Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuśki.
Widzę że każdy jest zajęty i mało co tu zagląda, tak jak ja.
Dziś kurier dostarczył mi wózek, niby jest ok ale jakoś taki dziwny "wielki" chyba się odzwyczaiłam od takich wózków.
U synusia w brzusiu jest wszystko dobrze.
Jak się zmęczę to pobolewa mnie brzuszek, ale to już norma.
Później jeszczę do Was zajrzę, pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój wózek z kolei ma małą gondolę, nie wiem jak mój maluch tam się zmieści zimą w tych kombinezonach i kocach 🤢

Mój maluch troszkę ożył ostatnio, bardziej aktywny się zrobił. Dziś przez całe zajęcia w szkole rodzenia buszował, ale to pewnie dlatego że w wygodnej pozycji odpoczywałam, bo wcześniej 3 godz. biegałam po mieście a byłam prosto po pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawa jestem, czy przy dzisiejszej technologi USG 3D, 4D możliwe są jeszcze pomyłki odnośnie płci np.??
Mój mąż ciągle ma nadzieje że będzie dziewczynka, ja już przywykłam do tego że to chłopiec .... ale fajnie by było gdyby jednak lekarze pomylili siusiaka z pępowiną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki powiedzcie mi, też Was tak bolą plecy? bo ja od 3 dni umieram, całe plecy mnie tak bolą, że nie daję rady, taki dziwny tępy ból, że płaczę 😞 jutro mam wizytę u gine, mam nadzieję, że coś poradzi bo jeśli nie to najgorsze miesiące w życiu przede mną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
dziewczynki powiedzcie mi, też Was tak bolą plecy? bo ja od 3 dni umieram, całe plecy mnie tak bolą, że nie daję rady, taki dziwny tępy ból, że płaczę 😞 jutro mam wizytę u gine, mam nadzieję, że coś poradzi bo jeśli nie to najgorsze miesiące w życiu przede mną


Czasami boli mnie krzyż, ale to raczej z mojej winy bo nie trzymam postawy, o którą teraz jest trudno jak brzuch zaczyna przodować 🙂 Podobno prostowanie się pomaga przy bólach pleców a w ciąży to norma, do tego dochodzi jeszcze rozciąganie się miednicy i takie tam, a wiadomo ból lubi promieniować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
dziewczynki powiedzcie mi, też Was tak bolą plecy? bo ja od 3 dni umieram, całe plecy mnie tak bolą, że nie daję rady, taki dziwny tępy ból, że płaczę 😞 jutro mam wizytę u gine, mam nadzieję, że coś poradzi bo jeśli nie to najgorsze miesiące w życiu przede mną



na bolące plecy chyba nie ma innego lekarstwa jak tylko odpoczynek w wygodnej pozycji. Dobrze Cię rozumiem dziś tak mnie bolą plecy - jak diabli - a wszystko przez to, że bardzo długo dziś siedziałam na niewygodnym drewnianym krześle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lepiej mi tylko jak chodzę ale kurcze no ile można chodzić z kuchni do pokoju i z powrotem, jak leżę jest tragedia... a tak się cieszyłam bo do tej pory nic mi nie było... i to tak jakby wcale kręgosłup nie bolał tylko wszystkie mięśnie wokół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Ciekawa jestem, czy przy dzisiejszej technologi USG 3D, 4D możliwe są jeszcze pomyłki odnośnie płci np.??
Mój mąż ciągle ma nadzieje że będzie dziewczynka, ja już przywykłam do tego że to chłopiec .... ale fajnie by było gdyby jednak lekarze pomylili siusiaka z pępowiną 🙂
doncia ja ci powiem tak, ja tez mam miec chlopca ale jakos mi sie wierzyc nie chce.. troche to dziwne ale mnie osobiscie lekarz na usg poraktowal tak ze kazda by miala watpliwosci.. 😮 ja sama wyczailam siusiaka i zapytalam tylko czy to chlopiec a on powiedzial ze A CO BYM CHCIALA a ja ze corke a maz syna a on ze maz idzie na piwo.. myslalam ze najedzie mi tym ustrojstwem i pokaze siuska a on monitor wylaczyl. w sumie 100 % pewnosci nie mam. dlatego na nastepne usg ide prywatnie i na 3d wole zaplacic i miec milego lekarza. a co do ciebie to wydaje mi sie ze lekarz sie nie mylil.. a masz zdjecie? bo ja to nawet zdjecia nie dostalam.. moze jakbym miala jeszcze zdjecie to bym sie wpatrywala i bylo by mi latwiej sie przywyknac z wiadomoscia.. 🤨 glupie to troche bo ja sie nie nastawialam na dziewczynke, staralam sie nie nastawiac ale chyba jednak mi to nie wyszlo... wazne zeby zdrowe bylo!! 🙂 takze wiem jak sie czujecie.. a co do pepowiny to jedna osoba mi powiedziala ze nie mozliwe zeby pomylic siusiaka z pepowina bo siusiak sie konczy a pepowina nie... 🙂 bardziej z paluszkiem moze dzidzia mogla sobie gdzies tam wystawic 🙂 moja kuzynka wlasnie chodzila na usg do tego lekarza co ja i on jej mowil ze bedzie miala synka a przy porodzie okazala sie OLIWCIA 🙂 ale ona chodzila na normalne usg a nie na 3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
agucha napisał(a):
dziewczynki powiedzcie mi, też Was tak bolą plecy? bo ja od 3 dni umieram, całe plecy mnie tak bolą, że nie daję rady, taki dziwny tępy ból, że płaczę 😞 jutro mam wizytę u gine, mam nadzieję, że coś poradzi bo jeśli nie to najgorsze miesiące w życiu przede mną



