Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzucholki 🙂

Ja już po kawie i śniadanku 🙂

Paula no to by były jajka jakbyś się rozpakowała w listopadzie i okazałoby się że to w terminie 🙂różnie to w sumie bywa. U mnie się wszystko zgadza usg z miesiączką więc raczej bez takich niespodzianek się obejdzie.
Tylko nas nie zostawiaj dla listopadówek 🙂 Ty już jesteś nasza 🙂
No i gratuluję mieszkania!!!

Anitek krążki cebulowe mniaaaaaaam nie robiłam nigdy sama ale bym spróbowała...więc poproszę o sprawdzone przepisy na ciasto....w ogóle to nie mogę czytać jak piszecie o jedzeniu bo się momentalnie nakręcam a potem chodzi za mną nie wiadomo ile...ostatnio tak miałam z szarlotką ...nie chciało mi się ciasta zagniatać i w ogóle bawić to wysłałam Piotrusia do sklepu żeby mi kupił jabłka prażone i ciasto w pudełku kruche to mi przyniósł ciasto do karpatki no tak się mogłam wnerwić że aż mi się płakać chciało.....a tu wczoraj wpada ciocia zgadnijcie z czym? 🙂 z szarlotką lepiej trafić nie mogła 🙂 🙂 🙂 🙂

Basia... fakt szalejesz kochana z zakupami 🙂ale w sumie tyle naszego 🙂ja wczoraj sprawdzałam listę i brakuje mi grubego kocyka, czegoś do pępka kremu na odparzenia i kremu na brodawki więc podobnie jak u ciebie tylko apteczne rzeczy mi zostały 🙂 ...no i wózek nieszczęsny ale już jestem o krok bo zjeździłam z siorą wszystkie sklepy wczoraj obejrzałam każdy możliwy wózek z każdej strony no i dwa w końcu wybrałam teraz tylko muszę z mężem do porozumienia dojść bo oba są super ale on chce oczywiście ten tańszy 🙂 a ja ten lżejszy 🙂 no ale zobaczymy do wypłaty jeszcze dwa tygodnie.
daje linki 🙂
http://allegro.pl/tambero-tutek-2w1-zobacz-jakosc-gratis-wysylka-i2675020346.html
http://allegro.pl/wozek-baby-design-lupo-alu-2w1-wielofunkcyjny-2013-i2689792781.html

Wikarynka ... i tak jestem pełna podziwu że w ogóle myślisz o siłowni 🙂 dla mnie to już tylko spacery są formą rozrywki 🙂 fajnie że idziecie na randkę...ja mam randki w tesco i biedronce hyhyhy:

If you daj znać jak się czujecie...mam nadzieję że wszystko ok.

