Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie 🙂

Kolejny dzień słoneczko mnie rano wita 🙂 oby tak dalej było i żeby już tylko się ocieplało.

Angela, ja z kolei wyczytałam, że te ruchy trzeba zacząć kontrolować dopiero po 28 tc.
Może na ten temat najlepiej wypowiedziałby się doświadczone mamusie, bo przecież już to przechodziły, a ja swoją drogą zapytam się dzisiaj w szkole rodzenia położnej lub gina, z którym mamy dzisiaj spotkanie.

Kruszyna, takie twardnienie brzuszka może oznaczać ciągle powiększającą się macicę albo są to skurcze przepowiadające, inaczej zwane skurczami Braxtona-Hicksa, ktore mogą zacząć występować po 20 tc-przygotowują stopniowo macicę do porodu, są bezbolesne, ma się tylko uczucie, że brzuch twardnieje i jest napięty od góry, a potem przesuwa się ku dołowi i trwa to krótko. W razie co dobrze jest spytać się przy najbliższej okazji lekarza.
Ostatnio jak ja mówiłam o tym swojemu ginowi, to powiedział że jest to powiększanie się macicy.

Wczoraj na oddychaniu byłam mile zaskoczona, bo położna pochwaliła mnie i męża, że bardzo ładnie oddychamy 🙂 Na zajęciach wygląda to tak, że najpierw położna mówi co i jak, a potem każda z wybranych par przedstawia konkretną fazę porodu, my mieliśmy wczoraj II fazę.
Od położnej dowiedzieliśmy się, do jakiego najlepiej szpitala się udać, jeżeli chcemy albo musimy mieć CC, znieczulenie albo chcemy rodzić w zgodzie z naturą lub w wodzie.
W moim szpitalu wypadło, że najlepiej robią CC, jednak mam zamiar rodzić SN i bez znieczulenia, a jakby były inne wskazania to będę pod dobrą opieką - tfu, tfu - odpukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 🙂

10 ruchów na godzinę ale w okresie aktywności dziecka, czyli wtedy kiedy zwykle najbardziej rozrabia.
Ale trzeba tez wziąc pod uwagę ze jak każdy , dzieciątko też może mieć dzień lenia i cały dzień podsypiac... powód do niepokoju jest wtedy, gdy nie czuje się ruchów wogóle przez co najmniej 24 godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane
Zuziaku-wracaj szybko i wszystko bedzie ok mowie ci :*
Angela-czop wyglada jak zbita galaretka taka białawo krwisto brazowa jest gesty i niewielki to takie cos jakby zelatyna 🙂

co do ruchów dzidzi to niektorych nieczujemy same 🙂 wiec mysle ze te 10X to nasze mlode pociechy robia standardowo a wiadomo ze kazdy czlowiek czasem rusza sie wiecej a czasem mniej wiec bez paniki panike zalecam jesli dzieko nieda znaku zycia przez 8godzin pomimo szturchania brzucha itd (czyli trzeba probowac budzic takie dziecko ja tak robilam w 1 ciazy i teraz tez tak robie jak za długo sie nierusza)

dziewczyny mam juz moj wózek zaraz fote wstawie buziaki i milego dnia 🙂 [img size=257]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCN0177-a936bcf9a02ca7ae72ea5a345e222586.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
10 ruchow w godzinie najwiekszej aktywności.
Angela juz pisalam wczesniej, na szkole rodznia powiedziano: nawet jesli masz najmniejsze obawy i nie wstydz sie idz do lekarza, sama wiesz jaki jest Twój maluch, ja ostatnio mialam taki glupi dzien: pisalam Wam w niedziele spalam do 15 i moj Dawidek chyba zglupial bo mu godziny cos nie pasowaly, prawie wogole sie nie ruszal (a generalnie jest bardzo ruchliwy), juz bylam przestraszona ale poczekalam na nastepny dzien i wszystko wrocilo do normy. Zastanow sie czy jakos trybu swojego nie zmienilas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂

Ania bardzo ładny wózeczek 🙂

Hehe 10 ruchów dziecka na godzinę... to możliwe do odczytania ale raz dziennie i to wieczorem ok.18 bo wtedy najbardzije mała się kręci. W ciągu dnia raczej jej nie czuję. Mówiłam to lekarce ale tylko zapisała w swoich notatkach i powiedziała że mamy jeszcze czas.

