Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziek no co Ty jestes pierwsza osoba ktora znam i ktora nie lubi ruskich 🙂 jestem w szoku 🙂

Kruszyna ale mi narobilas ochoty na knedle, tylko ja uwielbiam ze sliwkami, o kurcze ale bym zjadla 🙂
Ok ide spac caly dzien na to czekalam , bo jakas bez zycia dzisiaj bylam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Dziewczyny, ale produkcja tekstowa, teraz już prawie nie pamiętam do jakich tematów chciałam nawiązać, może po drodze przypomni się, ale zacznę pokolei.

Natka, śliczne łóżeczko 🙂 Fajnie, że tak szczegółowo opisałaś co warto używać zkosmetyków, chusteczek i tak dalej. Ja nim przeczytałam o tej piance Skarb Matki na wątku marcówek, to wcześniej widziałam je w Smyku i na stronie internetowej http://www.mackar.com.pl/strona.php?10191 . Ogólnie w internecie znalazłam mało opinii na temat tych kosmetyków, więc nie wiem czy warto próbować ich użyć. Poza tym musiałabym porównać ceny i ilość ml w opakowaniach, bo pomimo, że dosyć tanie to jakieś małe wydają mi się małe w porównaniu do opakowań innych firm.

Zuziek, cieszę się, że wszystko w porządku. Jak ten fenerol masz brać do 25 maja, to przynajmniej będziesz już po całej maturze, tylko zostanie oczekiwanie na wyniki.

Kruszyna, nie jestem fanką szpinaku (trauma z przedszkola...bleeee), ale jadłam kiedyś pierogi ze szpinakiem i smakowały mi. A propos' szpinaku podobno pyszna jest z nim lasagne - znajomi chwalili - kiedyś może wypróbujemy.

Poza tym uwielbiam pierogi ruskie, z kapustą i grzybami/pieczarkami, na drugim miejscu są pierogi z mięskiem, które czasem lubię zjeść. Lubię też knedle z truskawkami.
Pierogi sama potrafię zrobić, ale czasami mi się nie chce, więc zamówiłam u mojej babci (fachura w szybkości i ilości robionych sztuk), właśnie wczoraj dzwoniła, że są zrobione i pomrożone, więc dzisiaj jadę po nie 😁

Laaf, jeżeli chodzi o mrożenie pierogów, to ja do gotowania też wlewam olej, wykładam potem na tackach lub talerzach, żeby wyschły z tej wody (najpierw jedna strona, potem na drugą obracam. Potem układam obok siebie w otwartych pojemnikach lub na tackach i wkładam do zamrażarki, jak zamrożą się, to dopiero wrzucam do woreczków w takich ilościach w jakich przeważnie jemy na obiad i wtedy w zamrażarce czekają na pożarcie 🙂 I nigdy nie skleiły się.

Dziewczyny, u mnie też położna w SR mówiła, żeby kosmetyków używać z jednej linii, linomagiem smarować pupcie przeciw odparzeniom, a sudokrem jak już te odparzenia pojawią się albo będzie mocno zaczerwieniona pupka. Postanowiłam kupić Linomag i małe opakowanie sudokremu, jeżeli będę go rzadziej używać. Położna wypowiedziała się również na temat oliwek - nie polecała Bambino, bo jest wg niej za tłusta i słabiej się wchłania, a Johnson dużo dzieci uczula, o innych nie wypowiadała się. Ja smarowałam wieczorami brzuch oliwką Bambino, no może trochę jest tłusta, ale czy to nie przesada.

Sylwia, ja zastanwiałam się nad taką Niveą do mycia córci http://www.nivea.pl/products/show/12492 , ale też jest napisane że powyżej 1 m-ca, ale jak piszesz, że bratowa męża stosowała od początku, więc może tak na wyrost napisali. A jeżeli zdecyduję się na Nivea, to jak będę miała nadal wątpliwość, to najwyżej przez pierwszy m-c bedę używać mydełka w kostce, póżniej płynów lub żeli do kąpieli. Zobaczę jeszcze 🙂

