Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewuszki

kwasiek mi na szczęście bez problemu pokarm zanikł ale moja koleżanka robiła jakieś okłady z sody i jej szybciej zanikła to jakiś babciny sposób ale je pomógł jak chcesz to podpytam dokładnie

ciekawe co z kubusiem...

ale się orobiłam dzisiaj że rąk nie czyje malowałam dzisiaj nasz domek a dokładnie ściany piwnicy jakimś mazidłem czarnym żeby wilgoci później nie było ale deszcz mnie złapał i zostało mi kawałek chyba jutro dokończe to mi teściowa z mała posiedzi póżniej za tydzień kolejna warstwa jak wyschnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, mam dobre wieści - Kubuś czuje się coraz lepiej, możliwe że jutro już wyjdą ze szpitala. Nie stwierdzono rotawirusa. Angela pozdrawia Was.

Kwasiek, mi na zatrzymanie laktacji tabletki przepisał gin, jak byłam po zabiegu. Mąż wykupil i teraz czekają w szufladzie. Pewnie wezmę je, bo już nie chcę mieć przebojów z piersią. Poza tym ostatnio jak zostawialiśmy z moimi rodzicami Olcię to odciągnęłam na wieczór 100 ml z tej mojej jednej piersi, więc póki co pokarm nie zanika.

Zrobiłam próbny tort - biszkopt fajny wyszedł (nasączyłam herbatą z cytryną), ale wydaje mi się za niski, kremy truskawkowy i waniliowo-budyniowy ok - w smaku delikatne, całość wysmarowałam bitą śmietaną i obłożyłam truskawkami. Pomimo wszystko wydaje mi się koślawy, jutro zobaczę jak wyszedł w środku i jak całościowo smakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek kochane ;*

Kwasiek kiedyś kumpela mi powiedziała że na zasuszenie laktacji dobra jest wódka 😁 hehe na ile skuteczna nie wiem bo nie próbowałam... 🤪 😎 😎 😎 😎 😎

super że z Kubusiem lepiej ufff... wielki buziak dla niego ;*

Ann avatarek przecudny 😉

ahhh i zapomniałam się pochwalić kuzynka z Gdańska wczoraj urodziła synka 😉 ale śliczny jest a ciotka wysłała mi mms-a jak pokazuje FU** YOU hehe co się naśmiałyśmy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Ann, nie ściągałam pokarmu "do dna", tylko tyle, żeby mi się zastoje nie porobiły 🙂 a że więcej niż tych 50 ml nie miałam, to już inna bajka 😉 dziś w nocy Aga się obudziła głodna, zrobiłam jej pierwszy raz flaszkę nocną - wypiła jednym duszkiem 130 ml 🙂 (w dzień tyle maksymalnie wypija, więc myślałam, że w nocy też więcej nie wypije...).
Dobrze, że z Kubusiem już lepiej i że to nie rotawirus 🙂
Zuziaku, jak tylko antybiotyki skończę, brać to i wódkowy sposób wypróbuję 😎 🙃 🙃 🙃
na mordzie mam siniaka. Czyli chyba się morda goi. Oby 🙂 tylko umiejscowienie tego siniaka jest dość dziwne, (obok brody 🤔 ), no ale...

Szwagier ma problem z dziewczyną. On ma 29 lat, ona 26 i zerwała z nim przez facebooka 🤢 ale to drobiazg. Powiedziała, że chce z nim być, ale spodobał jej się facet z pracy i chce sprawdzić, czy pasowaliby do siebie 😮 🤢 a szwagier biedny chciał się jej oświadczać... 🤢 najlepiej by zrobił, jakby sobie dał z nią spokój, bo coś jest z laską nie halo 🤔 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj naj dla Tośka ;*

Kwasiek jak się u ciebie sprawdzi to dobrze wiedzieć 🤪 :p chociaż ja wózki ni hu hu nie lubie tym bardziej czystej :P
a faktycznie laska ma nie równo pod sufitem 😮 jak już chciała z nim zerwać to nie w taki sposób po za tym niech szwagier faktycznie sobie ją odpuści... 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/wielkopolskie/poznan/news/zlobki-coraz-wyzej-sie-cenia,1635049,3286
czytałyście o tym?? Masakra jakaś 🤢


Tak czytałam i faktycznie masakra. W Gdańsku będzie 100 nowych miejsc, czyli 655, a oczekujących dzieci jest 2 tys. Olcia jest zapisana do 2 żłobków - w jednym od lutego 2010, w drugim od czerwca 2010 - w tym 1-szym od lutego br. jest całyczas 49 na liście oczekujących i nic nie ruszyło się przez 3 m-ce, w 2-gim prawdobnie będzie dla niej miejsce od września, ale cholera wie jak to będzie, bo nie jestem samotną matką ani specjalnie nie będę rozwodziła się z mężem (słyszeliśmy też o takich przypadkach), żeby dziecko przez to miało pierwszeństwo i szybciej dostało się albo bez kolejki.
Tak więc, jak już kiedyś wspominałam, będę przedłużać wychowawczy do końca września.