Do później... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A pieluchy mam Pampers new born malutką paczkę bo sie boję ze bedzie miał uczulenie i pójdą na zmarnowanie a poza tym na początek przyszalałam potem będę brała tańsze mojej siostry córcia na dada wychowana teraz kumpela dla córci też je kupuje i jest zadowolona więc i ja spróbuje ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry z kawka 🙂
Pospalabym jeszcze ale Olaf nie bardzoo wiec trzeba bylo tylek ruszyc 😉
Wieje szaro i pada... bbbbbrrrrr
Musze do sklepu jechac i apteki bo mi sie witaminy wczoraj skonczyly.
Basia zakupki powiadasz 🙂 fakt zaraz wydasz wyplate heh 😉
Co do pieluszek to ja tylko pampersy zadnych innych...Probowalam juz kilka firm i zadne sie nie sprawdzily tak jak pampki.
Olaf nasiusial do pampka to i pare godzin sucho bylo a w innych to po ok 2h trzeba bylo zmieniac po pupa mokra.
Co do rozmiarow to ja kupie tylko jedna paczke duza "1" i wsio bo z doswiadczenia z Olafem wiem ze po tygodniu juz mozemy przechodzic na "2" wiec nie chce kupowac zapasow.
No a miejsce na pepuszek w sumie ja zapinalam pieluszke i wywijalam bez problemu koncowke wiec bylo ok 🙂
Wikarynka a no jakos tak mniej zagladam bo wiecej w sumie z Olafem przesiaduje albo cos w domu porobie albo tv ogladam heh.
Martwic sie martwie no ale trzeba byc cierpliwym i myslec pozytywnie.
No i moja Tesciowa przylatuje od 14listopada do 16grudnia.... 🙂
Wiec towarzystwo bedzie 😉
Masz racje wyjdz na jakis spacerek dotlen sie. My tez wyjdziemy do sklepu jak przestanie padac 😉
Ale mam dzis lenia 😲
Paula fajnie ze udalo Wam sie mieszkanko znalezc 🙂 gratki 🙂 co do wspolnego mieszkania i nudzenia no coz nudzic to sie raczej nie bedzie ale pierwsze miesiace moga byc ciezkie 😉 trzeba bedzie sie dotrzec, kazdy ma swoje nawyki itd, dopoki sie z soba nie zamieszka to sie tego nie wie 😉
Ale zobaczysz ze bedzie lepiej miedzy Wami 🙂 zblizycie sie tez do siebie 🙂
Emilka a Ciebie co gryzie? co tak smutasz?
Fajnie ze Twoj Mezus dostal pracke tam gdzie Ty, a jego ex Szef niezly ................ autocenzura heh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex w tym samym czasie pisalysmy 😜
Niezly skecz z ciastem do karpatki ha! 🙂 no ale szarlotka mmmm uwielbiam 🙂
tez tak mam ze jak czytam o jedzeniu to mnie skreca! 🙂
a przepis na krazki to ja robilam z tego :
http://www.wielkiezarcie.com/recipe3846.html
Robi sie je w 10min ha! 🙂
a no i przypomnialas mi o Pauli 🙂
O co chodzi z data z okresu? bo piszesz ze ginek mogl sie pomylic? Czyzbys miala nam sie wypakowac w listopadzie? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny...pomozcie....od wczoraj mecze sie z takim bolem w plecach ze nie moge :/
Nie jest to taki zwykly bol, tylko takie mega klucie na wysokosci stanika. Nie moge nawet wziasc glebokiego odeechu, polozyc sie tez nie bardzo, przekrecic w nocy to juz wogole :/
Myslicie ze to przez malego w brzuchu? Czy to cos innego?....bo juz nie wiem co robic.....
Wrzuce wam pozniej fotki z brzusia, ale na razie mama przyszla, wiec pozniej to zrobie 🙂 Usmiejecie sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoras z Was pytala ile mam w brzusiu?
Nadal 102cm 😲 😜 hmm juz tak mam od ponad miesiaca wiec nie wiem jak to mozliwe 😜
Moze Maly sie jakos przykleja do kregoslupa? 😜
A tak jeszcze mi sie wspomnialo ze Paula pisalas o sexie w prezerwatywie.
Moze ginkowi chodzilo o ewentualne infekcje?
Mi ginek na ostatniej wizycie mowil ze pare tyg przed porodem lepiej zakladac prezerwatywe wlasnie ze wzgledu na infekcje. A jesli sex bez prezerwatywy to 37tyg sex z wytryskiem na zewnatrz bo nasienie ma w sobie proglantyne, ktora wywoluje skurcze macicy a co za tym idzie moze prowadzic do przedwczesnego porodu. Choc zastanawia mnie ile by tego sexu i nasienia musialo byc zeby wywolac porod, no ale wole sie sluchac 😉
Tak wogole mialam dzis koszmar ze zaczelam krwawic i karetka zabrala mnie do szpitala i powiedzieli ze musze urodzic a ja nie mialam M. przy sobie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej !
Mnie też wszystko boli, kregosłup, w kroku, brzuch i mały sie wbija w żebra. W nocy spac nie mogę, bo mi nie wygodnie, ręce mi drętwieją... coś strasznego...
Jeszcze w dodatku mam jakis kiepski nastrój od kilku dni.. Przez to wszystko jakos sie nakreciłam ze mogę lada dzień urodzić. Dzisiaj pakuje walizkę do szpitala, bo nigdy nie wiadomo, kiedy poród sie zacznie...
Dzis lub jutro ide do lekarza, ciekawe co mi powie...
Ifyou bardzo sie zmartwiłam twoja sytuacją...trzymaj sie wszystko bedzie ok!

