i czuję jak mi brzuch twardnieje. Nie jest to ból, ale po prostu takie uczucie. I się zastanawiam czy mam się tym martwić i mówić lekarzowi czy nie???
I mój Franek jest taki grzeczniutki że wam mówię! Czasami cały dzień się nie rusza i w końcu muszę go dziobnąć aż żeby dał znać czy żyje...no i mnie to stresuje strasznie! Ale jak mnie w pęcherz dziobie to co chwila na kibel latam. Ciekawe co to będzie jak będzie miał więcej siły...poszczę się? hahah 😁
Ach, i zauważyłam rozstępy...- na cyckach! Szok! Nie widzę żeby cokolwiek urosły i nawet ich nie smarowałam żadnym specjalnym kremem. Na szczęście na brzuchu jeszcze nic 🙂 A co do wagi to miesiąc temu miałam+3 ale teraz jak staję na moją szaloną wagę to jest więcej ale tak z kilogram czy półtora, więc pewnie około +5 wyjdzie. Więc Wikarynka jesteśmy w tym samym przedziale 🙂

I wiecie co, tak chodzę po szmateksach i takie boskie ciuszki wynajduję, że chyba założę wątek i będziemy się chwalić swoimi zdobyczami! Co wy na to? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😁 właśnie wrócilam ze spotkania z koleżankami 🙂 bylo bardzo miło 🙂 jedna z nich zdała technika EKONOMISTE 😁 takze ma dzis co swiętować 🙂
Dziewczyny piły %%%% a ja wcinałam loda 🙂 Pogoda do dupy, pada i zimno zawinełam się do domu 😜 😜 a one daleeej walczą 🤪 🤪 🤪 wariatki 😁 😁

Anitek co do rozmowy z R to dopiero jutro jakos po obiedzie na spokojnie wezme go na spacer i porozmawiam o przyszłości-gdyz nie mam zamiaru czekac wiecznosc az chlopak otworzy oczy i zajmie sie mna i malym nie na takie cos liczylam i nie zasluzylam sobie na takie traktowanie 😞 😞 🤔
Zobaczy,y jak jutro wyjdzie sprawa i jak sie zakonczy, mam nadzieje,ze pozytywnie, bo go kocham na zabój 😘 😘 🤪 🤪 🤪 🙃 🙃
Moja mama jest dobrym człowiekiem, sama ma duzo dzieci, przy kazdym jej pomagałam ja. Ojciec nas opuścił, to trzeba było sie zajac jedna druga i trzecią. Takie zycie. Ale na dobre mi to wyszło, wiele potrafie i poradze sobie z małym równiez 🤪 🤪

dorotex wiem masz racje a ja wiem,ze nie ma co sie starac o kogos kto nie ma dla mnie czasu itp.
Juz masz za sobą prasowanko 🤪 🤪 no ładnie, przede mna pranie i prasowanie;D dam rade!!
[color=red]
basia89[/b[/color]] powiem Ci zaszalalam z jedzeniem 🤪 az mi slina poleciala 🤪 🤪
same smakowe rzeczy! nutella i banan 😁 jak to do siebie pieknie pasuje 🙂 🙂

skwara mnie tez wszystko boli. Cały czas zebra i brzuch cały, ale to wg mnie normalne. Dziecko rosnie, zebra sie podnosza do góry i rozszezaja robia miejsca na narzady nasze 🙂
Macica sie powieksza teraz to juz w takim tepie,ze hohoh 🙂 🙂 Nie obrócimy się a tu beda maluszki z nami 🤪 🤪 ja się doczekac nie moge!!!
Co do ciuszków, widze,ze nie jestem sama 🙂 🙂 też chodze po lumpkach i jak cos sie trafi fajnego to biorę 🙂 🙂 🙂 przyda się 🙂 🙂 nie stac mnie niestety na nowe ciuchy wszystkie 🤔 jakos dam rade wy tez musicie 🙂 🙂 a maluch beda rosły jak szalone 🙂 🙂 🙂 niedlugo bluzeczki beda za krótkie itp 😜 😜

Spadam zaraz spać ale najpierw.... 🤪 🤪 jogurt o smaku KIWI 🤪 🤪 mówie Wam, ogien!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie najadłammm łohooooo 🤪
a teraz zakrztusiłam sie cukierkiem bo samiast ssac to pogryzłam i połknełam xD hahahha 🙃

skwara jestem jak najbardziej za 😁 można założyć wątek: " Wyprawka Dla Naszych Pociech " 😁
będziemy wklejać różności dla naszych maluszków od wózków przez jakieś maty eduklacyjne, leżaki po ciuszki hehe 😁

ide na tv troszke bo moj wrucił z pracy troszke pogadamy sobie 😁
bede później kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Znalazłam to forum i postanowiłam dołączyć do Was 🙂 Mam na imię Anita i jestem w końcówce 24 tygodnia ciąży. Termin mam na 22 grudnia i na 99% będzie to dziewczynka. Odczuwam już pewien dyskomfort związany z ciążą ale nadal pracuję. W poniedziałek czeka mnie wizyta u ginekologa i będę prosiła o zwolnienie. Pozdrawiam gorąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek a na obiad wkoncu zrobilam racuchy bez grama cukru ... wiecie boje sie wtorku i tcyh badan wynikow ale nnaprawde mialam ochote na cos co dawno nie jadlam . a od 4 racuchow chyba wynik sie zbytnio nie zmieni . bo tyle tylko zmiescilam . mezus sie cieszyl bo tez dawno juz nie jadl a ilez miesa mozna jesc