Zuziek, Laaf fajnie, że macie z kim zostawić swoje pociechy - pozazdrościć. Chyba z pracujących mamuś nikogo więcej nie pominęłam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Antosia 🙂

Dzisiaj Olcia miała temp. 38*, dałam czopek na zbicie, temp. spadła, a mala jak nigdy senna na maksa, ciekawe jaką nockę będziemy mieć. To chyba zęby, bo żadnych oznak przeziębieniowych nie ma, apetyt łakomczuszkowi dopisuje, wypróżnionko było 2 razy i normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny 😉 Dziekuję za zyczenia dla Kubusia o zdrowie 😉 juz zdrowy spi w domku, wypuscili nas szybciej, bo przyszło wiecej osób z dziecmi, jedna dziewczynka i chłopczyk wwieku Kubusia, biegunka itd, jelitówka. A jutro odezwe sie znowu, bo na kontrole jedziemy na 8 30, bo dzis krew mu wzieli jednak zamiast jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczęta

a my dzisiaj byliśmy na zakupach w Ostrowcu bo już nie miałam co założyć i jestem bogatsza o 6 bluzek he he
w dół na razie nie inwestuje bo waga powoli ale spada
Igusi kupiłam 3 pary rajstopek już takich cieńszych i 2 chusteczki

Angela super że z kubusiem już wszystko dobrze

jeszcze musze męża namówić na zakupy w radomiu bo nową galerię otworzyli i mamy H&M wreszcie to coś iguni kupie

dziś domalowaliśmy piwnice żeby było z głowy i męża szef przyszedł oglądał budowe i tak został do 20 w miedzyczasie przyszli nasi znajomi i zrobiliśmy grila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Zuziek, Olcia też zasnęła, więc kawkujemy przed kompem razem.

Ola miała wczoraj wieczorem przed snem 38,5*, ale od 19.45 całą nockę przespała, obudziła się przed 5, bo miała mokro, przewinęłam, dałam do popicia wodę i zasnęła jeszcze na 1 h. Dzisiaj mierzyłam temp. ma 37,7*, mąż powiedział żeby iść do lekarza. Jest marudna i płaczliwa - wiem, że na pewno od podwyższonej temp., ale juz sama nie wiem czy to tylko zęby (?)
Apetyt ma - rano wstrząchnęła 150 ml kaszki ryżowej malinowej (na wodzie) i wypiła 60 ml z 70 przygotowanego mleka Bebilon HA - chyba smakowało, jeżeli wypiła.
Miałam od jutro nie dawać porannego cyca, ale wczoraj nim dostała gorączki to pomyślałam, że jednak od dzisiaj, trochę wachałam się, czy nie przełamać się, ale jak nie szukała piersi i bez problemu wypiła modyfikowane to w takim razie goodbye poranny cycusiu.
Teraz został tylko wieczorny, ale z nim łatwo pójdzie, bo Ola po kolacyjce przeważnie trochę pociumka, chociaż wczoraj nieźle dossała się, ale to pewnie przez gorączkę.

sylwia85 napisał(a):
jeszcze musze męża namówić na zakupy w radomiu bo nową galerię otworzyli i mamy H&M wreszcie to coś iguni kupie


H&M jest the best 🙂 Można uzależnić hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

news dnia. Ba, news 20 ostatnich miesięcy! Okres mam! 🤪 🤪 i to bezbolesny! 🤪 🤪 (pewnie zapeszę, ale trudno 😜) czyli zagadka zbyt intensywnie krwawiącej rany po usunięciu ósemki rozwiązana 😉 a co do ósemki, to szczęka jeszcze odrobinkę boli, ale siniak znikł i opuchlizna jest już niewielka 🙂 teraz dla odmiany mam problem ze szwami, które ranią mnie w język 😠 😠 😠 spróbuję się dostać do tego chirurga, u którego byłam w piątek, żeby mi te szwy jakoś skrócił, albo zgłoszę się do przyjaciółki, która powiedziała, że bez problemu mi to zrobi 🙂 🙂 bo do czwartku z igłami w języku nie wytrzymam... 🤢

