Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mój sam wyszukuje na palcu ciuszki Puchatkowe, ale raczej nie kupuje tylko woła mnie żebym sama osądziła czy potrzebne czy już nie, no chyba że wyjątkowo oryginalne to i tak bierzemy 🙂

Dziś się pięknisię, trochę z przymusu bo coś mi się na pięcie 3 m-ce temu zrobiło, kosmetyczki kazały obserwować, ale od tygodnia już ledwo chodziłam. Nie wiem może przez te dodatkowe kilogramy ten odcisk bardziej boli, nie mniej jakiś krwiaczek pod odciskiem mam, za tydzień do kontroli a jak nie będzie poprawy to do dermatologa 😞 Jeszcze tego mi brakowało, w ciąży pięty muszę leczyć. Jak tak dalej pójdzie to więcej czasu spędzę u lekarzy niż odpoczywać 😞

Maluch dziś spokojny, troszkę poszalał po chipsach a teraz znów spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Mój sam wyszukuje na palcu ciuszki Puchatkowe, ale raczej nie kupuje tylko woła mnie żebym sama osądziła czy potrzebne czy już nie, no chyba że wyjątkowo oryginalne to i tak bierzemy 🙂

Dziś się pięknisię, trochę z przymusu bo coś mi się na pięcie 3 m-ce temu zrobiło, kosmetyczki kazały obserwować, ale od tygodnia już ledwo chodziłam. Nie wiem może przez te dodatkowe kilogramy ten odcisk bardziej boli, nie mniej jakiś krwiaczek pod odciskiem mam, za tydzień do kontroli a jak nie będzie poprawy to do dermatologa 😞 Jeszcze tego mi brakowało, w ciąży pięty muszę leczyć. Jak tak dalej pójdzie to więcej czasu spędzę u lekarzy niż odpoczywać 😞

Maluch dziś spokojny, troszkę poszalał po chipsach a teraz znów spokój.
oj doncia ale mi narobilas ochoty na chipsy 🙂 hehe zjadla bym ze 2 paczki 🙂 moze w poniedzialek sobie kupie 🙂 bo moj M napewno mi nie kupi 🥴 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki. Mój brzdąc w brzusiu dziś jest spokojny. On sobie odpoczywał w brzuszku, a mamusia zbierała jabłka 🙂
Dziś postanowiłam że nie kupuje sobie już hamburgerów, koleś mi takiego dzisiaj zrobił że się aby zdenerwowałam: buła, kotlet i sama pekinka a na wierzch tylko sosy - normalnie dla królika taki fast food praktycznie sama pekinka i mini kotlecik 🤢
Miłej nocki życzę paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobitki 🙂 my używaliśmy weekendu 🙂 dzisiaj spacerek, wczoraj upiekłam ciasto marchewkowe 🙂 i zrobiłam zupkę ogórkową...a dzisiaj leżałam i odpoczywałam, jedynie spacerek był wysiłkiem 🙂
powiem Wam, że tak mi się chce wina, że masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
cześć kobitki 🙂 my używaliśmy weekendu 🙂 dzisiaj spacerek, wczoraj upiekłam ciasto marchewkowe 🙂 i zrobiłam zupkę ogórkową...a dzisiaj leżałam i odpoczywałam, jedynie spacerek był wysiłkiem 🙂
powiem Wam, że tak mi się chce wina, że masakra 🙂
a ja dzis mialam ochote na piwo cytrynowe 🙂 niby mozna szklaneczke sobie wypic ale ja jednak sie troche boje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi dziś dzień minął bardzo spokojnie , dużo odpoczywałam , za to maluszek bardzo ruchliwy 🙂 co chwilę kopie 🙂

