Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia

Ania - współczuję doznań. Na szczęście wypuścili Cię do domu i z ciążą OK. Uważaj na siebie!

Skwara - też bym chciała przytyć tylko 1 kg i nie chodzi o jakieś moje poczucie piękna czy szczupłości, tylko o to moje wstrętne ciśnienie...

Anitek - wiem, ze nie chodziło Ci o całkowitą rezygnację z pracy, tylko to ja niejasno się wyraziłam. Zwolnienie lekarskie obejmuje moją pracę na etacie, ale nie umowy o dzieło. Dzieło mogę wykonywać niezależnie czy jestem na zwolnieniu czy nie, a mam z tego znaczny dochód. Dlatego ciężko mi rezygnować z pracy dorywczej, mimo zwolnienia. No ale jak mus to mus. To w końcu dla dziecka, a będziemy sobie jakoś radzić.

Dobrego wieczoru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkich właśnie dołączyłam do zacnego grona forumowiczek 🙂 wcześniej zwyczajnie nie miałam na to czasu teraz jestem na zwolnieniu leżakuję z powodu skurczy ... z nudów przekopałam już cały internet do góry nogami i alleluja znalazłam was 🙂
Jutro zaczynam 17 tydzień 🙂 jak na razie przybyło mnie 5 kg może dlatego że nie miałam mdłości w 1szym trymestrze i objadałam się jak szalona ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex witamy w gronie grudniówek.
dziękuję Wam za gratulacje i za życzenia zdrówka dla synka, juz mu duzo lepiej,ale dwa razy dziennie musze mu jeszcze robic inhalacje i caly czas sie martwie zeby mu ta choroba nie wrocila, bo za zadne skarby niie chce wrocic do szpitala...
Ide sie polozyc bo juz mi sie oczy zamykaja..
Dobrej nocki Brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna ja również życzę zdrówka dla synusia. Szkoda mi takich maluszków jak muszą w szpitalu leżeć. Biedulek.
Widzę też temat łóżeczek. Ale do końca nie doczytałam. Nie chce mi się... szczerze przyznam. ja turystycznego nie kupie chociaż strasznie mi się takie podobają, ale też właśnie dlatego że czytałam ze nie zdrowo dla maluszka jeśli cały czas w takim śpi. Z reszta nie wiem czy będę kupowała bo my mamy całkiem fajne łóżeczko po mnie i moich siostrach. Z takimi rzeźbieniami (mój dziadek prawdopodobnie robił 🙂 )... no ale nie wiem bo trzeba ja na pewno odnowić porządnie a to musi tata wyrazić chęci no i nie wiem czy potrafi 🙂

też się już ciesze że na razie ok, mam nadzieję że już tak zostanie chociaż na prawdę mega się przestraszyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O i o wadze poczytałam.
Ja mam 4.5 kg na plusie. Ale wszytsko w tyłek poszło. Jak szafa niedługo będę wyglądać 🙂)) Ale to nic, jak urodzę to się będę martwić., Jest apetyt to jem...
justynakreft gratuluję księżniczki 🙂)) super że się cieszysz 🙂 Najważniejsze.
paula widzę że nie tylko ja mam kryzys. u mnie to już strasznie długo trwa... oby przed ślubem przeszło 🙂 kłócimy się o byle co no ale w końcu możemy teraz na hormony zrzucić.
ifyouliftmeup na pewno wszystko ok będzie. jak już wszystkie kciuki trzymają to musi.
więcej chyba nie doczytam :/
myslę że najważniejsze nadrobiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JustynaKreft dzięki 🙂
Ania92 kryzys to i mnie nie omija niestety... jesteśmy jeszcze w trakcie remontu w domu totalny bałagan ja wściekła bo nie mogę sprzątać a siedzenie w syfie mnie dobija... małżonek załamany brakiem kuchni i jedzeniem śledzi pod zupki chińskie ...więc jak nie ma na kim to odreagowujemy na sobie...życie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorotex witaj :P
oo w trakcie remontu ale pocieszenie takie ze jak bedzie po remoncie to bedzie pieknie swiezo i milo wam sie bedzie mieszkac :P