Jeszcze nigdy nie byłam tak niezdecydowana jak w ciąży - straszne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka no właśnie coś takiego ona używała tyle że chyba nie hipoalergiczny tylko zwykły a mówiła ze bardzo wydajny i chyba też kupie nivea bo mówi że sprawdzone a mały dwa lata skończy w październiku więc jest na bieżąco he he

co do szpinaku to ja w życiu chyba tego nie jadłam tzn próbowałam jakiegoś zielonego świństwa bo 😮 dawali nam w samolocie jak lecieliśmy do turcji i myśle, że to może być to ale pewności nie mam he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry dzionek,
ja tez uwielbiam ruskie, a potem reszte 😉
kosmetyki ogladam na razie, i chyba beda to bübchen ale najpierw musze sie wcisnac na jakies niemieckie forum, podpatrze moze inne marki jakies sa ktorych ja nie znam. te bübchen mozna uzywac od poczatku, teraz mam z tej serii dla siebie oliwke na brzuch. moze hipp no nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a! no i zdecydowalam z mezem ze komode wielofunkcyjna czyli z wanienka sprzedamy, i chce osobno komode osobno wanienke, bo jak bede sama z niuniuskiem to kto mi opusci wieko zebym mogla malego polozyc? bedzie niewygodnie...trudno wstawimy ja do ebay i pchniemy dalej, teraz sie rozgladam za komoda i wanienka ze stelazem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to jak czytam że wy już prawie wszystko macie to robie się przerażona ja mam tylko 2 sukienki dla niuni ręczniczek z kapturkiem i body 5 szt he he
natka łóżeczko super moje jaj na razie zapisane w zakładkach he he do zamówienia i wózek też

a dla siebie to mam tylko jedną koszule a słyszałam ze trzeba mieć trzy i mam szlafrok i ciapy i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂
W Łódzkim zapowiada sie na razie ładny słoneczny dzień 🙂
Miałam pierwszy dziwny skurcz macicy dziś w nocy, az się obudziłam, troszkę mnie trzymał i był mało przyjemny, ale zaczełam głegoko oddychać i za troszkę mi przeszdeł. Tak się czułam jak bym naprawdę za dużo zjadła i chciał mi z tego powodu brzuszek pęknąć.
Ja też zaraz lęce oddać co nieco do laboratorium hehehe..
No to co dziewczynki miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Zaczynam wpadać w kompleksy, jak widzę, jak jesteście zaawansowane w kompletowaniu wyprawki dla swoich Maluchów 🤔 My na razie mamy tylko dwie płyty: z kołysankami i z Akademią Pana Kleksa (jeśli nie liczyć mega kolekcji literatury dziecięcej, którą Mały odziedziczy po swojej mamie 😁 ).
Ale zmiana perspektywy czasowej nas zmobilizowała do pilniejszego uruchomienia akcji "Wyprawka" 😎
Wiele rzeczy (np. praktycznie wszystkie ubranka i wózek) będziemy mieć po różnych krewnych i znajomych dzieciach, więc w pierwszej kolejności startujemy z wyborem łóżeczka (dzięki Konieczka za uświadomienie, że trzeba _już_). Chcemy klasyczne drewniane, ale z kilkoma udogodnieniami: opuszczany jeden bok, wyjmowane szczebelki, ew. szuflada na dziecięce graty, ew. przykręcane płozy do kołysania. Czy macie jakieś doświadczenia / przemyślenia, czy takie gadżety są rzeczywiście użyteczne, czy też spokojnie można je sobie darować? Oczywiście każdy z nich dodatkowo podbija cenę łóżeczka, więc nie chcemy się na siłę w nie pakować, jeśli nie są faktycznie potrzebne.
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki 🙂

U nas dzień zapowiada się fatalnie- szaro, buro i pada deszcz.... ja się jeszcze lenie w łóżku bo po co tu wstawać... żadnych obowiązków- z nudów można paść.

Kkasia daj znać po wizycie jak się maleństwo ma u ciebie pod serduszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Babolki 🙂

allllleee pogodaaaaa .... rzygać się chce za przeproszeniem < fuuujjjj !!!!! 😞

Aleście mi smakola narobiły tymi pierogami !!! Ja uwielbiam każde (pomijając te ze szpinakiem , bo co ja koza jestem , zeby liście zjadać !? 😉 😉 ) za wszystkie pozostałe dałabym siępokroić !!! mniammm 🙂

plan na sprzątanie dzisiaj mam ... hmm ... narazie zdążyłam umyć lodówkę i gary ... na skutek czego mój zapał nieco osłabł !