na bolące plecy chyba nie ma innego lekarstwa jak tylko odpoczynek w wygodnej pozycji. Dobrze Cię rozumiem dziś tak mnie bolą plecy - jak diabli - a wszystko przez to, że bardzo długo dziś siedziałam na niewygodnym drewnianym krześle 😞

oj a plecy to mnie konkretnie bola ostatnio. najgorzej wieczorami. nie moge sobie miejsca przez pol godziny pierwsze znalesc tylko sie krece i stekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie tez bola plecy i glowa, a tez sie cieszylam ze zadnych dolegliwosci jako takich nie mam no ale coz za szybko 🙂 juz kiedys mialam problemy z barkiem i kregoslupem , przez prace i teraz to sie nasila dzieki nabytym kg.Co to pluci dziecka ja tez bylam nastawiona na coreczke, wrecz bylam przekonana ze innej mozliwosci nie ma.....a tu psiukus na usg taki pisoreczek dyndal ze piierwsza zauwazylam od lekarza bo on miezyl inne paraametry,puzniej tylko mi potwierdzil, powiedzial ze ewidentnie tak i napewno juz sie to nie zmieni 🙂.....Kocham juz smykusia z calego serca 🙂tak naprawde to chyba nie jest istotne co nosimy pod serduszkiem czy corcie czy synka) najwazniejsza jest nasza milosc do tego dziecka i to by bylo zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
hej mamuski 😉
dzis tez szykuje sie upalny dzien,ktore z nas moga to niech sie relaksuja 😉bo w ta pogode to tragedia....

