Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Dziewczyny a wiecie jak poradzic sobie z krwawiacymi dziaslami?

Ja uzywalam Sensodyne i tak jak poleciła Nihasa Meridol..tyle ze po tym zeby niestety staja sie ciemniejsze przynajmniej w moim przypadku ale nie uzywam tego caly czas..tylko jak trzeba...a juz rzadko krwawia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki, piękne macie te "baloniki".
My dzisiaj z córcią wyruszyłyśmy na miasto, ale zakupy dałam radę zrobić tylko w jednym sklepie. Masakra! Tyle ludzi, a kolejki do kas...istny obłęd!!! Najgorsze, że ja w tych sklepach nie mogę za długo przebywać, bo zaraz gorąco i duszno się robi 🥴
Więc jutro z rana się wybierzemy jeszcze raz, mamy zamiar robić z Olivcią pierniczki na święta i trzeba zakupić jeszcze świąteczne foremki 🙂
Dzisiaj taka ochota mnie naszła na frytki z rybą, że nie odmówiłam sobie i taki obiadek mieliśmy. A najbardziej smakował mi sos czosnkowy, aż miskę wylizałam 😉, a teraz zieje i suszy mnie jak nie wiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Hej brzuszki, piękne macie te "baloniki".
My dzisiaj z córcią wyruszyłyśmy na miasto, ale zakupy dałam radę zrobić tylko w jednym sklepie. Masakra! Tyle ludzi, a kolejki do kas...istny obłęd!!! Najgorsze, że ja w tych sklepach nie mogę za długo przebywać, bo zaraz gorąco i duszno się robi 🥴
Więc jutro z rana się wybierzemy jeszcze raz, mamy zamiar robić z Olivcią pierniczki na święta i trzeba zakupić jeszcze świąteczne foremki 🙂
Dzisiaj taka ochota mnie naszła na frytki z rybą, że nie odmówiłam sobie i taki obiadek mieliśmy. A najbardziej smakował mi sos czosnkowy, aż miskę wylizałam 😉, a teraz zieje i suszy mnie jak nie wiem 😁


martam83 ja też tak mam...gdzie nie stoję w kolejce to zaraz mam wrażenie,że zemdleję...jakiekolwiek wyruszenie na zakupy "sama" przyprawia mnie o dreszcze.zawsze wszystkie świąteczne zakupy robiłam sama albo nadzorowałam męża 😁.a teraz dostaje listę "i jedź chłopie z Bogiem Świętym " 😁

a obiadek pyszności 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej burzuszki!!!
A ja wczoraj po raz pierwszy wykorzystałam brzuszek w "kasie pierwszeństwa" powiem nawet że poruszyłam tym, towarzystwo i oburzeni byli ze się wpycham 😁 😁 strasznie mnie to rozśmieszyło 😁 😁 zakupy porobione!

A co najważniejsze jutro ide na USG 🤪 🤪
od rana nie mogę sobie znaleźć miejsca i strasznie się denerwuje... nie mogę się doczekać!
mam nadzieję że maleństwo pokaże czy chłopczykiem jest czy dziewczynką bo mamusia wykupiła by cały sklep a nie wiem dla kogo 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Hej burzuszki!!!
A ja wczoraj po raz pierwszy wykorzystałam brzuszek w "kasie pierwszeństwa" powiem nawet że poruszyłam tym, towarzystwo i oburzeni byli ze się wpycham 😁 😁 strasznie mnie to rozśmieszyło 😁 😁 zakupy porobione!