Pozdrawiam Was wszystkie, bądźmy silne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dzisiaj będą krążki cebulowe 🤪 🤪dobrze że mało z tym roboty bo nie mam ostatnio serca do gotowania ...
Sylwia ja też już pomału pakuję torbę dzisiaj miałam w planach dokończyć bo dosłownie nie znasz dnia ani godziny 🙂 teraz to już wszystko się może zdarzyć jak u Lipnickiej 🙂Paula to już pewnie siedzi na walizce 🙂 hihihihi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia tez sie meczysz biedulko.
Ech chyba sie powoli zaczyna zmeczenie materialu 😉 mam nadzieje ze zadna z nas nie przenosi bo to juz wogole sie ma dosyc 🤢
Dorotex rob krazki rob heh 🙂 ja cebule kroilam na ok 1cm nie na 2cm jak w przepisie 😉
Nie straszcie mnie z tymi walizkami bo ja wogole zadnych kosmetycznych rzeczy nie mam ani dla siebie pierdol do porodu (procz koszuli i szlafroka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologiaa - tak wysoko między łopatkami ból, to chyba kręgosłup. Mnie też tak boli, ale gdy dłużej siedzę. Poza tym mam tendencję do garbienia się. Spróbuj położyć się może na boku, a w razie wielkiego bólu można wziąć paracetamol (apap) - to jest to samo.
Sylwia - mam nadzieję, ze Twoje samopoczucie jest przejściowe. A co do pakowania się, to ja wychodzę z założenia, ze nigdy nie jest za wcześnie. 😉 Choć sama nie jestem spakowana i podobnie jak Anitek - nie mam tych wszystkich "pierdółek" dla siebie.
Anitek - super, że zajrzałaś. Bardzo się cieszę. 🙂 To dziwne, ze masz tyle samo w obwodzie brzucha. To już nawet mi się ruszyło 😁 , choć moje maleństwo bardzo musze prosić, żeby rosło. Ja też słyszałam od gina, choć nie swojego aktualnego, że seks przed samym porodem, to juz raczej na jego wywołanie. Trochę mechanicznego poruszenia, pewnie trochę nasienia, jak piszesz i idzie. 🙂 Fajnie, że towarzystwo niedługo do Ciebie przyjedzie. Zawsze to rozrywka. 🙂
Dorotex - fajne masz zachcianki. Jabłka tak obrodziły w tym roku, że w zasadzie ciagle można wsuwać szarlotki, musy i jabłka pieczone. 😁 Mówisz, że też już planujesz pakowanie, no sama nie wiem, może też powinnam... 🥴
Za godzinkę wyskoczę do bankomatu i na zakupki. A na razie wykonałam tysiąc telefonów. Nawet nie wyobrażacie sobie jak trudno się dodzwonić do obleganych przychodni (chyba, ze też próbowałyście). Chciałam umówić mamie densytometrię. No bez powodzenia. W końcu dodzwoniłam się do miejsca, którego mama nie zna, ale przynajmniej nie bedzie kolejek. Heh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! 🙂
Jeszcze wczoraj jak czytałam o tych krążkach cebulowych to mi się strasznie chciało a teraz jak czytam to m nie mdli.....ja nie wiem, gorzej niż na początku ciąży...

Anitek, to ja pytałama ile masz w brzuchu 🙂 no ja mam te 106 ale własnie tez mi od ponad miesiąca się nie rusza i chyba mój mały też się do kręgosłupa przykleja hahah 😁 bo najlepsze ze brzuch nie urosł ale 3kg mi przybyło lol a tłuszczu też nie widzę....nie wiem gdzie to idzie 😁
O ruchliwości dzieci w brzuchu tez ja pisałam 😁 bo mama mi tak naklepała hihi więc przekazałam dalej 🙂 aa przez te sny to widac się przejmujesz....ale dobrze ze teściowei przyjadą i jak będzie ten najcięższy czas z brzuchem to pomoga przy Olafku - trochę pobiegają 😁
Sylwia, mnie też wszystko masakrycznie boli tak jak ciebie. ALe ja jestem takim śpiochem że nawet to mi nie przeszkadza w nocy i jak rano sie budzę to dopiero odczuwam i wstać z łóżka nie mogę haha 😁
Paula, ale zajebiście z tym mieszkankiem 😁 teraz to pożyjecie hahah 😁 oby jak najdłużej 🙂 🙂 🙂 🙂 a to ty nie pamiętasz kiedy miałas ostatnia miesiączkę? wez poczekaj z rodzeniem na nas 🙂
Basia, a ty to szaleństwo jak zwykle hahah 😁 twoja Patrysia to będzie miała dobrze z taką mamą 😁 i patrze że lekarz tez cię dobrze potraktowal! Na szczęście dla niego 😁 i u ciebie dają pojemniczki na mocz? u mnie to wszystko trza kupować....
Wikarynka, to kiedy to randez vous? 😁 mówisz że nie macie gdzie iśc, a może zamiast na siłkę to na basen? 😁 skoro tak odpręża... 😉 tylko nie wchodź do dżakuzi bo tam chlamydie siedzą! Ale nawet takie kino i restauracja to przeogromnie miła sprawa 🙂 skoro ci 10cm obwód skoczył to musiała dzidzia urosnąć. W tych wszystkich sprzętach granica błędu to jakies 200g więc jak by tak było to wszystko byłoby ok, prawda? 🙂