a co do bolow kregoslupa,to jak za dlugo siedze nie potrafie wstac z bolu...ale byle do porodu 😉
ja dzis do 13 sie bede nudzic 🙂 hehe ale potem jade do kuzynki dzidzi pilnowac a tak goraco ma byc ze szok 🙂 ja juz obiad zaczelam robic po potem przez goraczke czlowiek sie rozleniwia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Jestem troszkę zmęczona bo córcia co godzinkę mnie w nocy budziła i również dzidzia wtedy buszowała w brzuszku a ja przez to spać nie mogłam, a jak już bym sobie smacznie spała to trzeba było wstać 😮
Bóle pleców również i mi towarzyszą 😞
Muszę się zabrać za jakiś obiadek więc pa mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
doncia napisał(a):
Ciekawa jestem, czy przy dzisiejszej technologi USG 3D, 4D możliwe są jeszcze pomyłki odnośnie płci np.??
Mój mąż ciągle ma nadzieje że będzie dziewczynka, ja już przywykłam do tego że to chłopiec .... ale fajnie by było gdyby jednak lekarze pomylili siusiaka z pępowiną 🙂
doncia ja ci powiem tak, ja tez mam miec chlopca ale jakos mi sie wierzyc nie chce.. troche to dziwne ale mnie osobiscie lekarz na usg poraktowal tak ze kazda by miala watpliwosci.. 😮 ja sama wyczailam siusiaka i zapytalam tylko czy to chlopiec a on powiedzial ze A CO BYM CHCIALA a ja ze corke a maz syna a on ze maz idzie na piwo.. myslalam ze najedzie mi tym ustrojstwem i pokaze siuska a on monitor wylaczyl. w sumie 100 % pewnosci nie mam. dlatego na nastepne usg ide prywatnie i na 3d wole zaplacic i miec milego lekarza. a co do ciebie to wydaje mi sie ze lekarz sie nie mylil.. a masz zdjecie? bo ja to nawet zdjecia nie dostalam.. moze jakbym miala jeszcze zdjecie to bym sie wpatrywala i bylo by mi latwiej sie przywyknac z wiadomoscia.. 🤨 glupie to troche bo ja sie nie nastawialam na dziewczynke, staralam sie nie nastawiac ale chyba jednak mi to nie wyszlo... wazne zeby zdrowe bylo!! 🙂 takze wiem jak sie czujecie.. a co do pepowiny to jedna osoba mi powiedziala ze nie mozliwe zeby pomylic siusiaka z pepowina bo siusiak sie konczy a pepowina nie... 🙂 bardziej z paluszkiem moze dzidzia mogla sobie gdzies tam wystawic 🙂 moja kuzynka wlasnie chodzila na usg do tego lekarza co ja i on jej mowil ze bedzie miala synka a przy porodzie okazala sie OLIWCIA 🙂 ale ona chodzila na normalne usg a nie na 3d


powiem Wam , że ja też wcześniej nastawiłam się na córcię , a tu synuś wyskoczył 🙂 ale miałam dziwny sen - śniło mi się , że rodziłam już . Urodziłam synka wszystko dobrze mały zdrowy i miałam łożysko urodzić a tu lekarka mówi , że to nie to ??!!! to nie koniec, że rodzi się jeszcze jedno dzieciątko !!i totalny szok bo ani ja ani nikt inny się tego nie spodziewał !! i urodziła się córcia 🙂 i tym sposobem zostałam we śnie mamą bliźniaków 🙂 synka i córci 🙂 normalnie szok 🤪
obiadek mam już gotowy - wczoraj robiłam placka po węgiersku 🙂 mniam wyszedł pyszny, więc trochę posprzątam i tyle 🙂 a później zebranie w przedszkolu 🥴 w tamtym roku jak się zaczęło o 16.30 tak skończyło się ok 19 🤢 mam nadzieję że teraz będzie szybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
]

powiem Wam , że ja też wcześniej nastawiłam się na córcię , a tu synuś wyskoczył 🙂 ale miałam dziwny sen - śniło mi się , że rodziłam już . Urodziłam synka wszystko dobrze mały zdrowy i miałam łożysko urodzić a tu lekarka mówi , że to nie to ??!!! to nie koniec, że rodzi się jeszcze jedno dzieciątko !!i totalny szok bo ani ja ani nikt inny się tego nie spodziewał !! i urodziła się córcia 🙂 i tym sposobem zostałam we śnie mamą bliźniaków 🙂 synka i córci 🙂 normalnie szok 🤪
obiadek mam już gotowy - wczoraj robiłam placka po węgiersku 🙂 mniam wyszedł pyszny, więc trochę posprzątam i tyle 🙂 a później zebranie w przedszkolu 🥴 w tamtym roku jak się zaczęło o 16.30 tak skończyło się ok 19 🤢 mam nadzieję że teraz będzie szybciej 🙂


No to faktycznie niezły sen 🙂
Mi synek przyśnił się dzień przed wizytą u lekarza, może nawet nie tyle co przyśnił ale przebudziłam się w środku nocy i wiedziałam że to będzie chłopiec, a rano lekarz potwierdził że chłopczyk. Siusiaka nie było widać ale jąderka lekarz widział bo pytał czy widzę "te dwie kulki", tydzień później na 4D inny lekarz też potwierdził że to chłopiec.
Tydzień czasu oswajałam się z tym i "leczyłam" z depresji, ale dziś już kocham go i czekam żeby wyściskać mojego smyka tak dlugo oczekiwanego.