a co do napojów alkoholowych , to mi się ostatnio chciało piwa cytrynowego , to mąż pił a ja 2 łyczki wzięłam 🙂 ponoć nie powinno zaszkodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do alkoholu to mojego kuzyna dziewczyna jak byla w ciazy to pila normalnie jak i przed ciaza a do tego palila, na poczatku sie ukrywala ale potem juz nie i malutka sie urodzila z tak bujnymi wlosami ze kazdy myslal ze to peruka 🤪 ja sama nie wierzylam dopiero jak zobaczylam osobiscie mala ma teraz 3 miesiace i ona jej juz robi kiteczki bo by jej przeszkadzalay wloski, ja zaraz spadam na autobus dziewczynki i do lekarza jak wroce to sie odezwe, milego dnia zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki,
dobrze michasiu, ze w ogóle się urodziła, żal mi takich dzieciątek.. taka lekkomyślność Jej mamy może mieć spore konsekwencje nawet w późniejszym Jej życiu 😞
Śliczne te spodenki, pochodziłabym po sklepach, kocham takie ciuszki chociaż mam ich full w domu po synku i aktualnie cały czas zbiera dla mnie jeszcze moja Siostra która ma miesięczna Córeczkę w domu, to i ja i tak bym jeszcze coś wynalazła co mi się zapewne przyda 😉

Słyszałyście o tym, żeby dwulatkom rosły szóstki? Otóż mojemu 2,7 letniemu Maluchowi własnie zaczęły rosnąć.. masakra 😞 gorączka, katar, płacz i ból cała dobę, chce jeść a nie może. Wracamy do mielonych zupek i dentinoxa gel.. Nurofen też w natarciu, ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!

Ja jestem zdania,że nalepiej odmówić sobie czegoś dla dobra maleństwa.Pocekamy,a kiedyś sie nadrobi.Bo ważniejsze jest zdrowie dzidziusia.
Ja dziś sie strasznie rozleniwiłam...
Troszke sprzatałam,a pozniej leniuchowałam.
Czy was też boli tak kość ogonowa ? bo czasem jk dlugo siedze to poprostu masakra...

a malutka szaleje 😉

Milego poniedzialkowego wieczorku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Dziwny mam dziś dzień, nawet wymiotowałam 😮 🤢
Filipek ładnie kopie mamusie 🙂 lubię to 🙂 tylko gdy daje po pęcherzu to jedynie takie nieprzyjemne uczucie, ale da się wytrzymać.
Ja jeśli chodzi o używki, to raz na jakiś czas wypiję miniaturowego łyczka piwa cytrynowego, albo lemoniadowego i tyle. Nie ciągnie mnie.
Sonka, mojej małej jeszcze nie wychodzą 6, przynajmniej nie zauważyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łyk piwa okazjonalnie żadnej ciężarnej ani dziecku nie zaszkodziło. Mi też się zdarzało szczególnie jak było goraco, bo tak to za piwem nie przepadam. Może dlatego że moja mama ze mną w ciąży to miała straszne chcice na ciemne piwo 🙂 Co do papierosów to dla nałogowej palaczki i jej maleństwa gorsze jest całkowite rzucenie jeśli ma z tym problem, niż sporadyczne palenie. Moja koleżanka próbowała rzucić i wcale im to na zdrowie nie wyszło, po paru dniach wróciła do palenia "pod nadzorem lekarza", zmniejszyła dawkowanie do minimum i było ok. Chłopak 4,2 się urodził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niby tak ale mozna sobie odmowic 😉
Ja bardzo duzo palilam,a odrzucilo mnie odrazu w 1 miesiacu,i bardzo sie ciesze bo rzucic byloby trudniej 😉Tak to jest z tymi uzywkami.