ja wlasnie wstalam zjadlam sniadanko i mysle juz nad obiadem haha ;D co by mezusiowi upitrasic.
ta rwa ramiennna dalej mnie boli no coz cieple prysznice , masaze jest lepiej jak ostatnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja znowu czytałam same plusy o łóżeczku turystycznym, tylko że trzeba dokupić normalny materacyk do środka, bo ten ich to taki cieniutki, że nie polecam, myślę że będą zwolennicy jak i przeciwnicy obydwu rodzajów łóżeczek, każdy wybierz coś dla siebie, dla mnie jest bardziej funkcjonalne no i ma dwa poziomy że nie trzeba się schylać do samego dołu po maluszka i nie ma szczebelków więc nie poobija sobie główki. Czytałam, że w łóżeczku i tak najważniejszy jest materacyk. Chociaż ostatnio jak przechodziłam obok sklepu dla dzieci widziałam piękną malutką kołyskę drewnianą 😉 Pozdrawiam wszystkie brzuszki, a kupujecie już coś teraz na wyprawkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
dorotex witam 🙂)) No czasami i kryzysy muszą być ale to też dobre. 🙂 My się niestety nie widujemy za często, raz na tydzień jak dobrze idzie i to jest głównie powodem do kłótni bo mi niestety to nie odpowiada że on tyle pracuje.
jutta w sumie racja ze jak materacyk to całkiem ok... ale kurde ja na prawdę nie mam przekonania do nich. Z reszta nie znam się i nie mnie oceniać... ja już się uparłam na tradycyjne. A jeśli chodzi o wyprawkę i ogólnie o zakupy to ja jeszcze nic nie kupiłam 🙂 Tylko od koleżanek z pracy dostałam w prezencie wanienkę i paczkę pampersów i takie maskotki do wózka chyba 🙂
Ja się dopiero obudziłam. Kurcze w końcu się wyspałam. W szpitalu to o 8 rano budzili. Zaraz prysznic i chyba pojadę do mojego na obiad i ogólnie na cały dzień bo w końcu ma wolne a on na pewno nie przyjedzie 😞
O i dojrzałam temat o pracy. Ja w 13 tygodniu dostałam od gin zwolnienie do końca ciąży. Nic się nie działo, ale stwierdziłam że jak mogę to idę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Dorotex - witaj! Napisz coś więcej o sobie, ponieważ mamy tabelkę grudniówek. Takie dane jak imię, wiek, czy pczułaś ruchy, a jeśli tak, to kiedy, płeć dziecka, imię (nie pamietam co jeszcze)...

Ja póki co dostałam ciążowe ogrodniczki od kuzynki (wyglądam w nich okropnie, ale są przynajmniej dobre), jakieś getry i dżinsy z wstawką z materiału (niestety są za małe). Co do reszty - w swoim czasie. 🙂 Zakupy będę robiła gdzieś po 26 tygodniu.

Za tydzień wybieram się na kolejne założenie holtera ciśnieniowego, ble.