A co najważniejsze jutro ide na USG 🤪 🤪
od rana nie mogę sobie znaleźć miejsca i strasznie się denerwuje... nie mogę się doczekać!
mam nadzieję że maleństwo pokaże czy chłopczykiem jest czy dziewczynką bo mamusia wykupiła by cały sklep a nie wiem dla kogo 😁 😁


rozumiem cię,bo jak jak jadę na usg to serce mam zawsze w gardle.strasznie się denerwuję ...ja mam dopiero w styczniu usg połówkowe i mam nadzieję,że też się dowiemy kto zamieszkał w moim brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Martuś
Ja w sobote z Maja pieklysmy pierniki 🙂 wyszły przepyszne i do tego upieklysmy ich chyba z tone za tydzien bedziemy lukrowac i ozdabiac a narazie pozamykałam je szczelnie i sobie odpoczywaja ..znalazłam bardzo prosty przepis ...a niektore kształty wycinałysmy nozykiem same takie wyszły szalone usmiechniete Pierniki 🙂 robiłysmy je chyba z 5 godzin 😜

A jesli chodzi o połowkowe to chyba teraz bede ja mam usg w piatek wiec juz od zeszłego tygodnia jestem cala w nerwach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):

Martuś
Ja w sobote z Maja pieklysmy pierniki 🙂 wyszły przepyszne i do tego upieklysmy ich chyba z tone za tydzien bedziemy lukrowac i ozdabiac a narazie pozamykałam je szczelnie i sobie odpoczywaja ..znalazłam bardzo prosty przepis ...a niektore kształty wycinałysmy nozykiem same takie wyszły szalone usmiechniete Pierniki 🙂 robiłysmy je chyba z 5 godzin 😜

A jesli chodzi o połowkowe to chyba teraz bede ja mam usg w piatek wiec juz od zeszłego tygodnia jestem cala w nerwach...


ja też mam w piątek -- już nie mogę się doczekać!
muszę wam powiedzieć, że przez to zamieszanie z kupnem mieszkania strasznie szybko mi ten czas przeleciał od ostatniej wizyty u gina. Ledwo u niego byłam a już następna wizyta! Super 🙂
gorzej, że teraz mieszkając z rodzicami mam niecałe 60km do mojego lekarza, ale przynajmniej będzie okazja odwiedzić stare kąty 😉
ale nie mogę przestać się zachwycać nad waszymi brzuszkami - same cuda! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!

Dzisiaj pierwszy raz w nocy obudził mnie mój synek bo tak kopał! 🙂 Uwielbiam jak daje o sobie znać to takie cudowne uczucie! Aczkolwiek czasami ma przestoje.. ;/

Muszę pochwalić się dokonaniami mojego męża 😁 Wysłałam go do sklepu po kiwi i co mi przyniósł?....
LIMONKI!! haha padłam jak zobaczyłam i pytam kochanie a kiwi nie było? A on zdziwienie a to nie kiwi?? 😁 Facet!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe 😁 ja kiedyś poprosiłam siostre żeby przyniosła mi koperek z ogródka.... przyszła z rumiankiem! i do tego kwiatki poobrywała spryciula 😁 😁

A dzisiaj byłam u ginka, nie robił mi usg mimo że ględziłąm mu że już chce wiedzieć jaka płeć... Najlepszym argumentem było " bo dziewczyny na forum już wszystkie wiedzą...." smiał się ze mnie ;p Ale lubie go strasznie i troche pożartowaliśmy oboje, zrobił mi cytologię i zbadał serduszko maleństwa 🙂 Wszystko dobrze 🙂

Za 3 tyg mam połówkowe 🙂 17 stycznia... mam nadzieję ze zleci szybciutko przez te święta 🙂
I mam obiecane dłuuuuuuugie USG i postaramy się sprawdzić płeć 🙂

A co najlepsze 🤪 🤪 dzisiaj rano jak jechałam do lekarza, nie mogłam nic zjeść z nerwó i tak siedze w samochodzie a tu nagle coś mnie pogilało w brzuszku 🤪 🤪 🤪 i chyba maleństwo się zdenerwowało że nic nie jadłam, głodomorek jeden i dostalam kopniaka 🤪 🤪 no i poleciałąm szybko do sklepu po jogurt i od razu przeszedł mi stres 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):

Martuś
Ja w sobote z Maja pieklysmy pierniki 🙂 wyszły przepyszne i do tego upieklysmy ich chyba z tone za tydzien bedziemy lukrowac i ozdabiac a narazie pozamykałam je szczelnie i sobie odpoczywaja ..znalazłam bardzo prosty przepis ...a niektore kształty wycinałysmy nozykiem same takie wyszły szalone usmiechniete Pierniki 🙂 robiłysmy je chyba z 5 godzin 😜

A jesli chodzi o połowkowe to chyba teraz bede ja mam usg w piatek wiec juz od zeszłego tygodnia jestem cala w nerwach...