Też tak macie czasami że nie możecie w to uwierzyć że jesteście w ciąży, że już nie długo pojawi się nowy człowieczek, który będzie cząstką nas samych??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Werka-Merka napisał(a):
hejka

michasia Gratuluje Kaciperka 😉

U nas wielkie zmienany M. kupil juz lozeczko dla Maksym....troszke wczesnie ale juz jest przynjamniej 🙂

tak czuje sie dobrze oby tak dalej...

23 tc leci...Nam dzi
s

oo rany zaraz nam 200srt. kliknie


Ja łóżeczko dostałam od koleżanki, wiec już nie muszę go wietrzyć, materacyk dokupiłam nowy w lipcu wyciągnęłam go z wora aby sie wietrzył. Co prawda w listopadzie by wystarczylo go wyciągnąć ale nie przeszkadza mi on oparty o ścianę w sypialni, a tak w styczniu będzie już na 100% wywietrzony z zapachu nowości. Wszystkie inne rzeczy na razie trzymam na prywatnym strychu.

Mój nowy biologiczny budzik spać mi nie daje w dzień wolny od pracy. Codziennie wstaję o 6 - bo muszę, a w dni wolne ok 6.30 bo bombarduje mnie głodomor mały jeden 🙂 i tak zamiast odpoczywać to siedze przy kompie )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
]

powiem Wam , że ja też wcześniej nastawiłam się na córcię , a tu synuś wyskoczył 🙂 ale miałam dziwny sen - śniło mi się , że rodziłam już . Urodziłam synka wszystko dobrze mały zdrowy i miałam łożysko urodzić a tu lekarka mówi , że to nie to ??!!! to nie koniec, że rodzi się jeszcze jedno dzieciątko !!i totalny szok bo ani ja ani nikt inny się tego nie spodziewał !! i urodziła się córcia 🙂 i tym sposobem zostałam we śnie mamą bliźniaków 🙂 synka i córci 🙂 normalnie szok 🤪
obiadek mam już gotowy - wczoraj robiłam placka po węgiersku 🙂 mniam wyszedł pyszny, więc trochę posprzątam i tyle 🙂 a później zebranie w przedszkolu 🥴 w tamtym roku jak się zaczęło o 16.30 tak skończyło się ok 19 🤢 mam nadzieję że teraz będzie szybciej 🙂


No to faktycznie niezły sen 🙂
Mi synek przyśnił się dzień przed wizytą u lekarza, może nawet nie tyle co przyśnił ale przebudziłam się w środku nocy i wiedziałam że to będzie chłopiec, a rano lekarz potwierdził że chłopczyk. Siusiaka nie było widać ale jąderka lekarz widział bo pytał czy widzę "te dwie kulki", tydzień później na 4D inny lekarz też potwierdził że to chłopiec.
Tydzień czasu oswajałam się z tym i "leczyłam" z depresji, ale dziś już kocham go i czekam żeby wyściskać mojego smyka tak dlugo oczekiwanego.

Też tak macie czasami że nie możecie w to uwierzyć że jesteście w ciąży, że już nie długo pojawi się nowy człowieczek, który będzie cząstką nas samych??
ja dzis polatalam po lumpach i kupilam 2 pary takich malych dresikow chcialam dokupic bluze z kapturem 🙂 ale nie bylo nigdzie 🙂 do tego kupilam kocyk w ciuchcie 🙂 🙂 drugi dostalam od kuzynki 🙂 jeszcze bede sie rozgladac za grubszym troszke. i do sedna 🙂 chodz kupuje to wszystko to ciezko mi w to uwierzyc jeszcze ze to dla mojego szkraba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nie mogę ciągle uwierzyć , że po świętach będzie nasz więcej , dopiero jak synuś kopniaka zarzuci 🙂 to wiem że na pewno tam jest 🙂
a co do rzeczy to właśnie widziałam piękny biały kocyk i korci mnie żeby go kupić 🙂później jak nic na chrzest będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
No tak,moj brzuszek z dnia na dzien rosnie 😉
Już nie moge sie doczekać aż maleństwo będzie z nami!
a Córcia żywotna,bardzo ruchliwa 😉

a własnie,jestem od niedawna uzytkownikiem forum,ale nie moge dodac zdjec brzuszka...dlaczego?

musisz miec wieksza ilosc postow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...