Co do szkoły rodzenia to wczoraj mówiliśmy o depresji poporodowej i przygotowaniu mężów do tej trudnej sytuacji.

A właśnie jeśli chodzi o kartę ciąży to musi być wszystko uzupełnione, tzn. wizyta u stomatologa, okulisty itp??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry wszystkim 🙂 🙂 🙂 Angela myśle ze nie masz sie co martwić każdy niema czasami ochoty na nic i tak podejżęwam jest z twoim synkiem 🙂 miałam podobnie przez 2 dni malenstwo zadko dawalo o sobie znac ale puzniej przez nastepne 2 dni tak mi dało do wiwatu ze musiałam lezec bo cały brzuszek miałam obolały. morze ten link ci troszke pomorze http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=516&Itemid=139 ANIA POPROSZE O LINK tej aukcji zaje... ten wózek:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was mamuśki 🙂

Zuziek życze szybkiego powrotu do zdrowia 🙂

MOj maluszek bez problemu potrafi wykonac 10 kopniakow w ciagu godziny, ale mysle ze nawet jesli bedzie taki dzien gdy tych ruchow bedzie mniej to nie jest az taki powod do zmartwien np wczoraj dobre 4 godz bylam na spacerze i maly tak sie rozleniwil ze do samego poznego wieczora nie dal zadnego znaku, zaczelam sie martwic wiec bedac juz w lozku pukalam do mlodego aby kopnal i leniwie ale dal znac, wiec mysle ze nasz tryb dnia tez ma znaczenie na ruchy dzidzi 🙂

A teraz maly juz bryka tak ze caly brzuch mi faluje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka ja nie mam wszystkiego wypelnionego. Mam dentyste bo wiem ze to jst wazne, wizyte u lekarza pierwszego kontaktu tez. Np moja ginka nie wpisuje zrobionych USG, jest tylko na ten temat info w mojej karcie u niej w gabinecie. Nie mam też wszystkich badań...nie na wszystko daje lekarz u mnie np nie ma hiv...mysle ze to wszystko zalezy od lekarza. Jak bede jechala rodzic to i tak wezme plik badan z ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski ciesze sie ze wózek sie podoba oto link do niego 🙂
http://www.allegro.pl/item952487467_bexa_b3_wozki_3w1_fotelik_samoch_kola_pompowan.html

a co do ruchów to ja czasem nieczuje ich od srodka ale reka owszem juz sie przyzwyczailam do kopniakow 🙂 mala po spacerku np z synem do przedszkola spi potem jeszcze godzinke po powrocie 🙂
a jakbym miala tak liczyc te ruchy to nic innego bym nierobila troche luzu dziewczeta jeszcze całe zycie bedziemy sie martwic o te nasze dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agula ja w swojej karcie ciązy mam porobione badania naważniejsz np;WR,HIV,MORFOLOGIA I MOCZ TE BADANIA sa potrzebne do przyjecia do szpitala wrazie czego A jeszcze grupa krwi musi byc wpisana ale mimo to musisz wynik miec tez do tego 😉 LAAF HIV JEST OBOWIĄZKOWE W CIAŻY jak przyjdzie do porodu to i tak ci taki test zrobią bo takie mają przepisy, 🙂 pozdawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już praktycznie zdecydowałam się na Bexę B4 🙂
We wtorek byłam go sobie pooglądać i pojeździć i zachwyciła mnie jego zwrotność i lekkość prowadzenia. Nie kupiłam jeszcze, bo mój racjonalny małżonek uważa, że jeszcze musimy inne pooglądać i mamy czas, ale ja i tak już wybrałam:P
A jeśli chodzi o ruchy, to u nie czasem są takie dni, że mała kopie jak szalona, a następnego dni jakby motylek mnie smyrał. Nie dajmy się zwariować z tym liczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Linen- kup ten wózek naprawde polecam
przed chwila złozyłam jeszcze raz spacerówke i juz wiem ze długo bedzie mi słuzyc spiworek do spacerówki zakryje nozki nawet 2-3 latka bez problemu 🙂
i naprawde jest bardzo obszerna ta spacerówka wiec wózek super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja poszłam rodzic z karta ciazy tylko tam byla tylko moja grupa krwi a ojca dziecka nie i nierobili mi problemow zadnych 🙂
teraz mam wszystkie wyniki oprócz orginału mojej krwi ale wezme wypis z pierwszej porodówki tam jest potwierdzona grupa jak cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...