Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej,

Antoś dzisiaj kończy 3 miesiące 🙂 Przesyła życzonka dla swojego rówieśnika Maksyma 🙂

Laaf wiesz co my mamy problem z bioderami ale... Mimo, że Was to nie dotyczy, ja poszłabym na kontrolę mimo wszystko, bo jeśli okazałoby się później, że lekarz coś przeoczył to będziesz miała do siebie pretensje. A leczenie później jest długotrwale i już nie takie bez znaczenia dla dziecka. Wiem bo u mnie samej wykryli dopiero na 7 miesięcy. Okazało się wogóle, że mam jedną nóżkę krótszą. Dopiero kręgarz mnie wyprostował jednak rodzice musili mnie pilnować i przytrzymywać żebym nie wstawała. Suma sumarum pozwolili mi chodzić dopiero na 15 m-cy.
Może warto udać się do innego niż wcześniej, żeby spojrzał świeżym okiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf Zuzka miałą idealne bioderka jak wspominałam wyglądały jak u pół rocznego bobasa pytałam się pani która robiła USG czy mamy przyjść na kontrole powiedziala że nie ma potrzeby... także ja nie idę ale jak chce sprawdzić to możesz iść...

Madalena wszystkie kaszki i kleiki są od 4 miesiąca moja Zuzka zaczęła dostawać zagęszczone mleko jak miała 3 miesiące i kilka dni młodej to wychodzi na dobre i nic jej nie jest ( i woli takie właśnie mleko) ja stosuje kleiki i kaszki z Nestle ryżową i kukurydzianą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LAAF MY NIE MAMY problemu z bioderkami ale dla pewnosci idziemy na kontrol 🙂 🙂 🙂 JA KUPIŁAM KASZKE BEBILONU DELIKATNA WANILIA TEZ JEST Z MLEKIEM MAŁEMU SMAKUJE I DAJE MU NA NOC SPRUBOJCIE MORZE POSMAKUJE 😉 😉 😉KUPUJE TAKZE KASZKE Z BOBOVITY JABŁKOWA I MALINOWA JEST PO 4 MIESIACU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus już coraz bardziej marudny przez te dziąsełka,płacze coraz więcej, podmarowałam mu tym żelikiem dziś więcej i chyba pomogło bo zjadł troszkę mleczka i zasnął na szczęście, bo od godziny w kółko z nim chodziłam, a jakby ktoś przyszedł i pytał czemu płacze to bym chyba opierdzieliła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZYCZENIA ! ! ! ! ! ! !! ! ! ! ! ! ! ! I

Daniel byl dzis w domu bylismy na spacerku...typu nogi w dupe mi wlaza.... w holandii w takim miasteczku outletowym, nachodzilismy sie ...

Maxymo czuje sie dobrze wszystko ok. Zuzku tez pediatra powiedzial mi ze od 6tego mieisaca, ale odrobinke mozna dac.... wiec dalam 😉 i pomoglo 😉

Buziaki Kochane Matki !!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maksymek, Antoś - wszystkiego naj, chłopaki! 😘

U nas nerwowo, bo mąż chory - rozłożyło go zupełnie (gorączka, katar, kaszel, bóle mięśni, ból gardła itp. itd.) więc jesteśmy w separacji (mąż się do drugiego pokoju przeniósł). Więc jesteśmy z Agą skazane same na siebie. Dziś zasnęła koło 21, nie jest źle : ale marudna była...

od kilku dni daję Adze na spróbowanie różnych deserków dzieciaczkowych 🙂 jadła już jabłuszko - średnio jej smakowało. Jabłko i marchew - też. Ale banan+brzoskwinie+marchew już duuuużo bardziej 🙂 🙂 rewelacji brzuszkowych nie ma, więc jest git 🙂 mam ochotę jej jakąś kaszkę zrobić, ale nie bardzo wiem jak, bo średnio chcę jej mleko modyfikowane dawać. Jakoś mam pecha i niemal zawsze jak robię, to woda oddziela mi się od "mleka" i wszystko jest do wyrzucenia.