No nic , buziolki Brzucholki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, odesłałam Tobie przerobiony plik i napisała wszystko w mailu.

Ann, ja słyszałam, że te łóżeczka, które mają płozy kołyskowe są fajne, ale niepraktyczne, bo jak blokada się zepsuje to lipa albo do naprawy albo czeka zmiana łożeczka.
Fajne są natomiast z opuszczanym bokiem, oczywiście te z wyjmowanymi szczebelkami lub tak jak napisała Kruszyna z mozliwością przerobienia potem na tapczanik oraz w wymiarach 140/70. Ja napewno kupie drewniane, chyba wybiorę kolor buk, z szufladą, bedę mogła wrzucić tam pampersy lub kocyki i pościel, czy też inne pierdołki, jeszcze pozostaje kwestia czy wybrać obniżony bok czy wyjmowane szczebelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dwupaki 😉
Pierogi mnaim mniam 😉
Ja robię pierogi z ziemniakami i twarogiem 😉 i kapusta.
Mąka i wodą która się gotowała (gorąca zaraz po gotowaniu) zalewamy mąkę i sól dodajemy, wiem że robią się takie jakby kluski ale trzeba to wymieszac jakąś łyżką drewniana i wychodzi jednolita masa i poczekac jak ostygnie i wtedy wałkować na pierogi 😉 teściowa mnie nauczyła, a ja myślałąm,że po gotowanej wodzie nic nie wyjdzie ale tak, i to bardzo dobre ciasto takie miękkie-Polecam!!! 😉 a wody tyle ile trzeba to się widzi jak się polewa mąkę.
U mnie słoneczko, pranie robię dla mojego bobaska, potem zawiesze na dworzu jak bedzie jeszcze pogoda za 45 min 😉
Ja chyba dziś torbę spakuje i niech lezy pod łózkiem, bo coś czuję ,że szybciej urodzę, no tak myślę, że może nawet za miesiąc, ale torba niech leży.






[URL=http://www.naobcasach.pl]





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, jakos wyobraznia szwankuje, eee jak ta komoda wyglada? jakies zdjatko? 🙂

Anulka moja kochana ciezarowko 🙂 Zaraz popróbuje z reszta dokumentow, chyba ze znow mnie sieroctwo dopadnie 🙂 A jak cusik to skorzystam jeszcze z Twojej pomocy, oczywiscie za kazdy dokument oklask 😘

Dziewczynki bylam w laboratorium i rece mi opadly. Przychodze sa dwie starsze babki i dwie mlodsze. Usiadlam sobie (ostatnie miejsce wolne bylo). Po chwili przyszedl taki staruszek o lasce, nie wiele sie zastanwaijac wstalam i mu ustapilam a myslicie ze ktoras z bab mi ustapila? O nie...w brzuchol sie wpatrywaly ale zadna dupska nie ruszyla...szkoda gadac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, ciekawy przepis na wykonanie ciasta pierogowego.
A jak wolisz spakować się teraz to spakuj, przynajmniej będziesz spokojniesza i w razie co gotowa. Ja będę pakować się za jakieś 2-3 tyg.

A u mnie też od rana słoneczko 🙂

Zmykam się szykować, bo dzisiaj robię rundkę - na chwilę do pracy, potem spółdzielnia mieszkaniowa, poczta i odwiedziny u mojej babci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My raczej musimy kupić takie węższe, bo na razie nie będzie pokoju dziecięcego, a w naszym jest miejsca właśnie tylko na takie. Czy orientujecie się może, do jakiego wieku dziecko wygodnie śpi w łóżeczku 120 x 60? Rozumiem z tego, co piszesz, że nie istnieją łóżeczka równocześnie z wyjmowanymi szczebelkami i opuszczanym bokiem i trzeba wybrać albo jedno albo drugie? Dla mnie idealne byłoby takie, które miałoby z jednej strony opuszczany bok, a z drugiej wyjmowane szczebelki.
Nad tymi płozami się zastanawiamy (ale tylko nad takimi odkręcanymi jak np. w Drewex Lion), bo z jednej strony moja kuzynka bardzo to sobie chwali jako wspomagacz przy uspypianiu, a z drugiej wszędzie czytam, że dla dziecka dobre jest kołysanie przód - tył, a nie na boki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...