A co z Ifyouliftmeup? Już z wynikami? Daj nam koniecznie znać co i jak. 🙂

Życzę miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już po mału coś zbieram, jakieś ubranka, wanienka 😎 a w pracy jeszcze jestem, ale chyba już niedługo pójdę na L4, bo ileż można pracować 😁, a teraz szukam jakiegoś fajnego wózka, ale nie wiem na co się zdecydować na pewno wielofunkcyjny czyli gondola i spacerówka w jednym, ale jaki ? macie już coś na oku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja padam na twarz nic nie czytalam 😞
Olaf wczoraj dostal 40'C goraczki spal ze mna w lozku a ze oboje do tego nie jestemy nauczeni to sie aby nameczylismy. NO ale chcialam go miec na oku...Zajrzalam w gardlo i ma bardzo czerwone i widze rope na migdalach 😞 wiec musimy pedzic do lekarza.
Biedulek 😞
Ifyouliftmeup daj znac jak wyniki!!! myslami jestem z Wami!
Do pozniej Babeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc według instrukcji Wikarynki coś o mnie... 🙂
Mam na imię Dorota lat 28.
To w zasadzie moja druga ciąża jednak pierwsza była pozamaciczna
Tak więc po ponad dwóch latach starań jestem w 17 tygodniu i jestem mega szczęśliwa.
Jeszcze nie znam płci dziecka ale za trzy tygodnie idę na USG i mam nadzieję że ujrzę jajczęta chociaż będę równie szczęśliwa jeśli to będzie dziewczynka.
Imiona jakie wybraliśmy to :Mikołaj i Jagoda
Niestety nie czuję jeszcze ruchów albo nie potrafię ich zidentyfikować ale nie mogę się już doczekać codziennie wieczorem kładę ręce na brzuchu i słucham...ze stetoskopem na uszach 🤪
Ogólnie czuję się dobrze przytyłam 4,5-5kg zależy od wagi, ale mam skurcze takie podobne do tych okresowych i muszę leżakować na nospie +zero stresu itp itd.
Nie wiem co by tu jeszce... 🙂
Łóżeczko mam od siostry planuję pomalować je na biało.
Justta tu opis do allegro mojego wymarzonego wózka (nie mogę dodać linku)HIT RETRO 4W1 ROYAL ADAMEX GRATISY na szczęście moja kumpela rodzi w sierpniu i właśnie taki kupuje więc przeprowadzi odpowiedni testing 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorotex miło poznać... 🙂 Super że teraz wam się udało 🙂I życzę synusia.
A wózek świetny- strasznie podobają mi się na takich dużych kołach 🙂
ifyouliftmeup właśnie... jak wyniki? Mam nadzieję że wszystko ok.
Mi z wózków takie się podobają. I cena przystępna no i też z fotelikiem jest. No ale to jeszcze nie to 🙂
http://allegro.pl/wozki-dzieciece-4w1-matti-13kg-zaprojektuj-gratisy-i2445240749.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilismy
Niestety angina ropna wiec dostal penyciline w syropie no i oslonowe tabletki i cos na gardlo.
Ladnie teraz obiadek je wiec chyba go gardlo nie boli wczoraj tez jak goraczka troche zeszla to jadl ladnie. Ja rowniez dostalam zwolnienie. Brzuchol bolal wczoraj i caly twardy ale to pewnie od dzwigania Olafa bo biedak wisial na mnie non stop. Dzis lepiej od rana ale juz czuje zmeczenie w brzuchu.
Dorotex witamy w gronie brzuszkow 🙂 Wspolczuje przezyc! na szczescie Wam sie udalo i teraz juz wszystko bedzie dobrze 🙂
Temat wozkow heh 🙂 ja ten co mamy teraz sprzedam i kupie xlandera z tym ze albo http://www.swiatwozkow.pl/x-lander-xt-gleboko-spacerowy-2012-kolor-america-1szt-p-7660.html
albo tego
http://www.swiatwozkow.pl/x-lander-x-run-gleboko-spacerowy-2012-kolor-antarctica-1szt-p-6737.html
Z doswiadczenia wiem ze potrzebuje zdecydowanie duzych kol bo jezdze duzo po terenie a nie po miescie.
Co do wozkow 3w1 to ja juz bym drugi raz nie kupila.
Mialam z Olafem byl firmy mothercare i sprzedalam jak mial 3miesiace. Foteliki w tych zestawach sa zazwyczaj nieznanej firmy nie ma wgladu do wynikow testow samochodowych podczas wypadku do tego spacerowki bywaja bardzo male lub/i ciezko sie prowadza. No a jednak dobry wozek to podstawa bo jakby nie patrzec to my bedziemy sie meczyc pchajac 😉
Macie tutaj przy okazji stronke do fotelikow i crash testow www.fotelik.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Anitek - współczuję anginy synka. Jednak jest to okazja do bezkarnego jedzenia lodów 🙂

Dorotex - dzięki za dłuższą wypowiedź. 🙂 Mam nadzieję, że te dane znajdą się w tabelce. I chociaż uwielbiam Was wszystkie dziewczęta, cieszę się ze jest w końcu ktoś bliżej mojego wieku (30). Czułam się jak dinozaur. :P 😉