Ok, idę męża nasmarować maścią rozgrzewającą. Całować go nie mogę, przytulać też nie, więc przynajmniej chwilkę go pogłaskam po pleckach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to chyba ostatnia będę dzisiaj 😉

uśmiałam się teraz wieczorem z tego mojego gapka małego ... odkrył nagle że ma dwie łapki które mogą się sobą nawzajem bawić , nastękał się przy tym odkryciu i nafuczał tyle że głowa mała , po czym próbując lewą łapką dogonić prawą łapkę skulał się z poduchy na której leżał 🙂 🙂
jego mina przy tym ...BEZCENNA !!! 🙂 😁 😁 😜

kolorowych snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, jestem jestem, z tym że mąż ma urlop, więc rzadziej jestem przed kompem, zresztą mieliśmy do załatwienia trochę spraw, a poza tym w przeciągu tygodnia miała urodziny moja siostra, moja babcia i a dzisiaj tata. A nawet jak na chwilę usiadłam to tyle produkujecie stron, że wreszcie nadążyłam i wszystko przeczytałam.

Sto lat i buziaki dla Maxymka i Antosia 🙂

Olcia, też robi postępy dzięki ćwiczeniom od cioci Zuziek, w każdym razie chętniej i dłużej leży na brzuszku niż wcześniej, jeszcze troszkę pomagam jej kulnąć się z brzuszka na plecki, ale z czasem zacznie robić.

Co do bioderek, to u mojej małej było wszystko ok i lekarz powiedział, że jak chcemy to możemy przyjść za 2 m-ce na ponowne usg, ale z drugiej strony nie jest to konieczne. Na ostatniej wizycie poradziłam się pediatry czy może jednak pójść, ale nie widziała takiej potrzeby, więc nie wybieramy się, no chyba że zuważę coś podejrzanego...tfu tfu oby bylo całyczas wszystko dobrze.

Wit. D - ja od początku podaję Vita D w kapsułkach http://www.fabrykazdrowia.pl/info/vita_d_kapsulki_witamina_d_dla_niemowlat_karmionych_piersia_30_kaps-14914.html
Z tej serii podawałam wcześniej też wit. K.

Olunia szoruje piąstkami/paluszkami po dziąsełkach, oprócz opuchniętych dziąsełek zauważyłam bi ałą plamkę na górnym dziąsełku -szczególnie tam rączką majstruje, z tym że dziwnie, bo to wyglada na kła, a podobno przeważnie na dole wychodzi pierwszy ząbek i z reguły jest jedyneczka, ale może być różnie...

Wspominałam też, że wybieram się na wizytę do lekarza chirurga - onkologa, no i na wizycie doktorek stwierdził, że nie jest najgorzej i na szczęście nie muszę ani brać żadnych leków ani odstawiać małej od piersi. Zalecił polewanie prysznicem piersi i masowanie, następnie muszę odciągać ręcznie pokarm, do tego ściągać laktatorem i zaangażować jeszcze męża, trochę to dziwne, ale jak ma pomóc rozbić ten zastój to mężuś chcąc nie chcąc musi popijać mleczko 😁 Nie powiem jest to przyjemne w jego wykonaniu 😜 Muszę pić jeszcze więcej płynów. Najbardziej czekam na przypływ wolnej gotówki, czyli wypłatę męża pod koniec m-ca i kupimy laktator elektryczny, bo w tej sytuacji niestety ręczny się kiepsko sprawdza.

Miłej nocki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej)

Dziekujemy cioci Anulce za zyczonka 🙂 trzymiesiecznice zaczynamy od 10,20 😉

Kupilismy wczoraj kaszke ryzowa o smaku bananowym z nestle...zobaczymy jak sie przyjmie 😉 Antos Natki banana polubil to i moze Dawidos bedzie wciagal 😉 od 4 miesiaca byly jeszcze owoce lesne ale moze poprostu w biedronce byl taki maly wybor 😉 Cyzm sie rozni kaszka ryzowa od kaszki ryzowej na mleku modyfikowanym...obie rozpuszcza sie w wodzie...

oki przed chwila skasowalo mi posta to teraz mam nadzieje ze sie wysle...wysylam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf u mnie te ż chrzciny w ten weekend tyle że w niedziele zaraz biorę się za placki bo ze 2 musze sama upitrasić i siostra z ciotką dostały dyspozycje że chociaż po jednym mają upiec he he
chrzciny w lokalu ale ciasto we własnym zakresie i myśle że na 30 osób 5 placków starczy i tort do tego...
a robie 3-bita i sernik z rosą

co do witaminy to my na szczęście bieżemy d+k z tej firmy co anulka

i wszystkiego najlepszego dla Grarda !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...