Rudzielec, a może napiszesz mi ten przepis na pierniczki? Bo foremki już zakupione 🙂 i szukałam już jakieś przepisy na necie, ale nie wiem który wybrać, a nie ma jak sprawdzony przepis. Ja dzisiaj biorę się za robienie bigosu i zagotuję sobie w słoikach. Jutro robimy pierniczki. I tak pomału zacznę kuchcić, żeby potem całe dnie nie stać nad garami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj w nocy coś kiepsko spałam. Nie dość, że co chwilę do toalety wstawałam, a kiedy już zasnęłam miałam horror: śniło mi się, że leżałam w łóżku i jakiś duch łapał mnie za ręce i nogi, ściągał ze mnie kołdrę. Wołałam mamę, położyła się koło mnie i mówiła do mnie, że to zły sen, ale za chwilę, to samo działo się jej. Po czym się obudziłam. Serce waliło mi jak nie wiem, było to takie realistyczne...że nie mogłam zasnąć. Maluszek też się chyba wystraszył, bo tak mnie kopał, że długo nie mogłam ponownie zasnąć.
A rano jak zeszłam na dół, to myślałam że do kuchni nie dojdę, omal nie zemdlałam. Śniadanie na siedząco robiłam, też tak macie? Mówiłam o tym mojej położnej, ale powiedziała że wyniki mam dobre, to nie ma czym się martwić, bo to normalne(w pierwszej ciąży tak nie miałam). A teraz często mi się to zdarza( o sklepach to już nie wspomnę, ale to duszno i gorąco, to jeszcze rozumiem, ale w domu- rano, w ciągu dnia?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja 2 razy prawie zaslabłam.Raz dlugo stałam i mało jadlam,wiec usiadlam,napiłam sie wody i mi przeszlo.2gi raz jakos 2 tyg temu.Jesli chodzi o sny-to tez mam straszne koszmary.A jeszcze teraz moj Piotrek w Livigno a ja sama w domu 😞 ostatnio snilo mi sie,ze bylam w jakims tureckim kraju i moja przyjaciolka skopala mnie po calym ciele-łącznie z brzuchem.Nie wiem sakd biora sie takie sny,ale to jakas masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak i w pierwszej tak i w drugiej ciąży mam okropne sny...czasami są to koszmary czasami takie bzdury,że hej...wczoraj całą noc śniło mi się dwóch chłopaków...moja gimnazjalna miłość i chłopak poznany na wakacjach...całą noc z nimi narabiałam 😁...
śnią mi się burze z piorunami,że mój synek został sam w płonącym domu itp...masakra 😮...ale czytałam kiedyś,ze takie sny są następstwem zmian hormonalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
ja jak i w pierwszej tak i w drugiej ciąży mam okropne sny...czasami są to koszmary czasami takie bzdury,że hej...wczoraj całą noc śniło mi się dwóch chłopaków...moja gimnazjalna miłość i chłopak poznany na wakacjach...całą noc z nimi narabiałam 😁...
śnią mi się burze z piorunami,że mój synek został sam w płonącym domu itp...masakra 😮...ale czytałam kiedyś,ze takie sny są następstwem zmian hormonalnych.

no taki sen z dwoma chłopakami, to faaajny sen 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Rudzielec napisał(a):

http://www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-przepis-i
Oto przepis na Pierniki 🙂

Dziękuję Ci bardzo!!!! 😘 a ile ich wychodzi?


Ja robiłam podwójną porcje...jakies 10 blach takich wielkich ..zaraz zrobie fotke to Ci pokażę co wymodziłyśmy:[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/338/cam00140.jpg/][IMG]http://img338.imageshack.us/img338/334/cam00140.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL])
jeszcze nie ozdobione ale cos podziałamy w sobote 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...