Anulka, czyli odstawianie cyca idzie zgodnie z planem 🙂 u nas też nie ma większych problemów. Tzn. jest płacz, jak Aga nie daj Boże zobaczy mnie w samym biustonoszu (a bez niego, to już w ogóle...), ale tak poza takimi akcjami, to się nie dopomina 🙂 potrafi już wypić z butelki jednym duszkiem 170 ml mleka 🙂 dumna z córeczki jestem 🙂

Angela, to dobrze, że jesteście już w domu 🙂 trzymam kciuki za dobre wyniki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek O jejku 20 miesięcy nie mieć okresu 🤪 marzenie.

Angela
Super ze z Kubusiem jest już , oby badania też wyszły dobrze 🙂

Anulka
jak tam buzia Olci, dają co te maści czy to jednak obstawiasz puzzle.

u nas pogoda super ale strasznie wieje wiatr. Byłam na chwilę pojeździc z Piotrusiem na rowerku ale tak wieje ze trzeba było sie zbierac do domu.
Idę gotowac obiad ale nie wiem jeszcze co wogule nie mam pojecia na 2 danie, zupę zrobie pieczarkową.

Dziewczyny chciałabym sie Was poraz ostatni doradzic w sprawie spacerówki. Bo jak pisałam te tansze okazały sie na żywo nie zbyt atrakcyjne tzn jak na swoja cene to ten Milly Mally był nawet nie zły. Ale stwierdziliśmy ze lepiej dac 100 zł wiecej i kupic ciutke lepszy tak wiec wybrałam 2 wozki:
http://allegro.pl/wozek-spacerowy-quatro-jimmy-folia-pokrowiec-najta-i1601368783.html
http://allegro.pl/wozek-spacerowka-orinoko-lolek-i1587989583.html
kupię juz na pewno jeden z dnich tylko nie mogę się zdecydowac który. Doradzcie mi który.
Kolor wybrałam- oczywiście niebieski. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, maść pomaga - buzia jest gładka, zaczerwienia zeszły, czasem coś pojawi się, ale szybko znika czego wynikiem jest pchnie do buzi wszystkiego co ma w zasięgu ręki. Ma jeszcze odrobinę na nożkach i rączkach. Wydaje mi się, że tym razem winowajcą były puzzle, ale 100% pewności też nie mam. Zastanawiam się czy jak już zacznie więcej chodzić i mniej przemieszczać się na czworaka czy to przypadkiem calkowicie nie zniknie. Może składać się na to wiele czynników, ale zbiega się to m.in. z momentem jak Olcia nauczyła się czołgać - wtedy zaczęło to się pojawiać. Poczekamy zobaczymy.
A wózek to wybrałabym ten pierwszy 🙂 Wydaje mi się solidniejszy i ładniejszy.

Kwasiek, przy Oli jeszcze ostatnio nie paradowałam w staniku, ale z dekoltem oweszem i nic, jeszcze z 2-3 m-ce temu to dobierała się do piersi rozciągając bluzkę we wszystkie strony, a teraz nic. Wczoraj jak pokazałam jej pierś przed wieczornym karmieniem to już nie obchodziły ją piosenki, które tata puszczał na youtoube, tylko już wyrywala się do mnie. W każdym razie idzie zgodnie z planem bez płaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm. Dostałam cynk, że od września rusza tuż koło moich rodziców prywatna szkoła podstawowa (klasy 1-3 albo 1-6, dokładnie nie wiem) i będą potrzebowali pielęgniarki na etat...
to jest bardzo blisko Klubu Malucha, do którego zamierzam z Agą raz na jakiś czas chodzić, żeby ją oswoić z dziećmi (i z tym miejscem w ogóle)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Hm. Dostałam cynk, że od września rusza tuż koło moich rodziców prywatna szkoła podstawowa (klasy 1-3 albo 1-6, dokładnie nie wiem) i będą potrzebowali pielęgniarki na etat...
to jest bardzo blisko Klubu Malucha, do którego zamierzam z Agą raz na jakiś czas chodzić, żeby ją oswoić z dziećmi (i z tym miejscem w ogóle)...


Kwasiek, koniecznie złóż CV!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam, że szlag może trafić teraz ładna pogoda zrobila się jak mąż po kilku dniach urlopu poszedł do pracy, a Olcia ma podwyższoną temperaturę i ze spaceru nici, jedynie spacerek będzie do przychodni i spowrotem - mamy wizytę na 18.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...