Paula1990 nooo musze sie z mezusiem jeszcze naradzic ;D musimy kowncu podjac decyzje jednoznaczna ;D nad imionkiem

no bylam dzis ogladalam mieszkanie i podjeta decyzja bierzemy 3 pokoje 70 metrow , kuchnia umeblowana . spokojan dzielnica 670 miesiecznie euro ... troche drogo ale co zrobic czas goni ...a nie jest latwo o mieszkanie . na wstepie wydalismy960euro maklera trzeba bylo oplacic ;/ masakra za nic zgarnela tyle kasy takim to dobrze za posredniczenie miedzy nami wynajmujacymi a oferujaca wlascicielka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perverte Witamy serdecznie w gronie grudnióweczek 😁 hehe super ze kolejna mamuska z nami !!!!! 🤪 🤪 🤪
zapraszamy do innych watkow zeby pokazac siebie, brzyszek, zdjecie z usg jesli jakies masz itd 😉 no i podaj dane co wpisze reszte do tabelki 😁

poszperam po necie i uciekam spac 🙂 jeszcze sie odezwe kobitki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perverete witam w gronie mamusiek grudniowych;D milo,ze dolaczyla jeszcze jedna kobietka 😉 im wiecej nas tym lepiej a jest nas hohoh sporo;D
basia89 hahaha 😁 😁ogarnij sie nie gryz cukierkow;p lapczywcu ty;p ja jadlam jogurt na lezaco i caly wyladowal u mnie na klacie hahahaha;D
spadam spac bo glupoty pisze byeee:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Kobitki 😆 Wstawac Szkoda dnia !!!!!! 🤪 🤪 🤪

Ja to ostatnia pisze i później pierwsza narwana jakas jestem czy co hahaha w ogole ze mna cos nie tak pozno sie kłade szybko wstaje zamiast odpoczywac i dac se luzu troche hehe 🙃 🙃 🙃

wstalam z okropnym bólem kregoslupa ! :/ toć sie schylic nie moglam jak wstawałam 😞 ale musze dac rade hehe 😁

dzis sobotaaa 😠 nienawidze :P bo jest duzo sprzatania :/ a nikt za mnie tego nie zrobi buuu 😞 jedynie moj mi pomoze troszke w sumie jego zadanie zawsze to pozniej pozamiatac i pomyc podlogi xD a ja musze cały dom ogarnac :/ juz mi sie nie chce :/ xDD

i pozniej trzeba sie wziasc za te prasowanie hehe 😁

miłej soboty kobitki usciski dla maluszków 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex to mamy tyle samo kg na plusie 😜 . I jak się czujesz, ustają coś te skurcze?
Basia ale sobie i małej dogadzasz 😁 w sumie ja też duży słodyczy wcinam 😆 jestem zakochana w milce mlecznej haha 😁 zjadam całą tabliczkę sama 🤔 eh i się dziwić skąd te 9 kg się wzięło 😮
Skwara ja też tak mam, że brzuszek twardnieje i żaden ból temu nie towarzyszy tylko się po prostu czuje, że się napiął 😜 . Chyba to nic złego, macica ćwiczy przed porodem. Jak dostanę od małej po pęcherzu to też migiem lecę do kibelka 😁 😁 bo właśnie mam wrażenie, że się poszczam 😁 . Ty chudzinko tylko 5 kg przytyłaś 🙂 ehh kiedy to było haha 😁 . Co do łaszków z lumpka to mam już 3 reklamówy dla Ali 🙃
Paula powodzenia dzisiaj z R, żebyście doszli do jakichś kompromisów 🙂 😘 . Ja też się wychowywałam bez ojca, tylko że zmarł jak mama była w 7 mc ciąży ze mną 😞 także w ogóle go nie znałam i nie poznam 😞
Perverte witamy na forum 🙂 i czuj się jak u siebie, mam nadzieję, że się szybko zaklimatyzujesz i będziesz z nami na bieżąco 😜 .
Motylek nie bój się 🙂 ja wcięłam dzień przed badaniem wieczorkiem całą czekoladę 😁 a cukier na czczo wyszedł 83, a po 2 godzinach od wypicia glukozy 86 😜 . Także zero stresu i będzie dobrze 🙂 . Jeśli nie masz cukrzycy to organizm sobie poradzi nawet z dużą ilością cukru 😉 . Mieszkanka zazdroszczę, ale kurcze drogie 🤨 i jeszcze ta maklerka 😮
Idę robić śniadanko i potem pewnie kawusia mrożona z bitą śmietaną 😁 mmm 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Basia, Anitek, Paula, dorotex - dzięki za porady odnośnie zakupów. Autentycznie - nie mam jeszcze nic. Chyba zacznę tak, jak sugeruje Paula - pierwsze ciuszki "wyprawkowe", a potem według pomysłu Basi - od największych do najmniejszych. Dzięki za sugestię śliniaczków. 🙂