Ale powiedzcie mi czy tez macie od dluzszego siedzenia wszystko tak obolale?
mnie dodatkowo napuchly troche stopy i dodatkowy dyskomfort...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam w drugą stronę , jak za dużo chodzę czy stoję to zaczyna mnie brzusio boleć 😞 teraz więcej się oszczędzam i jest lepiej 🙂
a co do używek to zgadzam się że można się powstrzymać od nich dla dobra dzieciątka , ale wydaje mi się że po 2 łykach chyba nic nie zaszkodzi - chodzi przecież żeby nie nadużywać tego. Nie mówię , żeby codzienne brać łyka 🙂 ale raz na ruski rok jak najdzie ochota to czemu nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki ja juz po wizycie, i tak z usg okazalo sie ze maluch zdrowy, wymiary prawidlowe wszystko pieknie 🙂 mamusia zadowolona 🙂 jedynie co to bardzo duzo odpoczywac i niestety musimy zrezygnowac ze stosunkow... 🥴 bo czesto mam wlasnie skurcze i dla dobra malucha trzeba, a co do daty porodu mam patrzec na 7 tak jak wyliczyly mi polozne a nie jak wyszlo z usg... wiec doncia 🙂 to juz do ciebie pisze 😜 trzeba jednak w tabelce zmienic 🙂 za tydzien znow na badanie krwi i glukoze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Ja bardzo często jestem obolała jak za długo siedzę albo leżę w jednej pozycji...

Co do używek to owszem zgadzam się, że dwa łyki jeszcze nikomu nie zaszkodziły, jednak ja odkąd się dowiedziałam o maluszku porzuciłam wszelkie złe nawyki i jakoś mnie nie ciągnie do niczego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja popalam..tak to mnie już tak nie ciągnie ale jak ktoś przy mnie zapali to jest najgorsze..już wtedy nie umiem się powstrzymać;( Musze z pół papierosa wypalić. Co do alkoholu to mówię stanowczo nie choć nie raz miałam ochotę..A moja znajoma ma termin na 11stycznia i normalnie pije i jeszcze mąż robi jej driny...;/ Normalnie nie mogę na to patrzeć z racji tego że poprzednią ciąże poroniła (mnogą) a do tego ma jeszcze dwie córy no i do tego 3 córa w drodze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daguza, mialam tak w poprzednich ciazach, ze po zasiedzeniu sie, bolala mnie kosc ogonowa, w tej ciazy kosc odpuściła, ale za to mam uczucie jakby mi krocze drętwiało, czasem tak boli, że nie mogę normalnie zrobic kilka krokow, kuleję wtedy jak paralityk, też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sonka ja ból w kroczu mam jak się kładę lub wstaje z łóżka...i to ból nie do wytrzymania;( Mój K mi wtedy pomaga. 🤢


A I dziś zaobserwowałam że mam trochę krzywy brzuszek..Z l 😮ewej str mam berdziej taki wypięty..mama mi mówiła że może być w tym miejscu główka albo może być dupcia odkręcone..ciekawe jak to jest... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski, moj kochany synus kopie niemilosiernie caly czas 🙂nie daje odpoczac heh ale to dobrze lubie czuc jego obecnosc 🙂 co do boli, to mnie pobolewal kregoslup, puzniej na jakis czas przestal a wczoraj bol powrucił 😞a co do picia alkoholu, to tez czasami zdaza mi sie wziasc lyczka od mojego K...
Mam niesamowita ochote na czerwone wino, ale boje sie eksperymetowac , chociaz, moja kolezanka prowadzila ciaze w Angli i tam polozne zalecaly jej lampke czerwonego wina tygodniowo, noo ale to kazdy dziala wedlug wlasnego sumienia....U mnie za 2 tyg panieński a za 3 tygonie moje wesele 🙂 moze na mala lampeczke winka sie skusze, chociaz znajac siebie to głeboko w to wątpie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Ja jakieś 20 minut temu wróciłam z glukozy. Fuj fuj fuj, cały kubek ciepłej mi dali do wypicia i kazali się streszczyć pijąc ją, dziwne że nie poszłam zwymiotować. Potem 1h siedzenia i kłucie, potem kolejna 1h i kłucie. Dziwne że córcia tyle ze mną tam wytrzymała hihi kochana moja
A teraz wcinam w końcu śniadanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...