Ifyou pisała że w 32 tygodniu to nie zakładają pessarów ani nie podszywają bo w 33 tygodniu to wszystko zdejmują! Nawet nie wiedziąłam o tym...więc przyjdzie jej biednej poleżęć pewnie w tym szpitalu...a jeszcze mówi że nawet odwiedzać jej nie można na sali tylko jak coś to trzeba na korytarz wyjśc a ona wstawać nie może....
Mi mąż na pocieszenie kupił nowy miodzik hihih już mi trochę ulżyło!
A odnośnie randek to my sie też wybieramy w sobotę do restauracji i tam ma byc jakaś degustacja dań i jakies tańce 😁 i my mamy darmowe wejściówki bo sponsorami jesteśmy 😁 tez sie trochę rozerwiemy 🙂
A mnie tez Ifyou napędziła stracha i pakuję wazlikę do szpitala jutro! My to się mamy hahah oby jedna to już wszystkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara - zastanawiałam się gdzie jesteś. 🙂 A tu proszę. Pisałyśmy prawie w tym samym czasie. 🙂 Wczoraj mieliśmy randkować, ale zostaliśmy w domu i oglądaliśmy seriale komediowe. Bardzo lubimy "Dwóch i pół". Pośmialiśmy się, bo był świetny odcinek o wazektomii, którą miał wykonywac lekarz, któremu rodziła się córka. 😁 Dzidzia urosła od tych 102 w pasie o 300 g właśnie. Jednak według gina to trochę mało. No teraz ją tuczę. Właśnie nawcinałam się suszonych jabłek. 🙂
Ifyoulitmeup - trzymaj się dziewczyno. I trzymaj swoją dziewczynę jeszcze w brzuszku. A ja trzymam kciuki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wcięło mnie na trochę 🙂 jeździłam wczoraj po samochód. Szwagier mechanik powiedział że ten nasz samochód to super jak sie nie psuje ale jak już coś trzba wymienić to grube stówy i tysiące się płaci - strasznie drogie części do niego....używana skrzzynia biegów 2tysie...ale na szczęście udało się naprawić bez wymiany skrzyni i wymienili tylko olej i naprawa wyniosła 160zł! Dzięki bogu, bo ja nie wiem skąd my bysmy wzięłi te 2tysie....no i dostaliśmy radę aby sprzedać brykę lol 😁 Wikarynka, na pewno się utuczy jeszcze maleństwo 🙂 ale jak mamusia była malutka to cięzko i od niej wymagać żeby była duża 🙂 a imię? co z imieniem w końcu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli akcję "Pakujemy torby " można uznać za oficjalnie rozpoczętą.... 😁

Miała przyjechać do mnie siostra ale przejechała dwa przystanki autobusem i dzwoni że sie do domu wraca bo jej nie dobrze...heheheh ...nie ma to jak 3ci miesiąc 😁