Witam nową uczestniczkę forum. Zaglądaj do nas i napisz więcej o sobie. 🙂

Mam tym większego kopa do zakupów, bo wczoraj byłam u swojego gina. Okazało się, ze moja szyjka już nie jest taka twarda i chyba dojrzewa. Według gina trochę za wcześnie, bo powinna mięknąć od 30 tygodnia. Nie mam skurczów, ani bólu, ale czasem w nocy macica "stawia mi się" i twardnieje. Zalecił profilaktyczne branie No-spy. Anitek - u Ciebie pojawia się ból. Może też powinnaś wziąć No-spę i skontrolować szyjkę? W USG mała wygląda OK, ułożyła się głową do dołu. No i okazało się, że łożysko leży całkiem na przedniej ścianie i wygląda jak poducha. Dlatego nie czuję ruchów aż tak mocno. Jednak podczas badania - mała miała czkawkę! To odczułam. 🙂
Trochę mnie zmartwiła ta szyjka, bo na każdym badaniu słyszałam, ze jest twarda. Nawet w USG połówkowym było powiedziane, że dobrze trzyma. Trzyma nadal, bo się nie skraca, ale niestety mięknie. No cóż. Mogę jeszcze bardziej zwolnić obroty, jeśli trzeba...

Skwara - też przytyłaś niedużo. Ale na zdjęciu wyglądasz szczupło. Ja mam jakby odgórny przykaz pilnowania się, bo wyjściowo przed ciążą miałam dużą nadwagę. Im niższe BMI przed ciążą, tym więcej się tyje i jest to OK. Dlatego Basiu przytylaś 13, ale wyjściowo byłaś szczuplutka. 🙂

Chyba też zacznę chodzenie po lumpkach. Powybieram jakieś ciuszki i zacznę pranie. Nie widzę innej opcji. Popytam po rodzinie i znajomych czy ktoś ma coś po dzieciach i jakoś będę kombinowała.

Życzę Wam miłego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj Dziewczyny 🙂
Skwara z tymi skurczami to ja bym powiedziała lekarzowi przy okazji może się okazać że to są te Braxtona -Hiksa które przygotowują macice do porodu i są normalne na tym etapie ciąży...i bez bolesne przede wszystkim. Mnie przy każdym skurczu spina, brzuch twardnieje i i boli jak na okres przez ok 30 sekund za każdym razem a nie powinno boleć dlatego muszę leżakować. Dla pewności zapytaj lekarza ale myślę że to raczej nic groźnego w twoim przypadku.

Ifyou spina mi brzuchola nadal ale już nie tak często zobaczymy dopiero 1,5 dnia minęło od wizyty u lekarza oby było ok już raz to przerabiałam i się unormowało więc liczę na to że i tym razem będzie ok. A z kilogramami to się będziemy po porodzie martwić 🙂 🙂

Pomysł z nowym wątkiem myślę że super 🙂 można by tam wrzucać zdjęcia wózków,ciuszków i innych bajerów ...fajna sprawa mozna się zainspirować 🙂 ja np.podpatrzyłam rożek do fotelika od biologii i chyba się na niego zdecyduję 🙂

Czekam na kuriera z łóżeczkiem ciągle wczoraj nie dojechał jeszcze jestem cierpliwa ale chyba się zezłoszczę jak dzisiaj nie dowiozą bo wiem że już dostał go dostawczak wczoraj bo mi sami sms wysłali wrrrrrrrr.
Basia i Paula mamy podobne gusta smakowe bo banan i czekolada to też mój ulubiony zestaw 🙂właśnie wysłałam męża po banany hyhy 🙂 No i wafelki WuWu mniaaaaaaaaaaaam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ifyouliftmeup - pisałyśmy w tym samym momencie. 🙂 Dopiero u Ciebie doczytałam, że jeszcze Ty, dorotex i skwara macie twardnienia macicy. A o szyjce coś wam lekarze mówili? Ewentualnie - co robić, prócz No-spy? Anitek chyba jeszcze bierze magnez.

Ifyou - przykro mi z powodu Twojego taty. Ja się martwię, że mój mąż nie doczeka dorosłości swoich dzieci z racji wieku, a czasem zrządzenie losu zabiera młodą osobę. Takie jest niestety życie, ale widzę, ze mama wychowała Cię na super dziewczynę! 🙂

Motylek - ja też robię "pełne" obciążenie glukozą - czyli 75g i dwie godziny siedzenia, bo mam nadwagę jeszcze sprzed ciąży. Również boję się badania, ale trzeba. Jest ono bardziej dokładne, niż obciążenie 50 g glukozy i trzeba być na czczo. Być może, jeśli będziesz na czczo, to wynik wyjdzie OK. 🙂

Jeszcze raz miłego, bo dziś coś za dużo piszę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...