O zakupach na razie nie myślę. Odczekam swoje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hyhy...Wikarynka napisałam tak bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą tabelką .
Spoko nie martw się ja za 2 miesiące 29 kończę tak sobie napisałam 28 bo w sumie jeszcze mam 🙂
Anitek wózki super ten drugi mi się podoba strasznie - koła obłęd ale jednak poza moim zasięgiem cenowym max 1300 jestem w stanie na to przeznaczyć.
Wikarynka ja też jeszcze nie kupuję ciuszków i całej reszty ale oglądam oglądam oglądam dzięki temu nie myślę o głupotach 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Dzięki dziewczyny za kciuki, ale nic się nie dowiedziałam 😠 😠 mieli dzwonić, ale echo, ja dzwoniłam co 20 min to zajęte, a potem nikt nie odbierał 🥴 . Tam jest chyba do 20 to jeszcze spróbuję kilka razy ale coś czuję, że się jednak dziś nie dowiem.
Anitek to z wagą tak samo też mam 3 kg nadwyżki, tzn miałam ponad tydzień temu, może teraz już więcej 😁 czekam aż mój szanowny mąż mi przywiezie wagę i się doczekać nie mogę.
justynakreft uu biedny synek, oby już mu przeszło, dużo zdrówka i gratulacje córuni! 🙂 też w przyszłości chciałabym parkę, tylko jak się doczekam to będę mieć odwrotnie 😜
Madziaaa 5kg to nie tragedia 🙂 zacytuję: \\\\\\\\\"Przeciętna waga w pierwszym trymestrze ciąży powinna wzrosnąć o 1,5-2 kg i około 0,5 kg na tydzień, tj. 6-7 kg razem w drugim trymestrze ciąży.\\\\\\\\\" No i nawet patrzyłam że koło 20 tygodnia prawidłowa waga to właśnie od 3 do 5 kg na plus, jeśli ktoś miał prawidłowe BMI.
Ania92 kurcze biedna 😞 ale dobrze, że już okej i Cię puścili. Dużo odpoczywaj w pozycji leżącej 🙂 mnie pomogło i już po cichutku gratuluję synka 🙂
Dorotex również witam w gronie grudniowych mam 🙂 i fajne te wózeczki i koła kosmiczne 😁
Justta oo kołyski 🙂 ja poluję na jedną na allegro, niestety licytacja i ciekawe do jakiej kwoty dobije, bo już jest 250 😞 . Moja mama obiecała kupić łóżeczko, ale że już dostaliśmy to wymyśliła kołyskę więc szukam jakiejś ładnej 🙂
Anitek i Twój synek też chory 😞 równiez zdrówka życzę 😘
A gdzie się podziewa Basia?
Ale się rozpisałam 🙃 kończę już, chyba wszystko nadrobiłam, miłego wieczoru 🙂

EDIT: dodzwoniłam się w końcu! Tylko pani z kliniki powiedziała, że już za późno żeby połączyć się z labolatorium 😠 podała bezpośredni numer i jutro od 8 mam dzwonić 😆 z jednej strony radość, że w końcu będę wiedzieć, a z drugiej jak wykręcałam numer to serce waliło 🤔 no nic teraz trzymajcie kciuki żeby wyniki były no i o to żeby dobre były 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifyouliftmeup trzymam kciuki, będzie dobrze. A ja też nie podawałam danych do tej tabelki więc, imię Justyna, wiek 29 lat, pierwsza ciąża, ruchów jeszcze nie czuję, płci nie znam, termin na 19 grudnia 🙂 lece spać bo jutro do pracy, trzymajcie się paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justta ja tez same pozytywy czytalam i oczywsicie turystyczne tylko z materacykiem normlanym i ponoc swietnie duzo mam dzieci tak wychowalo 😉

co do wozka ja bede miec Tako Fast Rider pistacja czern .
do tego tez fotelik.

ciuszki zbieram zbieram ;D

ruchow jeszcze nie czuje no coz , moze sie nie znam nie wiem co mam oczekiwac sama nie wiem .
zobaczym , jutro ide na usg ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski.. ja dzisiaj przechodze kryzys;( mam dola masakrycznego nie wiem cos sie we mnie skumulowalo i peklo... z moim sie poklocilam... i placze;( lepiej jak sie nie bedziemy widywali, dla nas tak bd lepiej .. ;(
nie mam sily przeczytac waszych postow,ale jutro to zrobie 😉 3majcie sie:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...