Nudzi mi się okrutnie...co prawda mam tyle prasowania że heeeeeej ...chyba pojadę na zakupy żeby tylko się za to nie brać...lodówa pusta ...nawet cebuli na rzeczone krążki nie ma więc w zasadzie chyba nie mam wyjścia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara - masz rację, tak sobie własnie pomyślałam, że geny nie są bez znaczenia i tyle. 🙂
Co do bryki - to uff, ulga, ze się udało w ten sposób. Ale moze rzeczywiscie rozważyć sprzedaż. Mój tata wychodził z założenia, ze auto trzeba mieć 5-7 lat, bo potem się psuje. I tak zmienialiśmy. Coś w tym jest.
Hm, co do imienia, to stoimy w miejscu. Nie ma póki co tematu. Jednak trzeba już coś postanowić. Na razie wiem, że imię, które podoba się mojemu mężowi i jest akceptowalne przeze mnie - to np. Ewa. Mam jednak dużo koleżanek o takim imieniu (w sumie 3 nabliższe, hahaha) i chętnie bym dała Ewa jako drugie imię. Więc pierwszego nie mamy. Pomyślimy. 🙂
Teraz lecę do bankomatu i drobne zakupki, ale zajrzę znowu za godzinkę - dwie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara z samochodami to niestety tak jest ...skarbonki z dziurawym dnem ...my trzy dni temu odebraliśmy od mechanika swojego złoma bo trzeba było go doprowadzić do stanu używalności zanim się mały wykluje i zapłaciliśmy 1100 ! na szczęście ostatnio jakiś małolat wjechał nam w tyłek na parkingu i kasa z ubezpieczenia pokryła to co on nabroił i całą resztę bo chyba bym gotowała teraz zupę z trawy...

Wikarynka "Dwóch i pół " uwielbiam ...i "Dwie spłukane dziewczyny" łykam po trzy razy te same odcinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, Właśnie - geny. A mówiłaś swojemu ginowi że ty tez byłas malutka? Może wtedy jakos inaczej się na to patrzy? Nie dawaj dziecku drugiego imienia! Ja mam dwa i tego nienawidzę! Zawsze jakaś komedia musi wyjść! Bo sylwia rożniatowska to nie ta sama co sylwia magdalena rożniatowska i potem zawsze latania i załatwiania papierów....i w szkole te same komedie;/ coś dużo tych Ew wokoło ciebie 🙂 mi się ewa źle kojarzy i w zyciu bym tak dziecka nie nazwała, no ale każdy ma swoje upodobania 🙂 to teraz wam si zacznie "wojna" o imię? hahah 😁
Dorotex, Wikarynka, no własnie te samochody to tragedia...z tym że nasz ogólnie ma 7 lat a mamy go ze 3 lata więc jeszcze nie zasłużył na wymianę 🙂 Dorotex, a 1100 to my za wymianę klocków samych i tarch płacimy więc jeszcze wasz samochód wydaje się wdzięczny z naprawami 🙂 tylko mnie ściska kiedy się dowiaduję że ktoś ma samochód kilka lat i nigy u mechanika nie był. Toć okropna niesprawiedliwość! Moja koleżanka ma audiTT też 3 lata a samochód mechanika nie widział a starszy od naszego z 10 lat 😁 chyab trzeba miec szczęście....a o tych filmach to nawet nie słyszałam, więc nawet nie wiem o zym piszecie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa i Basia o pieluchy pytałas 😁 ja to mam pampersowych 90 sztuk bo od połoznej dostałam więc nie miałam za bardzo wyboru 🙂 ale moja siostra też twierdzi że pampersowe sa najlepsze. I najdroższe przy okazji, więc ona na dzień to zakłada takie z kerfura bo są też dobre (lepsze niż dada a i tańsze się zdaje 😉) i na noc zakłada pampersy bo Laura na brzuchu spi i inne pieluchy przesikuje i jej po brzuchu siki leca hahah 😁
I w ogóle to mi się ciągle jacys goście zapowiadają jak już franula będzie i wszyscy się pytają co kupić więc ja mówie że pampersy tylko nie jedynki, więc zapasik sie zrobi 😁
Anitek, a dwójki na długo starczają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam paczkę PAMPERSÓW 1 od koleżanki dostałam bo ona za dużo kupiła dla swojej Julci. I mam jeszcze jakieś 4 sztuki (próbki) HUGGIES z wycięciem na pępuszek.
Kiedyś pisałyście o laktatorze, też miałam problem jaki wybrać ale kupiłam w końcu ręczny AVENTA z małą buteleczką do karmienia.
Zastanawiam się czy już kupować biustonosze do kamienia, boję się że mogą być za małe... bo podobno im bliżej porodu tym bardziej piersi rosną.
Skwara, co do samochodu to my mamy małego złomka... o dziwo w miarę pojemny i części w miarę tanie w razie co 🙂 Mój mąż powiedział, że nie chce drogiego samochodu bo to skarbonka bez dna... tą kasę woli wydawać na podróże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...